CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: merry01

Roti canai santau

I cant view the picture attached.

gelinya la aih tgk...cecepat scroll lelaju...tp bleh percaya ke sbb dr ckp owner kedai siam tu...

Aku cuba membayangkan yang merah-merah itu hanyalah olesan sos cili maggie semata

awaynepian replied at 7-4-2017 07:35 PM
Aku pn curious...mcm ada hidden agenda..
Ntah2 yg siam tu nak burukkan kedai melayu tu..
Siam pu ...

trend orang meniaga kedai makan kan camtu sekarang..pape pon aku nasihat adik aku takyah lah pegi dua2 kedai tu..kang makan benda tak elok naya je..banyak lagi kedai makan berhampiran

merry01 replied at 7-4-2017 03:42 PM
trend orang meniaga kedai makan kan camtu sekarang..pape pon aku nasihat adik aku takyah lah pegi  ...

Terus takda selera nak makan roti canai dah. Kiranya sekarang ni tauke siam dgn bini dia dalam proses berubat lah ye? Kejadian berlaku di mana? Di utara ke atau di pantai timur?

Mula2 tgk gambar tu nampak macam kuah kari tapi merah dia pelik sket. Adik TT yg makan ni takde kesan apa2 ke?

Follow Us
Macam mana boleh nampak darah bila snap?
Mokcun suka roti canai telur

Hoihhhh jgn makan kedua2 kedai tu dah pesan kat adik kamu. Jilake manusie X pernah nk hidup berbaik sesame sendiri :

nak muntah

Kalau betul santau kesiannya owner siam tuh. warung A tuh pon dah tahu ramai org pergi sana sbb murah kurangkan lah harga dkt kedai dia.

ingatkan sos cili, tapi berlendir.. geli wei.. area mana ne?
nak kena elakkan ne.

tak nampak lah gambarnya.

Edited by AnggunSophea at 25-6-2017 10:54 PM

Santau menyantau ni mostly kerja melayu je. Siam jarang nak menyantau dlm bisnes, diorang biasa pakai pelaris. Siapa tak larat fight bila kena macam ni, beralah je lah. Meniaga je kat tempat lain. Bila badan dah sembuh or kedai tu pulih nanti, diorang still akan hantar balik. Ni pengalaman peribadi aku sendiri lah.

Kat rumah aku jarang jarang masak. Sebab busy. Kalau masak pun, sekali masak dah habiskan barang basah. So, satu hari ni aku kemas kemas beg kerja utk buang resit or habuk dalam tu. Aku terbalik kan beg, jatuh lah macam macam barang termasuk cili merah yg dah otw mengering. 5minit aku cuba husnudzon yg tu dtg dari dapur aku. Sedangkan lama dah aku tak beli cili merah, suka pakai cili boh je.
Then aku snap pic cili tu hantar ke sepupu aku, pengamal perubatan islam. Dia inform aku
"ada orang nak kenakan kau ni. Tapi tak lepas"
sepupu aku tambah lagi,
"ada yg letak dlm beg ko masa ko kerja"
Aku dah menyirap dah masa tu, sebab aku ni one of org yg paling lama ada kat kedai family setiap hari. So memang dia aim aku lah kot.

*maksud diletakkan dalam beg aku tu bukan letak letak gitu je. Ada lah kot 'orang' yg letak bukan dgn mata kasar*

Lama jugak kitorang fight dgn pesaing or penyihir yg tak diketahui tu sebab yg tolong ubatkan ni set set Ustaz. Diorang taknak bagitahu, cuma diorang cakap sihir berkaitan bisnes je. Lepas sembuh n pulih, dia hantar lagi dan lagi dan lagi dan lagi. Setahun lebih aku batuk non stop, aku perempuan, kalau lelaki smoking logik jugak batuk non stop. Badan jadi kurus, mana mana pergi org semua cakap aku mcm sakit. Dalam setengah tahun lepas jumpa cili tu, aku pindah rumah pulak, sebab benda tu kacau dlm rumah sekali. Kata Ustaz, benda tu dari kedai tapi dia ikut aku masa balik kerja.

Sampai kat rumah baru pun still kena teruk. Kitorang jumpa telur ayam 3biji kat dalam pagar belakang. Tak ada logik taman tu ada ayam. Aku sendiri buang telur tu dalam sungai masa on the way pergi kerja. Paling best, lepas seminggu buang, telur tu datang balik. Ditempat dan posisi yg sama.

(Aku still simpan gambar telur dan cili tu. Tapi aku pakai phone, susah nak tepek)

At last, aku n family mengalah. Actually aku yg mengalah dulu, aku blah dari family bisnes tu bulan September, bisnes tu totally melingkup bulan Disember tahun lepas. Bukan aku tak sanggup nak tanggung beban bisnes tu, aku cuma tak sanggup beban sihir tu yg ganggu emosi dan kesihatan aku je.

Note : manusia ada macam macam cara nak jatuhkan manusia lain. Kalau sanggup fight, fight lah. Kalau tak sanggup, beralah je cari tempat lain. Sebab diorang nak pesaing diorang melingkup je. Kalau mati tu bonus.

updated : gambar yang aku maksudkan

Rate

1

Asal kalo pakai phone x leh tgok gambar??

sorry pada forummers yang tak boleh view gambar tu..sbb aku tak tau nak buat camne..aku guna imageshack. mungkin momod boleh tolong  

AnggunSophea replied at 8-4-2017 07:05 PM
Santau menyantau ni mostly kerja melayu je. Siam jarang nak menyantau dlm bisnes, diorang biasa  ...

Allahuakbar..manusia bila dah dengki boleh jadi jahat hanat macam jin bertabahlah...tu semua ujian dari Dia

percaya sgt la kat siam2 ni.mostly perangai peniaga siam keji2. i stop long ago gi kedai2 siam

noraidil_06 replied at 8-4-2017 03:39 PM
percaya sgt la kat siam2 ni.mostly perangai peniaga siam keji2. i stop long ago gi kedai2 siam

Kak kongsilah kisahnya. Saya pun nak tahu.

WhiskeyScotch replied at 8-4-2017 11:56 PM
Kak kongsilah kisahnya. Saya pun nak tahu.

mcm forumer sblm ni ckp la.siam kuat pelaris.x de cerite details tp pelaris sllnye bende2 kotor la.dia x kacau org, tp kite nak ke mkn bende2 kotor.

noraidil_06 replied at 8-4-2017 04:00 PM
mcm forumer sblm ni ckp la.siam kuat pelaris.x de cerite details tp pelaris sllnye bende2 kotor la ...

Saya selalu tau makan kat kedai siam. Dah lah makanan thai fav saya. Ada cara tak nak tahu kedai tu pakai pelaris? Ada doa-doa khusus ke nak detect kedai tu pakai pelaris?