CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: merry01

Roti canai santau

Keji betul org yg berniaga jatuhkan peniaga lain dgn cara yg halus lagi keji.. sepatutnya buat strategi business bagus2, up kan kualiti makanan dan servis baru lah persaingan yg sihat :

WhiskeyScotch replied at 9-4-2017 12:04 AM
Saya selalu tau makan kat kedai siam.  Dah lah makanan thai fav saya. Ada cara tak nak tahu ked ...

ustz ckp kalau kite x de sgt ilmu, nk cam kedai siam ni senang je, kalau melampau2 ramai manusia, itu ade la pemakainye.kalau kt temerloh ni, jln skit jumpe kedai siam, rata2 rase sama je. so kenapa ade yg tibe2 ramai nau umat manusia.

merry01 replied at 8-4-2017 03:04 PM
Allahuakbar..manusia bila dah dengki boleh jadi jahat hanat macam jin bertabahlah...tu semua ...

Tulah. Tak boleh nak bersaing secara sihat ke kan  
Masa jadi kes ni, paling ketara hubungan dengan family porak peranda sikit. Emosi terganggu, even nak solat pun 'dia' ketuk tingkap kita. Bilik saya sampai dekat setengah tahun takda lampu. Jenuh repair, tukar barang pun tak elok jugak. Now bisnes dah lingkup, tapi alhamdulillah silaturrahim yg hampir retak tu dah beransur pulih.

Da mcm darah period sbb nk colour hitam je kuah roti canai tu..klu sos tomato,sambal ke lain sgt..

noraidil_06 replied at 8-4-2017 04:20 PM
ustz ckp kalau kite x de sgt ilmu, nk cam kedai siam ni senang je, kalau melampau2 ramai manusia,  ...

Oh itu indikatornya. Okeyh, noted. Thanks kak.

WhiskeyScotch replied at 8-4-2017 04:04 PM
Saya selalu tau makan kat kedai siam.  Dah lah makanan thai fav saya. Ada cara tak nak tahu ked ...

Hi sis. Kalau nak check kedai tu ada pelaris / khadam / jin / benda tak elok, baca ayat Kursi 3x then hembus ke arah kedai 7x slow slow. Hembus dari dalam kereta, if naik motor hembus masa atas motor lagi.

Tapi cuma berkesan untuk kedai yg kita tak pernah pergi je. First time dtg tempat org ke kan, boleh ikhtiar cara ni. Kalau ada something, ustaz kata kita akan rasa mcm muka kita kena tiup balik. If org tu lg tinggi ilmu n bernasib baik, boleh lah nampak rupa 'pelaris' kedai tu sekali.

Kalau dah pergi or biasa pergi, tapaw balik n pasang ayat Al Quran kat depan makanan tu. Selalu org buat, kadang kadang benda yg tak elok owner letak tu akan keluar. Tapi owner dia akan tahu. Berisiko sikit.

Rate

1

Follow Us
AnggunSophea replied at 8-4-2017 04:43 PM
Hi sis. Kalau nak check kedai tu ada pelaris / khadam / jin / benda tak elok, baca ayat Kursi 3x t ...

Hai Dik Anggun. Thank you so much for the tips. Really really useful. Nanti I nak praktikkan. Thanks again.

Yang part last tu macam takut je kalau owner tu boleh tahu.

noraidil_06 replied at 8-4-2017 04:20 PM
ustz ckp kalau kite x de sgt ilmu, nk cam kedai siam ni senang je, kalau melampau2 ramai manusia,  ...

Dan lagi masakan tak sedap, caj mahal, service pun hauk, tapi asyik full house. Tak ke pelik  

WhiskeyScotch replied at 8-4-2017 04:47 PM
Hai Dik Anggun. Thank you so much for the tips. Really really useful. Nanti I nak praktikkan. Than ...

My pleasure sis. Saya ada praktikkan tapi tak pernah lagi rasa respond hembusan. Taktau lah baca tak betul ke or memang kedai kedai yg saya pergi takda pelaris  

Haah. Kalau kita tahu masa kita kat kedai tu, usha usha lah keliling. Owner nya mesti tengah jelingan maut kat kita  

Terjadi pada cousin saya negeri ada tempat ala ala New Zealand. Dia org KL, bercuti rumah kakak dia kat sana. Mulut dia tak berapa nak sopan sikit masa order. Tak lah puaka, tapi agak kurang sopan lah. Lebih kurang mcm ni :

Cousin : Apa ada kat sini?

Waiter : Nasi A, Nasi B, Mee D, Mee C, Laksa, Satay.

Cousin : Oh. Tu je lah? Chicken Chop takda?

Order yg sampai lepas tu, mana yg order nasi penuh ulat sampah kat dasar pinggan. Anak cousin tu yg bagitau, ada ulat dalam nasi. Mula mula tak percaya, tapi bila semua dok kerumun tengok nasi tu memang sah ada ulat sampah bercampur nasi. Lauk tu fresh, bukan ayam busuk ke basi ke.

Then diorang call Ustaz family diorg, Ustaz cakap anak cousin tu baca doa tadi then benda tu panas. Paling best, ustaz cakap masa diorang tengah makan 'pelaris' tu ada je kat bawah meja diorang. Siap meludah ludah makanan diorg lagi. Ustaz cakap buat biasa je jgn tunjuk sangat korang dah tahu.

Dari kejauhan meja kaunter, diorang tengok owner kedai tengah menjeling diorang seisi keluarga dengan muka tak puas hati. Yg mana perempuan semua lari ke kereta, tinggal lelaki je sanggup makan benda bukan nasi.

Nasi dalam 3-4pinggan langsung diorang tak usik tapi still bayar lah even tak makan. Benda selain nasi je ada family dia yg lelaki berani makan. Tapau makanan 4 bungkus pun diorang buang masa on the way balik rumah. Balik tu demam terus.

Rate

1

AnggunSophea replied at 8-4-2017 05:10 PM
My pleasure sis. Saya ada praktikkan tapi tak pernah lagi rasa respond hembusan. Taktau lah baca t ...

Cerita youuu sentiasa menarik perhatian I. Seriously sampai macam tu sekali? Ya Allah kenapa manusia ni sangat jijik ye sampai guna pelaris benda-benda kotor macam tu? Jijiknya bila ada ulat sampah dekat makanan tu.

Owner restoran tu orang Siam ke? Seriau juga bila dia menjeling tajam tu. Takut dia dendam je and then hantar benda bukan-bukan dekat kita. Bahayanya. Lepas ni serious I akan berhati-hati bila makan dekat luar. Selama ni I main makan je janji mata I nampak kedai tu bersih and makanan tu sedap. Bila dah baca cerita you ni mmg wajib I berhati-hati dan berjaga-jaga lepas ni.

WhiskeyScotch replied at 8-4-2017 05:28 PM
Cerita youuu sentiasa menarik perhatian I. Seriously sampai macam tu sekali? Ya Allah kenapa manus ...

Dulu saya pun tak percaya benda benda ni sis. Saya suka provoke mak saya as "alah mak ni, semua nya jin" rupa rupa nya lagi moden zaman, lagi org kita suka colaborate dgn jin.

Ingatkan kat kampung je benda mcm ni di praktikkan, rupanya kat KL pun berlambak. Sebab tu ada certain org suka perhati dulu kedai dari dlm kereta. If ada ala ala Ustaz makan kat situ jugak, sila kan lah masuk. Sebab Ustaz2 peka sikit bab makan ni. Kalau boleh dorg elak benda tak elok jadi darah daging.

Even gerai goreng pisang pun pakai pelaris. Ada sorg Ustaz ni siap tanya kat org yg bwk dia ke gerai tu,
"kenapa banyak sangat monyet ni? Dia tak kacau org ke?"
Then kawan dia tanya balik
"monyet? Monyet kat mana Ustaz?" :

AnggunSophea replied at 8-4-2017 05:59 PM
Dulu saya pun tak percaya benda benda ni sis. Saya suka provoke mak saya as "alah mak ni, semua ny ...

Sejujurnya, I memang jarang ambil pusing sangat perihal jin, makhluk halus, ilmu hitam dan etc. Sebabnya, I don't want to cloud my judgment. So, I elak untuk fikirkan sangat.
Tapi, semenjak I masuk bod MPS ni dan baca kisah-kisah serta pengalaman forumers dalam ni I jadi lebih peka secara tidak langsung.

Banyak juga ilmu baru yang I belajar contoh macam mana nak detect pelaris ni. Thanks to you.

One thing yang I tak faham kenapa depa tergamak ye nak ada pelaris? Semata-mata nak kaut keuntungan ke? Sampai tempat jual goreng pisang pun nak letak pelaris. Bukan boleh jadi kaya-raya pun.

I teringin juga nak tengok pelaris tu macam mana. Tapi bila fikirkan yang owner tu boleh dapat tahu terus I padamkan niat nak tgk. Tak pasal-pasal nanti owner tu berdendam lagi parah.

AnggunSophea replied at 8-4-2017 07:05 PM
Santau menyantau ni mostly kerja melayu je. Siam jarang nak menyantau dlm bisnes, diorang biasa  ...

Aisshh,ada jugak yg sanggup buat mcm tu...
Tp memang btol,kalo sseorg tkena santau, akan batuk berpanjangan... Seakan batuk kering gitu, nie tringat pd Arwah 2 pupu kita, ksian Arwah dlu, nak tarik nafas, pun susah... Bertabah yer awak @AnggunSophea
Ot jap, xde sambungan mngenai kisah seram di Perak, Anggun...
Kita salahsorang yg mmbca kisah yg awak tulis tu

WhiskeyScotch replied at 8-4-2017 06:12 PM
Sejujurnya, I memang jarang ambil pusing sangat perihal jin, makhluk halus, ilmu hitam dan etc. Se ...

Sis, reply sebelum ni sis tanya siam ke tak kan? Takut saya nak cakap. Risau ada yg terasa. Bukan siam sis. Negeri yg ada ladang lembu ala ala New Zealand tu  

Tujuan diorang tak lain nak untung mudah je sis. Taknak berusaha dgn jalan yg betul n taknak rugi. Tak kisah org lain terkesan, asalkan dia dapat faedahnya. Dia lupa jin ni makhluk yg berpegang pada janji. Sekali kita dah deal dgn dia, sampai kesudah lah dia melekat dgn kita. Tu yg lama2 jd saka tu.

Teringin? Hehehe Ustaz kata kalau kita tengok kita jadi geli nanti. Ada yg duduk atas frame kedai, bila waiter lalu bawak order melintas bawah dia, dia ehem ehem kat makanan tu. Ni mamak KL punya cerita

Edited by AnggunSophea at 8-4-2017 11:08 PM
DeeHanania replied at 8-4-2017 10:09 PM
Aisshh,ada jugak yg sanggup buat mcm tu...  
Tp memang btol,kalo sseorg tkena santau, akan  ...

Hati manusia susah nak duga kan. Depan kita pura pura baik. Belakang kita entah apa lah dia buat  

Tulah. Saya memang suka batuk lama dari kecik sebab ada asma. Tapi paling lama biasanya sebulan je. Haritu makan tahun pulak. Dah tu batuk kat rumah sewa je, bila balik rumah sendiri sihat walafiat pulak even kampung lg sejuk waktu pagi.

Oh sis pun ada follow ye haritu. Thanks sis   Dah terlanjur sis bertanya biarlah saya bagitau. Sebenarnya tiap kali saya taip sambungan cerita tu, dalam 1-2perenggan mood terus kacau. Terus tak jadi menaip. Macam runsing n rasa nak marah. Sedangkan saya nak sangat sambung 3 episod last tu.

Org cakap kalau pernah kena sihir, bila dah sembuh jgn ungkit lg. Konon nya kita mcm seru dia dtg balik dlm hidup kita. Konon nya lah. Dgr boleh, percaya jgn. Hihihi Sebab tu cerita tu tergantung mcm tu je. saya masih ada lagi kat forum ni  

Rate

1

Edited by noraidil_06 at 9-4-2017 04:56 PM
WhiskeyScotch replied at 9-4-2017 01:28 AM
Cerita youuu sentiasa menarik perhatian I. Seriously sampai macam tu sekali? Ya Allah kenapa manus ...

sebenarnye pelaris ni, baik melayu, baik cina baik india semua ada. tp plg akak x percaya kt siam la. akak ade kenal tokey restoran yg selamba je cerita "kalau x pakai pelaris, sape je nak masuk kedai'  yg cina pulak yg akak kenal, bkn niaga makan, tp tokey salon. sgt taksub dgn pelaris.

biasa siam yg kuat wat onar. eh ni terbalik plk.

AnggunSophea replied at 8-4-2017 10:43 PM
Sis, reply sebelum ni sis tanya siam ke tak kan? Takut saya nak cakap. Risau ada yg terasa. Bukan  ...

Ya Allah dik. Nak muntah baca bila benda tu ehem-ehem dekat makanan. Nanti I nak cubalah tips yang you bagi tu. Baca ayat kursi 3 kali kan lepas tu hembus 7 kali ke arah kedai perlahan-lahan. Tapi kena pastikan tempat tu kita first time dtg. Betul?

I taknak cuba tips yang you bagi part last tu yang owner restoran boleh tahu. Tak memasal owner tu berdendam matilanakkk.

noraidil_06 replied at 8-4-2017 11:22 PM
sebenarnye pelaris ni, baik melayu, baik cina baik india semua ada. tp plg akak x percaya kt siam  ...

Ya Allah!!! Dekat salon pun pakai pelaris? Saya ingat kedai makanan je. Peliklah mentaliti org pakai pelaris ni. Tak sealiran dengan mentaliti I.

AnggunSophea replied at 9-4-2017 12:43 AM
Hi sis. Kalau nak check kedai tu ada pelaris / khadam / jin / benda tak elok, baca ayat Kursi 3x t ...

Pernah buat cara pertama tu tapi tak rasa pulak apa2 hembusan angin. Silap baca ke, atau hati tak suci ke masa tu ntahlah. Tapi kedai tu memang terlalu ramai orang. Bukak lepas maghrib sampai tengah malam sentiasa penuh. Pernahlah beberapa kali makan kat situ sbb mertua ajak, tapi rasa taklah sedap sgt. Harga nak kata murah, bawah sikit pada mahal. Owner kedai tu orang Siam.

Satu lagi kedai kat depan sekolah menengah sy dulu. Bukak pagi sampai tengahari. Memang selalu penuh dgn orang. Sama jugak, rasa taklah sedap sgt tapi mertua suka beli kat situ. Sampailah satu tahun tu ada org ckp kedai tu pakai pelaris. Betul ke tak, wallahua'lam. Sekarang ni dah tak 'meriah' macam dulu.

Tapi dua2 kedai ni sy tak rasa tertarik pun nak masuk.