CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: merry01

Roti canai santau

WhiskeyScotch replied at 9-4-2017 07:33 AM
Ya Allah dik. Nak muntah baca bila benda tu ehem-ehem dekat makanan.  Nanti I nak cubalah tips y ...

Sebab tu ada certain marhaen yg tak pijak mamak kan. Bukan diorang jijik kat mamak, diorang jijik ada sesetengah mamak yg guna pelaris ni lah. Dulu pernah viral ada mamat ni try phone baru beli, snap helmet atas meja, ada bayang perempuan yg tak berapa nak perempuan pada visor dia. Kata diorg berkemungkinan pelaris tu duduk sebelah dia. Sbb dia dtg melepak dgn geng lelaki je, takda perempuan sedemikian berhampiran. Walau apa cerita pun, Malangnya mamak dan kedai siam masih lg port makan kegemaran saya  

Ye betul sis, kedai yg kita tak pernah singgah makan lagi. Sis cuba lah. Ada respond nanti update  

amirezu replied at 9-4-2017 05:04 PM
Pernah buat cara pertama tu tapi tak rasa pulak apa2 hembusan angin. Silap baca ke, atau hati tak  ...

Pernah cuba juga ye? Tak pernah sekalipun berhasil? Betul lah kot kedai kedai yg awk singgah tu tak pakai pelaris. Dan ada kedai yg memang betul betul sedap dan jadi tumpuan org ramai datang kan. Tak semua peniaga makanan ni ada sifat tamak macam geng pelaris user tu  

Bila makanan tak sedap ditekak kita dan tekak tekak org lain yg dtg sekali dgn kita, harga pulak macam nak naik haji setahun sekali, waiter pulak muka macam baru lepas kena marah cikgu disiplin, layak lah kita nak curious kan. Bukan tuduh, curious je  

Ayah saya hari2 makan kat kedai nasi ayam area tempat kerja beliau waktu lunch. HARI HARI. Ada jugak ayah tapau utk kitorg, tapi utk dia takda. Kiranya ayah hanya pernah makan nasi ayam tu kat kedai sahaja. Satu hari saya terbaca bod MPS thread pelaris tu, by then saya terdetik kat kedai nasi ayam tu.

Tips lain nak kesan pelaris light light ni, makan kat kedai dia sedap je, bila tapau rasa hampas. Apparently, sejak saya pertikai nasi ayam tu ada pelaris or tak, setiap kali ayah tapau nasi dia mentah. Macam dlm satu suapan tu, dalam 20butir nasi tu mentah sungguh. Sudah lah mentah, tawar, serba tak kena tak mcm selalu. Kebetulan ke tak pasti lah pulak  

Rate

1

AnggunSophea replied at 10-4-2017 02:27 AM
Pernah cuba juga ye? Tak pernah sekalipun berhasil? Betul lah kot kedai kedai yg awk singgah tu ta ...

Haha itulah. Mungkin betullah kedai tu betul2 laris dgn cara betul. Tapi kedai tu memang luar biasa betul dia punya laris. Harapnya betullah tak pakai pelaris. Dah tu rezeki dia sejak pindah dari kedai kecik ke kedai besar sekarang ni.

forumcari777 replied at 7-4-2017 04:47 PM
melayu ngan kisah santaunya
kalau owner kedai siam terkenal ngan pelarisnya duk atas bumbung

yang ni aku percaya...

bukan apa...sepanjang jalan dari serendah ke umah saya di kuala kubu...sebelah kiri..banyak kedai2 makan yg ada pelaris...memang org nampak ada atas bumbung kedai..

husband saya pernah tegur saya...masa tu baru2 pindah situ. balik dari kl dah agk lewat perut plk lapar. so, nampak kedai2 makan tepi jalan. ramai pulak tu. saya ajak husband singgah makan tapi dia menolak. terus dia cakap kedai tu ada pelaris...atas bumbung. sebab ustaz2 dekat tempat dia kerja cakap benda yg sama...Allahuakbar. Nasib laaa tak makan dkt situ

uols, sape2 yg melalui jalan tu tolong elakkan ya makan di situ..
kecuali yg dekat area batu30 btg kali klau tak silap. so far, yg tu selamat. masakannya pun not bad.

hihii

Hearty_Winter replied at 10-4-2017 11:31 AM
yang ni aku percaya...

bukan apa...sepanjang jalan dari serendah ke umah saya di kuala kubu...s ...

ini kisah kedai tomyam yg sangat femes kat tempat aku ni. tempat lain tak setahap camni, aku pon terjebak gak dulu kedai ni, tapi kalau ikut pengalaman makan sebenarnya yg power tomyam je sbb pekat, kalau tang nasi goreng, mee goreng biasa je tak la sedap sgt.

cuma tetap ramai.. kompius jugak.. takkan semata mata tomyam je org tahap camtu..

ada sembang ngan kawan office satu hari dia bukak kisah dia datang makan dengan sahabat dia, anak sahabat dia belajar madrasah la dan bila singgah kedai tu dia geleng kepala taknak, lama2 dia bukak cerita dia nampak atas bumbung ada sami buddha bertenggek..

start pada tu memang aku tak jejak dah kedai ni. lalu je. dan sampai hari ni masih penuh kedai ni.

AnggunSophea replied at 9-4-2017 12:43 AM
Hi sis. Kalau nak check kedai tu ada pelaris / khadam / jin / benda tak elok, baca ayat Kursi 3x t ...

you.. betul ek org ckp kalau kedai pakai pelaris, makan kat kedai memang sedap, tapi kalau tapau memanggg langsung xsdap?

Follow Us
pelik betul la orang yang pakai pelaris ni
nak kaya cara mudah ke ape

Hi sis. Kalau nak check kedai tu ada pelaris / khadam / jin / benda tak elok, baca ayat Kursi 3x t ...

Nk tya,klu kita g tmpt yg ada pelaris ni..bole jadi ke kita pening kepala dlm kedai n sampai x lalu mkn tp bila keluar dr kedai tu,terus segar blk.

AnggunSophea replied at 9-4-2017 01:10 AM
My pleasure sis. Saya ada praktikkan tapi tak pernah lagi rasa respond hembusan. Taktau lah baca t ...

sama macam aku kene....
mak aku tapau lauk dari kedai...

waktu nak makan..aku baca doa..dengan bismillah 5
suapan kedua kot..aku tengok ada ulat sampah gemuk2....
ohh menggg baru aku tau....

noraidil_06 replied at 9-4-2017 07:22 AM
sebenarnye pelaris ni, baik melayu, baik cina baik india semua ada. tp plg akak x percaya kt sia ...

haaaa ni saya pun terkejut juga...

sebabnya dulu ada lah kerja cuci rambut kat saloon melayu muslimah...
sebelah tu memang ada saloon cina ah so yang oldies tu kan...
budak2 lama bercerita pasal bos tak habis-habis berubat..
bila tanya..siapa yang buat? dioarang kata ada saloon cina sederet kedai..

ada 2 saloon sederet tu..jadi tak tuduh sesiapa..
budak lama tu ada ikut bos berubat..
waktu bos berubat...dia batuk-batuk..keluar asap colok tu...
wallahualam..tapi situ memang scary juga...nk solat kat bilik belakang nampak cik kak berdiri depan sejadah kau..ketar lutut nk bangun..

hujung rumah aku ade kedai tomyam siam...erkk.......tiap2 malam ade org, tak pernah nampak kerusi meja kosong...adakah ianya ade......

AnggunSophea replied at 9-4-2017 07:01 AM
Hati manusia susah nak duga kan. Depan kita pura pura baik. Belakang kita entah apa lah dia buat ...

nnti sambung lagi mengenai kisah seram di Perak yer,dik @AnggunSophea,akak suka ssngat,tringat Arwah Makcik akak asal Kola Kangsor bnyk kisah mistik dia ceritakan dlu...
sambung balik,slalu yer kalo yg da baik dri santau nie,slalu diaorg bole nmpk,maksud yer hijab mata yer tbuka,gan lagi 1 kalo tkena santau dri Siam nie payah nak sembuh,nie bpandukan pengalaman Arwah 2 pupu dlu,tu laa Dik Anggun
kalo bole jdikkan zikir sbgai amalan,solat on time...

antara replied at 10-4-2017 02:55 PM
haaaa ni saya pun terkejut juga...

sebabnya dulu ada lah kerja cuci rambut kat saloon melayu mu ...

Makaiii scary yer

Chop.
Masa aku tingkatan 2,
Skool black out. Kebetulan time tu kelas english.

Teacher aku ni ngajar english dgn sains. So dia bagi tips utk dptkan angin secara natural.

Hembus kedepan pelan pelan.. Lama lama angin tu akan patah balik kt muka kita. Konsep sains kekdahnye. N aku smpai la ni amalkan bende ni.

nipskacang replied at 10-4-2017 04:12 AM
you.. betul ek org ckp kalau kedai pakai pelaris, makan kat kedai memang sedap, tapi kalau tapau m ...

Ni tips je. Tak pasti betul ke tak. Kadang suasana kedai tu yg buat kita rasa mood nak makan tu best kot kan. Tapi dah kalau ayah saya makan kat kedai sedap, bawak balik mentah tu apa ceritanya. Siap ayah cakap "haah macam mentah sikit" tapi ayah habiskan jugak. Nasi dia sejenis selambak. Takkan ayah larat habiskan selambak nasi mentah, melainkan di tekak beliau rasa sedap gilo  

CardiGans85 replied at 10-4-2017 04:58 AM
Nk tya,klu kita g tmpt yg ada pelaris ni..bole jadi ke kita pening kepala dlm kedai n sampai x lal ...

Boleh jadi jika anda seorang yg alim  
Orang alim alim ni, In syaa Allah Allah akan lindung mereka dari benda tak elok. Ni Ustaz yg cakap ye, bukan saya memandai mandai. Ada juga some Ustaz yg bila makan kat kedai ni, bila suap jadi loya. Mcn nak terkeluar balik. Kat situ dia tau lah makanan tu tak berapa bersih. Taktau lah bersih kategori apa.

Pelaris bukan yg monyet duduk atas bumbung je, ada yg bungkus kuku dan rambut dala uncang then rendam dlm makanan. Ada yg terus celup pad berdarah dlm sambal. Ada yg pakai air biawak berendam. Yg jenis tak nampak kalau kita nak tengok dari luar saja  

antara replied at 10-4-2017 06:47 AM
sama macam aku kene....
mak aku tapau lauk dari kedai...

Lauk n nasi confirm fresh tak? Kadang bukan sebab pelaris, tapi kedai tu saja jual lauk 3-4hari lepas recycle balik. Konon tak nak rugi. Kalau nasi elok, lauk segar tapi ada ulat sampah. Curious sangat  

DeeHanania replied at 10-4-2017 08:43 AM
nnti sambung lagi mengenai kisah seram di Perak yer,dik @AnggunSophea,akak suka ssngat,tringat Arw ...

In Shaa Allah ada kekuatan saya akan sambung cerita tu  
Sekarang ni dia main tukar tukar, kadang saya sakit, kadang BF saya pulak sakit. BF saya kena teruk jugak sampai susah nak kerja. Sakit nya pulak kat tempat kerja je. Kat rumah maybe tak boleh tembus, sebab mak dia ajar budak mengaji. Ye betul, terima kasih sebab ingatkan saya  

jijienur replied at 10-4-2017 08:52 AM
Chop.
Masa aku tingkatan 2,

Tak pasti lah. Sebab yg amalan duduk dlm kereta baca ayat kursi dan hembus ke kedai ni saya dapat dari Ustaz. Antara yg famous dulu Ustaz Ismail Kamus. kalau ceramah melibatkan isu sihir, santau, pelaris memang akan ada Ustaz bagitau tips hembus ke arah kedai. Sebab tips ni paling mudah nk buat kan.

Memang banyak amalan saintifik yg menyamai amalan dlm islam. Contoh omputeh pagi pagi menonggeng kepala ke bawah utk bagi darah turun ke kepala. Diorang percaya bila menonggeng, oksigen pergi ke kepala, then diorang akan segar dan cergas.

Kalau org islam takyah menonggeng, solat Subuh je. Time rukuk tu pun kepala kita dah tunduk kelantai kan. Masa sekolah dulu siapa mengantuk pagi pagi mesti Ustaz saya ckp "hah, tak solat Subuh ke ni?"  

Sekarang pun dah ada org bukan Islam amalkan puasa dan pergerakan solat kita. Sebab puasa baik utk cuci perut dan pergerakan dlm solat baik untuk kelancaran darah kata diorang.

Jadi maybe ada persamaan perlakuan antara kita dgn diorg yg beza nya cuma niat. Paling terbaru dlm tahun lepas, org bukan Islam mula nampak kebaikan makan daging yg disembelih halal. Kualiti daging tu berbeza dgn binatang yg sembelih cucuk. Diorang pun dah start makan daging halal even diorang tak anut islam.

jijienur replied at 10-4-2017 08:52 AM
Chop.
Masa aku tingkatan 2,

Eh panjang pulak merepek reply tadi tu. Sorry sorry  

Dan kalau kes tidur kena tindih pulak, org melayu percaya jangan tidur meniarap nanti kena tindih. Tapi ada setengah org cakap tidur mengiring pun kena tindih jugak.

Dari segi persamaan islam dan saintifik onputeh dlm hal ni sama sebenarnya. Jantung kita terbeban n tak dapat nak pam darah dgn baik. Tu yg rasa sempit dada, darah tak sampai otak rasa gelap, sesak nafas n mula terbayang benda bukan bukan.

utk tak OT, saya beranggapan tak semua kedai pakai pelaris. Kadang dah memang makanan dia sedap, tokei pun baik hati bagi harga murah murah, org serbu lah kan