CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: merry01

Roti canai santau

Edited by DeeHanania at 11-4-2017 11:14 AM
AnggunSophea replied at 10-4-2017 07:53 PM
Haah dgn Remy. In shaa Allah sis, tq so muchh  

Tulah. Masalahnya, saya suka mamak dgn siam j ...

Most Welcome,Dik @AnggunSophea
Btol tu,tp anak2 akak suka lagi g kedai Mamak,tp x slalu laa makan kat luau,
Alhmdulillah stakat nie xde laa dpt kedai mamak yg kureng mnyenang kan,hatta tumpang masuk toilet,kkdng kan kedai melayu kita lebih kotor  dri kedai mamak,tu yg x lalu...
Akak fulltime housewife,jdik yer memasak memang rutin harian,hatta demam skali pun...hihihi
Cuma pesan akak, berhati2 bila nak mkn kat luau, hati org kita x tau dik...

DeeHanania replied at 11-4-2017 01:26 AM
Most Welcome,Dik @AnggunSophea
Btol tu,tp anak2 akak suka lagi g kedai Mamak,tp x slalu laa mak ...

Yesss, tanggapan kita sama kak   Saya sejenis tak tahan minum lebih secawan, mesti suka ulang ke toilet. So far toilet mamak yg saya pergi semua bersih. Tak perfect, tapi bowl sentiasa putih, dinding pun tak berdaki. Kedai siam tak pernah pulak saya masuk toilet dorg.

Tapi sekarang banyak dah yg tipu mengaku mamak muslim. Ada lah tips yg saya baca dari blog utk kesan mamak muslim palsu ni. Izinkan saya share sini ye. Antaranya :
1. Cuba pura pura tanya lauk daging lembu masak apa yg ada. If dia kata habis, jgn putus asa utk tanya 2-3kali lain kali kalau betul nekad nak jadikan mamak tu port lepak. Kalau diorg india mmg takkan sediakan menu daging lembu.
2. Masuk je random bagi salam. Kalau dia tergagap gagap nak jawab tu, dia mungkin bukan mamak even dia bersongkok mcm mamak. Tapi ada yg dah terlatih menjawab salam even diorg bukan islam.

Kadang mak ayah dah sehabis baik bagi makanan terbaik utk anak2, tapi anak2 makan kat luar tak tentu halal nya kalau main serbu je kedai. Saya respect parents mcm akak, nak jaga apa yg masuk dlm darah daging anak2  

AnggunSophea replied at 11-4-2017 10:05 AM
Yesss, tanggapan kita sama kak   Saya sejenis tak tahan minum lebih secawan, mesti suka ulang ke ...

Stuju ssngat apa yg adik Anggun senarai kan tu,jugak lagi 1,akak penah tkena g ke kedai makanan Arab,msa tu perut x brapa sedap,g la tumpang toilet,makkaiii tmuntah akak kat dl toilet tu jgak,perut langsung x mragam lepas tu,sbb pngotor yg teramat,tu la yg terakhir akak g sna,kalo ngok dri depan,kedai makanan Arab memang cantik,bab toilet pengotor yg hamatt,pastu akak skluarga angkat kaki,1 sbb toilet kotor,kedua sbb mnunggu makanan lambat,akak suro shuben balik terus,akak ckp da x tahan memulas perut..terakhir akak skluarga g 1 kedai Arab nie,stakat nie kedai Arab lain xde masalah...nak mnunggu makanan siap cepat,toilet bersih(slalu tapau)mkn kat umah jek

noraidil_06 replied at 9-4-2017 07:22 AM
sebenarnye pelaris ni, baik melayu, baik cina baik india semua ada. tp plg akak x percaya kt sia ...

betul,,yg pasang pelaris ke apa ni semua bangsa ada..
my niece jenis yg hijab terbuka..
baru2 ni dia gi kat satu hypermarket..ada satu kedai kasut..
time dia lintas depan kedai kasut, alih2 dia terpandang kat sudut dalam kedai tu ada penampakan susuk dengan kepala berdarah2 dok tengok orang keluar masuk kedai..
mujur dia xpandang lama..kalau x, mau juga mengikut benda tu kat dia..huhuh

Rate

1

AnggunSophea replied at 8-4-2017 07:05 PM
Santau menyantau ni mostly kerja melayu je. Siam jarang nak menyantau dlm bisnes, diorang biasa  ...

xpe la u...mmg ada org mcmni selagi musuh dia x mati selagi dia x stop

xpe..mengalah x bererti dia kalah..dia lupa yg tuhan tu ada..smpai bila nk main kotor smpai dia mati br dia puas? duit x berkat tak kemana pn...hbs xtau kemana..anak2 plak x menjadi nnt ujung2 pn nak mati pn susah

DeeHanania replied at 11-4-2017 03:26 AM
Stuju ssngat apa yg adik Anggun senarai kan tu,jugak lagi 1,akak penah tkena g ke kedai makanan Ar ...

Kedai makanan Arab kat mana tu kak? Hint sikit   Saya minat jugak makanan Arab ni sebab mcm kena dgn tekak banjar saya.

Tulah org kata nak tengok kedai tu bersih ke tak, no 1 dapur, no 2 toilet. Ish teringat pulak saya kes sorang Ustaz nak masuk toilet kedai siam ni. Keluar dari toilet dia dengar bunyi benda melibas libas dalam tong hitam besar area dapur. Masa tu area tu takda org. Dia ingatkan ikan besar dok dlm tong tu. Perasaan ingin tahu Ustaz tu tak bleh nak bendung gamaknya, dia intai sikit apa dlm tong tu. Omaigosh. Ada biawak hidup terendam dalam air rupanya. Then Ustaz tu blah dr dapur cepat2, perhatikan dari jauh. Air tu diorg buat jerang air, air tu jugak buat masak    

Follow Us
idakamaruddin replied at 11-4-2017 05:15 AM
xpe la u...mmg ada org mcmni selagi musuh dia x mati selagi dia x stop

xpe..mengalah x bererti  ...

Sedara mara saya kena buatan org semua bisnes lingkup. Mengalah je lah. Banyak lagi rezeki tempat lain kan. Masa saya study, tolong paksu saya meniaga gerai waktu malam. Paksu saya tak pakai pelaris, tapi dia pakai resepi khas lah. Resepi tu pun dia beli beribu, haruslah sedap kan.

Masa tu dia pioneer char kuew tiaw area Station 18 Ipoh. Lepas bisnes dia maju dalam 6-7bulan byk lah bisnes yg sama naik mcm cendawan tumbuh. Tapi paksu tak kisah pun, saingan sihat katanya. Dia pulak tengok bisnes masyuk, dia lepas jawatan utk satu company ni. Sbb dia kena pindah branch Kedah.

Satu hari tu saya masuk kerja pukul 6:30ptg lepas habis kuliah. Start sampai saya duduk je, langsung tak boleh nak berjalan. Kaki rasa berat. Lenguh n mcm2 lg lah. Jln setapak dua, saya kena duduk balik sbb tak terdaya. Kelam kabut kedai masa tu sbb saya jaga dapur. Tak cukup org jadinya.

Seminggu lepastu ada pak hj ni mkn kat kedai tu bgtau kedai paksu tu ada org buat dah. Pak hj kata benda tu dia letak pada satu tempat, kebetulan yg melangkah adalah saya. Sebab tu saya tak boleh berjalan haritu. Kedai paksu pun dh kena lindung. Start tu bisnes merosot sampai gaji pekerja pun paksu tak boleh bayar.

Kereta semua kena tarik, motor kena tarik, rumah bank lelong. Dia pulak dah berhenti kerja utama dia. Kesian sangat kat dia sekarang. Hidup melarat je, dgn anak2 yg terkejut hidup susah  

(Sis, yg sis tanya pasal rumah kat thread ehem ehem td tu. Betul lah tu rumahnya sis. Dahsyat forumer tu CSI  )

Rate

1

AnggunSophea replied at 11-4-2017 09:11 PM
Kedai makanan Arab kat mana tu kak? Hint sikit   Saya minat jugak makanan Arab ni sebab mcm kena ...

Giler arr...
Kat area Cyberjaya, dik
Kedai Arab x brapa dkenali sngat, tpencil skit dri kedai makanan Arab yg lain, kat situ kan bnyk kedai Arab kan...

kalau berniaga mknn ni mesti kena sedap...servis bagus & harga berpatutan barulah ramai customer...cukuplah pakai pendinding jer...yg pakai pelaris ni mmg berniaga semata2  nk untung jer...soal halal haram tolak tepi...

noraidil_06 replied at 9-4-2017 12:20 AM
ustz ckp kalau kite x de sgt ilmu, nk cam kedai siam ni senang je, kalau melampau2 ramai manusia,  ...

Kak, pm kedai siam kt temerloh yg akk banned

Aku xde pengalaman kedai2 yg pakai pelaris ni
Sebenarnya, xtau pun kedai tu ade pelaris ke tak
Cume bergantung pada instint, kkdg ade kedai yg aku rase berat jer nk masuk, so mmg x masuklah

Ade 1 kedai kt opis aku ni, masakn dia mmg sedap2 lah, kena ngan selera aku
Pelanggan pun semedang jer ramai
Mase memula bukak dlu, ok lah rege nye, sekarang ni ya ampun meheinye...cepatlah pegi haji gitu
Tokei dia pompuan, aku x boleh tgok muka dia, semacam ade aura evil gitu
Punye lah bengang sebab dia caj mehei, smpai termimpi2 bergaduh ngan tokei tu & repot kpdnkk
Hadoiiii

Saje je share cerita, nk lepas geram

edoraixora replied at 12-4-2017 03:32 PM
Aku xde pengalaman kedai2 yg pakai pelaris ni
Sebenarnya, xtau pun kedai tu ade pelaris ke tak
Cum ...

Aikk.. mcm sama jer dgn kes aku...
tp kdg2 terpaksa beli gak sbb takde byk pilihan kedai nasi berlauk kat opis aku

sekuntum_nm replied at 12-4-2017 03:50 PM
Aikk.. mcm sama jer dgn kes aku...
tp kdg2 terpaksa beli gak sbb takde byk pilihan kedai nasi ber ...

Hehehh....harap ko bukan opismet aku la
Kalo kt usj 2X, yer doh tu kedai yg sama

edoraixora replied at 12-4-2017 03:24 PM
Kak, pm kedai siam kt temerloh yg akk banned

kedai kt kg haji Ali.dr temerloh belah kiri.org parking kereta sampai ke birai jalan. cari la ye.dulu akak mkn, lps ade ustz ckp, x payah la.kami stop.n x quiry detail la

AnggunSophea replied at 11-4-2017 09:11 PM
Kedai makanan Arab kat mana tu kak? Hint sikit   Saya minat jugak makanan Arab ni sebab mcm kena ...

sllnye pokpok siam ni gune ular.urghhhh

edoraixora replied at 12-4-2017 04:03 PM
Hehehh....harap ko bukan opismet aku la
Kalo kt usj 2X, yer doh tu kedai yg sama

ehh mmg bkn..sbb aku kat jb..hehe

hishhh geli tgk gambar roti tu

DeeHanania replied at 12-4-2017 04:44 AM
Giler arr...
Kat area Cyberjaya, dik
Kedai Arab x brapa dkenali sngat, tpencil skit dri kedai ma ...

Tatau sis. Saya org Perak. Merantau pun duduk Rawang je, tu pun jarang meninjau tempat orang. Hee ok sis noted  

noraidil_06 replied at 12-4-2017 08:50 AM
sllnye pokpok siam ni gune ular.urghhhh

Ular visual ke virtual?
Atau dicencang halus ke dalam makanan  

AnggunSophea replied at 12-4-2017 08:55 PM
Ular visual ke virtual?
Atau dicencang halus ke dalam makanan

ular betul