CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: merry01

Roti canai santau

pengalaman kawan aku, baca dr mastika mcm mana nk kesan kedai yg ada santau. salah satunye sambil minum tu baca doa ape ntah. so kawan aku ni test la kt kedai mamak fav die. skali tu, cawan teh o panas yg die pegang tu pecah mcm meletup pas dia baca tu. tak pasal2 die kene bayar denda plak gantirugi cawan pecah. tp sejak hari tu die dah tak masuk dah kedai tu

pearl.silver replied at 13-4-2017 02:38 AM
Baru2 ni gi satu event, ada org ni jual mi celup stail siam.xtau la dia ni mmg org siam ke. Tp i mkn ...

Event tu kat Perak ke sis?

mrs_salvatore replied at 21-4-2017 03:05 AM
pengalaman kawan aku, baca dr mastika mcm mana nk kesan kedai yg ada santau. salah satunye sambil mi ...

Cara tu berkesan utk detect sihir / santau je. Pelaris tak boleh. Selalunya santau angin. If minum air dalam gelas bertangkai. Tangkai tu hala ke pintu kedai atau ke arah tempat keluar masuk kedai. Baca Al-Fatihah dan mengucap 2kalimah syahadah dgn jari telunjuk dan tangkai cawan terarah ke luar kedai. Kalau takda tangkai, guna jari telunjuk saja dgn cara sama.

Biasanya kalau ada santau, sekejap tu juga gelas tu pecah berderai. Owner kedai biasanya tahu, sebab ni basic ilmu org meniaga. Kat utara musim org pelepas sihir ni memang lazim berlaku  

Note : ada setengah org cakap, rasa bawah cawan. Kalau air tu sejuk, bawah dia panas itu confirm dah ada santau. Sebenarnya tak jugak. Saya ada tlg pakcik meniaga dulu, memang normal air tu ais tapi bawah cawan panas. Sebab belum kacau air panas sejuk tu pun tak bersatu lg. Sebaiknya gunakan ayat suci al-quran. In shaa Allah selamat  

AnggunSophea replied at 23-4-2017 07:10 AM
Event tu kat Perak ke sis?

Kat kuantan masa tu

Pernah try makan dekat satu kedai ni tak berapa ingat kat mana coz dah 3-4tahun yang lalu. Customer memang ramai yang amat. Bekpes, lunch, dinner memang ramai la.  So i think mesti makanan dia sedap.

So pergi la kedai tu hampa weyh. Tak sedap langsung..macam makanan basi. Padahal time tu lunch hour. Ramai yang makan dengan berseleranya..member pun gitu gak. Tapi aku makan sesuap terus rasa nak muntah.

Terus tak nak makan dah kat situ. Tapi still ramai orang makan situ.

Nape aku rasa tu macam cili sos saje takde apa luarbiasa pon

Follow Us
tumpang sikit tt...

pernah juga family aku ni makan kat kedai makan dkt kelantan.. masa tu family aku baru ambil aku dari rumah sewa. kebetulan family aku nak makan tengahari. kedai tu memang aku sendiri x pernah pergi. tpi masa pergi tu tkde org pun.. family aku ni suke pergi kat kedai takde org.. masa ni ayh aku ni beria sangat nak makan kat kedai tu dia kata dia lapor sngt . mak aku ni x setuju pun sbb dia kata mcm x best je kedai ni..

bila masuk tu ok jee mak ayah aku makan. ok jee. lepas tu kitorang balik. masuk kereta, dan keluar je dri kawasan kedai tu terus mak aku mari loya dan muntah.. habis dia punya tudung dan baju terkena muntah dia.. muntah tu mmg keluar semua yg mak aku mkn tadi. lepas tu mak aku ni mmg x larat.. kenapa boleh jadi mcm tu ye? ade kes pelesit, santau atau seangkatan dgn dia jugak ke?

Wah...tq for sharing semua....

tumpang cerita juga ye tt; pengalaman berdasarkan restoren/kedai makan pelaris

cerita 1:
iolls dulu belajar kt uitm shah alam, time tu rumah kedai seksyen 7 tu baru siap so iolls mmg merasa la duk situ dari awal masuk sampai la abes. setiap kedai makan kt situ mmg iolls tau salasilah dulu kedai apa, pastu tutup pastu bukak kedai lain pulak pastu kedai lain pulak.

so ceritanya ada satu kedai makan ni, mmg famous yang amat dikalangan student dan org luar. kedai tu kalau ikutkan mmg corner lot, tp dibahagian blkg-blkg. time mula2 bukak kedai kat area situ mmg tak laku area blkg tu sbb tak ramai duduk. kita bagi nama kedai ni NLCS la ye. mana-mana yg kenal tu mohon pm la utk kesahihan hihi. ok ceritanya mmg kedai ni sangat terkenal, pagi ptg siang malam mmg org penuh then budak2 uitm pulak mmg sejenis p duk study kat situ dari malam2 (buka 24hrs). iolls sampai skrg mmg tak paham mcmana korang boleh duk lepak study di kedai makan/mamak/mekdi, baiklah iolls study kt dalam bilik je lagi comfortable gitu. takyah cakap org lain, mmg kawan-kawan iolls pn sikit2 mesti nak g mkn kt kedai tu. iolls time tu sejenis tak suka gi tempat org ramai, so terselamat la dari sikit. taktau lagi kata kedai tu pakai pelaris, tp tgk dr sambutan pelanggan mmg menggalakkan. nak kata murah, tak pun. memcekik jugak harganya.

so satu hari tu, iolls dgn roomate pergi la makan kat situ. nak rasa kan mcmana sedapnye sbb ramai orang. beli tapau balik, mm cenggitu je rasanya. takde yang spesial pun. nak kata sedap tak, nak kata tak sedap pun tak. lepas tu baru dgr cerita yg katanya ada pelaris, so iolls dah tak pergi dah.

fast forward a few years after, time ni pergi area sama dgn husband. bawak la dia makan kedai tu sbb ramai org, then kedai tu antara yg bertahan di kalangan kedai makan yg ada. bila mkn dgn husband okay je, iolls tak cerita pun dekat husband yg katanya kedai tu ada pelaris. tp husband pun suarakan yg kenapa kedai tu ramai org tapi takde yg outstanding pun kedai dia. lepas makan kitorg g jumpa lawyer yg janji nak jumpa haritu. bila cerita dekat dia, dia cakap kedai tu mmg ada pelaris. pelaris dia duduk dekat pinggan nasi tu, everytime orang amek pinggan tu dia akan jilat.

ewww lepas tu tobat takkan pergi dah!

warung A tu nak santaukan pelanggan dia ke atau owner kedai siam?

pitera replied at 19-2-2018 05:08 PM

cerita 1:

Weh aku dok saklam. Slalu mkn kt seksyen 7 tu. Kedai yg mana ni. Plssss....aku xnk la mkn kt kedai yg ada pelaris ni...

Nagesssd mak tgkkkk adoiii lps ni tobat da nk mkn roti canai lg

Kawan aku sampai meninggal kena dgn org indon tp x kaya pun aku tgk org indon tu..Allah akan balas nti..tgu je

pitera replied at 19-2-2018 05:08 PM

cerita 1:

ni kedai mamak H* tu ke? i tak minat makan sana... jauh sikit nak menapak.. paling2 pun pegi K* je..

if what u meant is H*, memang i akui,kedai tu memang always je penuh..

DayangKirana replied at 22-2-2018 04:45 PM
ni kedai mamak H* tu ke? i tak minat makan sana... jauh sikit nak menapak.. paling2 pun pegi K* je ...

bukan mamak. ada forumer ckp kedai yg aku stori tu dah tutup, so u're safe now hihi

pitera replied at 22-2-2018 04:53 PM
bukan mamak. ada forumer ckp kedai yg aku stori tu dah tutup, so u're safe now hihi

oh yeah? so this was before my time la kot? thank God.. coz i dont remember seeing any other restaurant yang outstanding pon kat area tuh.. satu lagi restaurant 'periuk' tuh..but tak sedap pon.
i was there around 10-12 years ago.. how time flies..