CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21323|Reply: 202

Kak Ipaq/Menantu

Orang ade tiga kak ipar yang berlainan peel dan sikap tapi mereka ada satu persamaan, berat tulang kat rumah mak aku. Masak malas, basuh pinggan pon malas, jemur baju malas, apatahlagi lipat...menyapu jangan cakap la.
Memang sememang2nya anak2 menantu tak boleh buat kerja rumah ke kat rumah mertua?
Bila mak balik dari usrah ke, kelas fardhu ain kat masjid ke, mak selalu cerita, anak menanti makcik tu pon malas ke dapur, makcik ni pon sama...makcik sinun pon ye jugak.
Boleh kira kebanyakkan menantu memang camtu ke? Malas ke manja ngan mertua? Tak paham betul. Tak kesian ke mak mertua yg dah tua, kdg2 nak jalan pon terhegeh2 masak kat dapur sementelah anak menantu dok berdengkur dalam bilik. Tapi pandai pulah bangun bila dah masak bagai.
Cer komen sket. Ate kami geram nengok peel kak2 ipaq kami yg dok asek kelek henpon ke hulu, ke hilir..tgk tv...adeh...sakit jiwa tengok.
korang2 gitu jugak ke?

KatakPisang replied at 7-4-2017 05:17 PM
Orang ade tiga kak ipar yang berlainan peel dan sikap tapi mereka ada satu persamaan, berat tulang k ...

Suaminye X marah bini X nolong mak ke .
Btw aku menantu yg rajin

Nasib hang la dpt kak ipaq dari neraka.

Aku de 2 kakak ipar, alhamdulillah dua2 nya ok. Sorg mmg jenis jarang membantu kalau dtg sbb anak2 dia buas ya rabbi, kalau org lain jaga boleh darah tinggi. Baik mak dia sendiri yg mengadap anak2 nya.
Sungguhpun begitu kakak ipar aku yg 2nd tu baik orgnya. Kalau dtg tak pernah tgn kosong, rajin bawak mak abah aku bercuti takyah keluar sesen pun.

Kakak ipar yg 1st pulak mmg baik la. Pandai masak, ringan tulang. So aku kira beruntung la sbb abang2 aku pandai cari bini

Aku jenis malas campur hidup orang. Bagi aku kalau org tu tanak tolong dah. Kalau aku nak tolong, aku buat je. Aku malas nak kisah oh menantu ni lepak bilik ke ape. Itu hal dorang. Jadi x ikhlas pulak. Kalau ko penat xnak tolong xyah tolong.

cuma aku pantang, kalau ko dan keluarga ko cth la makan pastu x basuh pinggan. Ape aku nak jadi org gaji??? Lahanat betol la. Sendiri punya keluarga baju basuh sendiri.  

Aku dah kena semua lepak kat rumah aku seminggu memang seminggu from hell la. Setiap hari doa supaya diorang balik.

Biras aku mmg pemalas. Mertue aku selalu hempaskan pakaian sebakul besar depan pintu biras aku. Laki bini bgn lewat pakaian mereka anak beranak pun siap longgok kat mesin basuh nk suruh Mertue atau aku basuh ke ape last2 mertue hempas kuat2 kat pintu bilik mrk.kahkah

sebu1 replied at 7-4-2017 05:33 PM
Biras aku mmg pemalas. Mertue aku selalu hempaskan pakaian sebakul besar depan pintu biras aku. Laki ...

Dok sekali ke ni? Ni mmg hazab

Follow Us
kekgebu replied at 7-4-2017 05:34 PM
Dok sekali ke ni? Ni mmg hazab

X duk sekali pun tapi bile balik cuti panjang cth hariraye.

sound je la adik beradik laki tu suruh bini masing-masing tolong mak awak..
tak pun suruh adik beradik laki tu yang buat kerja rumah..
kalau yang laki dimanjakan bak sultan, apa nak harap dengan bini-bini mereka..

sebu1 replied at 7-4-2017 05:33 PM
Biras aku mmg pemalas. Mertue aku selalu hempaskan pakaian sebakul besar depan pintu biras aku. Laki ...

ko duduk ngn mertua ke sebu?

Kipar aku yg sulung mmg terang2 tak reti masak. Maka...dia tak penah la menolong di dapur. Tp x pe, laki dia merangkap abg aku mmg rajin dok dapur bersiang ikan etc. Tp k.ipar sulung aku ni rajin jugak menolong sidai baju.

K.ipar no 2, dia rajin masak utk tekak dia and anak2 dia je la. Lgpon we all blk kg mmg purposely nk mkn air tgn mak kan. Tp we all tetap la turun dapur tolong sediakan ape2 yg patut.

Aku pulak menantu sulong, takde biras lain lg. adik beradik laki aku 7org lelaki ye. Tak tau la diorg kawen nnt aku dpt biras mcm mana. Umah mertua aku dekat je ngn umah aku, kadang2 mmg mertua ajak dinner sana, kalo dia masak sedap2. Aku mmg segan la kalo x menolong dia kt dapur masak, tp anak aku 2 tahun tu takmo berenggang ngn aku. Kalo laki aku x de leh layan anak aku tu, takde la aku menolong kt dapur. Mak mertua aku pon paham. Kadang aku buat hati kering masuk jugak dapur, kang anak aku perasan aku x de tepi dia mula la dia meraung. Blk kg belah husband pon sama, dia ada lg nenek yg bley masak, aku mmg jenis bgun lambat, tp diorg tak kisah, selalu sarapan diorg beli je nasi lemak etc. Time masak utk lunch, aku mmg dok kt dapur ye. Mlm pon sama, teman nenek husband masak nasi goreng apa bagai, makcik2 dia rilex je order mcm2 kt nenek tu, tp menolongnya tidak. Aku buat part aku je mana yg ok.

naina replied at 7-4-2017 05:41 PM
ko duduk ngn mertua ke sebu?

X pun sekali sekale balik cuti panjang tu. Biras pun balik juge

apa kata hambat je kakak ipar yg malas tu

jgn bgbdepa jejak kaki rumah mak tt

sy memang xmasak rumah mil, sbb anak melasak kan tumpah minyak panas ke apa lg susah

Edited by missinpiece at 7-4-2017 05:54 PM

Pandai2la membawak diri di rumah org. Umah mentua mcm umah kita jugaks. X reti masak sedap2 tolongla kacau gulai ke, siang sayur ke, basuh pinggan ke. Org dah basuhkan baju kita bawak2 la tolong sidai sebakul. Biras masak sedap tapi jarang masak. Itu pun jadik buah mulut org. Me xtaula ape modal org mengata me. Tp adik ipar ya ampun hazabedah sungguh pemalasnya, melawa rajin. X lama lg nk kawen. Yg tula yg menjadi pujaan hati disanjung dipuja setiap masa walau perangai mencolok mata . Wat xtau jela selagi kurang kaco me

Suruhlah abang ko sound. Habis cerita. Kat rumah mertua aku, aku tak masak sebab mil ada cara dia. So aku tukang cuci sental segala periuk pinggan mangkuk cawan semua tu. Or mil aku masak aku tukang pegang pinggan dia nak angkat gorengan. Tapi aku akan basuh segala semua. Kalau kami takde kat rumah, fil aku basuh semua pinggan mangkuk periuk sebab mil dah masak. Kalau mil basuh baju, fil angkat and lipat and gosok. Sama samalah buat kerja.

I mmg tak tolong kak ipar i n mak mertua i masak... Tapi i salu tolong kemas rumah, sapu sampah sume.
Bukan sebab i malas, sebab i mmg tak brapa pandai masak jd malu la nak tolong masak ke apa.
So cara i nak amik hati mak mertua i, i buatkan kek yg dia suka,beli kuih2 ke untuk sarapan n minum petang.
Untuk kak ipar i plak, i suka belikan anak2 dia makanan, tudung ke, bawak anak2 dia join skali tgok wayang dgn anak2 i.

aku sebenarnya tak kisah xmo masak ke hape..janji tolong la apa2 yang patut.
asal balik rumah mak aku je kata pening kepala, asal balik je kata mengantuk la...sakit lutut la...aku yang dgr dok hangin je kengkadang. Tapi sikap mak2 kan...sabar aje.
Abang aku? dulu dua kali lima je..balik kampung je tido..balik je tido..kata penat la, letihla..apa ingat mak kat kampung saje2 dok terkangkang ke...?
then aku sound berdas2 ke abg aku. mak aku macam biasa...jd jaksa pendamai...sabar sabar katanya..aku bukan ape, kesian kat mak aku...aku mmg menolong tapi korang bayangla time2 nk ray, bz kan...depa laki bini leh rilek2 tgk tv bile orang mula masak sebuk kuar shopping. klu balik bawak seketul juadah takpe la jugak..ini..harammm...
start tahun ni, aku mmg incharge dapur..korang balik bawak anak bini, pandai2 bini2 korang masak. anak2 korang jugaknak makan kan..aku asal mak aku dah de makanan cukup...
nak nasehat depa, aku lak yang kene nasihat. mau tak hangin..tp demi mak aku sabar lagi sbb aku takmolah abg2 aku tak balik kampung jenguk mak kannn...
nk insafkan laki yang sgtttt sayangkan (ke takut) bini ni mencabar sungguh...
mintak2 esok aku takle jd menantu cam kak ipar2 aku...

Tp bab masak biras aku mmg power. Mak dia ade kedai mkn dan dari kecil dia biase tolong mak dia berniage. Bab masak mmg dia masak sedap cume ikut mood dia nk masak ke x Tp aku X pernah gaduh dgn biras aku cume mertua je x berkenan cara dia dan aku x campur hal mrk aku buat kerje aku je.

sebu1 replied at 7-4-2017 06:17 PM
Tp bab masak biras aku mmg power. Mak dia ade kedai mkn dan dari kecil dia biase tolong mak dia bern ...

semua kak ipar aku excellent masak..tp kat rumah mak aku..haram..nak bukak paip dapur tu pon sbb nk basuh tangan sbb nak makan je..klu tak...tataula nak komen

Aku punya kak ipar ok.perangai sorang2...dia lmbt aku laju.dia masukakan baju dlm meain aku sidai.aku dh terus terang dgn mak mertua aku tak pandai masak.tp kbykn masa di rumah aku akan tlg apa yang ptt di dapo.lps mak mertua msk aku kemaskan.mop lantai.cuci pinggan.jd tak la mbebankan.sbb dia awal2 ckp tak pandai masak blh bljr tp jgn duduk dlm bilik main hp.duduk sm2 dgn mertua di dapo.potong bawang ke.so far adik beradik suami cuma kakak dia jer.adik beradik aku 5 org.yang isteri abg aku rajin ye.tapi bgn lewat mak aku punya polisi bgn awal.kemas jemur baju.nak tdo smpai ke ptg lantak la.so far aku dh sound kak ipar aku.setiap mak ada cara tsendiri.yang mana baik tu ikut la.tak salah.

KatakPisang replied at 7-4-2017 06:19 PM
semua kak ipar aku excellent masak..tp kat rumah mak aku..haram..nak bukak paip dapur tu pon sbb n ...

Kesian mak kamu sis. Ajakle kak ipar masak sekali bile time kamu masak sis. Ke kamu segan?