CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KatakPisang

Kak Ipaq/Menantu

kesiannya TT
apa kata kalo diorg balik kampung, TT masak cukup utk TT dan mak aje]
utk menantu yg lenlain... pepandailah carik mkn
tapi nanti takut ada menantu bukak tred kat FD ni... mak mertua tak layan /masak utk menantu dtg melawat dari jauh
rasa tak welcome lah hapelah
bukan tak penah tred2 bau gini keluar
apa igt mak mertua tu babu kah? tiap kali kau sbg menantu nak balik... mak mertua kene masak pelbagai bagi layanan 1st class?
ekau keturunan rajakah menantu sekalian???

tapi mak ni hatinya lembut... mesti nak masak juga utk anak menantu yg dtang jauh kan?

aku pun tak masak kat rumah mertua
tapi aku tolong basuh pinggan

huhuhuhu... terasa I, tak pandai masakkkk... so pantang ada pinggan kat sinki I basuh... huhuhu

sebu1 replied at 7-4-2017 06:27 PM
Kesian mak kamu sis. Ajakle kak ipar masak sekali bile time kamu masak sis. Ke kamu segan?

Ajak banyak kali...
sorang tu cakap muka die takleh kene bahang panas, kulit muka nipis la..sorang  tu pulak tak leh diri lama2 masak..kaki x kuat...yg sorang lagi dok seeeboookkk ngan citer korea die.
Nak je rase cabut je kad astro tu, tp pk kan mak kan...

korang2 yang kata tak pandai masak ni, nak tanya la sikit. Korang kalau balik rumah mak bapak korang sendiri, korang pon memang tak masak ke? Ke ko cakap tak pandai masak bila kat rumah mertua je?
Kalau kat rumah mak bapak korang, try citer kenapa kat rumah mertua tak boleh buat benda yang sama.
Bukan ke sepatutnya mak mertua kena layan sama macam mak sendiri?

KatakPisang replied at 7-4-2017 09:13 PM
Ajak banyak kali...
sorang tu cakap muka die takleh kene bahang panas, kulit muka nipis la..soran ...

Aduii jilake punya alasan. Mertue aku mmg garang siap le yg perangai mcm tu kalau di tempat dia mau dia masak untuk org yg dia suke je dan x ajak atau layan yg pemalas mcm tu

Follow Us
KatakPisang replied at 7-4-2017 09:15 PM
korang2 yang kata tak pandai masak ni, nak tanya la sikit. Korang kalau balik rumah mak bapak korang ...

Aku masak rumah mak sendiri. 50 50. 50% lagi dia masak  sb bape aku x mkn masakan org lain kecuali mak.  Rumah Mertue mmg aku x masak sb aku x reti resepi dia tp aku rajin basuh pinggan sapu sampah basuh kain, potong bawang halia    

sebu1 replied at 7-4-2017 09:17 PM
Aduii jilake punya alasan. Mertue aku mmg garang siap le yg perangai mcm tu kalau di tempat dia ma ...

mak tu jenis lembut. Mana nak tinggi2 suara ni.
Kita pulak yang naik BP

KatakPisang replied at 7-4-2017 09:25 PM
Kita pulak yang naik BP

Patutle menantu besar kepale .

sebu1 replied at 7-4-2017 05:25 PM
Suaminye X marah bini X nolong mak ke  .
Btw aku menantu yg rajin

Hang menantu yang rajin apa sebum????Rajin Memperhambakan Mertua hang dgn ayat ayat sarcastic hang kat depa????  "hai omak.....duit orang bagi tiap bulan untuk omak, utk buat bodoh bila menantu omak Nee datang jengok omak kah???? Takkan sampai dapur Tak berasap menyambut menantu??"

hang Takmo ngaku kah????

penmerah replied at 7-4-2017 07:18 PM
aku pun tak masak kat rumah mertua
tapi aku tolong basuh pinggan

Hang jangan buat manak gelak terlentang boleh kah pen????

kenapa berat sangat hang nak menyebut...hang bukan setakat Tak masak kat rumah mertua, rumah sendirik pun hang memang malas.......walau setakat Nasi goreng bodoh versi @gendesuka...kan????

Edited by tiramisuu at 7-4-2017 11:18 PM
KatakPisang replied at 7-4-2017 09:25 PM
Kita pulak yang naik BP

Sebab tu menantu naik lemak. Mak mak mmg cmtu, sanggup buat itu ini pastu mula la luah perasaan dgn ank lain/makcik2 lain. Bila bagi cadangan(tegur anak, xyh masak utk dorg) , tak de nya nak buat. Then repeat proses. Selagi mak ko x nk buat sesuatu, selagi tu la kna hadap. Tak perlu nk harap org lain ubah ikut citarasa klau dorg xde rasa isu pn ada yg dorg buat. Tindakan ko sbg anak bagi cadangan, tolong mak buat kje umah, klau mak ko x nk make an action, diam je next time sbb tu tandanya mak ko just nk luah perasaan. Haha

KatakPisang replied at 7-4-2017 09:15 PM
korang2 yang kata tak pandai masak ni, nak tanya la sikit. Korang kalau balik rumah mak bapak korang ...

Aku mmg x masak walau di rumah mak sendiri, rumah mertua mahupun di rumah sendiri
Aku mmg x suka masak. Aku amek kontrak cuci pinggan sahaja
Tok Laki pun tak komplem sbb aku bukan makan buta2, khidmat mencuci jugak counted tau
Or kenkadang aku tolong buat air
Tapi utk memasak mmg no and never

penmerah replied at 7-4-2017 11:51 PM
Aku mmg x masak walau di rumah mak sendiri, rumah mertua mahupun di rumah sendiri
Aku mmg x suka  ...

Orang bodoh tapi ada usaha untuk jadi orang Yang ber ilmu....dalam konteks masak nee...eventually akan jadik pandai  ..sebab senantiasa ingin terus menimba ilmu...tapi kalau Dah jenis PEMALAS MACAM HANG.........dapat pulak suami Yang jenis redho akan kemalasan isteri...memang match made in hell...

KatakPisang replied at 7-4-2017 09:13 PM
Ajak banyak kali...
sorang tu cakap muka die takleh kene bahang panas, kulit muka nipis la..soran ...

Cer bawak awek cun yg rajin pi masak kat dapoq. Suruh abg you turun kat dapoq sekali teman. Tengok kulit tu jadi tebal kaki jadi kuat tak tv tutup terus kot

Tt kene berbincang dgn abang2 jike tt berani

Aku dulu rajin jugak mnolong arwah fil aku masak.arwah fil aku rajin masak n meraikan anak2 cucu2 dgn masakan2 dia kalau kami balik rumah..ni fil dah takde..n mil n ipar biras aku pulak jenis tak memasak..so sekarang ni kalau balik umah mertua..byknya beli or mkn luar je.kalau raya or hari2 special somi aku bagi duit suruh mil aku upah org je msk.senang katanya.
Tt kalau rasa susah nak tegur kak2 ipar..tegurla abg2 dulu..ckpla kalau wife tu malas masak..abg keluarla beli bfast dkt kedai ke..time lunch bawa mak keluar mkn luar sekali ke..time dinner tapau lauk kedai atau delivery ke..tgkla abg2 tu sanggup nak tapau sentiasa ke..atau diorg akan tegur wife diorg spya rajin2kan diri masuk dapur.huhu.

tiramisuu replied at 7-4-2017 11:14 PM
Sebab tu menantu naik lemak. Mak mak mmg cmtu, sanggup buat itu ini pastu mula la luah perasaan  ...

Dh bgtau mak, suh p tegur kakak2 ipar tu..mula2 macam ye ye je nak cakp, bila bukak mulut lain pulak yang mak cakap
Bukan sekalu. 2 3 kali gak mak macam nak tegur para menantu sekelian, tp lain jadinya.
Alih2 aku jugak yang kene tenggek nasik, masak lauk, buat air sedap, hidang, then basuh pinggan sekali.
ade sekali aku hidang aku buh 2 pinggan je, untuk aku dan mak aku.
pinggan lenlain aku sorok dalam stor...
then anak sedara aku sound, moksu xmo bg along makan ke? aku cakap je "tak, sbb mak mo pemalas!"
Anak sedara aku membebel kat mak die..budak2 kan kalau membebel kan kiut. rase nak cubit je pipi kembung tu. Anak sedara aku, makan la kesian kan..abang n kak ipar aku, malas nk ajak makan.
Lepas makan aku simpan semua, ngan pinggan2 2 bijik tu aku simpan sorok dalam stor.
Depa dua makan pakai mangkuk kekdahnya. Pas makan, haram nak basuh. Then aku letak depan pintu bilik depa. Kak ipar aku terpijak, bisingla mulut dia. aku wat dek je...layan pon dok.
2 3 bulan jugak tak balik jenguk mak. Sian lak aku tgk mak aku. aku dok sound abg aku, abang aku kata kak ipar aku takmo balik kampung.
then waat to do?
aku keluarkan la ayat...ko tak nak merasa syurga ke?
then 2 hari pastu abg aku balik ngan anak2 je...mende ni jd 2 3 tahun lepas...la ni tetiap bulan balik, tp peel kak ipar aku still gitu. dh kertu pon tak ubah2.felik..felik...

sebu1 replied at 8-4-2017 09:33 AM
Tt kene berbincang dgn abang2 jike tt berani

dah bincang dah sorang2...
yang abang sulung tu, aku rase die dh tegur bini dia kut. sbb la ni klu die mai umah aku, die siap2 bawak periuk2 isi lauk pauk. beli ke masak...tak tahula..
yg abang kedua tu, aku yakin dan percaya die langsung tak tegur bini dia. sbb bini dia langsung masuk dapur pon takmau. Anak2 besar panjang tapi peel sakai tak ubah. Aku tak sangka macammana abg aku boleh kawen ngan pempuan camni. Yg ni mak aku penah luahkan ke aku, yang kak ipar aku yang seken ni bukan anak menantu, tapi anak hantu.
Kak ipar yang bongsu ni, dia ni baik hati, mulut kecohh...masak nasik je dh kecoh macam masak untuk satu kampung. Lepas masak nasik je melepek..macamla masak guna kayu api...ish...
suami2 korang pernah ke idak tegur korang perihal korang di rumah mertua?
macmmana penerimaan koranag?
adakah korang akan menyampah ngan mertua atau korang akan wat dek je?

KatakPisang replied at 8-4-2017 12:33 PM
dah bincang dah sorang2...
yang abang sulung tu, aku rase die dh tegur bini dia kut. sbb la ni kl ...

Tt jgn terase aku tamye ni.kakak2 ipar kamu tu anak org kaye ke ape atau kamu terlalu miskin ke sampai mrk x hormat mak mertua?