CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KatakPisang

Kak Ipaq/Menantu

kekgebu replied at 10-4-2017 04:32 PM
Abg aku tu mmg tak kisah weih. Mmg tabik spring ahh. Dia nak sgt kan kawen ngn doc. Mmg cita2 dia  ...

Apsal yang braless tu? Haha.. Tergelak i.

Mesti busty sebab badan besar.lagi mau braless.

Tapi ada jugak baiknya.

Tak berkira bab duit. You kenala appreciate bab tu.

Abang you belajar tinggi ke? Dulu mesti pernah kerja kan?

untungla kalo ada mertua yg xkesah or pilih bulu
aku dulu, mimpi la nak belek2 anak taim dia masak
menantu tu ibarat org gaji xberbayar, lagi2 kalo menantu yg xkeja
kalo menantu kesyangan, dah abis masak baru ketok pintu menantu suh makan
kalo bkn kesayangan, pagi2 buta ketok pintu suh masak nasik goreng sesenduk!
bukan utk laki aku makan, utk laki dia yg suka bekfes berat pagi2
laki aku aka anak dia, xmakan bekfes berat2.

well, now itu semua tinggal kenangan
aku dah xde baru semua terasa, menantu yg dok bilik pon dah kena kerah gi dapor
syukur aku dah xjoin mereka lagi.

pinkypetal replied at 11-4-2017 12:46 AM
Apsal yang braless tu? Haha.. Tergelak i.

Mesti busty sebab badan besar.lagi mau braless.

Dia besar ragam, tp breast dia kecik je. Maybe sbb tu dia lg tak kesah tak pakai bra. Abg i dulu grad US. So after grad mmg dia keje. Resign pon  sbb ikut sil g study. Bila blk sini yg sil pon decide abg i x payah keje. Tgk abg i pon bahagia je ngn hidup dia. Heheheh

kekgebu replied at 11-4-2017 08:58 AM
Dia besar ragam, tp breast dia kecik je. Maybe sbb tu dia lg tak kesah tak pakai bra. Abg i dulu g ...

best pulak baca citer ko.
tak pakai bra pulak tu.

Hana replied at 11-4-2017 10:31 AM
best pulak baca citer ko.
tak pakai bra pulak tu.

bnyk drama weih family aku ni. especially k.ipar sulung aku ni la.abg aku no 2 pernah yer bergaduh ngn k.ipar sulung aku ni. bertahun2.
Paling rare bergaduh time hari raya!!! eh, berpanjangan citer diorg gaduh ni, aku ingt smpai mati diorg tak akan ok.
tp before SIL aku ni smbung phd, tetiba dia terbuka hati nk minta maaf ngn semua org, termasuk la dia berbuat baik blk ngn abg i no 2.
SIL sulung ni sebaya dgn abg i no 2 ni. depa ni 2-2 anak no 2, so perangai sama je masing2 keras kepala.

abg sulung aku rilex je tak masuk campur hal bini dia bergaduh ngn abg no2 aku tu. so sejak dari tu, SIL aku ni mmg jarang da la blk kg mak aku.
dulu b4 kawen ngn abg aku tu, bukan main ulang alik dtg umah mak aku. tergedik2 nak kan abg aku ni. smpai hari raya pon dia sanggup amik bas dr melaka (kg mak dia) dia dtg perak, umah mak aku.

penmerah replied at 7-4-2017 11:51 PM
Aku mmg x masak walau di rumah mak sendiri, rumah mertua mahupun di rumah sendiri
Aku mmg x suka  ...

kat rumah chuols sape masak?

Follow Us
sebu1 replied at 7-4-2017 06:17 PM
Tp bab masak biras aku mmg power. Mak dia ade kedai mkn dan dari kecil dia biase tolong mak dia bern ...

comel profile

sebenarnya topik ni dibuka bukan utk menuding jari pada para menantu atau ipar duai..juz nak tahu kenapa je menantu/ipar buat perangai tertentu kat rumah mertua. Tu aje...
Adakah sbb menantu dah kaya dan berjaya tiket utk tunjuk eksen kat rumah mertua? ke mmg sememang2nya tak penah suka dengan keluarga mertua. Itu aje.
Ade jugak anak2 perempuan yang malas dan ipar/menantu yang rajen, ada jugak yang sebaliknya.
Cuma bila difikirkan, walaupon tak suka mak/bapak kita atau mertua, kita yang muda kene hormat pada mereka, tak gitu? Kalau buat perangai tak semenggah nampak macam tak hormat kan...
Kita mungkin still muda, tak leh lagi nk imagine apa rase bila menantu buat camtu kat kita...bila umur baya2 mak2 kita, lagi2 bila dah bergelar balu/ibu tunggal, baru kita akan tahu apa yang  mak2 kita ni rasa, or mebi mak2 korang still muda lagi so that nampak tak kesah...tak apalah...

...and lambat laun korang akan tahu sikit sebanyak apa yang aku kata harini adalah betul.

fynnkakiblock replied at 11-4-2017 11:44 AM

kelakor ke? takkan hari2 take away? asben chef kot

KatakPisang replied at 11-4-2017 04:14 PM
sebenarnya topik ni dibuka bukan utk menuding jari pada para menantu atau ipar duai..juz nak tahu ke ...

kadang2 mak2 ni mmg mereka suke buat kerja, tak reti duduk diam, ada jer nak buat kerja, ada yg suke masak, suke berkebun, mengemas, laundry, menjahit. cumanya jgn lah anak menantu ambil kesempatan kalau sudah mak2 sendiri suka. cth kalau mak2 memang suka memasak, apa kata sesekali tu bgtahu mak ade terjumpa resepi or menu baru (mak2 suke masak masakan kampung, cari italian food ke japanese food ke) kat internet nak cuba masak bagi mak rasa dpt lah mak relax kejap. ataupun sesekali bawak makan di luar.

fynnkakiblock replied at 11-4-2017 11:44 AM

kat malaya ni kan banyak kedai makan?
situlah peginya
aku dan tok laki ada kedai peberet utk lunch dan dinner
tong gas kat rumah tahan setahun. guna utk masak air ajer
minyak masak sebotol tu...  ntah2 setahun pun tak abes

tapi sekarang aku kat luar negara ... kat tempat jin bertendang
kene jugaklah masak yg bodho2
tapi masak 2-3 kali jerk seminggu
lenlain tu kami order delivery
kedai2 makan tak banyak dan agak jauh
sib baik ada kedai jual ayam goreng, burger yg baru bukak kat rumah aku ni
boleh aku sambung order

sekian dari aku yg tak suka/malas masak

penmerah replied at 11-4-2017 04:51 PM
kat malaya ni kan banyak kedai makan?
situlah peginya
aku dan tok laki ada kedai peberet utk lun ...

asben chuols tak merungut takpela makan jela kat kedai tak perlu nak kemas2 dapur

fynnkakiblock replied at 11-4-2017 05:08 PM
asben chuols tak merungut takpela makan jela kat kedai tak perlu nak kemas2 dapur

akak dah berbelas tahun kawen dik,
alhamdulillah tok laki akak bukan tipikal malay
dia merantau dari bujang dulu

kau dah kawenn ke dik fynn?
hasben kau mintak kau masak ari2 ke?

dineyta replied at 11-4-2017 12:14 PM
comel profile

Tq   

fynnkakiblock replied at 11-4-2017 04:27 PM
kelakor ke? takkan hari2 take away? asben chef kot

Dia ingat laki redho kemalasan nak mamposnya bab masak, Tapi Dia Tak tahu...lakinya ada sorang lagik bini Yang dikahwini Yang pandai masak.....

Padan muka dia......

Dah ler main macam kayu, pemalas nak mampos tang masak......hang ingat laki boleh bertahan berbelas tahun???? ..kalau Tak Kawen bini lagi satu behind her back????

penmerah replied at 11-4-2017 05:59 PM
akak dah berbelas tahun kawen dik,
alhamdulillah tok laki akak bukan tipikal malay
dia merantau  ...

meols prefer buat kuih2 n cakes weekend masak kalau tak mkn kat luar jer skrg mostly hari2 sbb clean eating toklaki tak komplen lantakkan jela

mannnakautau replied at 11-4-2017 11:03 PM
Dia ingat laki redho kemalasan nak mamposnya bab masak, Tapi Dia Tak tahu...lakinya ada sorang lag ...

manak kenal ke toklaki kaka pen

fynnkakiblock replied at 12-4-2017 08:28 AM
manak kenal ke toklaki kaka pen

Berbelas tahun berkahwen masih dapat gebangkan dirinya Yang malas.......it does not take a upsr student to guess it's either Dia Kawen laki jenis Dah termakan Nasi kangkang isteri atau suami Yang bebal bab didik isteri untuk tidak jadik manusia Yang malas.....

Hang paham Tak nee????

Edited by Hana at 12-4-2017 11:27 AM
KatakPisang replied at 11-4-2017 04:14 PM
sebenarnya topik ni dibuka bukan utk menuding jari pada para menantu atau ipar duai..juz nak tahu ke ...

ko banyak persoalan sebab ko belum kawen. kalau ko dah kawen, nanti semua persoalan ko pasal perangai pelik2 orang lain akan terjawab.
tapi, setengah orang mmg ada perangai pelik.
tapi, kalau dah pelik sgt, tak kan le abang/adik ko boleh kawen dgn perempuan pelik itu kan? msiti le dia ada "sesuatu" yang abang/adik ko nampak sehingga rela nak kawen dengannya. ada setengah perempuan asyik jumpa lelaki yang salah/laki orang/ orang tanak kawen dgnnya je tau.
tapi, orang melayu percaya sihir kan? kalau ahli keluarga baik sgt pastu orang luar jahat sgt, confirm orang luar tu guna sihir kan?

selagi tak kawen, selagi itu le tak kan "nampak" permasalahan utk orang2 dah kawen.
contoh bos perempuan belum kawen sgt kedekut nak bagi pelepasan/off time kat orang dah kawen.
takat nak hantar & tunggu kejap anak sekolah 1st day school ke, nak gi checkup ke semua nak ambik cuti sbb bagi dia, itu dah ambik masa.
padahal tak perlu ambik cuti pun. nanti masuk keje dlm 10am ke atas. cuti nak simpan utk hal2 lebih penting spt anak sakit. sbb kalau anak sakit, kita as mother tak dpt MC  (ada doktor tanak bagi mc kat mak)

moralnya, takyah cakap lebih2. kalau ikhlas, buat le keje2 tu. kalau tak, takyah buat. senang.
kalau mata berbulu sgt perangai kakak ipau memalas sgt, suh aje derang gi bermlm kat hotel. datang melawat siang hari selepas makan tenghari kat luar. haa..set rules mcm tu. dan wajib balik seblum time dinner.
takut nanti ko dah kawen, tengok2 ko pun sama aje perangai mcm akak ipar ko buat bila berada kat umah mak mertua. sbb ko tak tahu lagi perangai mak mertua ko mcm mana.