CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: xee_ra

DENDAM YANG TIDAK BERKESUDAHAN

xee_ra replied at 11-4-2017 12:31 PM
kalau tengok muka bekas makcik..sangat lembut dan nampak baik...semayang tak pernah tinggal taw..t ...

semayang tak tinggal tp menyekutukan Allah.
hmmm

diorg cerai kenapa?

soalan kedua, mcmne nak baca nama xx ni? terbelit lidah aku..

Wahhh menarik cite tt.. Sila sambung lg eh.. Suka baca. Tq

Tunggu sambungan TT

chinta89 replied at 11-4-2017 02:31 PM
diorg cerai kenapa?

Zeera kot sebutannya....

Keji betul perangai guna cara kotor nak sakitkan org :

Follow Us
tt sambung tau.. tgh suspens ni.. kalau aku ler tgk, mau pengsan kat situ..

Wah hado cite baru...jangan lupa sambung yerk

chinta89 replied at 11-4-2017 02:31 PM
diorg cerai kenapa?

Kihkih zee la eja aje xee  

Ok sambung dik. Ok tu tulis OK saja pun takpe tak payah okeyh

Menarik zee...sambung lg

xee/zee/zi smblg lg...tgh2 syok bace, trs terpotong plak...

maaf lambat..hehe..semalam sibuk sikit..

btw, xee = zee

hehe..sebab nickname zee dah ada org guna..tu je yg dapat..

ok..xee sambung k...

tq sudi membaca..

SAMBUNGAN
#########################################

aksi tarik menarik terus berlaku...makcik hani terus berlari ke pintu..tapi dihalang oleh pak usu kat pintu..

pak usu : kau nak pergi mana..??

mak cik hani : aku nak keluar..jangan halang aku..aku nak keluar dari rumah ni...tepi sikit, aku nak keluar

pak usu : aku ada wudhuk ni..jangan berani nak sentuh aku..(part ni, xee pon tak faham nape pak usu cakap macam tu..hahaha)

pappp..!! terus pegang lengan pak usu,.,

mak cik hani : haaa..aku dah pegang kau..kenapa?? apa nak jadi..??

pak usu : kurang ajar betul..kau cabar aku yer..

mak cik hani : kau orang semua bodoh...hahahaahha...dah 5 hari aku kat sini..kau semua bodoh...kau tak kenal sama ada dalam badan hani ni aku atau hani..hahaha...

terkejut kami semua..maknanya, dia dah ada lama dengan kami..cuma kami tak perasan itu bukan mak cik hani..pandai betul die berlakon..

mak cik hani : kau pon sama..suami apa tak kenal bini sendiri..hahaha

pak cik : aku kata kau keluar..jangan kacau keluarga aku..

mak cik hani: heii....mak kau aku dah bunuh...kau orang semua tunggu giliran korang pulak yer..sorang2 aku akan pastikan menderita dan mati..hahaha

astgfirullahalazim..patotlah doktor x dapat diagnose sakit nenek..rupa2 nya angkara dia..masa ni kami semua rasa terkejut dan sedih sangat sebab sanggup dia buat nenek..

pak usu mula membaca ayat2 suci...tiba2..

mak cik hani : kau jangan masuk campur lah..aku tak kacau kau..

pak usu : hei setan..kalau kau kacau keluarga aku, maknanya kau kacau aku jugak..!!!!!

mak cik hani : hahaha..betul ni kau nak lawan dengan aku..?? kau ingat aku tak tahu bini kau tengah berpantang kat rumah kau..?? hahaahha..

perghh..gila betoi..terdiam kami..kalau dia kacau mak usu yang tengah berpantang, lagi naya..silap2 meroyan..anak kecik pulak tu...terus pak usu berundur..mak cik hani terus seronok sebab dia rasa dia hebat...

pak cik : sudahlah..kau nak apa lagi..cukuplaj=h kau kacau keluarga kami..

mak cik hani : aku nak kau pilih aku atau hani..kalu kau pilih hani, aku akan pastikan hani mati malam ni jugak..

kami semua risau sebab mak cik hani kan sakit tulang belakang..kalau die jatuh lagi malam ni..for sure K.O atau pun patah terus tulang tu..cepat2 kami bentangkan tilam kat ruang tu..

makcik hani berusaha nak peluk pakcik..seolah2 isteri yang sangat2 rindukan suami..siap bisik2 lagi..tak tahulah bisik apa..geli geleman pon ada bila tengok..gamak kalau biar tu..ceom pon jadi rasanya,,dah takda rasa malu kat orang lain..

kami pon panggil ustaz datang ke rumah..ustaz datang..masa ni mak cik hani dah bareng atas tilam...menjerit2 sakit...ustaz pon cuba tolong apa yang boleh..lama2 keadaan jadi reda..makcik hani nampak letih sangat2..

tengah semua orang tumpu pada mak cik hani..tiba2 sepupu xee pengsan..alamakk...dia pindah la pulak..cepat2 ustaz rawat..alhamdulillah..tak sempat jadik...

malam tu jugak ustaz mintak pergi belakang rumah..cari, bola tenis ke ape2 petunjuk yang dihantar..tapi tak jumpa..esok pagi kami carik pon memang takda...

keesokan harinya, xee tanya makcik hani..apa yang makcik rasa..apa yang makcik nampak..sebab makcik jerit sakit2 masa bareng kat tilam kan..jawapa makcik hani..

mak cik hani : masa tu...ramai lembaga keliling makcik...kat kepala makcik ada muka bekas isteri pakcik kamu..lembaga2 tu semua hitam..die rodok/sula tuuttt makcik..guna buloh..sakit sangat2..dia nak hancurkan rahim makcik..dia marah sebab makcik beranak anak pakcik..sakit sangat2..

korang bayangkan..seksanya jadik makcik hani..sakit..seksa..menderita..tapi sebab sayangkan pakcik..die redha..jalan penyelesaianya, pakcik dan makcik hani kena bercerai..tu jer..tapi diorang taknak..

dan sampai sekarang..masalah ni tetap berlaku..ade sekali makcik hani jatuh tergelincir..dia rasa ada banyak air kat lantai..tapi bila bangun,,lantai tu kering je..

dan untuk pengetahuan korang...si polan tu tahu bila kami bercerita tentang dia...heeeeeeeeeheeeheeee...!!!!!!!!!!!

sebenarnya, xee pon takot nak tulis kisah ni..tapi xee tulis jugak sebab dah lama simpan cerita ni..nak sangat2 share kat sini setiap kali masuk board seram ni..

si polan boleh bagitau anak makcik hani sekolah kat mana,,,pukul berapa..tengah buat apa..dan macam2 lagik..

ada sekali tu kami sepupu sepapat bercerita tentang si polan..malam..dan masa tu terus angin bertiup langir...terus seram sejuk taw..

silap2 dia tahu xee tulis pasal dia..mampus..malam tadik tengah tidur, terjaga..dengar bunyi anjing kuat sangat..sebelum ni takda pon..terus pejam mata..gila takot..ok, sekian..

tq sudi membaca..

nanti xee update lagik kalau xee teringat scene2 yang xee terlupa nk type kat ats ni...

Cuppy replied at 11-4-2017 03:46 PM
Zeera kot sebutannya....

iols pun rse mcm tu.

pena ade kawan pgil zira

tetiba bila eja dlm wasap duk tulis xera

ayoooyoyo..

xee_ra replied at 12-4-2017 10:03 AM
SAMBUNGAN
#########################################

dia boleh tahu semua benda yg pesakit buat sebab dia ada hantar jin yg memang ditugaskan untuk tengok semua gerak geri pesakit dan utk ganggu, tapi dia bukan boleh setiap masa menguasai diri pesakit . dia hanya boleh menguasai kalau pesakit di dalam keadaan yg paling lemah . satu2nya cara nak rawat ialah buang kesemua benda yg dihantar dan block supaya tak kembali, jikalau tak block takjadi apa2 sebab kita buang seekor dihantarnya pula 2 ekor . kalau cik nak bertanya apa2 atau nak ikhtiar merawat boleh whatsapp saya 0167000946

hakikat_hidup replied at 11-4-2017 11:32 AM
Maaf, in just my POV je.

IMHO..bukan ke kalau ikut sebenarnye semue tu memang tanggungjawab hakik ...

Bukan melayu jea tapi asian punya country gitu la adat nya   especially kalo india lagi la sampai mak mertua punya rumah pun ko kene gigih kemas everything..

seriously, memang seram jugak citer TT ni.

anyway, semoga TT dan keluarga dalam peliharaan Allah

Dasyat nya hati ex-makcik tu, memang macam takde harapan nak jadi baik.

Semoga makcik Hani TT akan sihat dan rumah tangga menjadi aman.

ganasnya...
pakcik tu tak pergi semuka dgn ex dia ka?