CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jiwarasa

Peringatan 12 Kaum Yang Allah Swt Binasakan Yang Diceritakan Dalam Al-Quran

orangbesi replied at 15-4-2017 01:46 PM
Sepatutnya, bila orang hina kamu, PASTI Allah tambah petunjukNya kpd kamu. Masaalahnya, bila saya  ...

Heehehe, standard bodoh piang spt hang, Allah nak bagi petunjukNya? PetunjukNya melalui makhluk spt aku ada ler. Beromen pun gaya anjing kurap kote kulop ke tu?

Nak harap anjing kurap kote kulop punya petunjuk, bertuhankan iblis buat ape kan?  

Edited by MohdNizamCY at 15-4-2017 05:57 PM
Sepatutnya, bila orang hina kamu, PASTI Allah tambah petunjukNya kpd kamu. Masaalahnya, bila saya  ...

Aku dajjal ok ape? Hang baru aje online, Dia dah set angin ribut. Khas utk geng iblis spt hang ler oit.

Tu pasal ler, kemunculan hang di forum ini ibarat "memanggil balaNya". Dan lebih TRAGIS, baru aje aku post kisah benar mengenai aku, Dia terus hantar ribut ke rumah aku tinggal DAN bila aje aku delete, terus berhenti ribut kuat itu. Kalau di masa hadapan aku cerita hakikat diri aku, hang mampos gaya anjing kurap kote kulop kot?.

Ini menunjukkan, hang punya perangai anjing kurap kote kulop and da geng TAK DIIZINKANNYA utk tahu kebenaran hal ehwal diri aku. Atau bahasa mudahnya, tidak reti bersyukur kpd Allah.

Cubalah teka, aku ini siapa ye wahai si anjing kurap kote kulop? Dajjal aje kan? Hehehehehe. Kurang2, Rasullullah saw TAK KATA pun dajjal itu jahat. Akan tetapi, RAMAI jugak yg kata "Anjing kurap kote kulop jahat pasal suka gigit budak2 aje" Heeehehehe, bodoh piang!     

Hang kena tahu, baru aje hang nak suruh aku buat yg Allah suruh, Dia dah kirim ribut?

Hang rasa hang tu dijalan yg lurus ke? Hang rasa diri hang layak masuk syurgaNya ke?

Mimpi disneyland oit!!! Bodoh piang!!!  

Apasal yer? Waktu Dia ajar ilmu dari sisiNya, hang menyangka dgn mengikut bisikkan syaitan?

Dah lupa? Dulu hang jugak yg kata, "Malaikat itu perempuan?"Indilator jelas, hang ni ditakdirkanNya "bodoh piang" oit!

Edited by MohdNizamCY at 15-4-2017 06:14 PM

Dan sebelum terlupa,  hang ni dari bangsa yg bodoh piang! Tak jawab soalan2 lama aku. Bila tak gheti nakl jawab soalan, standard bodoh piang adalah DIAM tiga hari, kemudian tukar ayat bodoh piang utk kondem aku waktu aku mengomen? Tiga hari tue!

Aku kira tiap yg hang buat sebelum ini. Soalnya kini, agak2 hang ler kan, Allah kira tak apa yg hang perkatakan sebelum ini?

Kalau tgk ayat bodoh piang hang selama ini, seakan2 hang tengah menyeru dajjal utk mengaku diri itu tuhan dan sekaligus nak panggil siapa ye selepas itu?

Bodoh piang ingat, Allah swt bodoh ke?  

Hang punya skoll psycology tu, leh aku campak dalam lobang jamban aje. Bodoh piang berganda tue  

Follow Us

orangbesi 17-9-2012 10:31 AM 30#
Quote: Nazrulism posted on 16-9-2012 05:15 PM
Itu kepercayaan manusia yg mengganggap Wali seperti itu .... kepercayaan yg percaya kepada wali sy ...

hang ni
cian lah kat syaitan tuuuu
mana depa wat camtu
yg datang tu - tok wali jin je laaaaa

dah kena seru
dah dipanggil
......tapi yg lain yg datang nyeeeeee

(Ada ke dalil dari Allah, kena kesian terhadap syaitan termasuk kamu? Kamu syaitan dah tentulah rasa kecian kpd syaitan)

orangbesi 22-9-2012 11:08 AM 48#
Quote: Dzulqarnain posted on 21-9-2012 05:33 PM
Bila jin² x tahu bila Sulaiman a.s. wafat,
bila malaikat² x tahu nama² yg diajar kpd ...

walinya yeee

si babi kurap...leh ke????

atau
setitis air nan suci di ujung dedaunan buluh

(Ayat poyo dari iblis. Jelas lagi nyata bodoh piang!)

Abangcute 23-9-2012 07:07 PM 52#
Salam. Perihal wali adalah urusan Allah. Sekadar memberi pandangan dalam bentuk ilmiah iaitu kategori wali yang ada di dunia hari ini perdasarkan kepada pemahaman yang saya faham dari Al-Quran dan pengalaman hidup di dunia yang bersifat sementara ini. Jika ada masaalah berkaitan perihal ini, Allah Jua Yang Mengetahui kerana semua itu ilmuNYA

Kategori wali.

1) wali yg bersendirian
2) wali yg dimaksudkan keluarga
3) wali yg berada didalam jemaah
4) wali yg menyampai risalah
5) wali yg diredhai Allah

Itulah tingkat wali bagi apa yg dimaksudkan kepada yang beriman dan tidak beriman. Setiap wali itu ada sebab kewujudannya atas kehendak Allah dan segelintir adalah kehendak wali itu sendiri. Wali yg sempurna keadaannya hidupnya adalah wali yg merasakan dirinya biasa pada pandangan manusia dan mempunyai akhlak Al-Quran itu sendiri tanpa mengadakan sesuatu yg luar biasa melainkan jika diminta bukti utk berbuat demikian atas kehendak akal, hati atau mata hati terhadap dirinya atau terhadap permintaan selain dari dirinya dengan izin Allah. Saya manusia yy lemah, jika ada kesilapan harap dibetulkan apa yg saya sampaikan utk sama2 mendapat ilmu tambahan. Wallah hualam Last edited by Abangcute on 23-9-2012 10:54 PM

"Ini perutusan nyata dari Allah kpd semua (termasuk saya). Ada ke kamu jadikan ianya sumber rujukkan? Bukankah Dia ajar kamu semua mengenai Wali?"

Abangcute 28-9-2012 01:04 AM 68#
Quote: orangbesi posted on 24-9-2012 10:36 AM
ALI IMRAN: 175

orangbesi 28-9-2012 03:58 PM 72#
Quote: Abangcute posted on 28-9-2012 01:04 AM
Ambil semua surah dari Al-Quran barulah nampak apa yang ALLAH SWT maksudkan. Adalah lebih baik men ...

KAHKAHKAH

memang hang dah terkena
memang thread2 baru yg aku buat
utk pekena hang jee laaaaaa

mana ada istilah TOK WALI.....
mana ada istilah WALI NIKAH...
pepandai hang je mereka2

orangbesi 28-9-2012 04:04 PM 73#
Quote: Abangcute posted on 28-9-2012 01:09 AM
Mari lihat kebenaran Al-Quran perihal wali (sebahagian dan ada byk lagi) :
Dan apabila kamu mencera ...

woi mamat

perkataan WALI ALLAH ada DUA saja dalam AL QURAN
iaitu YUNUS:62
dan
AL JUMUAA: Katakanlah : Wahai orang-orang yang beragama Yahudi, kalau kamu anggap bahawa kamulah sahaja
WALI ALLAH (orang-orang yang dikasihi Allah) tidak termasuk umat-umat manusia yang lain, maka bercita-citalah hendakkan mati ,
jika betul kamu orang-orang yang benar! (6)

tu je ka
nanti aku BACAKAN
apa yg hang tak tau
dan buat hang terpinga-pinga
dalam KEBENARAN

Abangcute 30-9-2012 12:28 AM 81#
Quote: orangbesi posted on 28-9-2012 03:58 PM
KAHKAHKAH

memang hang dah terkena

Sesungguhnya, Al-Quran dan Sunnah adalah tempat rujukan. Tiada taranya ilmu seseorang itu TANPA ILMU DISISINYA. Wallah Hualam

Abangcute 30-9-2012 12:35 AM 82#
Quote: orangbesi posted on 28-9-2012 04:04 PM
woi mamat

perkataan WALI ALLAH ada DUA saja dalam AL QURAN

Sebenarnya setiap surah di dalam Al-Quran saling melengkapi. Memang begitulah kehendak Allah SWT kepada mereka-mereka yang mahukan kebenaran atau mahukan kemenangan. Pilihlah yang mana satu pilihan kalbu. Sesungguhnya ILMU itu hak Allah. Maka buruk atau baik dari segi pemahaman semuanya hakNYA. Wallah Hualam

orangbesi 30-9-2012 11:10 AM 85#
Quote: Abangcute posted on 30-9-2012 12:28 AM
Sesungguhnya, Al-Quran dan Sunnah adalah tempat rujukan. Tiada taranya ilmu seseorang itu TANPA IL ...

tanpa ilmu disisinya konon
berlandaskan AL QURAN dan SUNNAH konon

woi mamat mana ada istilah tok wali....mamat oooiiiiiiii
tak de istilah wali nikah punnnn

dan pm malaysia hang kata dia wali......

tapi dr petikan AYAT2 AL QURAN yg hang post tuuuu
hang PERASAN hang pun WALI kannnnnnnnn
wali penamanyaaaaa.................WALI yg sebenarnya pun tak tahu
nak kata diri sendiri wali pulak
lawak bodo betul lah hang ni mamat oooiiiiiiiiiiii

Edited by MohdNizamCY at 15-4-2017 06:58 PM

Soalan, : Setakat ini, atas izin Allah, Dia ilhamkan ilmu utk menjawab permasaalahan pemerintah, perundangan, maqasid syariah dan sebagainya dgn jelas lagi nyata. Ada sesiapa di dalam forum ini, BERSYUKUR atas ilhamNya itu meskipun dijolok saya dgn ayat ini "Bodoh Piang?".

Selagi mana, seseorang itu MEMBANTU menjelaskan petunjukNya utk menyelesaikan maslahat Negara, sekurang2nya bersyukurlah kpd Allah kerana menerusi saya, Allah beri petunjukNya disini.

Soalan : Sejak bila kamu bayar gaji kpd saya utk menyelesaikan maslahat Negara sedangkan saya hanya bekerja kpd Allah dan menjelaskan, semua harta yg kamu kumpulkan tidak berfaedah jika Allah tidak ilhamkan TaqwaNya. Kamu ajar orang utk berakhlak, akan tetapi kamu sendiri hakikatnya TIDAK BERAKHLAK? Ada kamu panjatkan syukur kamu ketika jelas itu Petunjuk Taqwa dari sisiNya?

Jika tidak mampu berihsan kpd Allah, jgn mimpi utk ke syurgaNya.

Saya ulangkan berkali2, dah lama saya MENANG.

Soalan : Berapa harga Taqwa berbanding apa yg kamu semua miliki? Berapa harga Taqwa jika nak dibanding perkataan ini "Bodoh Piang"?

Ada ke di atas muka bumi ini, orang yg berkata "kamu semua bodoh piang" dan dalam masa yg sama berserta petunjuk Taqwa dariNya?

Cuba kamu semua TUNJUK kpd saya, orang2 yg mengatakan kamu bodoh piang dan menjawab tiap permasaalahan pada makna Taqwa?

Saya SEORG aje! Ada ke saya mintak kamu belikan saya rumah banglow atas kesemua ilmu Taqwa itu? Dan apa yg saya dapat dari penjelasan ilmu Taqwa itu hingga kamu pula cuba menasihati orang2 yg Allah bekalkan Taqwa? Dah byk ke kamu berkorban kpd Allah?

Apapun TQ atas kesudian membaca post2 saya ini. Allah itu Maha Pemurah lagi Maha Penyayang. Tidaklah sesuatu yg berlaku itu sia2 melainkan hanya Dia sahaja tempat memohon syafaat samaada di dunia mahupun akhirat kelak.

Yang kurik itu kendi, yang merah itu saga, yang baik itu berbudi, yang indah itu bahasa.

Wallah Hu'alam

MohdNizamCY replied at 15-4-2017 06:54 PM
Soalan, : Setakat ini, atas izin Allah, Dia ilhamkan ilmu utk menjawab permasaalahan pemerintah, ...

Soalan, : Setakat ini, atas izin Allah, Dia ilhamkan ilmu utk menjawab permasaalahan pemerintah, perundangan, maqasid syariah dan sebagainya dgn jelas lagi nyata. Ada sesiapa di dalam forum ini, BERSYUKUR atas ilhamNya itu meskipun dijolok saya dgn ayat ini "Bodoh Piang?".

permasalahan negara plak
ayat hang kat sini pun tungging langang - masih ada hati nak perasan
cubalah hang perasan yg hang adalah seorang yang gila - ok gak tu

Selagi mana, seseorang itu MEMBANTU menjelaskan petunjukNya utk menyelesaikan maslahat Negara, sekurang2nya bersyukurlah kpd Allah kerana menerusi saya, Allah beri petunjukNya disini.

menerusi hang pulak dah
tapi takpelah - maklumlah dah tergolong dlm org2 yg gila

Soalan : Sejak bila kamu bayar gaji kpd saya utk menyelesaikan maslahat Negara sedangkan saya hanya bekerja kpd Allah dan menjelaskan, semua harta yg kamu kumpulkan tidak berfaedah jika Allah tidak ilhamkan TaqwaNya. Kamu ajar orang utk berakhlak, akan tetapi kamu sendiri hakikatnya TIDAK BERAKHLAK? Ada kamu panjatkan syukur kamu ketika jelas itu Petunjuk Taqwa dari sisiNya?

apa dia, bekerja utk ALLAH ke
ALLAH suruh hang sampaikan ilmu songsang, ajaran sesat, langgar habis AYAT2NYA tu ke
dan kalau aku tak BERSYUKUR - dah lama dah aku sekeh pala hang laaa nizam

Jika tidak mampu berihsan kpd Allah, jgn mimpi utk ke syurgaNya.

iman hang pun tergolek golek, islam hang pun cam tompok2 taik unta, ada hati nak sembang pasal EHSAN
ALLAH PERINTAHKAN agar seru manusia kepada kebaikan/syurga
yg hang saja2 lemahkan semangat/ugut/gertak - sebijik cam bulu ketiak dajjal je
setakat tu je lah tahap kedajalan hang nizam ooiiiiii