CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Teratak Borak 2017 (Banyakkan Ilmiah dan Berkasih Sayang)

Close [Copy link]
mommymonster82 replied at 15-4-2017 03:27 PM
Tu la kan? Who r ussss????

Me pon malas nak komen2 sini... ni aman skit... org nk mesra2...

Ayat dia tu same je.bile x de modal terus ckp Layan syiok.  Layan syok kepale bana dia. Kalau layan syok x dele sentap meroyan. Ni merata meroyan bile dah sentap dgn kite kahkah. Last2 aku yg layan syokkk  tgk kemeroyanannyee   

Deidra replied at 15-4-2017 11:15 AM
Utk lebih jelas uol kene rajin beklog terid-terid borak ni yg sebelum-sebelumnya..terserlah 'kemes ...

Nampak makin rancak ye benang ni nnt2 tau la... xnk beklog2 malas  

Owh esok acaranya... yg hari lain duk rehearsal...

AkuMark replied at 15-4-2017 05:14 PM
Nampak makin rancak ye benang ni nnt2 tau la... xnk beklog2 malas   

Owh esok acaranya... yg  ...

Benang ni tak penah sendunya dik..bukan hanya kerna ada saka,tapi sister-sister gorjesh dalam ini yg merancakkan tarinya..

Owh program apanya tu..?bunyi mcm besa

Rasa nak share lagi satu kisah yang aku kira agak tragik. Mana yang baik eloklah diambil buat teladan,bukannya sebok nak judge memacam seolah pakar tilik segala hati dan otak manusia lain :zz

Last week ada tragedy kemalangan maut kat sini.si mangsa yang mati kawan abang aku,meninggalkan seorang isteri dan tiga anak yg masih kecil.ironinya ketika kemalangan si arwah ditemui bersama dgn seorang janda

Selidik punya selidik,si janda tu rupanya skandal si arwah.yang boleh tahu cerita sbb isteri arwah adalah rakan adik pompuan aku.huhu..dari cerita isterinya dorang dah lama tak tinggal sekali sejak laki dia dok menggila kat janda itu.tapi dorang tak bercerai.kesian sangat,digantung tak bertali.rumah bini tak penah jejak,nafkah entah ke mana tapi utk janda tu pandai pula bagi macam-macam..dok sebumbung walau tak bernikah(aku tulis ni pun sakit ati rasa..
Tapi aku tabikla pada wife dia,walau macam-macam laki dia buat kat dia but still semua dia yang uruskan. Dari saat tahu laki dia meninggal sampailah urusan pengkebumian semua dia yang uruskan.dgn anak kecik,sulung baru darjah 6,no dua darjah tiga dan bongsu baru dua tahun.. kelek la anak kecik dia menunggu urusan jenazah di bilik mayat sampai bawa balik ke kampung yang jauhnya 100 km dari sini Mungkin kematian laki itu menamatkan satu penderitaan,tapi nak katanya masa hidup cukup dah menyeksakan,mati pun menyeksakan orang. Agaknya juga ada hajat x tertunai si mati ni sebab matanya terbuka luas kala matinya.. Janda tu pun mati juga akhirnya tapi masa rawatan di hospital..oklah kan..moga cinta 'sejati' kekal abadi,hatta maut sekalipun tak mampu memisahkan mereka.....

Deidra replied at 15-4-2017 06:04 PM
Rasa nak share lagi satu kisah yang aku kira agak tragik. Mana yang baik eloklah diambil buat telada ...

Tabahnya Si isteri... hati lembut... setgh org sakit hati marah tu mati pun xnk ambik tau n urus segala..  ( 1t time tingal kan jejak ni)

Joannalee replied at 15-4-2017 06:18 PM
Tabahnya Si isteri... hati lembut... setgh org sakit hati marah tu mati pun xnk ambik tau n urus s ...

Dia sangat tabah.saat menatap wajah suami dalam bilik mayat dikucup dicium dgn penuh kasih sayang..kita yg tgk ni pulak rasa sebak. Anak-anak lak langsung tak menangis..mungkin xmampu nak menangis atau sebaliknya..hanya mereka sj yg tahu...

Anyway,welcome to thread sembang fd sis..

Follow Us
Baru jer dok sebut pasal dia,dah adik aku share gambar dia kat ws group family sbb adik ppuan aku pi lawat dia.cool and steady jer wajah bini arwah..tak lekang dgn senyuman..

Kuatnya semangat ko dikkkk..moga balasan yang baik untukmu di dunia dan akhirat

Deidra replied at 15-4-2017 06:21 PM
Dia sangat tabah.saat menatap wajah suami dalam bilik mayat dikucup dicium dgn penuh kasih sayang. ...

Semoge Si isteri terus ke hadap an Demi anak2. Dah tak digantung x bertali lg.. tq u..

Joannalee replied at 15-4-2017 06:30 PM
Semoge Si isteri terus ke hadap an Demi anak2. Dah tak digantung x bertali lg.. tq u..

My great pleasure..

Dari riak wajah i yakin dia seorang yang kental. Kesian anak-anak yang masih kecil..syukor jualah dia ada kerja sendiri utk kelangsungan idup

Rasa nak share lagi satu kisah yang aku kira agak tragik. Mana yang baik eloklah diambil buat telada ...

Last2 jande tu pun x dpt. Jilake betul buat perempuan lain derite. Tp kesian anak2 kehilangan ayah. Dah ajalnye.

sebu1 replied at 15-4-2017 07:06 PM
Last2 jande tu pun x dpt. Jilake betul buat perempuan lain derite. Tp kesian anak2 kehilangan ayah ...

Dapat gak sis walau seketika..dlm setahun lebih juga dia bersama si laki tu..selama tu lah wife dan anak-anak merana..sblm kantoi ada skandal dah buat onar dah.

Spesis janda macam ni lah yang buat rasa nak hamun jerk  :

Deidra replied at 15-4-2017 07:09 PM
Dapat gak sis walau seketika..dlm setahun lebih juga dia bersama si laki tu..selama tu lah wife da ...

Jande gile

Istri org pernah dan.masih kejar suami aku.deidra. kes mcm ni bertepuk sebelah tgn xkan bunyi. Ni mmg jenis x bertanggungjawab dan x tahu menjage amanah yg diberikan.

Aku rase kucing aku makin sihat kalau betul firasat aku syukurrrrrr

sebu1 replied at 15-4-2017 07:15 PM
Jande gile  

Istri org pernah dan.masih kejar suami aku.deidra. kes mcm ni bertepuk sebela ...

Yang baik pun ramai tapi yang lahonat mendominasi,terus tenggelam yang baik.

Setuju sis..kalau nowa denis skali pun ada cobaan mencaras tapi jika ia tidak dilayan takkan jadi dowhhh. Tapi bini orang,sis? Like seriusli..?? lakinya gih mana..?

Berombak dada aku menahan marah pada si mati
mahu sahaja aku carutkan... tapi dah mati takde gunapun nak dicarut
cuma aku bagi ucapan... gud luck di alam kubur dan moga ada pembalasan sewajarnya atas perbuatan kau terhadap isteri dan anak2
like sis changa said no alfatihah for you gitu

penmerah replied at 15-4-2017 07:30 PM
Berombak dada aku menahan marah pada si mati
mahu sahaja aku carutkan... tapi dah mati takde guna ...

Aku lagila sis..raya dua tahun lepas elok jer dia datang beraya umah ni dgn anak bini.ni tup-tup tahu jadi gini..aku kesian sangat-sangat wife dia..baik weh budaknya,budak lepasan sekolah agama dulu..tapi takdir idup dia sebegitu.

Cannot imagine perasaan dia kala tahu laki ditemui mati dgn skandal janda.Allah nak tunjuk agaknya yang selama kini asyik menipu jer keje,mati pun mata terbelalak.sedih aku..

Edited by sebu1 at 15-4-2017 07:54 PM
Deidra replied at 15-4-2017 07:19 PM
Yang baik pun ramai tapi yang lahonat mendominasi,terus tenggelam yang baik.

Setuju sis..kalau  ...

Aku X ambil tahu sgt sb suami aku pun x melayan dan blok no perempuan tu   ni kisah lame deidra.  Mcm aku kate it takes two to tango .masih kejar sb suami kate perempuan tu masih duk tanye2 kat org lain.

sebu1 replied at 15-4-2017 07:53 PM
Aku X ambil tahu sgt sb suami aku pun x melayan dan blok no perempuan tu   ni kisah lame de ...

Gelentisnya dia sis...desperado no tahap  

Kalau dia kacoganggu melampau,report kan aja pada pak polisi akantura,sis..kasi sumbat ke dalam   kalau masih adalaa

Deidra replied at 15-4-2017 08:09 PM
Gelentisnya dia sis...desperado no tahap   

Kalau dia kacoganggu melampau,report kan aja pada ...

Khennnn
Tapi kisah kawan adik kamu tu sis mmg sedeh sb wife begitu menyayangi suami duk cium.arwah kali terakhir. Sedeh.

Edited by Deidra at 15-4-2017 08:38 PM
sebu1 replied at 15-4-2017 08:25 PM
Khennnn  
Tapi kisah kawan adik kamu tu sis mmg sedeh sb wife begitu menyayangi suami duk ci ...

Sape ntah tadi kata..dia lembut hati..ya sangat..orang lain belum tentu. Dgn uruskan jenazah hingga akhir..segala kos dia tanggung..banyak pahala dia.

But at least kes dia,dia tahu laki dia ada skandal. My neighbour,u tahu sis apa jadi?enam bulan lepas laki meninggal baru tahu yang laki ada bini lain.pun janda jugekkk   selama arwah laki berskandal sampai berbini baru sampai ke sudah bini tak tahu. Now duit pencen pun stuck tak dapat ke dia sbb kene hold dulu.selagi status bini kedua tidak disahkan selagi tu duit pencen arwah takleh release.

Sungguh tak faham sy sis,lelaki-lelaki semua ini sudah kenapa?