CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Teratak Borak 2017 (Banyakkan Ilmiah dan Berkasih Sayang)

Close [Copy link]
Deidra replied at 15-4-2017 08:37 PM
Sape ntah tadi kata..dia lembut hati..ya sangat..orang lain belum tentu. Dgn uruskan jenazah hingg ...

Makin ramai manusie pentingkan diri sendiri sanggup menganiaye hidup org lain demi kepentingan sendiri.jilake

sebu1 replied at 15-4-2017 08:39 PM
Makin ramai manusie pentingkan diri sendiri sanggup menganiaye hidup org lain demi kepentingan sen ...

Janji idup senang ye dak. Yeke senang? Apa kifarah tu takde...?

Muga jadi pedomanlah kes-kes macam ni pada kita,terutama yang dah tak berlaki tuh. Cukoplah hidup sendiri ke laut jangan heret orang lain sama junam dan rosak demi kepuasan serakah sendiri.

Assalammu'alaikum semua.

Semua dh dinner?  Kalau yg belum dinner tu, mkn le before 10pm ye.  

Akak ckp je pandai tapi kalau mkn seawal 7pm, pukul 10pm karang dah lapar balik.  Ndak2 kalau lauk tu tak habis lagi.  Geram je tengok.  Bagai memanggil2 gitu.  

Itulah hanye kerana segelintir singlemum kelakuan gitu...terpalit nama singlemum yg lain kan..sebenarnya Allah beri akal utk berfikir baik buruknye dan masih ada lagi ramai sm yg tabah,sabar dan tak melayan suami org wp suami org yg dok mengejar nk test saham mereka...

singlemum_4 replied at 15-4-2017 09:16 PM
Itulah hanye kerana segelintir singlemum kelakuan gitu...terpalit nama singlemum yg lain kan..sebena ...

Setuju sis..yang membezakan antara satu sama lain adalah akal dan iman. Mak kawan sy,masa ayah dia meninggal anak-anak semua kecil lagi..11 orang pula tu.dengan takde keja tetap,hanya meniaga jual nasi kecil-kecilan gigih dia (kami panggil dia mama) membesarkan semua anak-anak sendirian. Takde pun heboh nak  kacau suami orang segala.

Pokok pangkal diri sendiri. Kita yg buat dia

Genkidesuka replied at 15-4-2017 09:04 PM
Assalammu'alaikum semua.

Semua dh dinner?  Kalau yg belum dinner tu, mkn le before 10pm ye.  

Wslm wbh sis..dah kul 7 tadi..sblm tu dah makan kuih keria sbg minum petang.lepas tu makan nasi pulak..inilah kalau cuti,mengisi tembolok jer keje

Follow Us
aku mengambil peluang ini untuk reply cadangan posting roses di thread sebelum ni yang dah lock. ok roses, dan juga semua yang ada di sini, aku nak "recap dan nak clarify" balik tujuan aku login sini. asalnya aku tak perlu pon nak register nickname just suka je membaca topik2 dalam ni terutama melibatkan masalah keluarga dan hal2 percintaan sbb di kehidupan aku luar pada thread ni aku adalah seorang suami yg dah beranak pinak, dan juga salah satu hobi aku suka match making dengan erti kata lain suka nak tlg carikan jodoh.

macam mana aku kasar, tegas dan sangat2 firm kat forum ni camtu jugak kisahnya aku kat luar. ok tujuan aku masuk sini dan register nick bila mana seorang manusia 2 watak atau di panggil split personalities telah bermaharajalela poyonya selama ni menayang imej alim dengan unsur nasihat dan kelakuan palsunya dan dalam masa yang sama telah menjadi keyboard warrior yang melucah dengan isteri orang dan tak cukup dengan tu melaga lagakan bini / janda dalam ni yang mana tu salah satu kepantangan aku. mesti korang kata ni sekadar alam maya kan?

ok alam maya kan? yang menaip tu robot kah? yang menerima msg2 di sini dan membaca msg di sini robotkah? dah tentu bukan kan? ada yang terguris tak? ada? ada yang sentap tak? ada. ada yang mencarut carut tak? ada? ada yg terus tak bertegur sapa tak lepas tu ? ada dan takda. jadi camna boleh kata ni sekadar alam maya? cuba kau hantar private msg guna FB kat bos kau kat office carut dia. tengok besok apa dia akan tanya kat ko.

so aku taknak ulas panjang2 sini sebab korang kat sini kebanyakkannya adalah veteran2 dan otai2 lama kat sini. aku ni sekadar angin lalu yang singgah seketika nak menyedarkan si manusia sorang yang terlebih kurang ajar ni. spt yg aku kata, antara kau dan aku tak pernah selesai, memang aku dah dpt beberapa info dan aku simpan dulu, mulai hari ni aku kan move on dari sini dan tidak lagi posting apa2. aku just kembali menjadi macam dulu sebagai pembaca, tapi andai kata, keadaan masih sama, maka tunggulah akibatnya. sepanjang hidup aku, 3 orang manusia yang pernah terlepas cakap/mulut celupar yang menghina isteri serta ibu aku sendiri telah mendapat habuan dari aku sendiri.  jangan ingat aku tin kosong yg berbunyi lantang macam seorang manusia kurang ajar lagi tu.  akhir kata kepada manusia yg aku aim tu, bawak2 lah bertaubat, mohon maaf pada orang yg pernah kau sakiti, hutang tu silalah bayar kalau tak merangkak lah kau nanti kat akhirat.

dan kepada yang lain2 di sini, sebagai mana aku di alam maya, sincere towards all of you, begitu jugalah sikap aku kat realiti. aku mohon maaf kepada semua yang ada kat sini atas kekerasan dan kegilaan aku dalam sebulan ni. fokus aku satu, aku akan lindung org yg aku sayang, dan aku tak suka org menindas biarpun ia cuma alam maya.

wassalam.

FC777

Deidra replied at 15-4-2017 08:37 PM
Sape ntah tadi kata..dia lembut hati..ya sangat..orang lain belum tentu. Dgn uruskan jenazah hin ...

Ooo mcmtu ke... ingatkn duit pence terus dpt ke first wife je n anak2 yg dibawah Umur...

Joannalee replied at 15-4-2017 11:44 PM
Ooo mcmtu ke... ingatkn duit pence terus dpt ke first wife je n anak2 yg dibawah Umur...

Legal expectationnya sebegitulah.my neigbour pun ingat gitu. Dari sebulan ke sebulan tunggu mana ni duit pencennya tak dapat-dapat.last baru terbongkar yang ada pompuan lain juga nak duit pencen tu sebab ngaku dia second wife.hingga pengesahan dibuat,duit pencen kene hold dgn jabatan apa nama ntah.dah settle nanti baru duit tu akan release,tu pun perlu dibagi dua..

Andai kate kucing aku x panjang umur lepas ni aku nak beli kucing yg betul2 indoor cat yg jenis baka besar spesis maine coon. Biarle aku puas hati. Ni degilnyeee x mau duk dlm.rumah. sakit2 pun keluar

Yuhuuuuu ade sesiape tahu tak tambang flight dari timur tengah ke Malaysia waktu bulan posa ni brp

Assalamualakum semua

Sebelum ni SR je kat sini dan cuma komen sikit2 sbb takut sesuatu tapi bila tengok yg sesuatu tu mcm da tak ada baru lah mula sikit2 nk join semula...semuga tidak akan ada hencapan berlaku lagi dan kita semua boleh berborak dgn aman

anggerik_unggu replied at 16-4-2017 09:29 AM
Assalamualakum semua

Sebelum ni SR je kat sini dan cuma komen sikit2 sbb takut sesuatu tapi bila  ...

Waalaikum salam   pedulikan. Aku ni posting yg aku jijik bace mmg aku . skip terus mmg X bace langsung tgk nick pun aku nak muntah

anggerik_unggu replied at 16-4-2017 09:29 AM
Assalamualakum semua

Sebelum ni SR je kat sini dan cuma komen sikit2 sbb takut sesuatu tapi bila  ...

Walaikumsalam Anggerik..

Makan kuih diwaktu petang
Selamat datang..

Banyak langau didalam longkang
Ada langau bagi je terajang  

Takde dah punching bag aku aka manak..sedap maki hamun dia sebab bole release stress aku jugak..the fact that dia yg nak punching bag org dalam ni.

Tidak apalah..manak telah pon "pergi" ..tentang jemputan dia tu aku akan pergi jumpa dia bila berkesempatan. Aku bukanlah sokong dia..dah nama pun manak..bekali kena banhammer..busuk2 dia maki aku depan2..ada jugak pengajaran yg aku perolehi dalam kata2 dia. Haters gonna hate..like i care much??

rospinki replied at 16-4-2017 10:01 AM
Takde dah punching bag aku aka manak..sedap maki hamun dia sebab bole release stress aku jugak..the  ...

Saya boleh je jdi punching bag sis

Deidra replied at 16-4-2017 06:32 AM
Legal expectationnya sebegitulah.my neigbour pun ingat gitu. Dari sebulan ke sebulan tunggu mana n ...

Tanpa rase bersalah Si madu pun... if kene pengesahan apa sume tu maybe Thailand la tu... kesian 1st wife... 2nd wife pun Xde ke nak kenal kan diri apa sume dkt 1st wife yea... tau2 terus g tuntut... mmg la dia pun Berhak sbb dah jadi wife ... tp adap tu Xde .

singlemum_4 replied at 16-4-2017 11:08 AM
Saya boleh je jdi punching bag sis

Motip??

Kak ros takutla sis..nanti kena heret ke skmm ..maklumler sis ada cik abg monitor ..kaka takut

rospinki replied at 16-4-2017 11:19 AM
Motip??  

Kak ros takutla sis..nanti kena heret ke skmm  ..maklumler sis ada cik abg ...

Ala sis ni...jgn la mcm tu..x de motif pun..
Cik abg????habaq mai sikit

Joannalee replied at 16-4-2017 11:18 AM
Tanpa rase bersalah Si madu pun... if kene pengesahan apa sume tu maybe Thailand la tu... kesian 1 ...

Itulah sis..takutnya dua-dua wife tertipu.yang bini tua x sangka laki dah berbini baru dan bini muda pun tak terjangka dia dah tersauk laki orang. Bila dah mati baru terserlah segala.

Just wondering selama laki berbini baru macam mana wife bole tak perasan..agaknya rutin harian tak byk yg berubah..