CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Badai Rumah Tangga Serina, Chef Wan Kecewa Dan Sedih

cahaya_almas replied at 15-4-2017 05:35 PM
Besar besaran gak kan serina kawin dulu....chef wan yg masak kan....tgk dlm tv...nona ke apa....nmpk ...

sampai skg iols msh igt wedding gah serina

siap mcm chanel afc lg pastu kenduri dia seminggu ke x slp

n paling iols x leh lupa ada performance dancing ms reception kt hotel dancer2 tu ala2 arabic theme n pakai bra ngn kain rambu2 tu

antiQue replied at 16-4-2017 01:48 AM
Semua gigih tanya Gavin kerja apa  

To me ini bukan masalah Gavin ada duit ke tak.. he  ...

khen iols pn syak gavin xleh accept ngn budaya melayu
sikit2 adat sikit2 adat

bosang gamaknyeee x bebas pastu dpt plak bapak mertua kepochi n x larat dh nk tahan bebelan org tua tu maka ini la pengakhiran nyee

IG chepwan private...nak tau gak statement dia pasal HM

Serina kata not yet cerai. Sian Bella n Tristan.

Dunia skrg small mattee je cerai. What more klu u jenis high maintenance. Habis la hubby. CW tu surrounded by high society circle. Of kos x nak kalah.

Bawak2 muhasabah la. X elok masuk campur hal rumahtanga  anak2

abangbeca replied at 15-4-2017 09:58 PM
Aku walopun acik2 dok puji2 chefwan ni baik sbb dok tanggung bekas bini dia, aku tak pernah terkag ...

Samalah dgn aku..aku pun xpernah kagum pun.. Pada aku heols cuma nak cover line dan tutup mulut janda heols je....

judicata replied at 15-4-2017 08:03 PM
Kan? Muda lagi kot serina time dia nak kawen dgn hm. Jgn la sbb yg tu trus dicashkan muka cw psl p ...

Pat dia rejek HM tu pada aku hak dialah sebagai bapa..tp perlulah kisah dh berlalu betahun org tu pun dh meninggal ko ungkit dan bukak aib org tu... Sedar diri ko tu sikit kang klu org bukak aib ko baru tau... Cepone jgn ingat ko tu sesuci lebaran..

Follow Us
Ini pandangan aku yang kawin dgn orang luar. Perbezaaan budaya memang sangat mencabar dlm perkahwinan, dan the most problematic thing dlm interacial marriage pada aku adalah FAMILY. Laki bini selalu ok je nak give and take, tapi mai tang mak ayah banyak benda diorang demand. Kadang2 bab nafkah sebuk nak tanya laki bg sebulan berapa. Macam aku sebelum kawin dah ada rumah, kereta kerja.... mak aku dok ungkit kata laki aku kawin basuh kaki saja, sedangkan reta2 laki aku kat negara dia. parent aku kalau jumpa laki aku asyik dok push tanya pasal future plan, and tanya pasal nak settle down kat mana, tolong plan itu ini, push itu ini.

hakikatnya org luar nak kerja kat Malaysia tak semudah yg disangka. lain la diorang org indo, bangla, nepal yg boleh kerja jaga pam minyak, kerja guard.

Laki aku pun facing same issue, last2 dia tak boleh nak kerja di Malaysia then proceed dgn tempat kerja lama dia. Chef wan ni aku tgk dah macam gila suka anak cerai, aku suspect serina failkan cerai pun entah2 chef wan yang push. Nampak mcm serina still sayangkan gavin, amd maybe gavin pun sayangkan serina tapi sebab meluat dgn Chef Wan(tgk la CW dok push dia bab kewangan),  maybe Gavin ajak serina balik settle down kat UK ke. Tapi Serina tak berani nak embrace that life with him kat UK alone without her papa. Wallahualam. Aku cakap sebab aku in her kinda shoes. Laki aku ajak settle down kat negara dia, tapi aku tak boleh sbb my career, my life kat Malaysia.

Mulut nganjeng org laju jek cepone ni....watpe yg ringan mulut ungkit pasal hm.....tak ingat mati gak dia ni.....dok mendonia aku ja yg betui suma.....sabarlaa serina oiiii.....handle laki x bayor nafkah lagi mudah dr apak x jaga molot......bertabahlaaa

knape eh anak2 cef wan ni masing2 ada masalah rumahtangga.pekahwinan tak tahan lama ??

chef riz dah 2 kali cerai, ni pun kat IG dok upload psl body building, elken. apa bisnes restoran dia dah sendu ke ??

tasha replied at 16-4-2017 07:41 AM
Samalah dgn aku..aku pun xpernah kagum pun.. Pada aku heols cuma nak cover line dan tutup mulut  ...

Haha.. Ada gak yg pikir benda sama.. Aku ingat aku sorang jer yg nampak gitu.. Selalu aku baca yg dok2 puji 'kebaikan' dia menanggung ex wife dia aku rasa nak muntah hijau jer..

Dia kayaraya dan mampu takkan nak biar anak2 duduk kat sg koyan sana mestilah org nampak cam bapak selfish dan tak bertanggungjawab.. Tapi nak ambik anak2 duduk serumah dgn dia nanti tergendala lak projek dia.. Jadi solutionnya bawak gak anak2 ke kl tapi dok rumah lain..tapi sapa nak jaga? Kalo letak ngan bibik nampak naw ada sesuatu.. Jadi offerlah ex wife yg buat kejer tu.. Bagi gaji bagi rumah..hidup dia ngan 'kengkawan' pun tak terganggu dapat lagi puji2an konon hati molia dah cerai pun masih jaga kebajikan ex.. Harktuihh...

idakamaruddin replied at 16-4-2017 02:41 AM
khen iols pn syak gavin xleh accept ngn budaya melayu
sikit2 adat sikit2 adat

klu bagi serina and gavin move to country gavin, and hidup as nor mal famili , mungkin wedding ni bertahan.

serina nak ajar islam kat laki pn , dia pon tak pakia tudung , gavin tu bukannya jahat sampai main pompuan kat luar .. rasa terkongkong gamaknya ...

tu la time nak kawen , tak pikir consequence
asal boleh
(pasangan sama2 melayu islam pon masa kawen asal boleh, dgn harapan lepas kawen laki tu berubah tak g clubbing tak tonggang)

idakamaruddin replied at 16-4-2017 02:32 AM
sampai skg iols msh igt wedding gah serina

siap mcm chanel afc lg pastu kenduri dia seminggu ke ...

Wedding serina memang org ingat bukan saja sbb wat besar2an n afc cover tapi sbb si bapak ni dok cakap besar dia tanggung semua tak main sponsor2... Padahal lantakla retis lain kawen sponsor pun rezki memasing.. Tapi pondan tua ni seolah sakit ati tgk org lebih2..pastu apa saja interview masa ni dia akan sebut pasal betapa byk duit dia abih.. Cakap simpanan dia susut sbb wedding serina.. Jarang nak jumpa makbapak yg sebut benda2 gini mengurus wedding anak...

Hai... manja pun manja lah. Tapi kalau dah economy tak bagus, takde job, then susah senanglah together-gether.

judicata replied at 15-4-2017 06:07 PM
Maybe ada sebab cw ni tak berkenan dgn hm. Faktor beza usia yg besar ke.. masa depan tak cerah ke. J ...

comment terbaik! cengini.. msg2 mempersoalkan jodoh yg cw terima kat anak dia.. klo dia kawin HM mgkin jd janda xd anak.. skang atleast dia ada anak yg jd pnguat kehidupan dia

abangbeca replied at 15-4-2017 09:58 PM
Aku walopun acik2 dok puji2 chefwan ni baik sbb dok tanggung bekas bini dia, aku tak pernah terkag ...

rasanya masa si chef riz cerai dia siap pelawa menantu dia tingai bersama.. ish jauhnya ko speku

KucingBiru replied at 16-4-2017 08:05 AM
Ini pandangan aku yang kawin dgn orang luar. Perbezaaan budaya memang sangat mencabar dlm perkahwina ...

Be strong ye kucing biru.akak pun husband kat sana akak kat sini.you dok mana?

KucingBiru replied at 16-4-2017 08:05 AM
Ini pandangan aku yang kawin dgn orang luar. Perbezaaan budaya memang sangat mencabar dlm perkahwina ...

skg uols pjj ke ngn suben uols?

ada smpai gado nk cerai x?

kesiannya...moga bertabah serina dan suami serta anak2..

antiQue replied at 16-4-2017 01:48 AM
Semua gigih tanya Gavin kerja apa  

To me ini bukan masalah Gavin ada duit ke tak.. he  ...

Yg ni akak setuju dgn you sbb husband akak bayar rumah,kereta dan bil2 penting.bil2 seperti Internet akak byr.akak nak enjoy byr sendiri       .tak ada istilah his money is my money

sekali si gavin ni dah gendut.. boroi.. eye sore bagai.. nah hamek ko.. kat insta di pong pang pona pang...segala kelahanatan menantu..