CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dakewa

Bercinta Dengan Fake Account!

sebu1 replied at 20-4-2017 10:24 AM
Adek Andy   kalau kite yakin dgn diri kite mudah je kite berhadapan dgn org realiti. Aku jenis y ...

haha.. yela

Andyscenes replied at 20-4-2017 10:26 AM
haha.. yela

Oke sambung kerje

dakewa replied at 19-4-2017 05:12 PM
Hahaghaahhaha. Saikooooonya ex bf uols tuuu.

tapi aman-aman je hidup beliau sekarang

allhaillll replied at 19-4-2017 06:00 PM
low profile sis. tunggu disember ni pulak

kemudian tunggu december tahun seterusnya

org gemok ni sbnrnya ada aura tersendiri weih.... mcm caring, gentle gitu...

noraidil_06 replied at 20-4-2017 12:51 AM
omg. that boy mude ke tua? scary! terernye u dpt hack fb org

30an kot.. tapi tak tau la faktor lelemak dia jadikan nampak tua

Follow Us
sebu1 replied at 20-4-2017 10:24 AM
Adek Andy   kalau kite yakin dgn diri kite mudah je kite berhadapan dgn org realiti. Aku jenis y ...

setuju sgt... bila dh jumpa berdepan, baru kita kenal karektar org tu mcm mana. kalau sekadar bercakap dlm telefon, ramai jer yg boleh ckp bermulut manis, lemah lembut, caring bagai...try jumpa depan tengok dgn mata kepala sendiri. boleh rasa aura org tu mcm mana samada boleh ngam ke tidak dgn kita.

Andyscenes replied at 20-4-2017 10:11 AM
kenal depan pun belum tentu nak, nak minta no HP pun mengigil haha

man u have got nothing to lose.kalau gemuk pun, ade je pompuan suke lelaki gemuk.vice versa.yakin diri tu penting. plus wangi skit n bersih.jgn berkepam

kekgebu replied at 20-4-2017 10:38 AM
org gemok ni sbnrnya ada aura tersendiri weih.... mcm caring, gentle gitu...

exactly. zmn mude mudi dulu i have bf gemuk.rasenye dia plg caring, blh happening. mslhnye satu je, dia caring kt ramai sgt pompuan

ni saya nak cite sikit sy punya hal...saya ada hantar ank ke pengasuh saya.cam biasalah mestilah no fon kita pengasuh ada kan..tapi saya tak tau pulak no fon sy dibaginye jugak ke laki dia atas tujuan apa pun tak tau...sori ye ayat terabur..susah pulak nak karang nih...nak jadikan cerita igt tak tahun 2015 kan jerebu..sekolah pun selalu cuti..jadi masa nilah si suami pengasuh ni konon hantar wssup beritala kononnye. sekolah cuti selama 2 hari masa tu.sbnrnye dah tau pun dalam tv pun dah umum ..tapi hairan kan mana manusia ni dpt no. saya...so sy fikir maybe ustaz sekolah yg info..biasalh pibg ke atau ada sorang yg akan ditugaskan info parents.sy igt ustad sbb berita dari sekolah agama ank saya kononnye...

so.memang saya igtkan ustad sekolah ank sy...lepas tu berlanjutan la smpi mcm2 berita diwsupkan ke saya..kerja kosong ke apa2 jelah.. so sy pun wsuplah balik berita yg sy dapt dari org lain jgk pada die..mmg takde dialog..sekadar wsup berita je..sy mmg tak tau tu no laki die..sbb gambar dikaburkan.yg nampak cuma gambar lelaki tapi kabur. saya cuma rapat dgn isteri die..adik die..jadi apa2 wasup yg saya dapt dari die sy wsupkan jugak ke wsup family sy, adik die, bini die (sbb tak tau kan)...begitulah jugak yg lain..kira berulang wsup dengan ketiga wasup ni lah..faham ke tak ye?  susahnye nak xplain pki ayat...(masa tu active post berita antara grup family,suami pengasuh tu,pengasuh dan adik suami pengasuh)

nak jadika cerita setahun jugak bertukar2 berita..mmg saya takde niat lain.semata-mata share sahaja...tapi dalam saya hantar ank2 saya ke rumah pengasuh tu..nampakla mcm die cemburu..tapi sy tak paham..cemburu kenapa pulakkan..saya tak pandang tak kesah pun kat suami die atau mana2 laki pun..tapi saya fikir mungkin sbb saya ni janda..so die rasa takut...tapi buat tak tahu je lah..kalo dah ibu tunggal fikir nak cari duit je kan..kadang2 ada jugak pengasuh tu bergurau nak carikan saya calon..konon2 la..tapi sy buat bodo je...buat blur..mmg sy blur pun.

sebelum rahsia identiti die terbongkar....selama ni takde dialog..tiba2 dah mula ada ikon senyum lah..ikon tepuk tgnlah..dah mula ade dialog ucap terima kasihla post berita itu ini lah..mungkin Allah nak elakkan saya terkena fitnah atau dianiaya ditipu dimainkan atas kepentingan dan keseronokkan suami isteri lain..yelah nak testlah konon sy ni janda gatal ke tidakkan....die tukar gambar profile die masa muda pegang ank sulung masa tu maybe 6 bln kot usia...tu pun saya tak cam...sbb sy mmg tak perati pun muka die selama ni..ye lah jaga maruah diri dan pandangan..tunjuk gambar tu kat ank..sy ty ank ni ke ustad kakak kat sekolah?.. ank cakap ehh bukanlah tu ayah tu (ank saya panggil pengasuh mak dan suami die ayah)..tapi ayah masa muda..bukan tak pnh tgk gamba die ( gamba die kawin gantung kat umah die) atau tgk muka die ....tp muka die mmg tak prnh register pun dalam minda saya..tak pnh nak igt pun muka dia...ye lah laki org kan..buat ape nak igt...masa tu dalam Hati ya Allah...nak block tak reti..perasaan dalam dada masa tu tak tentu hala..dada rasa mcm nak pecah..seumur hidup tak pnh terfikir nak ganggu rumah tangga org ke apa...call adik ty camana nak block

tgh dok kalut2 tu...dapat jugak block..belajar sendiri masa tu jugak...almaklumlah tak berapa pandai sgt mende2 ni...masa tu adik ngan mak pun balik rumah(diorg kuar masa tu)..terus cerita kat diorg..adalah bg tau diorg sebelum ni yg ustad sekolah ank rajin hantar berita la kerja kosong la..so diorg igt biasa je lah  sy pun igt biasa..tu lah tak sangka rupanya cuba nak permainkan...yg sy hairan tu kenape pengasuh tu dgn senangnye bg no fone sy kat laki die...lepas sy block diorg suami isteri mmg lain macam...sikap tu mmg lain sgt..mcm serba salah pun ada..sy masa tu tawakal jelah kalo pengasuh tu nak stop jaga ank pun dah tak kesah...tapi mmg hati sy marah..saya tekde niat lain cuma perlukan perkhidmatan die sbg pengasuh tapi kita pulak dipermainkan diorg suami isteri..dah tau jeles nape share no kita ngan laki die kan?

sbnrnye pengasuh tu adala jugak cerita masa dulu die betunang ngan laki die..mmg laki die kaki pompuan..tp dah jodoh kuatkan kawin jugak...so kesimpulnnye..laki die ni mmg perangai gatal mmg masih ada..nasib kena dgn saya kalo ngan pompuan lain? mungkin dah lama berskandal..saya fikir ni mungkin berkat doa saya tiap2 hari...sgt2 hampir pada fitnah tapi terselamat...sampai skrg saya rasa marah...bukan semua perempuan mcm  saya ni gatal..tiap hari keja n jaga ank kot..kalo sy nak boleh cari sendiri dan mmg elak rampas hak org..bukan cakap besar tapi sy pun tak nak lah runtuhkan rumah tangga org kan..jadi lepas peristiwa block tu sy buat2 biasa je walau sakit hati..yelah bukan senang nak tukar2 pengasuh ni..diorg pun buat2 biasa je tapi muka masing2 memang dah lain..

baru2 ni sy baru tau pasal istilah catfish sbb baca thread pasal pekin dan baca pasal catfish di USA..so sy rasa saya kena catfish ngan diorg ni..sy dah maafkan diorg dan kawan cam biasa je ngan diorg..cuma dah tak hantar ank dah dkt dia kerana masalah lain....tapi sekali sekala igt mmg sakit hati..so hati2..catfish ni boleh jadi dari org yg kita kenal dgn tujuan berseronok..cth mcm saya ngan laki bini ni...sekarang sy extra careful dgn semua org di sekeliling saya tak kira laki ke perempuan...dalam alam siber pun...

bukannye ape tak guna nak bergaduh...dalam apa situasi pun golongan mcm saya ni memang selalu akan dipersalahkan....walau tak mencari masalah tapi kadang2 masalah tu yg datang kat kita tanpa sedar...yelah golongan ni sunyi takde laki jadi rapuhlah kononnye....bukan semua cam tu ye...macam2 cara org catfish skrg ni dalam wasup pun..

kittypong31 replied at 18-4-2017 05:31 PM
erndy tu member meols... dah terang lagi bersuluh lelaki tu yg takdak akai..Pegi bercinta on call ti ...

zaman da canggih kottt...awat tak facetime je terus?

Andyscenes replied at 18-4-2017 12:04 PM
Aku pernah kena. Budak tu budak gemuk kat ampang. Pakai nama rania, cantik pulak gambar tu. Slalu mi ...

kesian chuols Andy. Ensem2 pun kena jugak. Len kali jgn terpedaya dgn pmpuan cntik kt media sosial

Bipolar sungguh org yg buat perangai cenggini

Aku pun pernah kene cmni.. fake account kot.. lawak plak bile ingt balik sebab bongok sgt time tu.. hahahah

Mase time ni aku study lg.. kenal la dgn sorang lelaki ni kt media sosial.. nama fake pun tak ingat ntah apa.. kenal2 pastu macam suka plak.. tukar2 no tepon,.. time ni tepon baru tahap ade camera yang nampak x nampak tu jela..haha.. lepas tu tukar2 pic dengan dia. bagi pic jauhhhhhhhh je.. muka ntah sapa ntah dia pakai.. memang cliche la background semua. anak orang kaya, kerja dgn company bapak die kot tak silap..

nak dijadikan cerita 1 ari ni kami cadang nak jumpa.. dia kata nek flight dr KL ke KK jam 12.30 tghari.. aku pergi tunggu kt epot.. memang ada flight tu tp aku pelik.. 2 jam b4 naik flight x boleh on hp.. tapi dalam pkul 11 gitu aku tgk mesej aku delivered. dah x sedap ati tapi tunggu jela.. memang ada flight tu arrival 12.30 from KL. aku tunggu punya tunggu sampai orang suma habis. aku col2 dpt tapi dia x jawab. aku tanya mana dia aku tunggu dh lama. die kate jap2 tengah kt toilet la.. tengah pegi kedai la..

aku call banyak kali gile die x jawab. tiba2 dia cakap aku tunggu dlu kt town KK.. nanti die menyusul kemudian. aku cm dh kenapa plak nk suh aku g dlu. aku memang bodoh yang amat pegi la tunggu kt town... aku rase beratus2 kali aku call.. dia x angkat.. dia kata tunggu je.. smpai pukul 6 petang aku tunggu, orang sebelah aku siap tanya lagi. dik tunggu sapa dari tadi.. haha .. malu aku time tu.. lepas tu macam tersedar ditipu.. aku mesej die maki panjang2.. aku balik.  dah malam time tu tetibe dapat mesej cakap die kene balik KL sebab ayah die kene sakit jantung. aku x reply dan aku pun terus diam je.. esok2 nye die ade mesej aku aku x reply dah. memang bullshit semua tu.

sejak dari ari tu aku takkan jumpa orang kalau die tak amek aku kt hostel. hahahah.. ntah mamat mana la tu agaknye..

xpayah org lain... cousin meols sendiri menipu wife dia. Tp hujung2 kawen jugak. Cousin meols ni ensem tp kurang keyakinan diri bcoz pnah accident and membuatkn kaki kiri dia xstabil (kaki kiri panjang a few cm than kaki kanan) so bile berjalan tu terdengkang dengkot la . Tapi muka ensem ok!!

Cousin meols tu gigih la berkenalan dgn wife dia kt fb n menyamar menggunakan nama Rafael, tipu background bagai tp hujung2 kantoi sbb cousin meols tu mmg da betul2 jatuh cinta kt wife dia. Sbb muka ensem, wife heols pun sudi la maafkan heols n terima heols seadanya. Skrg da bahagia n anak pun da 2.

Tp bile gado tu, wife heols ae gak mengungkit psl 'peristiwa' lama tu

Cyempaka replied at 19-4-2017 05:58 PM
aku dah agak soalan begini akan muncul
sebenarnya aku xde cara khusus pun...aku pun bukan  ...

Sampai skrg ke heols masih lagi meneruskan perbuatan kejinya?

yokoono replied at 20-4-2017 01:31 PM
xpayah org lain... cousin meols sendiri menipu wife dia. Tp hujung2 kawen jugak. Cousin meols ni e ...

teringat member main game... muka mmg hensem...da la study sama U  ngn adik aku. tp rupanya dia penah eksiden, and kaki dia pon pjg sebelah.
tp dia da mmg ada real life awek la...and dia mmg syg gile kt awek dia, walau perangai awek dia bbnu habis. maybe sbb awek dia leh terima dia, dia plak da malas nk start over ke ape tak tau la. aku ingt nk kenenkan mamat ni ngn adik aku jer. hahaha

MyNameIsIris replied at 19-4-2017 09:56 AM
iols pun ada experience kes fake account ni. dah pernah cerita kat thread pekin tapi nak cerita lagi ...

lol.. kiranya ex u tu saje je la nk buat u jeles eh? hahahahah...

missunguviolet replied at 20-4-2017 10:10 AM
Ni dah masuk part 3 dah cerita mia n didi..tq pada yg sudi follow cite ni..walaupn berbelit2..haha ...

hahaha..akak tunggu sambungan ko dikk....

kekgebu replied at 20-4-2017 02:00 PM
lol.. kiranya ex u tu saje je la nk buat u jeles eh? hahahahah...

tak juga.... dia dah wujudkan fake acc tu sejak sebelum i ada friendster lagi. kira bila i couple dgn dia baru i sign up friendster.