CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: beruangcomel

Aku Nampak Api ; TAPI Aku Tak Mimpi

pernah stayed hotel ni.tp lepas tu br member ckp haunted.nasib baik la.lg satu ofismate pernah kena kacau kat 1 hotel lama kat jb.sebelum ni i duduk jugak situ.alhamdulillah takde pape

mitz@r replied at 5-5-2017 03:58 PM
memang seram dan menarik cerita TT

mostly semua kisah ni saya alami sendiri. kalo citer rekaan, tak reti nak olah camana

beruangcomel replied at 5-5-2017 04:41 PM
mostly semua kisah ni saya alami sendiri. kalo citer rekaan, tak reti nak olah camana

memang terbaek

syidasaleh replied at 5-5-2017 04:34 PM
pernah stayed hotel ni.tp lepas tu br member ckp haunted.nasib baik la.lg satu ofismate pernah kena  ...

bila ckp pasal hotel kat jb... few years back laaa.... saya dan adik beradik pernah check in kat satu hotel ni.... tapi alhamdulillah.. takde apa2.. sebab kami ni ramai.. ambil bilik connecting.. dan bukak pintu tengah tu... dgn budak2 kecik lagi... jd nya, suasana riuh... takde lah apa yg dikatakan gangguan... by right,  masa tu masih lg bersuami.

3 thn lps tu, saya follow abg saya gi JB.. (percutian keluarga jugaklah).  bila dah sampai JB... saya bagi cadangan dok hotel yg sama mcm dulu... mati2 abg saya tak nak.... bukan setakat tak nak... malah buat2 pekak bila saya cadangkan.... bila saya tgk dia buat2 pekak... saya ulanglah byk2 kali supaya check in kat hotel tu.... agaknya dia dah geram.. dia pun terus terang, cakap,
"hotel tu, baru2 ni member aku duduk.  Masa dia kuar dari bilik dia sebelah mlm,nak gi kuar makan, elok2 dia bukak pintu, dia nampak kawasan kubur ..  hotel tu dah jadi kawasan perkuburan... kau nak ke, dok situ?"  dengan tegasnya dia sound kat saya....

terdiam saya bila abg saya ckp mcm tu......

tq2...

Edited by beruangcomel at 8-5-2017 01:19 PM

Kisah  Api (SAMBUNGAN)

now,  nak story kisah api....  kalau kawan2 tahu apa maksudnya... boleh lah share kan kat sini... sampai skrg iols tertanya2... apa maksud wujudnya api ni...

kisahnya begini,

satu hari, masa tu iols dah nak tido... biasalah kalo nak tido ni, kita dok layan mata kita ni... pejam... celik, pejam, celik.... pejam lama2.... ye lah.. sementara nak tunggu roh kuar dari jasad....

apa yg jadi kat iols ni, masa iols dok pejam mata lama2... blum betul2 lena lagi mlm tu... tiba2 iols dapat bayangan api marak sedang membakar sesuatu.... tempat tu, yg iols Nampak, di kawasan perumahan teres, tak jauh dari apartment abg iols ...

SAMBUNGAN DARI CITER KAT ATAS TU

kejadian api membakar ni, adalah pada waktu malam.... kat tepi jalan di kawasan perumahan teres... kalau jalan straight tu, terus menuju area apartment abg i.... i mmg familiar sgt lah tempat ni... sbb masa bujang dulu, pernah menempek kat umah abg i, masa baru dpt keje kat KL ni.
so, nak jadikan citer, mmg i pandang je apa tu... dan seboleh mungkin nak tahu apa yg api tu sedang membakar....

masa i dok tenung api tu.... lama gak lah i tenung... sambil berfikir, sbb, api tu tak merebak... dia membakar setempat je dan mmg menjulang2 lah rupa api tu.... then. apa yg berlaku... tiba2 api tu.. perlahan2 mengecil...mengecil... dan terus padam... bila padam... suasana kat situ jadi gelap gelita.... ye lah.. sebab waktu malam kan.... then, bila dah gelap pandangan i, perlahan2 mata i terbukak.... dan i pun terkebil2... dok fikir... kenapa tiba2 i nampak api? api  tu bakar apa.... Even masa i bukak mata tu pun.. mmg i takde rasa mcm org mengantuk, atau dah lena ... sbb kalau kita dah lena... mata kita still akan rasa berat bagi di gam2...  tapi ni, mata i still segar lagi....

bila dah tak dapat jawapan... i just berdoa pada Allah... mintak petunjuk.... dan sebelum betul2 tido... i baca surah2 yg biasa diamalkan, setiap kali nak tido... dan alhamdulillah... takde pulak apa2 mimpi yg menakutkan...

Follow Us
beruangcomel replied at 5-5-2017 09:05 AM
Kisah  Api

now,  nak story kisah api....  kalau kawan2 tahu apa maksudnya... boleh lah share kan  ...

Cuba TT tengok maksud dekat nombor 1 dan 2 yang saya tepek di bawah. Tapi, ini hanya tafsiran sahaja. Tak perlu percaya 100%. Apa pun, thanks TT untuk sambungan cerita. And get well soon okeyh!

0730. TABIR MIMPI API

Memimpikan api mempunyai banyak tafsiran :

1.Jika mimpi api telah jatuh ditanah yg gersang disuatu daerah atau desa atau rumah, dan api itu memilika lidah api serta membakar apa saja yg dilewatinya dan api itu mempunyai suara yg mengerikan, maka itu petanda kezaliman akan terjadi ditempat itu dg kadar besarnya api dan kadar kepanasannya. Namun bila tdk jatuh ditanah yg gersang, maka itu pertanda penyakit tho'un atau lepra atau cacar atau kematian akan menimpa tempat itu.

2.Jika api itu tidak memiliki lidah api dan tdk pula suara, dan api itu membakar sebagian dari tempat itu dan membiarkan yg lainnya, maka akan menimpa tempat itu kejadian2 buruk dan penyakit.

3.Jika bermimpi api turun dari langit, maka pertanda kepayahan akan menimpa kaum.

4.Jika api itu tdk membakar sesuatu, maka itu pertanda perselisihan yg sangat besar yg terjadi dg lidah dan tdk membahayakan.

5.Jika api itu memiliki asap, kejadian buruk yg akan menimpa tempat itu akan lebih ringan.

6.Jika mimpi api naik dari suatu tempat ke langit, maka penduduk daerah itu akan melawan Allah dg kemaksiatan dan akan membuat pendustaan yg besar thd Allah.

7.Sesiapa bermimpi menyalakan api utk menghangatkan diri sendiri atau org lain, maka dia mengobarkan perkara yg bermanfaat dan menutup kefakirannya, karena dingin ditafsiri kefakiran dan panas ditafsiri keuntungan.

8.Jika dia memanggang daging diatas api, maka dia akan terbebas dari gunjingan orang2 yg menggunjingnya. Dan jika memakan daging itu, maka dia akan dpt rejeki yg sedikit dan kesedihan yg banyak, karena memanggang ditafsiri dg kesedihan dan kegundahan.

9.Jika dia memasak makanan didalam periuk, maka dia akan terbebas dari perkara yg menimpanya sbg kemanfaatan dari rumah, karena periuk adl nilai dari rumah.

10.Jika dlm periuk tdk ada makanannya, maka dia akan mengobarkan nilai dari rumah dg perkataan atau membawanya pd perkara yg tdk disukai.

11.Jika bermimpi api telah membakar bajunya atau sebagian anggota tubuhnya, maka dia akan mendapatkan musibah bagi pemilik baju dan tentang anggota tubuh nanti akan dijelaskan.

12.Jika api yg mengenainya mempunyai lidah api, maka itu pertanda bahaya yg akan menimpanya dari penguasa.

13.Jika api itu tdk mempunyai lidah api, maka itu adl penyakit lepra atau kusta.

14.Jika mimpi makan api yg tak punya lidah api, maka dia akan makan harta anak yatim.

15.Jika api itu punya lidah api atau nyala api, maka dalam memakan harta itu akan ada yg mengungkitnya.

16.Jika mimpi menuangkan api, maka dia akan jatuh dlm jalannya umat dan mereka akan menggunjing dia.

17.NGECOS (nyelomot karo geni) adl perkataan buruk yg akan dia terima sesuai kadar yg dimimpikan.

18.Percikan api adl perkataan buruk. Jika bermimpi melihat percikan api dan bertebaran pada dia, maka itu adalah perkataan yg tdk disukai. Jika percikannya banyak mengenai dia, maka dia akan dpt siksa.

19.Jika bermimpi ditangannya ada nyala api, maka dia akan dpt siksa dari penguasa.

20.Jika melihat api jatuh dipasar atau toko, maka itu petunjuk pd penipuan barang dagangan dan tsaman (uang hasil penjualanya) adl haram.

21.Jika melihat lampu bersinar terang dirumah, maka menunjukkan baiknya perbuatan penghuni rumah itu.

22.Jika redup sinarnya, maka perbuatanya juga redup.

23.Jika lampu itu padam dan dlm mimpi tdk ada petunjuk pd kematian, maka penghuni rumah akan mengalami perubahan perilaku dan akan ditimpa perkara yg tdk disukai.

24.Jika menyalakan api untuk menerangi orang2, maka itu ditafsiri dg ilmu dan hikmah yg bermanfaat bg mereka.

25.Bermimpi mengumpulkan abu atau membawanya, maka dia akan mengumpulkan ilmu2 yg batil yg tdk bermanfaat.

26.Mimpi menyediakan api namun apinya tdk menyala, maka itu juga pertanda ilmu yg tdk bermanfaat. Wallohu a’lam

[ Disarikan dari Ta'birur Ru'ya Ibnu Sirien by Hakam ]

WhiskeyScotch replied at 5-5-2017 06:11 PM
Cuba TT tengok maksud dekat nombor 1 dan 2 yang saya tepek di bawah. Tapi, ini hanya tafsiran saha ...

mcm mna mimpi org yg trauma...i pnh terlibat dlm beberapa kemalangan melibatkan api...long time ago....tetiba termimpi wlpn x terfikir

merahrose replied at 7-5-2017 04:24 AM
mcm mna mimpi org yg trauma...i pnh terlibat dlm beberapa kemalangan melibatkan api...long time ag ...

Apa yang I faham kalau mimipi orang yang trauma disebabkan kemalangan melibatkan api I takut you menghidap PTSD (Post Traumatic Stress Disorder). Have you seen a psychiatrist, counsellor or psychologist before? Kekerapan you mimpi akibat trauma tu sekerap mana?

WhiskeyScotch replied at 7-5-2017 03:11 PM
Apa yang I faham kalau mimipi orang yang trauma disebabkan kemalangan melibatkan api I takut you m ...

no...x rsa nk jmpa kaunselor lg... x slalu.. setahun 2 3 kli je mmpi cmtu..

merahrose replied at 7-5-2017 07:37 AM
no...x rsa nk jmpa kaunselor lg... x slalu.. setahun 2 3 kli je mmpi cmtu..

I see. Mimpi tersebut affect kehidupan seharian you tak? Kalau affect, I sarankan you jumpa doctor. Minta advice. Kalau doctor rasa you might have some problems for example PTSD then you'll be asked to visit the psychiatrist/psychologist etc.

Kalau hanya sekadar mimpi dan tak menjejaskan kehidupan seharian you then you have nothing to worry. Apa pun, diri you sendiri tahu sama ada you okeyh atau pun tidak. Kalau you rasa tak okeyh atau ragu-ragu, always seek for professional advice. This is for your own good.

WhiskeyScotch replied at 5-5-2017 06:11 PM
Cuba TT tengok maksud dekat nombor 1 dan 2 yang saya tepek di bawah. Tapi, ini hanya tafsiran saha ...

tq Whis...

boleh dijadikan panduan....
nanti saya sambung lagi kisah nya... hari tu tak abis lagi sbb dah bergegas nak balik (kena migrain - nak blk cepat)

merahrose replied at 7-5-2017 12:24 PM
mcm mna mimpi org yg trauma...i pnh terlibat dlm beberapa kemalangan melibatkan api...long time ag ...

ohh ye ke... harap merah bersabar dan kuatkan semangat...

kat slot yg sama saya ada masukkan sambungan....

nanti ada masa free, saya nak share, satu lagi turutan mimpi (berkaitan jin) yg saya alami baru2 ni... some time, minggu lepas... selepas saya gunakan minyak pati daun bidara.....

beruangcomel replied at 8-5-2017 05:07 AM
tq Whis...

boleh dijadikan panduan....

Okeyh TT. No worries and take your time.