CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6822|Reply: 25

Tidur Berseorgn Atau Berteman bg Pesakit Gangguan Jin/Sihir?

Edited by watever_0607 at 21-4-2017 02:17 PM

Salam semua

Saya nak tanye pd yg berpengalaman & ade ilmu psl sihir and gangguan makhluk halus ni.
1- Lebih Baik Tidur Berteman atau Sorg Diri?
2- Kalau perlu Tidur seorg Diri pula Bagaimana?

Buat masa ni saya tidur dgn mak. Tp sejak gangguan tidur saya makin teruk, mak pulak mcm x paham situasi saya, tidur lewat ke ape ke buat bising ke pasang lampu ke sesuka hati, tgk youtube kuat2....Bulan puase pun dah nak dekat....Ok, tahap kesabaran mmg dh xde, so nampaknye kena pindah bilik. Dulu ade yg bg nasihat utk tidur berteman. Kira tu lebih elok. Tp kalau dh x bleh..kena tidur sorg jgk..Mcm mana tu? Perlu tidur berwudhu...etc..la kan? Harap korang yg ade pengalaman..bleh kongsi di sini...

Thanks in advance.

Rate

1

gangguan bentuk macamne tt kena ni?

kalu gitu, tido sorang2 je la.. sebelum tido, basuh la kaki, ngaji kejap, baca surah2 yg patut..
calit myk kasturi kat belakang telinga, pelipat kaki, tangan..
pastu sambil tido, pasang la surah2 ngaji.. t
do pun aman sambil dengar org mengaji.. lama-lama boleh la hafal sikit2..
kalau boleh gak, tido tu pasang la lampu kecik ke, biar terang.. jgn tido dlm gelap gelita..

Rate

1

tido sorang pun ok kot.. melainkan ko kena gangguan meracau, kesurupan ke apa..tido lah berteman.. nak tido tu bacalah apa yg patut dulu, ambik wudhuk..

Siapa yg tengok Youtube kuat kuat tu? Blur kejap. Sorry TT

Selama saya kena sihir, tidur sorang aman aman je. Tapi ditemani ayat suci lah play sepanjang malam. Bila tidur dgn mak baru datang gangguan. So, saya prefer tidur seorang ditemani ayat suci.

Rate

1

ni based on my experience.

mula mula mak suruh tidur dengan adik. tapi bertahan 2-3 hari je sebab dah biasa tidur sorang. then end up tidur sorang, ambik wudhuk sebelum tidur, bukak lampu, laptop memang terbuka pasang citer tapi tak tengok pun, tangan belek belek phone, end up lame lame daripada tak boleh tidur malam malam jadi automatic tertidur. so, tidur sorang pun takpe takde hal

Rate

1

blh saya tahu.. TT kena gangguan yg mcm mn

Follow Us
ib-instaforex replied at 23-4-2017 01:50 PM
blh saya tahu.. TT kena gangguan yg mcm mn

sblum ni mmg saye kena gangguan tidur..masa tu saya sakit sbb kena santau. Tp dlm semggu sebelum la..x dpt tidur..kadang semalaman..
bile dh makin sembuh rasa sihat pulak..mula dlm bulan oktober tahun lepas..hampir 3mggu sebelum saya x dpt tidur lena & kurang tidur sampai terpaksa dptkan pil tidur dari doktor...seriously x tahan..sbb kadang dlm 1 week xleh tidur sbb tu kena makan ubat..

masalahnye skrg..ubat dh habis & doktor x nak bg lagi. die mintak buat blood test pulak...x tau la mcm mana nak maintain kewarasan nnt..

kadang2 mimpi2...tp x kisah la psl tu..x trauma pun..yg penting tidur kena cukup,rehat otak ni..utk fungsi dgn baik masa siang hari..

AnggunSophea replied at 23-4-2017 07:06 AM

Selama saya kena sihir, tidur sorang  ...

nnt saya pun kena try jgk la masa nak tidur psg mp3...
skrg ni dlm proses nak pindah ke bilik balik..

sblum ni masa sakit dulu mmg tidur sebilik dgn mak...kadang2 bile x dpt tidur pindah ke katil mak
terus ilang serabut dlm kepala ni...

tp skrg dh xde kesan pun,....cube ayat ruqyah pd air sembu kat katil muke..bile x dpt tidur tu..ade la kesan skit..rs tenang..ni masa berubat dgn perawat lain...mmg ade gangguan tp die x tau knp jin tu nak ganggu saya..sbb org hantar ke...ape ke...

skrg dh xde kessan...cube pulak air bacaan 3 kul....mcm ade kesan sapu kat muke...tp lame2 xde kesan...gittuww..la..

watever_0607 replied at 25-4-2017 02:36 AM
nnt saya pun kena try jgk la masa nak tidur psg mp3...
skrg ni dlm proses nak pindah ke bilik bal ...

Saya bukan nak provoke, tapi biasanya Ustaz yg ubatkan kita ni tahu je apa punca sakit kita. Either dibuat orang atau terkena yg sipi sipi tepi jalan dan terbawak balik ke tertegur ke semua tu. Tapi kalau kita ni jenis pendendam memang Ustaz takkan bagitau sebab dia tahu apa natijahnya nanti. Better tak tahu dr tahu kan

Betul dah tu apa yg awk buat tu. Semua guna ayat Al-Quran kan. Awak ikhtiar semua berbalik pada ayat suci. Solat jgn tinggal, jauhi maksiat, berdamping dgn org2 baik. In shaa Allah pintu kesembuhan akan terbuka.

Org yg dah pernah sakit disihir / badan dimasuki makhluk halus ni, kat bahagian belakang badan dah ada lubang dah. Kira mcm parut tapi verse yg kita tak nampak. Lepas berubat biasanya lubang tu dah Ustaz tutup n beliau akan pagar badan kita balik.

Pagar tu pulak bersifat sementara kalau tkda usaha dari pesakit sendiri mengekalkan nya. Cth paling mudah, lepas sembuh solat tak jaga, makin hari pagar diri tu hilang. N melalui parut bekas dimasuki yg lama tu, mudah2 je makhluk yg tepi tepi jalan pulak nak kacau kita. Tak semestinya sihir tu dtg balik.

Saya kalau tidur sorang gangguan mcm org berjalan luar bilik, tengah solat tingkat atas ada yg ketuk tingkap bilik, ada org menangis dlm toilet yg dlm bilik. Mcm tu je. Tapi kalau tidur dgn mak, benda tu jadi mak saya. Dia main tombol suis, main penutup minyak angin, keluar masuk bilik, henjut2 tilam. Rimas pun ada kadang tu. So saya prefer tidur sorg je.

Alhamdulillah saya jenis sakit yg tak meracau. Kalau awk meracau kena lah tidur berdua. Takut jadi lain nanti family tak perasan keluar rumah ke, main barang tajam ke, haru jugak tu  

AnggunSophea replied at 25-4-2017 12:17 PM
Saya bukan nak provoke, tapi biasanya Ustaz yg ubatkan kita ni tahu je apa punca sakit kita. Eithe ...

berani nya awak..

kalau tak boleh tido berkemungkinan ada lagi benda dalam badan atau dalam rumah

Edited by watever_0607 at 27-4-2017 11:16 AM
AnggunSophea replied at 25-4-2017 12:17 PM
Saya bukan nak provoke, tapi biasanya Ustaz yg ubatkan kita ni tahu je apa punca sakit kita. Eithe ...
info penting dari ustaz ke perawat tu pd saya 1 sbb org keliling x caye/x paham/x nak phm psl kes2 gangguan jin ke sihir ke ape kejadah..
so bile saya dpt jawapan dari mulut perawat sndiri saya bleh la guna tu utk defend diri saya dari kata2 yg menyakitkan hati org lain yg x cayekan benda2 mcm ni...

kalau kes sakit fizikal biase senang skit..org tanye kite jawab asma...ke darah tinggi ke gastrik...dah org x kan pressure tuduh bukan2..kat kite kan? tp dlm kes mcm kite ni dah jadi kes lain..

sejujurnye saya sndiri x pernah ade minat nk tahu psl ape2 berkaitan dgn jin ke sihir ke ape2 yg berkenaan..
tp bile dah diri sndiri yg kena nak x nak kena jgk ambik tahu...

mcm org yg kena kanser...mungkin sblum ni slalu dgr bc psl kanser tp setakat tu je..
tp bila sndiri kena terpaksa ambik tahu kan...??

tp nak pendekkan citer..sbb dah 9 tahun berhadapan dgn ni semua...mmg rs malas dh nak fikir..yea x?..
kalau2 fikir2 ambik tahu..last2 sembuh..xpe jgk....

kadang saya pun pening bc kisah psl org lain..org lain lain pulak..gangguannye..

ape2 pun nak x nak...dlm proses nak pindah katil..kena tggu org dtg...tlg..nk angkat2..ubah2..furniture ni berat..
next time elok la beli yg ringan2...senang skit..hidup

bgs la kalau dah aman2...tidur sorg....tenang hidup...ni i pulak cuber...x mengharap ape pun...just dh kena ganggu jin jadi kalau tambah org ganggu bertambah2 la stress tu..sorry x sanggup....dah nak hadap

Edited by watever_0607 at 27-4-2017 11:05 AM
encik_anas replied at 26-4-2017 02:40 PM
kalau tak boleh tido berkemungkinan ada lagi benda dalam badan atau dalam rumah

saya ni sebenarnye mmg jenis senang tidur...bangun tidur pulak payah..kena ade alarm..
tu la kan...saya pun baru bc psl jin ganggu time tidur ni...ramai rupenye yg mcm tu..sampai skolah keje pun terganggu..
ikut pengalaman sndiri...fikiran jadi kacau kusut..bukan fikir psl masalah ke ape2 yg berat pun tp..fikiran tu x bleh nak relax..mcm tu rasanye...& mcm2 lagi la tp byk ganggu fikiran..lepas tu bile masa nak bangkit tidur alarm nak bunyi, ttiber je..otak jadi tenang ngantuk...mmg mcm ni la gangguan tidur tu dari 2008...dulu..

ape2 pun pd masa same..ambik jgk tips doktor..tips dari google....semua dah buat la ape yg bleh ape yg patut......

AnggunSophea replied at 23-4-2017 07:06 AM

Selama saya kena sihir, tidur sorang  ...

saya dh cube dah 1st time mlm tadi..masa tu dh pku 3pm kot..so cube la dengar ayar ruqyah...
mula2...rs mcm ok..mcm ade teman tdo...ke teman x bleh tdo ...

tp lepas 30min...still x terletap..sampai la ke subuh...nk tanye skit..korang pun ade ke yg senasib dgn saye? kerap sgt xleh tdo dh masuk 7 bulan ni u allz...rs mcm nk giler pun ade..sbb dh ikhtiar mcm2...

korang slalu brape kerap x dpt tdo mlm dlm 1 bulan?..saye 3mggu......Ya Allah swt..kasihani lah saye..

watever_0607 replied at 27-4-2017 02:56 AM
info penting dari ustaz ke perawat tu pd saya 1 sbb org keliling x caye/x paham/x nak phm psl kes2 g ...

Btw awk ni lelaki ke pompuan? Bujang lg lah eh? Sbb awk kata dok berpindah randah tu. Mcm kakak saya lah suka beli perabot kayu berat, nak pindah setengah mati nak angkat.

Family saya pulak, 50-50. Half percaya, the rest tak percaya. Tak percaya, tak yakin. Bila tak yakin dgn Ustaz, berubat pun tak guna. Sia sia je. Ustaz nak bersihkan rumah pun ada yg berdolak dalik. So memang isi rumah jadi renggang lah. Banyak masalah, sefahaman takda, baran setiap masa. Saya malas nak ambik port dah. Biar je, sebab dh malas nak cakap n explain. Buang masa  

watever_0607 replied at 28-4-2017 03:08 AM
saya dh cube dah 1st time mlm tadi..masa tu dh pku 3pm kot..so cube la dengar ayar ruqyah...
mula ...

Bagi menjawab soalan awk, saya menghadapi insomnia atau gangguan susah tidur ni 30mlm dari 31hari dlm sebulan. Dlm sebulan 1hari je saya dpt tidur yg berkualiti.

Actually, saya pun susah nak tidur diiringi ayat suci berkumandang bergema dekat dgn saya. Rasa mcm org baca Yassin kat majlis tahlil pun ada. Selalunya saya pasang jauh 4-5langkah, bukan sebelah telinga. Jadi mcm bacaan tu bergema satu rumah lah kan.

Cuba awk cuba either one dr 3 tips ni, sebab saya cuba menjadi.

1. Kat depan TV or ruang tamu, tengok TV sambil baring, hala kipas ke muka atau on kipas siling full. Jgn guna aircond, guna kipas. Sure senang lelap. Dah lelap tu, bila terjaga cepat2 masuk bilik tidur.

2. Lepas baca doa tidur, layan lah youtube yg zikir merdu2 tu. Alunan mendayu memudahkan lg mata kita layu. Ataupun doa doa pendek ke, ceramah ke. Layan sambil mengiring ke kanan je (takyah alih), tak sampai setengah jam confirm terlelap. Mata kita akan cepat mengantuk bila tertumpu pada sesatu menda tu terlalu lama.

3. Awak nak tidur pukul 11. Awak set kan dlm kepala konon nak berjaga sampai pukul 1pagi. Omputeh yg kaji mende ni. Dia mcm trick kita tipu otak kita. So jd berlawanan. Awk set lebih dari time awk nak tidur yg sebenar. In Shaa Allah dlm pukul 10lebih sikit tu mata awk dh berat n badan jd malas seterusnya tetidur.

Pendek kata, jgn lawan mata. Kalau lawan sampai sudah tak tidur. Tetau dah subuh je nanti    

AnggunSophea replied at 28-4-2017 07:56 PM
Btw awk ni lelaki ke pompuan? Bujang lg lah eh? Sbb awk kata dok berpindah randah tu. Mcm kakak sa ...

Saya ni prempuan. Yup bujang sgt . Pindah ke bilik blakang je. Mmg sblum saya jatuh sakit dulu bilik saya kat blakang. Aman2 saje. Dulu siap kucing pun teman tdo skali. Tp tdo atas meja study la. Mmg suke tdo situ kucing ni. Dah mati dah pun.
Katil saya tu xde la besar mana tp berat sbb bahagian bwh tu besi..mmg kena ade 2 org nk kena angkat, lagi2 masa nak kluar pintu bilik tu..bukan muat pun.

Mmg kalau beli perabot esok2 nak beli yg ringan2 je senang skit kite nak alih2 nnt betul x?..

Patut biarkan je la dah ustaz rajin nk tlg kemas rumah . Relakan je..ahahah...Tp nak buat mcm mana kan bile tinggal ramai2 serumah .."Bersihkan" tu maksudnye mcm mana?

AnggunSophea replied at 28-4-2017 08:36 PM
Bagi menjawab soalan awk, saya menghadapi insomnia atau gangguan susah tidur ni 30mlm dari 31hari  ...

Maknanye kes u ni kena insomnia yg ori atau insomnia akibat dari gangguan jin? Confius jap. Hampir tiap2 mlm susah tdo? Mana u dpt tenaga nak gi keje ni? Ptg2 ke siang hari bleh nap x?.

Masa berubat dgn perawat yg sorg tu mmg die pun ade nasihatkan dengar ayat2 ruqyah kat bilik tdo biar on satu mlm....Sblum ni saya buat waktu siang je. Skrg ni saya on masa waktu mlm tu masa nak siap2 tdo saya on. Tp utk nk on masa tdo tu blum ready lagi..

He allz kata saya ni kena gangguan jin, mmg jin tu nak kacau tdo saya, fikiran , sbb tu kadang otak serabut, nk tdo pun x leh, waktu siang pun bleh kusut..Jin tu berbulu hitam. Saya cite kat die sbb waktu jaga saya mcm ternampak imej makhluk tu dlm fikiran saya.....& kadang2 ade mimpi kat tempat kotor..antaranye:
1- kat tandas awam
2- kat tempat pembuangan sampah
3- baru2 ni mcm kat pasar basah, tp mcm kat tanah semak hutan?

Thanks u utk advice2 u ni...Saya akan buat yg mana bleh. Cume utk saya, sblum tdo mmg saya tgk yotube ke ape2..je dulu, relax2, ke dengar lagu. Lepas tu dh gsk gigi solat gi tdo kat bilik mak..Sblum tdo bc set2 surah zikir yg perawat bg. Saya lagi susah tdo kalau sblum tdo tu nak ngadap lappy ke hp..

U slalu tdo kul brape? Bgn kul brape? Ade mkn ubat tdo x or jumpe doktor ke psl ni?

watever_0607 replied at 1-5-2017 05:57 AM
Saya ni prempuan. Yup bujang sgt . Pindah ke bilik blakang je. Mmg sblum saya jatuh sakit dulu b ...

Oh bujang lg sama lah. Lah ingatkan pindah rumah tadi   pindah bilik pun punca susah tidur sebab dh biasa dgn port tidur lama kan? Saya pulak tak suka tidur atas katil sebab rasa mcm tinggi n gayat. Pastu ruang khas utk tidur mcm luas, risau kat sebelah entah ada sapa2 pulak    Sebab tu suka tidur atas sofa je.

Ustaz tu nak bersihkan secara ghaib. Bersihkan penghuni, dalam rumah dan sekitar rumah sekali. Ustaz nak bagi free service je, kalau nak upah pun seikhlas hati je diorg ambik. Tapi entah family saya ni, malas lah saya nak bukak aib. Ada yg tak percaya sebab tak pernah kena kan  

watever_0607 replied at 1-5-2017 06:13 AM
Maknanye kes u ni kena insomnia yg ori atau insomnia akibat dari gangguan jin? Confius jap. Hampir ...

Masa saya study dulu, family saya ada financial prob. So nak teruskan study saya kena cari duit poket sendiri. Sem5 saya start buat part time 6ptg sampai 2pg. Hari2 balik lewat start tu saya kena tu. Kalau ada masa cuba baca thread saya "Misteri rumah Politeknik" dlm tu ada kronologi saya kena ganggu sampai hidup saya berubah sekejap.

Kiranya saya kena tahan mata utk kerja, lama2 jd habit pulak. Dlm pada saya kerja tu juga saya kena gangguan dr rumah sewa, so insomnia 2 in 1 lah   Masa saya study + part time tu, tiap mlm saya minum redbull 2botol bertahun2. Badan jd segar tau. Tp now dah almost 5tahun stop minum carbonated drink. Tak baik utk body okehh. Kiki

Saya dgr ayat ruqyah okay je. Alhamdulillah. Cuma kadang leka, lama tak baca or perdengar ayat suci nanti ada lah dia dtg. Jgn leka lah senang kata.

Ye. Tujuan makhluk ehem2 tu nak ganggu jiwa dan diri kita je. Kalau kita lalai senang lah dia ganggu. Tapi tak nak kata jugak, org alim pun kena sbb ujian Allah ni mcm2 cara. Pada saya apa yg jadi ni adalah ujian Allah, sbb saya boleh tengok kwn yg betul kwn, dgn kwn yg plastik sampah

12Next
Return to list New