CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: watever_0607

Tidur Berseorgn Atau Berteman bg Pesakit Gangguan Jin/Sihir?

watever_0607 replied at 1-5-2017 06:13 AM
Maknanye kes u ni kena insomnia yg ori atau insomnia akibat dari gangguan jin? Confius jap. Hampir ...

Jin yg ganggu kita sama uolsss   saya pun spesis tu jugak. Dia suka kat saya. So dia akan buat saya takda kawan n takda BF lah senang kata masa zaman study tu. Sampai saya pernah tidur mlm hari isnin, mlm hari selasa baru bangun, tu pun kawan kejut suruh study utk test. Saya tidur bwh katil  

As for now, saya selalu mimpi lelaki2 hensem n yg menarik sifatnya. Saya tak kenal pun siapa diorg tu dan masa siang tak pernah terangan atau nampak pun. Dia mcm nk bolak balik hati saya je kot. Sbb bakal tunang saya muda dari saya n serba serbi sederhana orgnya.

Ye welcome dear. Kita share share dgn each other kan. Mana tahu ada yg membantu. Tapi awk punya rutin tu dah cukup elok dah tuu. Teruskan in shaa Allah ada jalanNya  

saya dulu buat tak tahu je sebb dah malas nak fikir n layan boleh lah kata benda tu hilang gitu je. Tapi kadang ada lah jugak tapi tak teruk mcm masa rumah sewa dulu lah. Sekarang ni lebih kpd effect sihir je kot. Ada sisa sisa lepas berubat dulu.

TT kalau nak scan boleh whatsapp saya 0167000946

AnggunSophea replied at 1-5-2017 02:48 PM
Oh bujang lg sama lah. Lah ingatkan pindah rumah tadi   pindah bilik pun punca susah tidur sebab ...

...ahahah..yup, pindah bilik je. saya ok je kalau pindah bilik ni. x terjejas la tdo tu sbb tdo pun atas tilam/katil same.yea2 je kan pindah rumah?
skrg pun tdo atas sofa jgk ke? sofa bed? saya pulak lg selesa tdo atas katil.

Bersihkan secara ghaib? Mmg first time dengar psl ni. Btul tu u, rs2nye sbb x pernah kena, jadi x caye la. Tp kalau x caye pun patut bg support je, sbb kite tgh susahkan? Nk buat mcm mana? tu la antara dugaan org yg kena masalah gangguan ni...

AnggunSophea replied at 1-5-2017 03:00 PM
Masa saya study dulu, family saya ada financial prob. So nak teruskan study saya kena cari duit po ...

Owh!..mcm tu kisahnye. Kira dh brape lame u kena gangguan+insomnia ni? Bgs la kalau ade kesan bile rajin buat amalan..ok...bile terlupe kena ganggu balik.

Saya dlm tempoh 10 tahun ni berubat dlm 9 tahun dah. Ingatkan tahun lepas dah nak settle masalah . Iyaa la badan pun rs dah sihat bertenaga balik. Walaupun x 100% sembuh, tp x sampai 9 bulan berhenti berubat dtg masalah baru.... Xpe la..malas citer kisah silam. Cume nak settlekan kes tdo je skrg sbb terkesan dgn aspek hidup yg lain. Ingatkan kalau sakit je mcm tu ttiber tdo pun terkesan jgk..

Saya pulak dah ikhtiar usaha mcm2..X fikir sgt nak kena ade kesan ke xde yg penting buat ape yg patut ape yg bleh, sbb byk dh pengalaman sblum ni tiap kali ingat dah ok semangat balik, tup2 sakit balik..so redha je..& dah x mengharap pun..Buat dek lagi baik

AnggunSophea replied at 1-5-2017 03:12 PM
Jin yg ganggu kita sama uolsss   saya pun spesis tu jugak. Dia suka kat saya. So dia akan buat s ...

Yea ke ? Mana u tau? Saye rs jin yg kaco saye ni x suke saye pun , cause kalau die suke die x kan buat saye mcm ni . Saya rs jin org hantar sbb rumah saya pun xde masalah, saya pun sejak dah bertahun x gi masuk hutan ke bercanda di pasiran pantai ke , xde2.. & gangguan tu consistent, same mcm kes dulu la, bile rs dah ok balik semangat nak pulih balik kena lagi. Same patern & yg buat saya frust sgt, mcm xde terkesan pun bile berubat tu. Mcm u kata kalau u rajin buat amalan semua ade kesan positif kan? But not for me mmg dari dulu mcm ni. Rajin buat amalan ke lupe ke berubat ke x berubat ke..bile masa nak sihat, sihat la, bile nak sakit sakit la..  Whatever la kan,..xde beza pun kalau dh keadaan mcm ni.
Elok la tu dah ade tunang . Saya harap lepas ni jin yg kaco u tu akan sedar diri & x ganggu u lagi lepas ni . Pegi cari yg lain, dah bertepuk sebelah tangan tp x sedar diri jgk..

So u dah habis study ke blum skrg? It's ok saye pun phm, cuak2 bile tdo kena ganggu, selain mimpi ngeri kadang rs mcm kena perhati, or rs mcm ade kat sbelah time tdo. Kadang saya rs mcm x caye je masuk board ni & kongsi kisah psl semua ni. Ni la die dunia X-files .

Mmg kalau benda mcm ni dah terjadi pd diri kite, mana mungkin kite nak buat dek je. Tp nak fikir sampai obsess pun x jgk. Nk buat mcm mana, kalau ade masalah x kan nak abaikan yea x? Nak x nak kena jgk hadap..X kan nak live in denial pulak..

encik_anas replied at 2-5-2017 01:47 AM
TT kalau nak scan boleh whatsapp saya 0167000946

Thanks EA. Buat masa ni saya dh kena scan dgn 3 org perawat (dlm 3 bulan ni)...semua kata ade gangguan, & mmg jin tu ganggu tdo saya, cume x pasti kenape jin tu nak ganggu saya.

Tadi dah pegi KK1M, tp doktor tu kata mmg KK1M x bg ubat tdo, jadi die tulis surat utk saya jumpe pakar sakit jiwa kat hospital sg buluh (x sangka akan sampai ke sini akhirnye ...Cume masalahnye skrg kewangan la..X kisah pun kalau pakar nak label saya giler janji dpt ubat tdo ke ape & x derita lagi..

Follow Us
12
Return to list New