CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: scarletz

[Pelbagai] Mood Kerja

Kat tempat aku ni, we are supposed to develop human being, but the kpi is dehumanising us , tu belum masuk office politics, hypocrisy... nk cari mood kerja kena pikir all the little thrills that you get day by day, kalau tak mau memoncong sampai pukul 5 ptg

Rate

1

Best tajuk kat sini..
Politik kat tempat kerja memang selalu buat aku down..
Kadang2 malam sebelum tido, nangis.. mengenangkan esok kena keje..

Direct bos aku yang tak de direction..
Asyik melayan staf aku yang juga scandal dia.
Scandal dia.. apa2 pun report  kat dia.. bermain2 msj..
Merepek giler..

So, biasa aku cari MD.. pastu set je direction utk Dept aku.
Direct bos aku suka or not.. peduli lar..
Janji aku keje dgn betul.

Lepas lama pendam rasa..
Aku terfikir..apa aku dapat..
Yg scandal masih rancak ngan scandal..
Aku jer bergelut keje mcm nak mati.. dengan hati yg sengsara..

Nov.. aku pedulikan je..
Niat dalam hati.. kerja kerana Allah..
Kalau buat salah, say sorry.. improve..
Tak yah nak rasa beban or stress sgt..
Sampai masa balik, balik..
Janji keje sungguh2 kerana Allah..

Nov.. aku rasa aku tenang je keje..
Even workload mmg sangatlah tggi..
Tapi.. tak pe.. Allah pasti bukakan jalan..
Bila stress.. aku pejam mata..
Doa.. Ya Allah..permudahkan lar urusan aku..
Alhamdulillah.. sentiasa ada jalan penyelesaian..
Syukur..

Rate

1

Kadang2 mmg susah nak lari dr terlibat dari politik dlm ofis
Especially sektor gomen.. dgn skt la.. target tu target sini
Mood akan kelaut je if bos jenis yg suka micromanage
Semua benda nak kawal
So setiap kali rasa demotivated ke apa duduk diam tarik nafas ingat je yg kita bekerja kerana Allah n nak cari rezeki halal. Semua cabaran yg ada kat ofis tu adalah dugaan dariNya

Rate

1

Macam sama je..

I come to work just come and then go back...

My mind and soul ada kat tempat lain
I love sewing and I have put lots of project to be implemented...

Now with office politic lah  apa lah lagi lah buat malas nak datang keje

Rate

1

saya punye mslh bukan politik/ofismate tp bos!!! B to the O to the S

Rate

1

Office politics tu dah menjadi perkara biasa....just enjoy do your own job
persekitaran dan keadaan orang sekeliling sangat mempengaruhi

Rate

1

Follow Us
Politik tempat kerja aku lebih kepada perkauman. aku tak racist. tapi yg aku nmpk, sejak sekumpulan ni masuk, power of communication tu dah xde. semua info antara diaorg2 ni je. kami yg lain2 dah hujung2 baru tau cerita. Keputusan tentang office semua diaorg yg decide. Aku??? duduk buat kerja aku je. Sorry la aku jenis tak berkongsi knowledge dgn org yg pergunakan aku.

Rate

1

"Love you job not your company,because you may not know when your company stops loving you"

buat je kerja kita dgn niat yang baik. Politik dan kaki kipas tu memang ada dimana2..
bertahan..

Rate

1

Aku quit kerja sebab skandal kat opis yg tak habis habis. Menikam dari belakang tapi aku maafkan lah sapa sapa yg tak senang dengan aku tapi alhamdulillah I make a right decision. Anak anak terjaga dan membesar di depan mata ku. Walau income tak lah seberapa. Syukur alhamdulillah
Bertambah lah korang yang terpaksa kerja membantu menaik taraf ekonomi keluarga. respect you all semua.

Rate

1

boss aku salu pesan camni;

Life Is Too Short To Work With A**holes

Rate

1

Boleh cuba method ini kalau stress d tempat kerja;

Letakan Foto-Foto Orang yang Kita Cintai

Jika kita kerap melihat wajah orang yang kita cintai, dari perasaan yang sedih, tidak semangat, akan menjadi gembira dan bersemangat. Hal ini dapat kita gunakan dengan meletakkan gambar di tempat yang mudah kita lihat. Seperti meletakkan gambar keluarga di meja, gambar anak, atau kekasih. Memang ini kelihatan sangat personal, akan tetapi dapat mempengaruhi semangat kerja.  

Rate

1

Politik kerja aku tak pikir sgt... janji beras kat dapur tak habis, ank sihat dah cukup. Mana2 tempat pon kalo ada yg pandai bg air-cond kat boss paham2 je la.

Rate

1

Sama la kita. Tapi bertahan sebab tanggungjawab yg kita pikul lagi penting dari perasaan tak berminat nak kerja tu. For me, paling penting nak elak dari rasa malas nak kerja tu bila ada kawan2 kerja yang memahami. Sebab selalunya bila politik office ni, yg jadi mangsa bukan sorang, mesti ramai. Atleast masa lunch hour/balik kerja boleh bercerita n release tension. So boleh cari kawan2 yg ada masalah yg sama utk share problem and blh tolong each other.
Tapi yg paling utama, niat kita bekerja tu mesti betul. No 1 sebab kita nak cari rezeki yg halal n berkat. Bila sebut pasal berkat, maksudnya kita jalankan amanah di tempat kerja tu sebaik mungkin. Biar la org xsuka kita ke apa, yg penting amanah n tanggungjawab kerja tu kita lunaskan, jadi nak malas pon tak ada masa

Rate

1

Edited by Berdoza at 24-8-2017 10:17 AM

Mungkin jugak kita masih boleh hadam perangai sorg2 kat office ni. Ada stgh tempat sampai menjatuhkan org sebabkan hilang punca rezeki.

Rate

1

Kena sentiasa bersabar dan merendah diri..

Rate

1

aku pnah hadap stress keje plus opismate yang psycho and kurang kasih sayang..
masa tu aku kat previous company.. keje mmg ari2 kena mnjawab dgn customer
opismate pula ada prob gn kawan aku. so dgn aku2 skali terkena tempias
then dia ni suka batu api .. reka cerita macam2. tp aku tak cepat melatah
aku anggap ni ujian utk aku jadi lg kuat. at the same time aku masih ada opismates lain yg tak percaya rumours tu smua. masa tu .. aku pikir kalau aku bria2 justify pun x guna.
last2 aku guna konsep... only time will tell

and lepas few months berkat doa org teraniaya.. makin ramai opismate tak suka si troublemaker tu
and nak jadikan citer boss dia plak kantoikan dia (work issue) smpai dia sndiri resign.
masa tu of course la aku happy and bersyukur sgt dpt keje dgn tenang..
masa tu baru la kawan2 dia nak dtg berbaik2 dgn aku.. aku ok je.. tp hnya sorg bff dia aku takkan berbaik balik

now kat company baru dah pun

pape pun guys.. remember this

WE WORK TO LIVE, not LIVE TO WORK , ok??

Rate

1

Politik ofis kalau layan boleh jadi stress, bermuka muka sesama rakan boleh tikam belakang semata mata memburu promotion, tak ingat berkat ke tidak rezeki, saya memang mengenangkan family je kalau tak dah lama angkat kaki, mood kerja dah merudum

Rate

1

Dekat mana2 ada politik itu. Even bekerja sendiri lagi kita tak tahu siapa lawan siapa kawan.
Kerja makan gaji memang kena tahanla.Cukup bulan dapat gaji bayar itu ini ada cuti boleh enjoy.
Tapi ada kawan dia berhenti jadi lawyer,keje sendiri dengan husband dia.Dia cakap lagi susah kena pandai cari lubang,client untuk meneruskan kelangsungan bisnes dia.Naik turun office sama ada private atau government cari peluang.
Kalau tak tahan ada rezeki jump la ke company lain.Tapi if masih takde rezeki stay dulu. Memang hati sakit,fizikal mental letih dahla penat bekerja,hal politik office lagi.Nak buat macam mana.Memang dekat mana2 pun sama je.Antara teruk biasa atau lagi teruk. SABAR itu je ayat walau memang payah nak bersabar.

Tapi if dah sampai dan rasa melibatkan benda2 halus ghaib ni bolehla tgk balik.

Rate

1

Just nak share lah pengalaman aku.

Sepanjang bekerja ni xpnh tau & involved dgn office politics. Mgkin ade tp aku je x perasan sbb aku punya style pegi keje, balik keje. Nothing in between. Berkwn dgn semua, xde pilih2.

Tahun ni ade lah pegi 1 job interview. Manager ni tanya how do u handle office politic. Aku jwb aku xtau ape tu office politic, blh x bg contoh. Borak punya borak, last sekali dia pesan be careful, office politic is dangerous.

Tup2 aku terkena. New staff main politik. Sepanjang aku keje dgn company ni, mmg xde biased ke, favouritism ke, ape semua xde. Alih2 minah sewel ni masuk jadi haywire semua.
Dia je ckp betul, semua org kena ikut. Sampai aku rasa mcm dia plak owner company tu.

Dipendekkan cerita, aku resigned. Puas hati. Sbb bg aku no point pegi keje stp ari dlm keadaan x ikhlas nk bekerja. Aku yakin rezeki Allah yg tentukan.

Rate

1

Edited by Azu_dizzie at 25-8-2017 05:55 AM

Ofis politik ni sgt bahaya utk kita sbg pekerja..bukan apa, boleh makan diri..and ganggu fokus kerja..and based on my experience, kita kena ada kawan2 yg boleh positifkan perasaan kita dtg kerja..

Tips?
Niat kita dtg kerja utk mencari rezeki dan melaksanakan tanggungjawab. So kita kena banyak sabar..yg penting kita siapkan kerja yg sepatutnya and ceriakan diri..mempunyai colleagues yg click pun sgt perlu..at least kita boleh bincang bila ada stress kt tmpt kerja.

Jangan jadikan environment ofis yg sedikit negatif menganggu kita utk bekerja.. yg penting kita teruskan kerja sebab tu rezeki kita.
Ayuh bekerja dgn semangat dan riang!

Rate

1