CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6862|Reply: 47

Balasan dosa lalu haruskah aku terus bertahan?

Post time 22-4-2017 12:44 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam semua. Saya ingin mohon pendapat forumer disini.

Saya telah berkahwin dgn suami saya selama 3tahun. Sebelum berkahwin kami telah beberapa kali terlanjur. Dan akhirnya memutuskan utk berkahwin. Sebelum berkahwin saya telah membuat solat taubat dan memohon keampunan dari Allah swt dan saya amat menyesali perbuatan saya itu. Kini saya telah mempunyai 2 org cahaya mata.

Masalah saya bermula apabila suami membuat keputusan utk berhenti keja dan pulang ke kampung utk memulakan perniagaan sendiri. Saya juga telah berhenti keja utk mengikut beliau pulang ke kampung halamannya. Setelah pulang ke kampung, keadaan tidak menjadi seperti apa yg diharapkan. Perniagaannya tidak menjadi dan suami pula telah bertemu semula dgn rakan2 lamanya. Lama kelamaan suami mula leka dan tdak menunaikan tanggungjwbnya sebagai ketua keluarga. Suami mula keluar mlm, tdak memberi nafkah kepada saya dan anak2.

Saya berusaha mencari duit sendiri utk menanggung belanja rumah, susu serta pampers anak2. Namun duit yg disimpan juga telah diambil oleh suami dgn alasan pinjam dan akan byr kemudian. Tapi suami mmg tidak akan byr. Saya amat terseksa kerana kesempitan wang. Sudahlah duit yg ada hanya sedikit. Sekadar cukup utk belanja keperluan harian. Tapi itu pun telah diambil suami. Bla ditanya, suami akn jwb aku guna duit ni utk keluar cari duit.

Saya mulai terfikir, adakah ini balasan utk dosa2 saya yg lalu? Jika ya, adakah saya harus menanggung derita ini hingga akhir hayat saya? Saya ingin lari dr semua ini. Tapi saya tak mampu kerana semua brg kepunyaan saya telah diambil oleh suami. Jika kami bergaduh, suami akan kunci rumah dan rampas hp saya dan meninggalkan saya dan ank2 didalam rumah sendirian. Andainya ini balasan tuhan terhadap saya, haruskah saya redho? Tapi sampai bila?

Jangan hukum diri sendiri u... Bagus u ada kesedaran tu dan dah bertaubat..tapi xelok kita bersangka buruk dgn Allah..  macam Allah ni tidak pengasih n penyayang je...

Hidup ini takkan terlepas dari ujian....semua tu untuk mendewasakan kita.... u tak de siapa boleh paksa kita buat apa yang kita tak suka.. tak de.. tak de sapa yang boleh paksa kita rasa apa yg kita rasa melainkan kita yg biarkan semua perasaan tu merasuk jiwa..kita yang kontrol...u ada hak untuk dihormati..dilayan dengan baik..selayaknya.. so jangan terus2 biar org layan u dengan cara xsepatutnya..

nanti me sambung lagi insyaallah kalau ada kesempatan..
P/s untuk u.. kalau ada makhluk hentam2 ke apa u abaikan je..makhluk tu mmg tak pernah tak meroyan...

Rate

1

Yang lalu biarkan berlalu yang penting berusaha untuk masa hadapan dan keluar dari kemelut ni. Masalah ko sekarang laki tak bertanggungjawab dan tekanan hebat pada ko dan anak2.

Takda family boleh bantu? Mak ayah? Tolong la jangan pasrah, redha atau dibayangi kesalahan lalu tapi bangkit untuk masa depan

Rate

1

Kesian kau dik
Akak hanya mampu doakan kau anak beranak bahagia soon
Jgn putus asa bangun Malam Dan solat sunat minta pada yg Esa ye dik
Dia yg maha mendengar Dan maha pengasih
Moga Allah beri jalan keluar utk kau sefamily

TT, Hang dok planet mana eh?????

mommymonster82 replied at 22-4-2017 12:53 AM
Jangan hukum diri sendiri u... Bagus u ada kesedaran tu dan dah bertaubat..tapi xelok kita bersangka ...

Hang Dah buang ke tebiat Kah Mommy????

hang nak  tabor fitnah kisah kawan baik hang nye laki Yang mana lak lepas nee untuk jadik bahan perkongsian????

Tapi takpa...hang boleh jerk berhujah....hang ada court dokuments...so Makcik Makcik kat sini semua boleh ngowo ( mulut ternganga lalat boleh masuk) kekhusukan....

TT nee masalahnya simple.selagi dia ..berpijak di Bumi Yang nyata...and she  will never have  to walk alone.......

Follow Us
penmerah replied at 22-4-2017 01:22 AM
Kesian kau dik
Akak hanya mampu doakan kau anak beranak bahagia soon
Jgn putus asa bangun Malam Da ...

For someone Yang Dah berbelas tahun berkahwen Yang masih menanti cahayamata Yang pertama...setakat ayat ayat camnee...Anak buah manak Yang baru tertanggal Pusat pun boleh bagi...Kan penn????

MissPink replied at 22-4-2017 12:44 AM
Salam semua. Saya ingin mohon pendapat forumer disini.

Saya telah berkahwin dgn suami saya selama ...

Harlowwww miss pink, waalaikum salam. X perlu pun kamu ungkit dan kaitkan kisah lalu sbg balasan atau ape. Aku X rase ade kene mengene langsung. Jgn salahkan diri kamu.  Yg buat hal sekarang adelah suami kamu sendiri .Dia Yg berubah.  Kamu jgn terlalu rase bersalah dan down. Ayoh bgnlah sis. Bangkit dan jgn meratap hiba .kamu kene pandang kedepan dan jgn berharap pade suami X guna.  Kalau dia manusia bertanggungjawab X kire ape jue kelaku dia mase dahulu samade perogol ke pembunuh ke penagih ke tetap dia akan berubah kpd lebih baik untuk family dan diri dia. Mmg dia jenis lelaki X bertanggungjawab dan X meyayangi kamu dan anak2.  Teruskan hidup kamu dari berharap padenye Yg X gune  :  :

Rate

1

Allah tidak akan menduga hambanya diluar kemampuanNya..bila Dia menduga bermakna Dia syg kt kita.

Nota kaki:semua org berhak memberi pendapat masing2

Ingatlah tt hidup kita akan sentiasa diuji...kita akan menjadi lebih kuat dan tabah diuji..

nota kaki:  takperlu lah diungkit kisah masa lalu seseorang sbb takut ada hati yg terguris..

singlemum_4 replied at 22-4-2017 07:55 AM
Allah tidak akan menduga hambanya diluar kemampuanNya..bila Dia menduga bermakna Dia syg kt kita.
...

Agree ......tuh  Yang orang lain di uji olehNYA masih stay in marriage...hang bila di uji..berapa kali Kawen cerai???

Nak manak sambung lagik????

Rate

1

singlemum_4 replied at 22-4-2017 08:00 AM
Ingatlah tt hidup kita akan sentiasa diuji...kita akan menjadi lebih kuat dan tabah diuji..

Agree jugak Tak perlu ungkit aib pasangan...sekadar cukup sebut you are the victim.....Kan????

sebu1 replied at 22-4-2017 07:45 AM
Harlowwww miss pink, waalaikum salam. X perlu pun kamu ungkit dan kaitkan kisah lalu sbg balasan a ...

ngapa hang berat sangat nak sebut mintak CERAI CERAI CERAI.......????

mannnnakautauu replied at 22-4-2017 08:11 AM
ngapa hang berat sangat nak sebut mintak CERAI CERAI CERAI.......????

Aku yakin tt terlalu sygkan suaminye.  Aku harap dia berrtanye pade suaminye sampai bile nk berkeadaan mcm ni dan membuat keputusan yg berani jike suami tidak berubah.  Dua2 X bekerje ni ingat mudah ke nk hidup dan anak2 lg  

Susah dan senang macam siang dan malam, macam putih dan hitam, macam hujan dan panas

Kamu dah biasa senang di bandar kut kendian bosan di bandar suami balik kamponggggg n kamu kne ikut

Now kat kampung tak sama mcm bandar, jadi kne adjust bnyk hal
Kalo kamu dpt bincang ngan suami bab hari ini besok dan masa depan alangkah baik nya, so komunikasi kene ada, bab balasan dosa pahala serah kat Allah je, yg penting what to do now?  Saving kne ada demi anak, untuk itu duit kbe masyuk, asik kuo je mana buleh so GET REAL, klo suami takmo ikut ko dln bab bina masa depan ko buat sendiri, cari pendapatan upah jahit ke apa saja asal halal then menabung, klo perlu tegas ngan suami , tegas je, bukan derhaka tapI be realistik, hidup bukan khayalan tapi real thing. 9 dari 10 suami melayu cuai tanggungjawap depa so lumrah bebeno , klo depa taat perintah tuhan bab ni, mesia tak macam hari ini soooo JANGAN HARAP DAN BERGANTUNG JANTAN MELAYU!!  Ko bergantung kat ALLAH SWT aje paham?? Ni jantan malaya cakap ok?? Kesiani ler anak anak tu depa tatau apa so ko kne isi minda depa positif things n motivate depa ok? Tadak suami pun bleh idup , tadak bapak pun bleh hidup , suami bapak tu dah TIDAK ADA NILAI, klo dia nk di hormati dia wajib buat diri dia bernilai, ada nilai pada isteri dan anak anak, ingatkan dia ALLAH swt pesan klo dia btui beriman dia wajib pelihara koge dia dari api neraka,  ikut ke tidak tu bab lain, sampaikan itu wajibbbbbb ok??? Klo mai ujian tuhan makna dia sayang ko lagi, dia nk ko bersihkan diri dari sifat tercela, so syukur ko masih de nyawa untuk jadI hamba yang di redhaiNYA, jangan tinggal solat, klo de anak lelaki ajor dia jadi imam koge sebab abah dah cuai, saidina ali r.a bila lama tak sakit dia wisauuuu dia takutt sebab pada dia tu tanda ALLAH SWT jauhhhhh dari dia haaa, so sakittttt, kesusahan sme ni tersiratnya bagusss, bagi kita sedar, tanda tuhan masih sayang, tapi bukan makna ko cari sakit ok???

Rate

1

sebu1 replied at 22-4-2017 08:16 AM
Aku yakin tt terlalu sygkan suaminye.  Aku harap dia berrtanye pade suaminye sampai bile nk berkea ...

Tak payah pi jauh jauh ler...kalau nak sebut pasal berbincang nee...Kita ambik contoh.hang sendirik.....sejauh mana laki Dah berjaya didik hang untuk kawal mulut cheebyebye hang???? Soal nak Bincang Tak jadik masalah...tapi ini Dah Bak kata RamLee...Ayah nak pi solat apa tuh subuh Dah habis???? Tak sempat pak , balak Dah tuuu di depan mata"

Sebab itu Anak buah manak yang baru pandai sebut MANAK tuh berkata melalaui babylanguage nye...perkara  kalau nak berbincang kena pada waktu ianya masih belum melarat lagik...kalau dah jadik buasir sebesar bola takraw kat Bontot hang tuh, jawabnya nak kena buat surgery jerk ler....desperate measures

Kan????

ajinomotonosuga replied at 22-4-2017 08:19 AM
Susah dan senang macam siang dan malam, macam putih dan hitam, macam hujan dan panas

Kamu dah bia ...

Welkambing wak kromo.....kasi sekeh ngan TT nee...

ajinomotonosuga replied at 22-4-2017 08:19 AM

Kamu dah bia ...

Jantan Melayu bawah posting kamu tu aji   jenis boleh pakai ke

sebu1 replied at 22-4-2017 08:35 AM
Jantan Melayu bawah posting kamu tu aji   jenis boleh pakai ke

Ochin hang nak tarik gagal ...nak sendeng kat wak kromo pulak Kah????

sebu1 replied at 22-4-2017 08:35 AM
Jantan Melayu bawah posting kamu tu aji   jenis boleh pakai ke

Hanya johari kenai maniam