CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nasi_Lemak_Kau

[Tempatan] Kaki Pelajar Terpaksa Dipotong Selepas Cedera Disebat Oleh Pembantu Warden Denga

aku kalau nak masukkan anak ke asrama hanya asrama yg top2 je aku bagi..eg tkc ka,mrsm langkawi ka, mckk ka, star ka..

kalau selain dari top2 sbp ni anak aku tak dapat placement duk umah dgn mama papa ja lah..hidup pun xlama nak duk jauh dgn anak2..memang tak lah..

kaktom8 replied at 27-4-2017 10:47 AM
ramai yang antara anak ke tahfiz dan ramai juga yang datang melawat dik. kau jangan biat fitnah di ...

bila masa meols buat fitnah kaktom...meols komen base on apa yg org dok komen psl hal2 berkaitan hantar anak ke asrama tp jarang nak jenguk..seolah2 melepas tgn kepada guru menjaga anak depa jua...mohon kaktom hadam apa yg meols komen tadi yach...

kaktom8 replied at 27-4-2017 10:42 AM
ada tu, jiran kaktom 4 pintu belah kiri, anak sejak kecik mahgrib2 masih kat padang main basikal, ma ...

sekarang ker cerita ni kak tom...ker cerita dulu?

monreyes replied at 27-4-2017 10:40 AM
Cikgu Tahfiz...

Someone I knew htr anak2 ke tahfiz..

Anak akak pi tahfiz jgk..tp cita2 akak bkn la dia jd ustaz ternama...kalo boleh bior ada ilmu agama dan kemahiran duniawi jgk... tgk la kang abis tahfiz buat prepation for spm...then pi short course pertanian ka penternakan ka baiki kete ka...at least ada satu skill yg boleh master...then pi amik degree..
Akak bkn apa...org slalu kata iskk...isk...ustaz ni ckp tak serupa bikin...so pada akak baik dia kurang ckp...bior akhlak yg jd pengajaran...tp anak hakak jauh lg kot mcm arwah thaqif...kudos to parents thaqif sbb thru notes thaqif ni dpt dirasa dia seorng yg beradab....walaupun ramai plak yg condemn parent dia..
Bab rotan Alhamdulillah sometimes anak balik hakak geram ngk jerawat dia..bukan muka ja..blakang pun...takde calar2...
Dulu penah antar kt satu tmpt neh...tatau plak ramai plak bdk nakal lahanatnya...jenis skolah takmo....makpak dont care a damn thing okeh....nasib msk situ ada makan minum...dia pi buli anak akak...siap pecah container bj..n dia ugut2 plak...hasben akak garang jgk...dia ckp kt ustaz...agaknya bdk neh mmg samseng taik kucing lamo dah org thn sabor nhan dia..mmg mendpt lor getah paip...tp bila tau latar belakahg kami rs sedih plak....kami ckp kt anak kami...beruntung kamu...ada parents yg amik kisah tauuu...

white_musk replied at 27-4-2017 08:49 AM
Kan.. Sepatutnya kita berasa kagum jika ada Mak bapak hantar terus anak ke asrama tahfiz  seawal ...

aduhh..menusuk rsnye komen kaka

Tp...bab thaqif ni....bleh plak ex convict pihak pengurusan ltk jg bebdk????adoiii di manakah wisdom pengurusan tahfiz ni?warden tu tugasnya jg kebajikan n disiplin bebdk tau...dah dia pi buat mcm dlm penjaran hapaer main belasah2 anak org gitu...nak rotan pun ada adabnya jek...bkn bleh suka2 rotan

Follow Us
sedih baca kisah arwah .. yg salah ttp patut disalahkan dan dihukum ..

Kesian sgt dkt arwah..merayu2 nk balik..bg aku bwh 12 tahun tak patut duduk jauh dri parents..

Lg 1 aku pelik la kenapa lmbt sgt nk hantar hospital? Setakat pergi klinik kdg2 doktor tak check pun..tny2 tak sampai 5 minit da boleh dpt ubat..

patut kena siasat ni...

maybe kes ni jd pemangkin utk check semua sekolah agama swasta

kaktom8 replied at 27-4-2017 10:53 AM
dulu pernah kecoh kat kawasan perumahan kaktom. satu maid indonesia mengandung hasil berkhalwat bero ...

udah2 la MN kaktom oii. pi pakai nick asal

Edited by akubest at 27-4-2017 03:56 PM
akusukaq replied at 27-4-2017 09:01 AM
bukan kah anak  itu amanah Allah pada mak bapak. mengapa kecik lagi dah serah kat pihak lain. ta ...

sementelah trending kannn passport anak hafiz boleh masukkan mak pak ke sorgaaaa marilah kita sama2 buat kajian...

[size=14.850000381469727px]http://rozaimiramle.blogspot.co. ... ran-boleh-beri.html
[size=14.850000381469727px]notakaki - bukan ahkak yg cakap ek...dr rozaime phD hadith yg cakap...

pada mak bapak yg ala2 nak men"valet" kan anak supaya ko masok sorga tuuuu
bertobatlahhh chuolssss
ko tayah la nak nipu tuhannn...
kalo perangai laki bini tu rope hantu alih2 nak ke sorgaaa dengan valet anak tahfiz..
ko lupakanla niat ko tu

untung anak ko doa kat ko jgn masuk neraka dah sokor....

ulartedung replied at 26-4-2017 04:14 PM
inilah indahnya ajaran sekolah tahfiz.anak anak ditanamkan mental torture kalau luka atau lebam seba ...

prediksi sdr salah dan menyimpang jauh drp maksud yg sebenarnya.

akubest replied at 27-4-2017 03:54 PM
sementelah trending kannn passport anak hafiz boleh masukkan mak pak ke sorgaaaa marilah kita sama ...

Betul tu..Banyak manusia ni ambil mudah je...

True-X replied at 26-4-2017 04:41 PM
Xde 1 mufti pon nak bersuara kes ni....... pasal gatal naik uber.. pasal agama hindu zakir naik raji ...

Mufti kalau bersuara pun bak khabar di angin lalu dan setakat menjadi berita sensasi shj.  Tu... menteri agama, timbalan menteri agama, menteri pendidikan, mereka ada kuasa dan wewenang untuk bertindak kenapa tak pantau wujudnya sekolah2 tahfiz tanpa izin.  Bukan tugas mereka ke atau tunggu ada aduan baru serbu atau tunggu ada kejadian yg trajis baru tau sekolah tahfiz trs adalah madrasah yg tanpa izin?  Kes sekolah tahfiz yg heboh tempoh hari tak ade perkembangan seterusnya ke.  Ataukah kerana sekolah trs kepunyaan ustaz tersohor maka kasusnya dikubur?

lazim replied at 27-4-2017 03:34 PM
udah2 la MN kaktom oii. pi pakai nick asal

kihkihkih..meols baru nak spekuan ni mg MN..sesuatu sgt kan..mcm boleh kenal je sape dia..kuikuikui

Edited by Potpouri at 27-4-2017 07:30 PM
Cekgushilla replied at 27-4-2017 08:54 AM
sedihnyaa Ada anak2 yg betul2 minat nk menghafaz tpi berada ditempat yang memudaratkan dia..
Perin ...

Penah hantar kem tahfiz kat bangi sis..anak time tu umur 9 tahun..dua tahun lepas.. area lot kedai, tapi bila waktu solat kanak-kanak kena melintas jalan besar sebab masjid seberang jalan tu...

So budak2 seawal umur 7 tahun ni berserban besar di kepala beramai2 melintas jalan setiap kali masuk waktu solat.. aku tau sebab setiap ari aku skodeng anak aku. walaupun pihak pengurusan kem tahfiz tu tak bagi datang visit sebenarnya..alasan: biarlah budak tu berdikari.. EHhh..anak aku baru 9 taun kott...mmg aku takkan percaya lah kat sapa2. aku pi jgk tak kira masa especially time2 nk solat...

Terkejut aku tgk budak2 kecik dibiarkan melintas jalan tanpa pengawasan..dahlah area tu kereta2 mmg laju...

Aku terus call ustazah incharge bgtau aku risau tentang keselamatan bdk2 tu.. dia kata jangan risau..selama ni ok..sebb aku call so dia amik jalan mudah kecualikan anak aku dr pegi masjid..  katanya lagi ada budak yg besar sikit teman budak2 kecik ni..

So aku tanya bdk yg meneman tu umurnya bape...muda lagi..rata2 sekolah menengah 14-16 tahun..huhuuu

Aku tak puas hati terus message semula mintak diorg pastikan ada orang dewasa bersama-sama budak2 tu melintas jalan. & aku cdg tak perlu lah  pi masjid tu dengan membahayakan nyawa budak2.. gile..solat jela secara berjemaah kat hall tempat dorg belajar tu...

Boleh pulak ustazah tu reply..takpe puan...kalau mati nanti anak2 ni akan masuk syurga sebab niat baik menuntut ilmu..
Memang geram betul aku baca... tak bertanggung jawab... bodoh..aku kata aku antar anak tu sebb nak suruh dia belajar agama cuti2 sekolah ni... aku bukan hantar dia untuk mati ditangan org2 dewasa yang tak reti berfikir dan tak bertanggungjawab macam korg.. cisss

terus aku amik anak aku balik..

akubest replied at 27-4-2017 04:00 PM
pada mak bapak yg ala2 nak men"valet" kan anak supaya ko masok sorga tuuuu
bertobatlahhh chuolssss
...

Mak ayah kerani biasa tidak mungkin mahukan anak2nya menjadi kerani biasa juga seperti mereka,  tapi lebih baik seperti doktor, jurutera dan sebagainya, walaupun  mereka sendiri( Mak Ayah itu sendiri) tidak mungkin akan dapat menjadi doktor in their lifetime.....

Can you see the relation here.?

Potpouri replied at 27-4-2017 05:14 PM
Penah hantar kem tahfiz kat bangi sis..anak time tu umur 9 tahun..dua tahun lepas.. area lot kedai ...

Memng la ustazah tu sedap mulot cakap macam tu sbb kalau mati pun bukan anak dia.