CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ciklaser

Aku ni tak normal ke?

Maaf tt,kau umur bpe?
Biasa la..umur 19..bbnu..semua mnda dia nk bgthu org..xpyh la tgok2 socmed dia kalau xnk rasa myampah..
Xda isu besar pun..kalau xnk buat skali..bgthu direct la..sbb kau pun ank ppuan tunggal xbiasa berkongsi..tang dia tbe2 dpt goreng bakal mak mertua tt utk bkawen tu xtahu la..mgkn mmg dh jodoh diaorg..urusan tu mudah..
Jgn serabut kan pemikiran dgn isu2 biras2 ni..kau fokus hubungan kau ngn tunang je..mak mertua pun ok dgn kau kn..ok la..xpyh la nk bersaing cari2 perhatian pulak..

adk jadilah andartu cm kami. lg best..

doubleA replied at 23-4-2017 02:22 PM
Kalau rasa insecure jangan skodeng budak tu. Buat hal masing2 lah. Belah ko buat la grand2 sebab tak ...

Aku mmg elak utk skodeng, tp kalau dh setiap 30 saat update ig story aku terskodeng jugak.

mrizumi replied at 23-4-2017 02:27 PM
Maaf tt,kau umur bpe?
Biasa la..umur 19..bbnu..semua mnda dia nk bgthu org..xpyh la tgok2 socmed di ...

Umur aku bakal nk masuk 25. Huwaa tu la pasal, seumur hidup aku ni first time aku sibuk dgn hal org lain.   selalu aku sibuk hal aku je.

Edited by tiramisuu at 23-4-2017 03:37 PM

nak mengata bdk tu umo 19 tahun bbnu, ko pn sama je 25 tahun still craving attention, proclaimed nak keluarga in law layan ko sama level dgn famili sndr atas alasan ko precious daughter..abis tu ko ingt bdk tu tak precious ke untuk famili dia?

sure nanti sibuk compare sapa beranak dulu, spital mana, mak mertua bagi apa , bakal adik ipar bagi hadiah apa, masak apa, tido brapa malam ko vs dia, anak sape comel, berapa hantaran

welcome to survival game

tiramisuu replied at 23-4-2017 03:34 PM
nak mengata bdk tu umo 19 tahun bbnu, ko pn sama je 25 tahun still craving attention, proclaimed nak ...

Alamak, tp kalau dari sudut harta benda ke, beranak mana, berapa hantaran aku tak de masalah nk jeles bagai. Hantaran aku murah je, aku tak kisah pun. Hantaran aku lg murah dari budak tu. (Tunang aku cakap budak tu minta 15k) . Sikit pun aku tak jeles. Aku bukan jenis compete harta benda siapa lagi kaya ke apa.

Tp aku cuma jd jeles kalau aku tak dapat attention lebih. Huwaaaa  

Follow Us
ciklaser replied at 23-4-2017 03:17 PM
Aku mmg elak utk skodeng, tp kalau dh setiap 30 saat update ig story aku terskodeng jugak.
:lol ...

Jaga hati then jangan nak compare hujung2 meroyan sendiri.

Baik la ko fokus pada perkahwinan ko dan kehidupan sekarang dan akan datang. Sendiri craving for attention, tak dapat memang kecewa.

Selamat menjaga hati  

ciklaser replied at 23-4-2017 01:22 PM
Yes. Aku admit mmg aku tak pandai nk handle situation cm ni. Aku tahu dugaan rumahtangga nanti lg  ...

Relax2 dah la dik. Majlis belah u kan ada. Biar la share belah laki tu. Jimat duit. Jgn la takut org compare2 pengantin ke apa. Tu semua hasutan syaitan nirrrojim

ko ni sebenarnya insecure tau...ko takut bakal mak mertua lebih rapat dengan budak tu...biar la dia nak upload apepun kat soc media dia...nak upload makan ke conversation ke ape..dia ade tag ko ke?kalo tadak yg ko stalk dia kenapa?kalo tak suke sila block atau remove friend je...tak perlu pun attention lebih...asalkan family in law tak benci sudah la...ko nak attention lebih ko layan la bakal mak mertua lebih...takyah la nak busuk2 hati ni...tak kemana pun...asalkan diorang tak benci ko sudah la...

ntah baru upload conversation bincang pasal kawen pun dah merempan...esok2 ni kalo anak ko hitam, anak dia putih terus meroyan sakit hati...org busuk hati ni tak kemana...kalo ko jeles dgn dia maknanya hidup dia lebih baik dari hidup ko...deal with it yolanda!

Kau memang tak normal. Dengan budak umur 19 tahun kerja operator kilang, family orang susah pun kau nak busuk hati.

akik replied at 23-4-2017 05:52 PM
Kau memang tak normal. Dengan budak umur 19 tahun kerja operator kilang, family orang susah pun kau  ...

Thats why aku minta pendapat korang cemana nk buang perangai insecure aku ni. Tak suka tau perasaan mcm ni  

merah_arjuna replied at 23-4-2017 05:44 PM
ntah baru upload conversation bincang pasal kawen pun dah merempan...esok2 ni kalo anak ko hitam, an ...

Somehow aku rasa hidup dia lebih baik dari aku. Dia ada masa banyak nk ambik hati bakal mak mertua aku tu. hari2 boleh melawat. Aku ni duduk jauh. Bertanya khabar pun kt whatsapp ja. Sebab tu aku rasa cm aku dh kurang diberi perhatian. Dulu, hari2 bakal mal mertua aku whatsapp aku manja2. Skrg kalau whatsapp pun mesti terselit nama budak tu. cth nya "td mak makan gulai ikan, **** masakkan" , "td mak buat nasi ayam sebab **** datang"  Huwaaa tak sukanya rasa cm ni.

Sbtlnya hang yg bbnu segala point yg hg highlight psl "kekurangan" dia tu boleh jd "kelebihan" dia pd mata org len termasuk bakal mak mentua hg.
Anak org susah, umur 19 dh kna keja & manja2 - apa yg kurangnya? Kalau bakal adik ipaq aku mcm ni pn aku layan lebih...

Innrukia replied at 23-4-2017 06:53 PM
Sbtlnya hang yg bbnu segala point yg hg highlight psl "kekurangan" dia tu boleh jd "kelebihan"  ...

Allah, aku bukan nk highlight kekurangan dia. Just nk bgtau yg bakal family mertua aku tu ada criteria dia yg tersendiri kalau nk cari calon menantu. Aku ingat lagi bakal mak mertua aku tu pernah cakap kt bakal adik ipar aku tu masa dia ckp dia nk kawin. Tp aku tak sampai hati nk cakap kt sini takut org pandang buruk kt bakal mak mertua aku tu. sebab tu aku kata entah apa yg bakal adik ipaq aku goreng mak dia sampai mak dia lembut hati. Sebelum ni memang satu family tentang habisan.

kadang2 budak umur 19 kerja kilang family susah lagi cpt matang dan pandai ambil hati org tua mungkin la memula mak mertua awak tu tkmau yg tk berpelajaran tggi, tp bila dia kenal budak ni dia terus berkenan.. so sebenarnya awak dengki.. awak expect takde sape peduli budak muda kerja kilang berbanding awak.. cara nak bg hilang dengki tu.. awak doa la seikhlas hati mintak kebahagiaan semua.. awak dan seluruh family mertua awak.. biar selamat kenduri kawin semua pastu sama2 hidup bahagia... awas.. kalau awak tak hilangkan dengki iri hati tu nnt bila bersanding sama2 ntah2 dia berseri2 dan awak sebaliknya.. haha sory if kasarl bahasa

Fimie replied at 23-4-2017 07:07 PM
kadang2 budak umur 19 kerja kilang family susah lagi cpt matang dan pandai ambil hati org tua  mun ...

Saya tak kisah dia kerja kilang. Sumpah saya tak pandang hina pekerjaan dia dan keluarga dia. Matangkah dia kalau dia tanya bakal mak mertua saya "kak **** selalu ka mai sini" "kak **** pandai ka masak" perlu ka dia tanya bakal mak mertua saya, saya ni pandai ke masak. Dan yg buat saya rasa menyampah perlu ka dia desak bakal family mertua saya utk pinang dia. mcm mana saya tahu dia desak? Sebab dia sendiri yg upload kt ig

Kalau iri hati, saya cuma jeles sebab dia boleh spend time selalu dgn bakal family mertua sy tu.

ciklaser replied at 23-4-2017 03:24 PM
Umur aku bakal nk masuk 25. Huwaa tu la pasal, seumur hidup aku ni first time aku sibuk dgn hal or ...

Ow..biasa la..bbnu.kau kena biasakan la dri ngn org lain skrg..dh nk kawen kan..
Xda apa lah..yg pntg bakal suami n mak mertua je..lain2 xpe..ambil berat mana yang patut je..lain la kalau bakal adk ipar kau tu mghasut atau buruk2 kan kau dkt mak mertua..

ciklaser replied at 23-4-2017 07:07 PM
Allah, aku bukan nk highlight kekurangan dia. Just nk bgtau yg bakal family mertua aku tu ada crit ...

Kriteria tetapan manusia & manusia ni bersifat baharu. Mana ada yg kekal.

Tak payah duk pikir bdk tu goreng, rebus or steam bakal in law hang, tapi belajar la berbaik sngka bdk tu ikhlas nk amik hati family in law hg & tu la sbbnya in law skrg buka hati depa kt budak tu.

Utk hg pulak, aku nasihatkan belajar utk anggap budak tu adik hg sendiri. Mungkin ni cara Allah bagi "sedara" kat hg..

mrizumi replied at 23-4-2017 07:17 PM
Ow..biasa la..bbnu.kau kena biasakan la dri ngn org lain skrg..dh nk kawen kan..  
Xda apa l ...

Actually tunang aku ada la tersalah cakap yg buatkan aku terasa hati. Ada sekali tu tunang aku cakap "tau tak, **** tu kul 5 pg dah bangun buatkan bekal utk adik pg kerja sebab dorang shift yg sama, kalau u i suruh goreng nugget pun membebel" terus aku sentapp wehh. Sebelum ni aku ngn tunang selalu je gurau kasar, dia ckp aku ni pemalas ke ape ke aku tak kisah. Tp bila dah dibandingkan dgn budak tu terus aku dan naik temperature. Sebab terasa hati tu la, aku jd cm ni. And ada lg laa beberapa hal lain.