CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ciklaser

Aku ni tak normal ke?

Innrukia replied at 23-4-2017 07:23 PM
Kriteria tetapan manusia & manusia ni bersifat baharu. Mana ada yg kekal.

Tak payah duk pikir  ...

Yes aku tgh try ni. Betul cakap hg, budak tu mmg try hard utk ambik hati depa. Aku dulu mmg diterima dalam keluarga tu tanpa try hard sgt, alhamdulillah. Sebab tu bila budak tu try hard, aku rasa tak leh trima sebab dulu aku tak mcm tu gigih nk ambik hati mak mertua.

Aku harap sgt hati aku nk tak hitam sangat and boleh terima budak tu dlm kehidupan aku. Aku nak happy2 jaaa

Mengakulah sebenarnya you're very selfish. Kata tak bermaksud jelek terhadap bakal biras,  tapi secara halus  u iri hati kat dia seolah2 dia sudah merampas  hak perhatian bakal mertua, mertua lebih memuji si anak  itu.  Seperti ada dendam  terselindung u terhadap bakal biras shnga sedikit  perbanding yg dikatakan tunang, u menapisnya dgn nilai negatif shng merasa lebih membenci. Itu belum lagi menjadi biras rasmi.

Sdr kena ingat hubungan sesama mertua dan ipar duai adalah hubungan silaturrahem yg berakad.  Bukan pula hubungan yg harus didasarkan kpd mau  menyaingi siapa yg akan lebih disayangi mertua.  Memasing ada tanggungjawab menjaga sikap dan adab dlm institusi  keluarga dn jika sdri ingin 'menang', carilah petuanya dgn tidak merendah2kan atau memijak  kebolehan biras lain.  Jika biras sdri lebih disayangi mertua maka itu sudah rezeki dia.  Jgn pula sdri jauhkan rezeki sdri dgn sikap2 yg tidak terpuji.  Seseorang itu dia lebih bertanggungjawab untuk mencipta kebahagian  diri dia sendiri  selain Allah juga merahmati.

gelabah tetek betul la tt nih.
keduri belah laki, biak pi la nak share dengan adik beradik dia..

kenduri belah tt kan ade kann..memandangkan anak tunggul, maka takde la share. so tt bole la conquer pelamin tu untuk tt seorang, pada majlis belah tt ok!

kalau belah lelaki, terpulang la pihak lelaki nak buat cemana pom! tt takde hak nak cakap tak nak share.

paling paling pun kalau hati tu busuk sangat, malam lepas sanding kat rumah lelaki tu, tt cuba mengerang dan moaning paling kuat sekali taim berjimak tu! show to your inlaw family that you an alpha lion! jangan kalah pada adik ipar dan biras tu yach!

good luck tt!

ronapink replied at 23-4-2017 01:40 PM
setan bersarang dlm perut,
jeles tanpa sbb..kenduri sama dengan kau, bkn kenduri ko, tp kenduri mer ...

yes itu memang tepat.
kenduri pihak lelaki, tt plak butthurt much.

lain la kalau si adik ipar tu pun nak bersanding kenduri pihak perempuan/tt
baru la bole nak meroyani

Victorioussss replied at 23-4-2017 08:26 PM
gelabah tetek betul la tt nih.
keduri belah laki, biak pi la nak share dengan adik beradik dia..

...

Sorry,bukan share. Tumpang. Sebab tu nk sekalikan majlis, sebab nk tumpang. Share is hg keluaq duit separuh aku duit separuh. Tp tumpang ni sebab hg tak cukup nak buat majlis kawin sendiri. Sebab bakal adik ipar aku tu baru 3 bulan ja kerja so tak sempat nk kumpul duit

nolya replied at 23-4-2017 08:23 PM
Mengakulah sebenarnya you're very selfish. Kata tak bermaksud jelek terhadap bakal biras,  tapi seca ...

Thanks nolya, haa kata2 mcm ni la yg aku perlukan. Yes, aku mengaku aku jeles dan inecure sebab bakal mak mertua aku lebih banyk spend time dgn budak tu. Tp walaupun aku insecure tak de la aku tunjuk perangai sangat depan diorang. Aku pendam je sensorang.

Follow Us
ciklaser replied at 23-4-2017 08:46 PM
Thanks nolya, haa kata2 mcm ni la yg aku perlukan. Yes, aku mengaku aku jeles dan inecure sebab ba ...

Tell yourself that everybody has their right to love n be loved. Bagaimana harus kita dikasihi maka perhatikan juga cara dan gaya keluarga yg akan kita gabungi.  Memasing keluarga ada caranya.  Jadi,  bijaklah sdri menguasai hati mereka demi meraih tumpuan dan kasih sayang tetapi jgn pula mau mengongkong kasih sayang mertua untuk saudari seorang.  Hidup dlm inst keluarga kena belajar untuk menerima kelebihan dan kekurangan serta  berkongsi hormat dan kasih sayang. Kekadang, orang yg tidak kita sukai itulah yg akan menolong bila kita perlukan pertolongan. Apabila tolak-ansur ada dlm pertimbangan, InsyaAllah silaturrahem akan aman.

ciklaser replied at 23-4-2017 08:37 PM
Sorry,bukan share. Tumpang. Sebab tu nk sekalikan majlis, sebab nk tumpang. Share is hg keluaq dui ...

TT harus cuba semaikan rasa ikhlas dlm hidup ini.  Kalau kita rasa kita ada kelebihan: lebih berpendidikan, kedudukan dan wang ringgit, bukan bererti orang lain yg kekurangan dan ketinggalan tidak berhak untuk merasai kebahagiaan.  Allah maha adil, memberi keseimbangan apa yg lebih dan apa yg kurang pada seseorang.  Cuba menjadi yg terlebih jika tidak kena dgn caranya akan menonjolkan kekurangan yg berlebihan lantas akan menjauhi segala pencapaian.

ciklaser replied at 23-4-2017 08:37 PM
Sorry,bukan share. Tumpang. Sebab tu nk sekalikan majlis, sebab nk tumpang. Share is hg keluaq dui ...

TT harus cuba semaikan rasa ikhlas dlm hidup ini.  Kalau kita rasa kita ada kelebihan: lebih berpendidikan, kedudukan dan wang ringgit, bukan bererti orang lain yg kekurangan dan ketinggalan tidak berhak untuk merasai kebahagiaan.  Allah maha adil, memberi keseimbangan apa yg lebih dan apa yg kurang pada seseorang.  Cuba menjadi yg terlebih jika tidak kena dgn caranya akan menonjolkan kekurangan yg berlebihan lantas akan menjauhi segala pencapaian.

ciklaser replied at 23-4-2017 06:08 PM
Somehow aku rasa hidup dia lebih baik dari aku. Dia ada masa banyak nk ambik hati bakal mak mertua ...

Duk jauh lagi baik woooo...

Ha ha ha ha ko tunggulah dah kawin nanti...sebelum kawin semua leh buat nak ambik hati mentua...lepas kawin ko tengok ha ha ha

ciklaser replied at 23-4-2017 01:22 PM
Yes. Aku admit mmg aku tak pandai nk handle situation cm ni. Aku tahu dugaan rumahtangga nanti lg  ...

maaf, kat sini aku nampak yang tak matang tu kau. patutnya umur2 macam kau ni kena kau yang bagi attention lebih kat orang lain, bukan sebaliknya orang lain pulak yang kena bagi attention kat kau. kau tanya tak normal ke kau nak attention lebih kan? ha jawapannya straight no untuk orang baya2 kau. sorry ayat aku kasar sangat tapi itulah kenyataannya. kadang2 kitta memang kena dengar pendapat yang kasar sikit untuk bagi kita sedar. buat masa ni, kau ubah dulu mindset kau supaya biar kau yang bagi attention kat orang, bukan mintak hadap sangat orang lain yang bagi attention kat kau. bila dah kawen nanti (kalau jadi), barulah kau layak dapat attention 50% dari suami kau. kenapa only 50%? sebab ikut budaya, lelaki kena bagi attention jugak kat mak dia even lepas dah kawen. sekian, terima kasih.

ai rasa you ni mmg busuk hati dek. jenis takleh tgk orang lebih sikit. jenis yg utamakan diri sendiri drpd orang lain. you cakap depa nak tumpang majlis? arrogantnya. kalau majlia yoh stand alone pun, majlis you dgn tunang you pun tanpa sedar ada orang lain tolong. kalau tak dari segi duit, dr segi tenaga. kan bagus dikawenkan satu majlis, bakal parent in law you mesti dah tua ingat larat ke nak mengadap kenduri besar sampai 2 kali setahun. bersangla baik. you nak jadi attention sangat dgn semua org you dpt apa. cukup you layan tunang you dan bakal parent in law you baik2 dah cukup. kalau tak bagus, improve. jgn buang masa tgk igstory org. you tau kan kita boleh tahu sapa view igstory kita? bakal biras you tu 19 tahun mmg diketahui bbnu lagi jadi perangai attention seeker masih kuat melekat. you dah dewasa you kene jadi org yg lebih rational berbanding dia.

besties replied at 23-4-2017 09:50 PM
ai rasa you ni mmg busuk hati dek. jenis takleh tgk orang lebih sikit. jenis yg utamakan diri sendir ...

ayat kau yang ni aku suka sangat.
"bersangla baik. you nak jadi attention sangat dgn semua org you dpt apa."

Uols ni......, iols dlu kawen, biras iols hijabister okeh.. penah masuk cleber girl lagikkkkk... mmg cantik mate memandanglah jika nk dibandingkan dgn iols... pastu belah laki buat skali ngan adik ipaq... bayangkanlah cmne psgan depa curik limelight iols ngan suami...hahaha

Uols, lantaklah uols......kalu uols baik, buat bodo..insyaAllah baik aturan Allah bg kat uols..iols sbgai menantu xpenah cuba nk amik ati mertua..senang cite iols buat cam mak ayah iols.. suka xsuka, sukati mak.. jnji iols xbiadap.. tu je... jadik dri sdri...xpyh nk cuba hard smpai satu tahap susahkan dri..just go with the flow and pndai bwk dri.. tu je

ciklaser replied at 23-4-2017 07:07 PM
Allah, aku bukan nk highlight kekurangan dia. Just nk bgtau yg bakal family mertua aku tu ada crit ...

mungkin dia guna ayat ni kot kat bakal mak mertua kau:
"makcik, sedangkan anak makcik tu pun kerja jadi kuli batak tukang lap jubo bos jah, makcik. makcik jangan nak mendongak ke langit sangat hadap dapat bermenantukan anak tan sri boleh tak"?

maka justeru itu, terus bakal mak mertua kau tersedar dari lamunan kot?

dah2, soal macam mana dia mandrem bakal mak mertua kau tu tak penting. persoalan tu kalau datang lagi menghantui hati dan perasaan kau lepas ni, just ingat ayat kat atas tu balik je.

Aku xpaham..belah laki ang share la majlis..belah umah ang kan ada lg..x share kan..tp aku pun meyampah budak bbnu 19thn..x payahla peduli budak2 mcm tu..jaga status ang sudah

besties replied at 23-4-2017 09:50 PM
ai rasa you ni mmg busuk hati dek. jenis takleh tgk orang lebih sikit. jenis yg utamakan diri sendir ...

Alamak, salah cakap lg ke aku. Actually diorang mmg ckp nk tumpang majlis kahwin tu. Siap si budak tu bg cadangan nk cepatkan majlis, sebab dia kena keluar dari rumah sewa family diorang. Bila dh cepatkan majlis, of course la banyak benda buat aku stress.

Betul wei, aku mmg pentingkan diri. Sumpah wei, dgn org lain aku tak busuk hati cm ni. Alaa kenapa dgn dia aku jd jahat.

Aku pun stress tau hidup rasa cm ni. Ni tgh control dari dengar bisikan syaiton

alieyrina replied at 23-4-2017 10:14 PM
Aku xpaham..belah laki ang share la majlis..belah umah ang kan ada lg..x share kan..tp aku pun meyam ...

Yes share majlis aku bleh terima, tp sampai bg cadangan nk cepatkan majlis tu buat aku angin. Ingat senang ke urusan kerja kawin ni

sheqim replied at 23-4-2017 09:59 PM
Uols ni......, iols dlu kawen, biras iols hijabister okeh.. penah masuk cleber girl lagikkkkk... mmg ...

Sorry nk tnya, dulu uolls ada x perangai cm i ni?  

bersihkan ati ko tt,selama ko hidup perempuan tunggal,  anggap jela ini peluang ko merasa dapat adik perempuan.

pasal mak mertua bagi perhatian lebih tu, aku rasa semua menantu rasa benda yg sama. in fact aku pun rasa mertua aku asik petik biras aku yg kawen dgn abang laki aku. kemudian mak mentua aku cakap menantu-menantu dia semua special. i think your mother in law think the same too. dorang kan mak kita.