CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ciklaser

Aku ni tak normal ke?

ciklaser replied at 24-4-2017 11:53 PM
Omg wei, aku mmg ada sikit2 perangai mcm ex gf hg. Cuma sekarang ni boleh control sikit. Mungkin b ...

Camni la tt.. u cansel je tunang n kawen dgn boypren tu.
U kawen dgn i. Tak share majlis taw! I janji

Aku pun menyampah kalau dpt biras yg over mulut bertih..dpd penceritaan tt mulut biras tu pot pet pot pet ala2 rita royani je..ngerii weh..lepas tu nak rajin ke nk bangun 5pagi ke masak utk tunang dia ke tak kisahla kan.tp yg dia menyibuk nak basuh pinggan tunang tt    sambil up2 diri dia pehal..basuh jelah pinggan tunang sendiri kan..
Kalau akula..jgnla ambil tahu pasal biras tu.bila dia perli2 tt..tt buat bodo je sambil pergi tempat lain..ignore je dia..unfollow ig..unfriend fb..block wa.ttg mil tu...sampai bila biras tu larat nak ambil hati..biasanya awal2 je..dah kahwin nanti tgkla mcm mana..yg penting tt be urself..buat cool je..n ignore budak tu.tak payahla salahkan diri tt sbb tak blh terima dia..lumrah hidup tak semua org suka kita..n kita pun tak blh puaskn hati semua org.yg penting jaga hubungan tt dgn bakal suami,mertua.

budak tu bukan satu-satunya manusia annoying yg ko akan jumpa dalam seluruh kehidupan kau.. belajarla cara berhadapan dgn org2 camni.. utk kesejahteraan hidup di masa hadapan.. kalau aku.. aku anggap mcm lalat or tungau.. kehadiran mereka annoying, yes.. tp takkan nak biar lalat or tungau tu efek emosi kita.. tak logik kot.. halau selalu dia dtg blk.. dia dok ada je..so ignore.. ignore ignore ignore.. focus on things that matters.. bila ko dok focus kt si annoying ni.. nmpk mcm ko tkde keje yg lebih penting... sbb bila baca benda2 yg menyakitkan hati ko tu pun sbnrnya sgtla remeh.. nnt lps kawin... berjuta benda2 annoying yg ko akan jumpa bila dok serumah dgn husband, yg masa status tunang semua nmpk wangi.. learn from now.. if u cant resist the situation or the people.. learn to accept.. and forgive.. no one perfect.. ko sendiri pun tak perfect.. tp ko tak nampak.. ko nampak salah dan kelemahan org lain je

ciklaser replied at 24-4-2017 10:47 AM
Allah, thank u kak ingatkan pasal bersedekah tu. syaiton dh banyak dh bersarang sampai dh lupa dh  ...

welcome dik.  Akak doakan tt selamat mendirikan rumahtangga dan kekal bahagia hingga bila2.

Fimie replied at 25-4-2017 09:19 AM
budak tu bukan satu-satunya manusia annoying yg ko akan jumpa dalam seluruh kehidupan kau.. belajarl ...

great advice..

buat mcm tu jek tt..kalau rasa x sebulu, ignore jek..keep the distance..tp jgn smpai nk putuskan silaturrahim pulak..kalau dia ada cakap menda bukan2, diam jek..biarlah bakal suami you jek yg tau..kalau time jumpa, senyum jek..gitu jek..jgn pk2 dah..jauhhh lagi perjalanan hidup tt tu..nnt nk kena ngadap gak muka bakal adik ipar tu smpai tt tua..biaq pi la dia nk buat apa pun..asalkan x kacau periuk nasi korang..as long as bakal suami tt tu layan tt ok, cukup dah tu..nnt dah kawen, banyak lg tt nk kena pk dr pikir biras tu..

TT dah kawen nanti akan duduk sekali dgn PIL & bakal biras kah??

kalau duduk asing2 & jauh2 takde hal sebab jumpa biras pon bukan selalu lain la kalo duduk sekali nak kena hadap muka hari2. So tak payah risau atau  rasa insecure sangat TT

Follow Us
assalamualaikum,

hidup ni

a) kita asingkan perkara remeh dan yg tak perlu pun kita ni yg sibuk sangat dengan duniawi dan ingin   mencapai  redha Allah ni niatnya dok kisah dengan benda benda yg u know remeh - dan i tahu macam situasi you  ni macam ' kacau daun ' gitu kan?

i) okay - dari pengalaman saya ada baik dan kontra kahwin sekali dan semuanya ini berdasarkan budaya adat mentality tak sihat melayu ) iam so sorry to say) - ni bukan saya yg kahwin tapi  adalah - ada yg berkahwin dua pasangan dalam satu majlis - jimat kos? etc ? lebih meriah ? bag i pihakkeluarga yg terlibat lah kan. tapi kan ...( ii)
ii) mulut and tangapan masyarakt melayu yg suka gossip? akan ade lah perkara berbangkit juka salah sat pasangan tu menimang cahaya mata - so tak dapat tidak hal sentimen , konotasi  dan perihal mulut  org ni  ( yg kalau u strong personality tak akan ambil kisah pun hal remeh sangat macam ni ) akan mula timbul...

so  - ini kontranya

b) i lebih suka u ambik pendekatan positif yg apa apa pun dari Allah - you FOKUS hal u je ( keep focusing ) on your tasks and  doa kat Allah dijauhi bisikan syatitan yg nak suka create konflik , perasaan sakit hati dan isu hati ni - just sangka baik dan you FOKUS tanghal you je..

c) tak payah nak compare  - minah a lagu ni , minah b lagu ni - semua org ada baik dan u focus on your best character lilahi taala tak payah buat benda perlakuan berdasarkan orang tapi buat sebab Allah itu you sayang

so u know

just  ignore benda yg negatif dan counter prodictive

u just focus dan doa dan ALLAH sebai baik penolong

u tak payah letihkan minda yg  cukup dengan segala  benda di anak pikiaq dengan hal hal macam ni
beban emosi negatif ni meletihkan dan satu pembaziran  tenaga

you stay focus. minta allah tolong and mudahkan dan berbaik baik....

sabar bebanyak

maklumlah nak bina masjid ni bukan senang

banyak dugaan

so i wish you well...

tahniah ..by the way

ciklaser replied at 24-4-2017 09:52 AM
Yes, apa jd dlm family diorang mmg i x masuk campur. Even tunang i pun dh pesan biar dia yg handle ...

Tunang tt dan kluarganya ni baik2 orgnya..insyaAllah bila tt dah bkahwin,dia akn brusaha mbahagiakn tt dan kluarga kecil tt nnt.

Cuma pesan dr seorg kakak kpd adik, tt buat yg tbaik dlm rumahtangga nnt sbb cabaran dlm rumahtangga lbh bsr dan lg rumit. Jgn cepat terasa hati bila beripar duai,jg tutur kata dan always be positive.

ciklaser replied at 23-4-2017 06:08 PM
Somehow aku rasa hidup dia lebih baik dari aku. Dia ada masa banyak nk ambik hati bakal mak mertua ...

chill la...benda biasa je ni...aku ni pun bukan la antara menantu kesayangan pun...tp sekurang2nya mertua aku tak benci aku...tu pun dah bersyukur sgt2...jgn dipikirkan sgt...org tua2 cakap kalo sebelum kawen berloving2 dgn mertua...nanti lepas kawen confirm berhate2 pulak...sebabnya sebelum kawen mmg la tunjuk yg manis2 je nak amek hati mertua...lepas kawen nanti baru la nampak dark side masing2...tak perlu bersusah2 nak amek hati bakal mertua tu...dont try so hard bak kata omputeh...

rasenye adik dia ckp nk kawen skali tu blh kurangkan belanje kenduri..tp xtau la ikut tt la nk cemane..tp bg fmly yg dah ade yg berkahwin rasenye sekalikan tu kire mcm pucuk dicita ulam mendatang.memudahkan kerja. penat woo buat majlis lain2 waktu dekat2 as if tt nk kawin thn ni adik ipar thn depan. just my doposen.

n selalu yg da kerja ni blh nmpak sis matang.. xpe tt chill je..tt kan ade husband nnti.

Victorioussss replied at 23-4-2017 08:26 PM
gelabah tetek betul la tt nih.
keduri belah laki, biak pi la nak share dengan adik beradik dia..

...

Haha..ini kelakar  

ciklaser replied at 23-4-2017 08:37 PM
Sorry,bukan share. Tumpang. Sebab tu nk sekalikan majlis, sebab nk tumpang. Share is hg keluaq dui ...

Susahlah. kita minta pendapat. Yg lain lak depa bg. Dgn salah sangka apa mua. sabaq jelah  

pumpkingirl replied at 25-4-2017 09:05 AM
Aku pun menyampah kalau dpt biras yg over mulut bertih..dpd penceritaan tt mulut biras tu pot pet po ...

dh settle ke mslh hg ni tt?

aku sokong komen ni..
mula2 mmg sakit ati,tp bila hg practice utk bt xtau kt dia n jaga tingkah laku hang dgn fmily yg lain,lama2 hang akn ok..

hg akn smpai satu tahap,ada aku kesah kau nk buat apa..gelak je tgk sandiwara dia...biar la dia penat sndiri nk impress org...(nk ambk ht org ni x prlu mnunjuk2 nti lama2 org mnyampah).

suatu hari nnti family in law akn nmpak yg mana intan yg mana kaca kay..

aku skrg begitu jgk ada biras yg dok compete nk jd terbaik la sgt, aku dok jauh, dia dok dekat, selalu ler brtandang n up2 diri sndiri, last2 jd bahan hencapan family in law je pun...aku gelakkan je la..

pmpuan tu org utara, hang n bakal mertua org mana?

aku x rasa hg busuk hati, cuma sakit hati ada org nk compete dgn cara x sihat..

b_n_c replied at 4-5-2017 11:31 AM
aku x rasa hg busuk hati, cuma sakit hati ada org nk compete dgn cara x sihat..

Nak cakap settle tu tak la sangat. Macam org2 atas nasihat, aku cuma mengamalkan tingkah laku pergi mampos. Aku dh tak selalu kt social media sebab aku malas nk ambik hati. Bila tunang aku cerita, budak pompuan tu masak itu ini hantar rumah mak diorang, aku balas balik "u tak boleh nk compare i dgn dia, and u tak boleh expect i nk jd dia" terus diaamm. Masa aku kenal tunang aku dari dulu sampai sekarang sama je perangai aku, aku tak pernah berpura pura. So tak kan aku nk hipokrit kan. Mak aku pun tak pernah bising aku tak rajin kat dapur, tak rajin buat kerja rumah. Sebab ada part lain yg aku boleh diharap. Pernah sekali dia perli aku kt fb "kalau setakat nk ambik hati org dgn duit dan harta benda takkan kekal lama" aku tau dia perli aku sebab kelmarinnya aku pg dinner dgn family tunang aku and dia pun ada sekali. Aku belikan something kt bakal mak mertua aku tu. (Sumpah bukan niat aku mk menunjuk kat dia sebab aku tak tahu dia nk join sekali) . Mmg jenis aku setiap kali jumpa family future in law aku akan belikan barang. Kebetulan masa dinner tu aku baru bonus so special sikit hadiahnya. Bila aku tunjuk kt tunang aku status budak tu kt fb boleh plak tunang aku marah aku "tu la lain kali nk beli apa bg mak and kakak, sembunyi la sikit dari dia, nanti dia kecik hati sebab x beli kt dia"  aku mampu je nk beli kt dia tp siapa  je dia tu dalam hidup aku kan. Aku mmg jenis aku, aku tak suka org tu mmg aku tak terhegeh nk mendekat ke apa. Sekarang, Lantak la nk ckp aku hati busuk ke apa. Aku mmg amalkan sikap pergi mampos. Kalau satu hari nanti, dia dah elok perangai, mungkin aku akan layan dia dgn elok. Ada je manusia sekeliling aku sebelum ni aku benci tp sekarang dh baik dgn aku sebab diorang ada inisiatif nk perbaiki diri. Sama la dengan aku pun.  

b_n_c replied at 4-5-2017 11:30 AM
dh settle ke mslh hg ni tt?

aku sokong komen ni..

Kami semua org utara. Aku ngn tunang bekerja kt kl. Bakal biras tak cukup umur tu kerja kt utara

ciklaser replied at 5-5-2017 11:23 AM
Nak cakap settle tu tak la sangat. Macam org2 atas nasihat, aku cuma mengamalkan tingkah laku perg ...

ooo main perli2 patut le sakit hati...

gini la, bt xtau je la..

mmg nmpk sgt la dia nk lawan dgn hang tu..

aku lak seboleh mgkin dok jaga supaya mertua n ipar x puji2 aku risau wey kita x tahu org yg dengki ni sanggup bt apa saja..

xyah dah sakit ht kt dia...
klu nk lwn balas x senang hidup, lama2 nnti fmily mertua nmpak la sapa bagus sapa x..

cara org insecure gitu la nk brtanding..kita yg cerdik bijak n classy ni biar je dia main game sorg2 kita tgk la smpai bila dia mampu...nti kita gelak je sudah..

mcm forumner yg komen  sblm ni  x kawin ada anak lg blh la, cer dh ada ank nnti baru dia tau langit tgi ke rendah...

yang boleh aku cakap.. aku rasa ko ni selfish hahaha

swimswim replied at 7-5-2017 11:38 PM
yang boleh aku cakap.. aku rasa ko ni selfish hahaha

selfish in terms of?? Well kalau aku selfish pun aku tak kacau sesiapa kan? Ada aku sentuh budak tu? Tak kan? So?