CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cancer_files

[Dunia] Bandung Kembali Dilanda Hujan Ais

Nampak menarik Bandung ni. Jauh lebih menarik dari negeri Kelate yg satu benda pun tak ada tarikan.

anharkenas2 replied at 24-4-2017 04:44 PM
memang alam semula jadi bandung lebih indah dari semenanjung,,,,itu baru di bandung je..... sameje ...

yang mana lebih indah tu ikut selera masing2 lah..... bentuk muka bumi lebih kurang ja sebab sama2 within the same kepulauan. Even Thailand pun....

Decaffeinated replied at 24-4-2017 04:54 PM
yang mana lebih indah tu ikut selera masing2 lah..... bentuk muka bumi lebih kurang ja sebab sama2 ...

manelah same....kat indon bandung tu jalur gunung merapi.......kat semenanjung mane ade....alam semulajadi indon jauh lebih indah dari malon...kalau same semua same kat muka bumi ni....tak kan mungkin arab, mesir tu gersang,,,,gurun pasir je

anharkenas2 replied at 24-4-2017 04:44 PM
memang alam semula jadi bandung lebih indah dari semenanjung, hampir seluruhnya bukan gambar promo ...

La ko x caye aku pernah gi Bandung?.... apa ko ingat pergi Bandung tu mcm pergi bulan ka? Lawak lah ko ni....

kalau ko dah tak percaya buang masa aku lah layan ko.... on second thought maybe ada orang lain yang nak baca harap berbaloi lah aku menaip....

Decaffeinated replied at 24-4-2017 05:05 PM
La ko x caye aku pernah gi Bandung?.... apa ko ingat pergi Bandung tu mcm pergi bulan ka? Lawak la ...

tak caye,,,,,ko kan rakyat penerima BR1M

Edited by SiBOntot at 24-4-2017 05:40 PM

Jujur nya aku suka ja tempat perlancongan dekat Bandung ..  ada variasi
Cuma somehow, macam tak berbaloi entrance free macam dekat Tangkuban Perahu tu
Dan masalah utama Bandung ...macet   Overall okeh je nak visit Bandung. Dia ada tourist products yang takda kat Malaysia.

For comparison, macam tak kena nak banding dengan JB. JB sekarang lebih pada skyscrapers dan tourist products pon lebih pada man made. Lebih kurang macam high end products. JB should be compare with Surabaya in term of city vibes.

Dari segi variasi product, kena banding Bandung dengan Penang kot. Tapi Penang is on another level.

Honestly, Indon nie kalau betul2 manage tourism dia, they could be one of the best.

Follow Us
Edited by yantostar at 24-4-2017 06:50 PM
SiBOntot replied at 24-4-2017 05:37 PM
Cuma somehow, macam tak ber ...

yang sudah di manage yg pelancongan baik di Indonesia yaitu di Bali...
baru saja dapat award dari TripAdvisor  sebagai The Best destination 2017. Mengalahkan London, Paris..

Ac-cord-ing to the list, the top 10 Trav-el-ers’ Choice Des-ti-na-tions in the world are: Bali, In-done-sia; Lon-don, United King-dom; Paris, France; Rome, Italy; New York City, United States; Crete, Greece; Barcelona, Spain; Siem Reap, Cam-bo-dia; Prague, Czech Repub-lic; and Phuket, Thai-land.

http://www.thejakartapost.com/travel/2017/04/24/bali-declared-worlds-top-destination-for-2017.html

https://www.tripadvisor.com/TravelersChoice-Destinations-cTop-g1

mungkin kota2 lain akan menyusul yg menjadi masalah rakyatnya masih kurang dalam kebersihan...

ultra78 replied at 24-4-2017 04:50 PM
Nampak menarik Bandung ni. Jauh lebih menarik dari negeri Kelate yg satu benda pun tak ada tarikan.: ...

kelantan ada souk..blehla fefeeling timur tgh sambil kunyah kurma hisap shisha  

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Decaffeinated replied at 24-4-2017 03:12 PM
Gambar LRT rentas sungai tu artist's impression atau actual?....

Gambo rendering ler, kebesaran indon @tirawa @anharkenas2

... banding dgn Penang lagi lah Bandung kalah ...  

http://static.asiawebdirect.com/ ... ge/hotel-gurney.jpg

Tangkuban Perahu tu charge foreigners 200k per person versus 20k for locals. Yang itu aku OK lagi sebab kita tau upfront.

Yang tak berapa OK ialah guide yang bawa kita trekking ke bawah - actually tak perlu pun. Kat situ aku kena pau 300k....

ultra78 replied at 24-4-2017 04:50 PM
Nampak menarik Bandung ni. Jauh lebih menarik dari negeri Kelate yg satu benda pun tak ada tarikan.: ...

Kalau tak kisah crowd dan sampah ok lah kot....

Ni gambar yang aku amik sendiri di Tebing Kraton....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Decaffeinated replied at 24-4-2017 09:02 PM
Kalau tak kisah crowd dan sampah ok lah kot....

gigih cari sampah kat google...hanya karena sikit tu je,,, hanya karena nila setitik rusak susu sebelanga...biasalah tipekal umah nusantara......
nampak busok hatinye.....
ni sampah kat lengkawi, pulau wisata malasia

maslaah sampah adalah masalah semua negara asia tenggara, kecuali Singapura negara kecik tu....kalau banyak sampah go,,,dah terlalu...negara kecil penduduk sikit, banyak juga sampah dah terlalu sangat

anharkenas2 replied at 24-4-2017 09:29 PM
gigih cari sampah kat google...hanya karena sikit tu je,,, hanya karena nila setitik rusak susu se ...

bukan google lah aku amik sendiri..... itu pun ko tak percayakan?.... never mind

kira OK lah diorang buang kat notis tu sebab memang tiada tong sampah disediakan....

anharkenas2 replied at 24-4-2017 01:29 PM
gigih cari sampah kat google...hanya karena sikit tu je,,, hanya karena nila setitik rusak susu se ...

Indon jongos sial lahanat bangsat keparat ummah gagal total keturunan babu pelacur Belanda...

Decaffeinated replied at 24-4-2017 09:43 PM
bukan google lah aku amik sendiri..... itu pun ko tak percayakan?.... never mind

kira OK lah di ...

eleh cakap ju ko nak kick indon dg persoalan sampahkan...macam malon tak de sampah...sampah ni persoalan klasik kat semua negara asia tenggara, kecuali singapore...dan masalah bagi semua negara berkembang kat seluruh dunia ni...ko nampak bias...ko nampak nak menjatuhkan indon...nampak ko busok hatinye

Decaffeinated replied at 24-4-2017 08:43 PM

kira OK lah di ...

Kawah Putih dan ladang teh landscape tu yang saya suka dari Bandung area...kota Bandung tu kurang sikit

Decaffeinated replied at 24-4-2017 02:12 PM
Gambar LRT rentas sungai tu artist's impression atau actual?....

Yang atas impression, tapi sekarang memang dalam U/C membentang atas Sungai Musi, dah 60%

Tu untuk menyambut Asian Games 2018

anharkenas2 replied at 24-4-2017 02:01 PM
eleh cakap ju ko nak kick indon dg persoalan sampahkan...macam malon tak de sampah...sampah ni per ...

Indon jongos sial lahanat bangsat keparat ummah gagal total keturunan babu pelacur Belanda...

cancer_files replied at 24-4-2017 10:05 PM
Kawah Putih dan ladang teh landscape tu yang saya suka dari Bandung area...kota Bandung tu kurang  ...

Saya hanya memilih ke Tangkuban Prahu jadi tak boleh komen tentang Kawah Putih. Ladang teh juga tidak kelihatan on the way ke Tangkuban Prahu but based on pictures saya nampak not much different from Cameron Highlands except maybe CH is cooler due to elevation.

Kota Bandung memang chaotic tapi itu karakternya. Kalau siapa suka, suka lah.....