CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mannnnakautauu

Edisi Keluarga: Persiapan menjelang ramadhan dan sekaligus Raya syawal.

mannnnakautauu replied at 28-4-2017 04:51 AM
INSYALLAH kurga.....belum ada mengikut sejarah Yang tercatit......orang orang Yang mati kerana ber ...

betuii mannakk... aku perokok tegar gak... Alhamdulillah la berenti sama tahun ngn detect gastrik.. pastu badan pon dipamm pamm hahaha..

mannnnakautauu replied at 27-4-2017 08:37 PM
SEUMUR HIDUP aku..ini Yang pertamaPintu hati ku diketuk oleh Dua wanita
Punyai ciri selama ini k ...

Iols redha dengan ujian dari Allah SWT.  

takde persiapan pun..cuma ramadhan kali ini ku mengharapkan penuh makna..dan dpt perbaiki amal ibadah..

wah..eager betul manak nak sambut raya tahun nie...ada orang baru ker manak?

jointhecurse replied at 28-4-2017 09:52 AM
xpernah malu pn.. lagi happy sebab xyah pk nak beli baju apa.. bju dh sedia mak mertua  ...

Amboi 3x ...bersedondon warna dgn family dan Mertua ler Nee ye dipagi idulfitri?? Ramadhan nanti ada buat rancangan beriftar ber sama Tak?? Diikuti berterawih, bertadaruz serta berqiyamulaii ber geder geder family serta Mertua?

So cewiiiiiiiiiiittttttttttttt

Nee Mertua 20 percent kah macam citer madu 3 tuh sumpahjemaah?

Themilo replied at 28-4-2017 01:49 PM
Iols redha dengan ujian dari Allah SWT.

Ameeeeennnnnnnnn

Ingat tinmilo, hang mungkin Tak boleh berposa, tapi kalau hang beli full onion loaf ber serta quarter ribs TONY ROMAS have it delivered to orang Yang ber posa macam manak( insyaallah), pahala Yang hangbperolehi sama dgn manak Yang berposa seharian tau milo....

Straight to the point....hang bagi manak dates Yang hang nak buat delivery tuh...ok??

Follow Us
myakayina replied at 28-4-2017 01:52 PM
takde persiapan pun..cuma ramadhan kali ini ku mengharapkan penuh makna..dan dpt perbaiki amal ibada ...

Nak mengharapkan ramadhan Yang penuh makna tuh pun nak kena persiapan jugak myakaninya Kan??

Yelah Pengisian Yang macam mana Yang hang ingin lakarkan??.kongsi ler...mungkin lakaran hang tuh sesuatu Yang Kita Tak terpikir pung....

Sharing is caring maaaaa

leylapple replied at 28-4-2017 02:37 PM
wah..eager betul manak nak sambut raya tahun nie...ada orang baru ker manak?

Orang baru indeed, a 95 year old lady putting up with me during ramadhan nanti hingga 2nd week of syawal.....my lovely grandma....

Nak buat weekend party Muda Muda Dah kena scrap ler nampaknya...anyway bulan ramadhan kan???

Hang tahun Nee posa ada intent nak ambik pil delay piyed tak supaya dapat complete sebulan posa Nya?

x sabar nk puasa dlm bulan ramadhan ni. Hope tahun ni dpt meningkatkan amal ibadat and perbaik mana yg kurang tu..

Hrp jugak badan makin kurus masa bln posa ni, meols takut xblh kawal nafsu time berbuka

Baju ckup le sehelai je... yg lain recycle je la baju yg beli masa kenduri kawen sedara mara. Jenuh nk layan stp majlis kawen ade colour theme

mannnnakautauu replied at 28-4-2017 03:07 PM
Orang baru indeed, a 95 year old lady putting up with me during ramadhan nanti hingga 2nd week of  ...

taklah...

why shud i trying to be different?

just embrace the natural and be happy about it...

mannnnakautauu replied at 27-4-2017 09:10 PM
One request boleh Kah scotchwhiskey???? Dalam bulan ramadhan nanti, gantikan nick hang Yang nee ju ...

Request ditolak.

kurga replied at 28-4-2017 10:19 AM
betuii mannakk... aku perokok tegar gak... Alhamdulillah la berenti sama tahun ngn detect gastrik. ...

You see, tidak ada scientific research Yang menujukkan posa boleh mendatangkan kemudaratan kecuali pada keadaan keadaan medical kondition yang tertentu.......

bagusler kurga, kalau posa telah berjaya membuat hang ber henti merokok..altogether....tentang badan macam dipampam tuh bukankah hikmah buat bini hang??? tilam tak payah tukar pada tilam VONO atau KINGKOIL.......TILAM KURGA jerk

Hawau.....kalau manak masuk tred ternampak nick hang...buat manak nak rasa minum....hang tanggung kebatalan posa manak

mannnnakautauu replied at 28-4-2017 07:15 AM
Hawau.....kalau manak masuk tred ternampak nick hang...buat manak nak rasa minum....hang tanggung  ...

Sejak bila iman manak senipis kulit bawang ni?

mannnnakautauu replied at 28-4-2017 03:01 PM
Nak mengharapkan ramadhan Yang penuh makna tuh pun nak kena persiapan jugak myakaninya Kan??

Ye ...

persiapan rohani dan jasmani la.. klu last year dan tahun2 sebelumnya aku tak berkesempatan nak buat tarawikh every night.. this year harapnya dapatlah.. bab puasa tu mcm biasalah.. sahur and berbuka tu..klu sempat buka kat rumah, klu tak buka atas jln dlm kereta jelah..

weekend berbuka dgn my kids masak special sikitlah.. persiapan raya tu lebih pada my kids je..utk aku ala kadar pun takpe..

WhiskeyScotch replied at 28-4-2017 03:19 PM
Sejak bila iman manak senipis kulit bawang ni?

Hang kalau sebut air eyes of the cat, bandung selasih, ai Katira, chendol Pak ayob, manak no sweat...tapi jangan whiskey scotch......memang berderup jantung.....

Habis ler manak peminat tegar manak Dah update data dalam cd rom derang......

every year ckp tak nak tempeh baju raya baru
tapi every year jugak tempeh boria 1 family

tahun ni pun swee swee da plan pakai aje apa yg ada, biar budak2 je beli baru
skali pegi Jakel Mall yg besau tu tgk lain, skali terrrrrrpandang kain Italian silk, terus beli
begitu jugak terbangnya duit dan terbangnya angan2 tak tempeh baju raya

Jakel Mall ni hantu betul la
ke ni mmg masalah org ppuan

Assalammu'alaikum Manak,

Puasa preparation:  Rumah siap2 kemas, sesawang2 semua kasi clear.  Baju raya beli siap2.  Kasut takyah kot.  Ramadhan nanti dah busy nak beribadat.  Nak masuk Ramadhan ni kenalah khatam Al Quran utk mulakan balik dari juzuk satu mlm pertama Ramadhan nanti.  Pastu pastikan khatam before 1 Syawal.  And the cycle goes on, try utk khatam sebulan sekali (selalunya tahan 3 bulan je lepas tu liat).

Raya preparation:   Mcm selalu, tk prepare sgt.  Rumah aku is sorta free from window treatment, so takyah beli langsir baru (tingkap tmpt gantung baju kan, langsir buat sibuk je).  Biskut pun aku tak buat, tak beli.  Kalau beli pun tart nenas je la kot, utk mkn sendiri 1-2 balang.  Tetamu dtg, kalau rajin, aku msk je la apa yg ada.  Kalau malas n org dtg ramai2, aku borong je la dari Leha Kelfood.  

Persiapan Ramadhan I nak ganti posa je next week itu yg wajib nasib tak byk..

Baju ada lah beberapa pasang cuma kena alter.. Sekarang alter pun mahal mcm tempah tu yg malas nak pi tu..

mannnnakautauu replied at 28-4-2017 04:37 AM
SEUMUR HIDUP aku..ini Yang pertamaPintu hati ku diketuk oleh Dua wanita
Punyai ciri selama ini k ...

Hampeh manakkkk
Dan2 aku nyanyi sama