CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lobai_Sabbath

[Tempatan] Nasib warden tahfiz yg malang

Madel replied at 29-4-2017 10:50 AM
Pain killer tapi tak tau apa nama..mak arwah kan baru lepas bersalin..arwah nya ngadu sakit, mak n ...

Bermcm versi plak.ada yg kata painkiller tu kt spital...ada yg kata mak dia kasik....rumusan aku:
-yg memukul ttp bersalah sbb memukul atas sbb penderaan
-penyebab kematian lom pasti lgk kene tg repot bedah siasat

Saya pun under the opinion that perhaps warden ni x salah sepenuhnya. Bukan budak ni sorang yg kena, and mcm some yg cakap arwah ni ada at home for abt 20 days so apa2 yg melarat parent shld hv been more alert. Tapi iya lah mungkin parents pun not aware of danger gamgrene ni. Apa2 pun harap the warden di beri fair chance

lesprincesse replied at 29-4-2017 11:07 PM
Saya pun under the opinion that perhaps warden ni x salah sepenuhnya. Bukan budak ni sorang yg kena, ...

Rs idok le warden tu ada peluang ke tali gantung..ustaz yg 'terbunuh' bdk 7 thn kt perlis tu pun selamat dr tali gantung....

arasham replied at 29-4-2017 09:00 AM
Mak bapak kat malaysia ni selalu terlepas. Saya tak sokong memukul budak tu, tapi saya setuju dgn  ...

ko fikir mak bapak kat malaysia ni pernah fikir dan terima ke apa kesalahan mereka.. cikgu2 dan pendidik beri perhatian, korang hadap dgn mak bapak jenis tahu lahirkan anak, lepastu campak rumah pengasuh, rumah mak bapak, lepas tangan.(xsemua mak bapak bkerja gini, ada yg bkerja boleh je urus anak).ingat kucing ke main beranak lepastu bio? anak tu AMANAH.. sila sedar. kesilapan kau, lpstu ko salahkan kos hidup, ko terpaksa keje, ko susah.. tp tudung fareeda, handbag lv bagai..kalau ko bz nak capai matlamat hidup ko jgn jadikan anak tu perhiasan.

smlm aku hadiri satu forum dgn ibu bapa. apa yg memeranjatkan aku dan panel dr luar negara, yb2 dan lain2..adalah mentaliti kebanyakkan mak bapak yg bekerjaya tinggi kat malaysia,berpendidikan( harap anda xbegitu) selamba cakap 'saya rasa pihak sekolah perlu sediakan satu alternatif atau wujudkan kelas2 supaya anak2 kita ni xnakal, terbabit dgn gejala sosial, cikgu kena itu ini, cikgu kena blabla.. sistem pendidikan xbetol, gejala anak jadi jahat sbb cikgu ni tak tahu itu ini.. ajar xbetol,, cikgu xpandai mengajar blabla.. kita org ni sbgai mak bapak sibuk bkerja kurang masa utk anak, jd sekolah cikgu2 lah sepatutnya kena buat sesuatu. sebelum aku hentam mak bapak jenis ni smlm.. mmg aku jaw drop,aku kesian cikgu2..aku faham knp cikgu ttekan. yg mengejutkan panel dr luar, ramai mak bapak yg kononya mentaliti tinggi tapi mcm xberotak sebenarnya.

hello..ko yg tahu beranak, ko boleh harap org lain didik dan bentuk anak ko jd orang. abis apa fungsi ko sbgai mak bapak? sorg tukang pancut sorg tukang beranak, lepastu campak suruh org sana sini uruskan?? didik anak kau? beb akhlak mcm mane jadi manusia yg baik ko sendiri lah yg didik.mudah sgt salahkan cikgu dan sistem pendidikan,diri sendiri lupa nak cermin ke apa? lepastu ko cakap keje demi anak, demi anak.. ko mampu pakai beg beratus beribu ringgit kau ckp demi anak ko keje? tp bab anak kau cakap kau tak mampu itu ini.. nah.. cikgu2 dan mak bapak dh tahu knp banyak budak rosak?degil teruk? sbb terhasil dr mak bapak gini.ramai je mak bapak lain kat luar yg keje, boleh je uruskan anak, didik anak, tak abaikan anak. ramai je ibu bapa boleh pakai lv tp xdangkal otak nak tolak semua pasal anak kat mak bapak kat kg, ko biokan lpstu xdidik langsung.kemudian anak jahat salahkan pengaruh kawan,salahkan sekolah, salahkan tv, salahkan itu ini pernah salah kan diri sendiri tak sama sekali .ko hanya mampu cakap mak bapak mana nak anak jahat saya terpaksa kerja utk anak senang itu ini.. ya.. tnya balik diri mencari kesenangan dgn korbankan anak?? kenapa lahirkan anak kalau gitu xpasal anak jd mangsa.

Super-M replied at 1-5-2017 06:55 AM
ko fikir mak bapak kat malaysia ni pernah fikir dan terima ke apa kesalahan mereka.. cikgu2 dan pe ...

Saya dah jumpa terlalu ramai mak/ bapak mcm awak tulis tu. Sbb tu bila ada org tulis "aku ada jumpa mak/ bapak yag baik sgt tapi diuji dgn ank2 yg ..." Ingat ujian Allah tu apa? Sbb Allah dah ckp kita dpt apa yg kita usahakan. Hampa jumpa dia mmg baik. Tapi cara treatment didikan kat ank2 dia hampa tgk betul ka? saya bkn parent hebat, tapi kami suami isteri percaya ank tu amanah dan anugerah. So kami buat sehabis baik, dan bkn serahkan ank2 dicorak org lain. Ini most parents sekarang tangkap muat. Ank nakal, hantar sek agama, anak nakal hantar kg duk dgn nenek atuk. Yg lagi parok biar je ank2 pandai sendirilah. Dlm pada production on.. Bertambah2 ank tu rezeki. "Penunggang anak" maksudnya bila hidup dhaif guna ank2 utk meminta- minta. Kan ank tu rezeki... Apa lagi.. Gunalah..

arasham replied at 1-5-2017 08:18 AM
Saya dah jumpa terlalu ramai mak/ bapak mcm awak tulis tu. Sbb tu bila ada org tulis "aku ada jump ...

penunggang agama mcm sohai kepam  
hr2 post tazkirah praktik tarak  
dgn anak2 tak sekolah..... rezeki dgn mintak sedekah... bangga taraf asnaf psl jd tukang kutip derma.....

itu lg khianat masa depan anak2.... rezeki Allah bg dgn usaha n tawakal.... tp ade takrifan sesat.... kekonon ikhtiar tak perlu  

Follow Us
Ramainya pembela teroris, mmg suka aa pukul budak budak? Tersalah pukul jadilah gangrene. Pi la interview budak tahfiZ lain, ustat depa garang ke tidak.

moonbug replied at 29-4-2017 10:33 AM
Kalau di negara lain, suspicious sikit je terus anak kena take away dgn authority kan. Ingat kes c ...

ini adalah masalah mentality... akak rasa overall negara dunia ke 3 mmg jenis berpikir begini..

malaysia dan negara yg serumpun dengannya...anak2 tu full authority pada parents instead of full custody/responsibility....acaner akak nak kata yak..kat mesia anak ni umpama ko beli buku..itu hak ko, ko nak baca ke nak koyak ke nak jumban ke suka hati ko...

unlike pemikiran negara maju... anak ni macam pinjam buku library...derang ni pinjaman..jadi sebagai peminjam ko mesti "fit" utk pinjam..untuk pastikan buku yg ko pinjam berkeadaan elok...tu sbb bila ada parents salah laku...they are unfit parents...so gomen take over utk jaga budak2 tu...

dan sepatutnya kita yg berugama islam...yang baca QURAN (takpayah jd huffaz pon tak pe)..dah tepu dah kut ostat/ostajah kata anak ni AMANAH Allah....kau dah kenapa kannnn???? maksudnya ko tak leh suka suki gigi kau nak buat apa kat anak2 ko tu...

dalam porem ni pon ramai...mmg acah2 rasa paham konsep anak ni amanah tapi bila reply posting YANG HADOOOOOO!!!!makbapak tak ponah salah sbb kunun semua buat YANG TERBAIK!!!!ini bukan masalah TERBAIK yer uolsss ni masalah BETUL ke SALAH...even ko buat yg terbaik salah tetap salah.....contoh ko budak lembam periksa terbaik ko boleh buat 5/100. Adakah ini membuat kan ko PASS subjek tersebut????

sori akak quote posting ko dekkkk....bukan salah kauuu ...hahahhahahaa

arasham replied at 1-5-2017 08:18 AM
Saya dah jumpa terlalu ramai mak/ bapak mcm awak tulis tu. Sbb tu bila ada org tulis "aku ada jump ...

completely agree.. memang terbaik. ni selalu yg saya cuba tekankan.

nak hantar sekolah tahfiz kena juga selidik latar belakang sekolah berkenaan.
teringt kawan i punya adik, maknya hantar ke sekolah tahfiz, tapi tersilap pilih tanpa selidik agaknya, anaknya rupa-rupanya diasuh untuk meminta sedekah, bila dah terlalu lama buat benada mcm tu, dah pandai menipu, kemudian mencuri.
last time dia curi duit kakak sulung, camera waktu kenduri, dn banyak lagi..

pada ibu bapa, kalau you all nak hantar anak pastikan selidik dulu.. i pun harap kalangan keluarga dan kawan-kawan i dijauhkan dengan benda-benda macam ni..  sedih sangat..

Betullah salah pukul dgn getah paip tp biarlah habis siasat dulu nak tau sapa salah.
Pasal parents kat Malaysia mmg ramai yg cuai. Aku x ckp org lain. Kakak aku....masa anak dia umur 6 bln kena batuk selsema. Just ulang alik clinic duk ambik ubat then nebuliser je. Pastu ok sekejap....then dtg blk sakitnya. Sampai 1 tahap anak mcm sesak nafas bwk blk g clinic then time tu nasib doctor yg attend tu aku rasa check betul2. Rupa2 nafas anak dah slow muka biru. Bacaan rendah nafas dia. Doctor buat cpr terus call ambulance bwk ke icu. Doctor ckp lmbt skit je anak x blh selamat....aku x ingat sbb apa...pneumonia kut. 2 minggu admitted then baru ok. Skrg kakak aku mmg jg2 la. Sakit skit clinic...hospital. 2hari x baik terus cari pakar...trauma dia.
Mcm arwah ni ada terbaca ttg diary dia ke apa. As mak ayah kna dgr gak luahan anak. Kna ambik port. Check...bkn lpskan kat cikgu....pengasuh....

Edited by Potpouri at 2-5-2017 12:33 AM
boboiyot replied at 1-5-2017 11:46 PM
Betullah salah pukul dgn getah paip tp biarlah habis siasat dulu nak tau sapa salah.
Pasal parents  ...

Betul.. tak semua doktor tu pandai diagnose penyakit.. anak aku warded gov hosp baru ni.. batuk sikit jer, asalnya disebabkan sakit lain.. tp tiga hari selepas tu batuk makin teruk.. tp ramai doktor yg round kata tak apa2..

sampailah sorg doktor ni wktu tgh mlm round wad dgr mcm ada bunyi kt paru2 belah kiri.. lama dia dengar lung anak aku.. tgk nafas.. kira denyutan nadi... So ank aku kena neb malam tu..
Esoknya ada doktor lain dtg.. houseman.. dgr lung.. kata clear..

Dtg pulak doktor senior pulak..(ramai doktor yg dtg round) check and marah doktor houseman tadi.. sbb tak check betul2..

anak aku kena xray.. confirm ada infection kt paru2 and on antibiotik..

Nak kata doktor houseman dats why tak pandai ke tak juga  tapi sebelum2 tu ramai je doktor lain pun kata ok..
So doktor2 ni pun ada yg expert ada yang tak..depends on experience dia lah..

minguk replied at 1-5-2017 11:33 AM
nak hantar sekolah tahfiz kena juga selidik latar belakang sekolah berkenaan.
teringt kawan i punya ...

nak hantar anak dgn harapan akan pandai agama tapi jd sebaliknya..

Aku pnh hantar anak kt kafa area rumah aku ni.. ustazah kata ramai bdk2 kat situ makpak hantar sbb takde tmpt nk letak lepas sekolah.. bdk2 tu pun perangai mmg mcm ape.. elok2 anak aku solat mengaji sebelum ni walaupun aku hantar sekolah cina.. sejak kafa, dh mula pandai menipu.. tak solat kata dh solat... melawan.. mcm2.. baru hantar dua bulan.. Terus aku keluarkan dr kafa tu.. risau terikut2 perangai negatif bdk2 melayu kat situ..

Yg aku pelik lg.. bdk2 kt kafa tu.. rata2 sekolah kebangsaan.. tp ramai tak pandai mengaji.. baca jawi pn tak pandai.. di sekolah cina anak aku, ustazah elok plk ajar bdk2 ni mengaji n solat. Siap ada anugerah budak rajin mengaji.. rajin solat..utk motivate bdk2 ni..
Kepelikang pulak aku rasa..

harrypoter replied at 28-4-2017 10:25 AM
kalau nk rotanpun jgn la rotan kat tapak kaki, tapak kaki tu la duduk segala jenis saraf dalam tubuh ...

kalau teori kau ni betul, orang kena potong atau hilang kaki, confirm mati sbb itu pusat bagai saraf.
macam kepala.

pffftttt...

Potpouri replied at 2-5-2017 12:42 AM
nak hantar anak dgn harapan akan pandai agama tapi jd sebaliknya..

Aku pnh hantar anak k ...

baguslah you cepat sedar dengan tingkah laku anak you. kalau tak, anak you pun tak tahu jadi ape. kiranya you antara orang yang bernasib baik la, sebab mak kawan i tu, memang langsung tak sedar dan dok bela anak. i pun tak nak cakap lebih sebab i pun belum kawin dan belum ada anak.

kesian budak,  warden setan

akusukaq replied at 28-4-2017 10:16 AM
tak kena anak sendiri boleh le cakap lantang sembang panjang.

Tp makpak tu sendiri x prihatin ngn anak die..arwah mengadu sakit kaki kat mak die tapi mak die buat ape?just bagi painkiller which is for orang baru lepas beranak..pastu baru bawak pegi klinik..and then berubat tradisional..x bawak pegi hospital utk full check up..bila dah teruk menghitam kaki baru terhegeh2 nak bawak pegi hospital...asst.warden tu pun salah sebab guna getah paip bedal bebudak tu,act y tak sepatutnya die buat..to me,kedua2 belah pihak salah..

Y jadi berat sebelah tu sebab asst.warden tu ex convict....macam y kita taw,pandangan umum kat ex convict ni salunye negatif...tunggu laporan post mort jela utk tahu actual reason arwah meninggal...

white_musk replied at 28-4-2017 09:30 AM
Dalam Islam ni acom, sekali ko dah masuk neraka, keluar nanti akan ada imigrrsen neraka cop kat mu ...

Bukan Islam sis,tapi manusia tu sendiri yang berpandangan sebegitu..dalam ajaran Islam suh manusia berbaik2,jgn buruk sangka..kena tahu bezakan antara ajaran Islam y benar dan pemikiran manusia tu sendiri.. Jangan main sebut je sis...nanti org salah faham pulak..

salmon-suki replied at 3-5-2017 12:46 AM
Tp makpak tu sendiri x prihatin ngn anak die..arwah mengadu sakit kaki kat mak die tapi mak die bu ...

Setuju sgt.. Kita tunggu je hasil siasatan. parents mcm tak salah langsung dlm hal ni..

Tazabar nk tgu hasil siasatan & laporan forensik. hopefully ni blh jd pengajaran buat parents semue, negligence in broad daylight yachhh