CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10601|Reply: 62

Claim Mileage punya pasal

Edited by MissMoustache at 28-4-2017 01:59 PM

Assalamualaikum bro and sis forumer sekalian

aku sekarang tengah bingung memikir kan masalah claim mileage yang buat aku dan kawan aku macam nak bergaduh  

cerita nya begini,

kitorang satu tempat keje, pergi dan balik kerja semua guna kereta aku, (kawan aku takde transport) aku bagi nama Minah je la.
kadang2 minah ni hulur gak la duit minyak.

so bila Minah ni kena keluar pergi site visit and so on, dia guna kereta aku,

makanya claim mileage tu dia nak ambik untung untuk dia jugak, (aku paham penat lelah dia pergi site guna kereta aku, so no hal la).

contoh duit claim dapat la rm250 total, (dapat bayangkan tak berapa banyak kali dia kena keluar guna kereta aku ?)
dan minah bagi aku rm70 dari total claim dia,

korang rasa adil kah? adilkah untuk kereta aku yg minah guna tu? adakah aku patut bersyukurr sebab minah sanggup bagi sebahagian duit claim beliau pada aku and i should say no more ?

korang ada pengalaman serupa tak? macam mana korang buat kira2?

aku confuse, separuh jiwaku kata adil, separuh jiwaku kata tidakkk

Rate

1

Duit minyak dia isi x masa dia guna tu?

Edited by MissMoustache at 28-4-2017 02:10 PM
Penglipurtales replied at 28-4-2017 02:05 PM
Duit minyak dia isi x masa dia guna tu?

ada satu hari tu dia isi minyak rm20, sebab masa tu dah tinggal 2 bar,
tapi esok2 nye kalau dia pergi site visit lagi dia tak isi dah , sebab minyak yang minah isi rm20 tu ada lagi,

sapa suruh bagi dia guna kereta awak?
lepas tu dah merungut pulak kata tak adil bagai..
berhenti la bagi dia pinjam kereta..
dah dia selalu kena kerja luar, patutnya berusaha la beli kereta sendiri..
or else, pakai kereta company..
buat baik biar berpada dek..

Kalau takat untung atas angin cenggitu minyak pon payah nak menuang kalo dia bg hang rm100 di amik rm150 ok lagi la kot..kalo me memakai menumpang keta org harus buat calculation bagai. Adat menumpang kan. Pasni tt sila berkira2 la dengan beliyau ok. Pk nak senang tekak sendiri jah.

Mcm bodoh je si minah tu. Sepatutnya secara total (minus petrol/parking/toll). dia bagi kat u duit tu. You charge jelah sewa. Mmg tamak selfish betul. Mileage tu claim utk maintenance kereta sekali. Dia bayar service kereta ke u bayar. Fwd saja link ni kat dia. Bodoh betul org selfish gini.

Follow Us
Pnah tkena houzmate tumpang pegi balik hagham la huluq singgit dua. Xde langsung rupa nak berbudi berbahasa. Me pk junior x matang akai fikiran je n baru keje kan. Sampai la ke pakai keta sendiri x pnah pelawa me tumpang .
Makan pon gitu. Adoiii bukanla sifat kiter nak mengungkit tapi perangai cenggitu wajarkah ditimang sayang? Now dah keje tetap dah berpangkat haghamla nak bertegur sapa dgn me lagi..

Senangnya hidup. Kereta takmo beli. Tumpang prang kadang baru bagi minyak. Claim majoriti amik sendiri

Ko jadi atm machine dia ke secara indirectly.

MissMoustache replied at 28-4-2017 02:09 PM
ada satu hari tu dia isi minyak rm20, sebab masa tu dah tinggal 2 bar,
tapi esok2 nye kalau dia p ...

Kalau aku, mintak rm100. Claim sewa n minyak. Kalau x jgn guna keta kau da.

Aiiiyooo u are so kind sissssss... people take for granted on u. Nak kind x salah. Tapi biarlah berpada.
U kena kira mileage kereta u utk servis n maintenance sama. Toll, petrol n parking tu terang2 sis boleh kira.

Sis kena belajar jd kedekut sikit n bijak berkira2. Kalau sekali sekala tolo g x salah. Kalau dah selalu tu dah naik segala lemak dan glicerol..

imejin masa pegi site, minah tu langgar orang atau keta ko kena gelek dgn excavator...

adakah minah tu nak ganti kerosakan keta u?

stop being a nob. tu keta ko... kalau dia nak guna, samada ko cas sewa sehari atau ko suruh dia beli keta sendiri...

btw, kalau minah tu eksiden, insuran keta ko tak blh claim...unless u insured her as 2nd driver

Napa tak guna kete company utk masuk site? Bos TT pun tak beragak suh staff xda kete gi traveling. Suh minah gu mintak guna kete bos. Takpun suh dia naik teksi je la pasni.

Edited by mute at 28-4-2017 03:04 PM

untuk tt ak nasihatkan cakp je kat MInah tu, "ko beli la kete....senang ko nak g site....ak ni sekarang tghari nak keluar nak g dating. susah kete takde" pastu ko sarankan die kalau xde duit sangat beli la kete sekehen, guna claim tu untuk bayar bulan2, ak paham gak kadang2 ade kompeni xde kete, jadi suh pakai kete staf, tapi ko sebagai owner kene la mintak duit sebis, tol, minyak kira kan betul2, semestinya die akan kata ko kedekut taik hidung masin kete murah pun berkira, caye la mesti die tulis status kat FB sebab ko dah stat keeedekut, tapi nak buat camne tu kete ko, ko bayar bulan2, ak kalau terpakse pinjam kete kawan2 ak ak siap basuh topap minyak pelbagai, kecuali ak pakai kete pak mertua ak ak basuhkan aje, masaalah ko sekarang die tu kawan ko je....secara rasminya ak ni walaupun ko tak kenal ak tegaskan ko takyah la kasi kawan ko pinjam kete ko, walaupun ak ni bukan sepupu ko...biar la die nak kate ape pun ko buat lek je...pegang prinsip kete tu ko punye...sekian tazkirah ak lepas jumaat ini

kesian kat ko ak tau kat atas muka bumi ini ramai org yang baik, tetapi org baik ni selalu kawan ngn org yang selalu mengambil kesempatan keatasnyer, contohnyer ko la, baik sangat....maybe tu BFF ko, tapi xsepatutnye die buat camtu kat ko, ko pikir balik, kalau die memang BFF ko sampai nyer hati buat ko camtu, kalau duit claim tong2 ade la patut, tu pun ak tak setuju, letih ko ke ape ke ko yang bayar bulan2 kete tu....

munchkin replied at 28-4-2017 02:34 PM
Mcm bodoh je si minah tu. Sepatutnya secara total (minus petrol/parking/toll). dia bagi kat u duit t ...

aku rasa ko ni tak faham soalan, si minah pegi visit pinjam kete je segala parking,minyak tol bagai dia bayar sndiri la
tt bagi pinjam kete sahaja

leylapple replied at 28-4-2017 02:46 PM
imejin masa pegi site, minah tu langgar orang atau keta ko kena gelek dgn excavator...

adakah min ...

dah tentu-tentu la takkan ganti..
last-last kena claim insurance sendiri jah..
orang meminjam boleh terus bersenang lenang biakkan duit..
tt ni jenis biar hilang harta jangan hilang kawan kot..

payah nk kata benda2 gini, patutnya sebelum bagi pinjam kena ada persetujuan dulu, dia keluar visit memang dia yg patut dpt claim milage + meal allowance bagai sebab tt tak pegi sekali...
cumanya dia patut bayar sewa kete you (berapa sewa atas persetujuan korang), tak perlu ungkitkan pasal isi minyak + maintenance kete tu pasal u dah setuju nak bagi sewa....
dlm persetujuan tu jgn lupa sebut sebarang kerosakan semasa minah guna, minah tanggung

Kalau tt bawa pegi mahkamah sekalipun tt kalah, sebab tt yg bagi pinjam, lain kalau dia bawa tanpa kebenaran tt.

tolong lah lepas ni suruh dia naik uber ke grab je pegi keja.. bagi dia merasa bayar setiap kali org bwk keta utk  dia

Kan tt dah bgtau kat atas tu minyak just tuang rm20 then belasah pakai sampai hari2 seterusnya..x retilah nak menyuruh bayar sewa ke hapa lagi dah, tapi nampak sangat kurang budi bahasanya kawan tt tu. Kalau difull tank kan kereta tt then masa pulang tu masuk full tank lagi org pon reti bertolak ansur..

Rayna90 replied at 28-4-2017 03:15 PM
tolong lah lepas ni suruh dia naik uber ke grab je pegi keja.. bagi dia merasa bayar setiap kali org ...

tak baik kedekutla, kan dapat pahala tolong org, mana tau si minah ni baru je dpt keje, belum berkemampuan nk beli kete

missinpiece replied at 28-4-2017 02:35 PM
Pnah tkena houzmate tumpang pegi balik hagham la huluq singgit dua. Xde langsung rupa nak berbudi be ...

ohmai..sungguh kacang lupakan kulit kawan hang tu.. sedih klu ada kawan mcm ni..