CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10730|Reply: 78

Curang atau tak?keliru..

Salam semua..saya tahu thread pasal suami curang dah banyak tapi tak ada tempat nak mengadu dan tanya..

Saya dan suami PJJ. Bukan tak mahu duduk sekali bersama tetapi suami bekerja mengikut projek, selalu berpindah randah. Jadi untuk mengikut suami ke sana kemari agak payah sedangkan saya sudah mempunyai kerja di KL yang tetap dan komitmen. Sejak sebulan saya ada perasan yang suami asyik berwhatssapp dan menyembunyikan hp.

Saya ada curi-curi melihat hp suami dan ternyata dia ada bermesej dengan kawan sekerja yang masih bujang. Isi kandungan mesej pun saya hanya dapat lihat setelah membuat whatssapp web di dalam hp saya (kredit to forum cari) kerana suami akan mendelete semua mesej tersebut. Mesej berkenaan tiada bersayang-sayang tapi suami mengambil berat mengalahkan saya sebagai isteri. Mesej dari pagi sampai ke malam.

Suami ada mengajak keluar tetapi perempuan tersebut menolak.dari mesej ternyata mereka ada sarapan bersama..suami juga ada mesej seakan jeles melihat perempuan berkenaan dengan lelaki lain. Sakit sangat hati kita bermatian di sini menjaga anak tetapi dia akan mesej walaupun keika balik ke rumah pada hujung minggu. Pernah bertanya pada suami mesej bersama siapa tetapi dia cakap kerja dengan nada yang marah.

Nafkah tiada masalah. Pernah bertanya juga berkenaan skandal.Dia ada cakap buat apa ada skandal dan kahwin lain kerana banyak tanggungjawab dan menyusahkan.. Jadi agak buntu sebenarnya.mungkinkah dia bosan di sana? Saya ada number perempuan berkenaan. Adakah patut saya bertanya kepada dia?

Thanks

tinggalkan aje lelaki begitu kak, saya sedia menjadi pengganti

haist byk betul case2 curang ni la
saya rasa ni baru nak bermula, bibit percintaan
sbb biasanya di awal perhubungan kalau suka, maka timbul lah cemburu

as usual, kalau Tanya jadi defensive

kalau nak tangkap suami nya, are you prepared for the next move?
wat do you want? to stay or to separate?

walau apa pun Nampak masih di alam permulaan
jadi masih bole diselamat kan

Akak kena jaga diri akak bg nampak lawa. Selalu make up, bia laki lain pandang, bia suami jeles. Suami akak boleh buat kenapa tidak akak. Dia igt dia siapa. Jaga badan bg nampak mantap kak. Jgn sedih2, selalu selfie n update diri kat facebook dgn anak2. Bia dia tau langit tu tggi rendah. Advise dari seorg lelaki

Nak stay semestinya. saya datang dari keluarga yang bercerai. Masa parent bercerai saya dah berkahwin dengan suami. masa tu sangat down. jadi tak sangka jadi kat diri sendiri.

Apa next move yang boleh saya buat?

Stop it before melarat! I've been in that situation before, dgn laki saya saya confront, dengan perempuan gatai melayan tu pun saya sekolahkan. Jgn biar lama-lama. Settlekan segera. Yg perempuan tu dah bertunang or ada boyfriend ke? Siasat betul2. Bukti simpan untuk kita defend ourself later.  

Saya xfaham kenapa wujudnya perempuan2 garik sebegini yang suka melayan, walaupun dah tau status lelaki tu. Tak kesian n takut ke kalau jadi benda sama kat depa? Contact perempuan tu kalau boleh jumpa n discuss. Jangan bambu dia dulu thru phone kalau tak nnt dia takut nk jumpa kita (lesson learnt from my case).

Follow Us
nak tanya pompuan tu ke nak serang?
dah terang lagi bersuluh laki awak dah ada cinta baru..
lagi mau stay? sebab mak ayah bercerai awak nak stay juga walau makan hati?
good luck je la.. selamat makan hati..

hm siannye.. ape lg lh yg dicari dalam perkahwinan... mengapa sukar untuk setia

tt, sila fikir masak-masak and confront your husband,talk heart to heart, cube discuss secara rasional & prepare yourself for whatever consequences..

hmm..rasanya masih baru dan belum terlambat TT nak tanya kat husband.. sbb klu dah lama nti masalah jgk la.. tapi kena bersedialah dgn kemungkinan yg berlaku lepas tu.. harapnya masih boleh diselamatkan lah.. buat masa ni monitor je dulu wassap beliau..

positivee replied at 28-4-2017 04:55 PM
Stop it before melarat! I've been in that situation before, dgn laki saya saya confront, dengan pere ...

Lps confront dgn perempuan tu ap jadi? Suami tahu x?nak confront jauh btl girl tu. Mmg menetap di area tempat kerja suami. Ada kemungkinan tak dia beritahu suami kalau saya confront?nak cakap apa? Sory serabut fikir. Sbb problem ni saya sakit seminggu ni.

myakayina replied at 28-4-2017 05:23 PM
hmm..rasanya masih baru dan belum terlambat TT nak tanya kat husband.. sbb klu dah lama nti masalah  ...

Mmg tengah monitor. Harap tak kantoi saya monitor  

princessjay replied at 28-4-2017 05:10 PM

tt, sila fikir ma ...

Sakit hati sbb kita berhempas pulas dgn ank2kt sini tp dia mesej girl lain. Tiap ms tanya girl tu dh mkn belum,jg diri tapi isteri yg jauh ni lgsg tak di tanya

selalunya kalau kita ckp tanpa bukti, nnti laki akan jd defensive pstu mula la ckp kata
kita ni isteri yg suka syak wasangka..

so sebaiknya ko screenshot perbualan wassap dia tu, ko tunjuk dekat dia..biar dia tau yg dia dh kantoi..
kurang2 dia tak kan jadi defensive n tak bole deny sbb ada bukti..
so ko bg kata putus dekat dia..
pilih ko atau skandal tu???
kalo dia syg ko, dan dia pilih ko...soh dia stop all those nonsense things..
dan kalo dia pilih skandal tu...ko kena terima n bersedia la dgn segala kemungkinan..

dan sampai bila ko nak diam n makan hati sorg2???
come on la...hidup ni terlalu singkat utk di bazirkan dengan benda2 mcm ni..
dia buat perangai, bg dia kata dua...jgn nak jd lembut sgt bole??
pendek kata...jgn asalkan berlaki...
laki perangai mcm hawau pon tadah je...sbb apa??
sbb asalkan berlaki!!

Edited by mbhcsf at 28-4-2017 08:09 PM

Assalamualaikum,

Tabbayyun dulu Puan....

siasat  dulu

a) apa hubungan suami - that woman - adakah satu hubungan pejabat colleague tapi - setakat mana batas yg dilanggari

b) nak berkomunikasi boleh cuma - jaga emosi  , jaga mind and  be objective  dan jujur at the sam etime

boleh aje cumany apada saya komunikasi - kalau kita approach elok elok walaupun si dia m tu menganggu rumah tangga - dia tak akan ada  hal untuk takut dan menceritakan semua hopefully dan u boleh gunakan ini untuk berkomunikasi dengan suami

- sebab suami ni as ahli forum lain dah kata - warga Adam ni atau secara general lah ye  pasangan yg curang ni emosi ke ape ke - depa takut akan satu sifat yg dinamakan : kebenaran dan kejujuran - they scared so much - apatah lagi kalau prinsip tu dilanggari
so depa akan defensive - so

the key is to let them know that you dont mean harm just talk things thru.

show that you a lady yg kuat tabah sabar  dan boleh  sebenarnya dia terus terang bukan dihina intelligent dengan tak menyatakan kebenaran- semua lady tak leh terima  itu dan itulah punca hancur lebur musnah kepercayaan , nak bina balik cukup cukup amat  payah , so kita taknak tahap ini - cuma perbuatan sahaja yg akan membuktikannya...so yes kalau begitu just  be calm - doa bebanyakkat Allah agar you dikurniakan hikmah, kesabaran dan kekuatan, ilham untuk menyelesaikan masalah
buat solat extra sikit ...

i salute you Puan

see? selalaunya wanita yg kebanyakan mendepani sakit emosi dalam curang emosi ni...

neway utk soalan ko dia curang atau tak tu..
dah sampai berwassap caring telebih dgn betina lain n siap jeles betina tu dgn jantan lain..
yes tu maknanya laki ko curang la...
cuma betina tu la kot kurang layan..
kalo betina tu layan...ntah2 dah berzina agaknya sbb korang pon kan PJJ...

nak tunggu sampai diorang kena tangkap basah org pompuan tu pregnant ke baru ko nak classified sebagai curang???

n please jgn call pompuan tu...
nnti kalo dia cakap laki ko yg terhegeh2 kang...lagi malu..
org yg patut ko confront ialah laki ko tu...
dia yg miang sgt n dia yg gigih sgt kan..
so ko serang je laki ko!!
serang with bukti screenshot...

princessjay replied at 28-4-2017 05:10 PM

tt, sila fikir ma ...

i pun anggap begitu - sebab tujuan kita untuk solve the issue secara rasional , effective dan matang. kalau boleh selamatkan marriage tu peluangkedua, after this - TT boleh bebas nak decide.

sebab pada i , si hubby and that lady  - it takes two to salsa.

Sebab kau kata nafkah Dan tanggungjawab Laki tak abaikan, makanya aku nk sarankan agar kau berusaha selamatkan rumah tangga dulu
First, sila ubah penampilan kau menjadik lebih cantik, menarik, seksi di Mata Laki
Then, masa dia balik, sila beri layanan 1st class, masak... Bermanja begesel 24 jam.... Jgn tunggal dia sorang2
Walau dia bizi berphone or tolak... Jgn putus asa utk tetap Bergers. Sila bawak anak sekali semasa bergesel

Ckp terus- terangvdgn tok hubby yg kau ADA rasa something not rite, Dan minta tok hubby jgn sesiakan hidup kau Dan anak. Lastly, jgn penat solat hajat Dan berdoa pd yg Esa utk Bantu urusan Rumah tangga kau. Good luck dik

Noted. Byk input leh cedok nih.
Kita mana lah tahu dgn masa hadapan

Org kata bersiap lawa2 pasang badan supaya lelaki tak pandang yg lain..

Dari pengalaman orang sekeliling semua itu bukan jaminan... bini skit punya cun melecun lawa..dia tetapla cari yg lain.. ada sorg kenalan tu siap skandal lakinya tu gemuk n nampak tua sgt.. tak bergaya pulak tu... kenalan ni kecik2 comel macam sheila majid..

Me bagtahu siap2 supaya xkecewa kemudian hari.. Elokla bercantik2 untuk suami..dapat pahala..tapi jangan harapkan dia tak curang... takut kecewa..

Hati suami u dah terbekenan dengan yang lain..

Kalau u nak terus terang tanya suami pon boleh.. jangan cakap dgn perempuan tu.. cakap dgn suami... apa2 pon cakap dengan suami.. suami tu yg something wrong...