CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6084|Reply: 35

aku perlukan pendapat. aku tension yang amat

aku ada buat online bussiness jual part part OEM (associate) dengan Dealer X
aku buat online takde kedai. untung nak kata berjuta tak jugak tapi tu lagi bagus
dari pau mak aku kan?
Yang aku tgh tension ni masalah cuaca.
lokasi aku menetap di A .lokasi pwmbekal di B
lokasi COD di C.   jarak A ke B 30minit jarak dari B ke C 10minit.
biasanya buyer akan COD sama ada sebelah petang, sebelah malam atau hari minggu.

kalau buyer dah set masa pukul 3 mesti 2.30 macam dah hujan. kadang masa tu aku di lokasi A. baru nak gerak ke B.
ini yang buat kacau.estiamted time jadik lari. elok bende tu 5minit settle dah jadik 2jam tunggu buyer tak smpai....

kadang buyer dtg dari shah alam atau suban jaya. nak ke lokasi C tu kalau normal time 40minit settle.

korang jangan suggest suruh guna pos. rata rata orang KL sel tak nak guna pos atas alasan brg spt lambat.
rata rata buyer yang aku tanya diorang mention ayat"urgent".  
ada orang kata beli kereta settle. tapi setau aku pakai kereta dok kl mmg tak boleh berjanji dengan orang.
kalau pakai moto boleh set masa lagi. satu lagi kos murah. maintance murah. pakai kereta parking pun rm5 kalau kat KL.

minggu ni straight 6 kali kena hujan.

Instead of kau COD kenapa tak guna runner/delivery service?

Da nasib kn nek moto. Lumrah pembonceng motosikal

Smalam aku witnessed ada buyer tunggu seller dalam tesco depan kopitiam. Buyer sampai dulu, dalam 5 minit seller datang. Brader seller memang pakai moto. Kendian aku dengar mereka bual kejap. Seller tu call buyer tanya dia kat mana sebelum gerak. Macam tu tak boleh ka tamby? Invest la beli beg waterproof baik punya. Contoh la kan. Sebab smalam tengok dua2 happy dengan transaction mereka.

rayna_raynes replied at 29-4-2017 01:25 PM

buyer tak nak pay extra bang.runner paling busuk rm30.

rayna_raynes replied at 29-4-2017 01:25 PM

nanti nak warrnati pun problem

Follow Us
Salam
TT,kenapa nak kena tensi dgn perkara yang kita tidak boleh kawal? Masalah TT adalah lewat utk jumpa buyer atau buyer yg lewat jumpa seller?ada masalah tak barang tu kalau kena hujan?kenapa tidak hantar je diantara lokasi C dan D(lokasi mula buyer) masa hujan?satu lagi,TT ada tgk ramalan kaji cuaca setiap hari?sedia payung sblm hujan.

U boleh je tetapkan cod kat mana kan. U ni baik hati sangat. And apakah everytime nak beli barang, u kena pg ke stockis amik bekalan? Kenapa tak simpan stock awal?

nuryakmal replied at 1-5-2017 12:20 AM
U boleh je tetapkan cod kat mana kan. U ni baik hati sangat. And apakah everytime nak beli barang, u ...

barang bukan murah sis. bukan bende tu rm3.50 jual rm 30. ko bayang sis. bateri sahaja ada 100 jenis.   tak masuk parts lain. ada parts yang model lama lebih 5 tahun..macam mana aku nak stok sis?
tu aku x citer bab warranti.
tak citer buyer cancel last minute. anak sakit la. gi klinik la.

rayna_raynes replied at 29-4-2017 09:25 PM

ayoyoyo. runner mahal tau.  
orang yang pakai runner / personal shopper, itu tanda2 orang kaya tu.

aku rasa, time2 hujan nie, takde cara lain selain COD hari minggu aje.  hari bekerja susah, kalau hujan, bertembung orang2 ofis yang ghairah nak balik awal. semua orang ON Fast & Furious full speed pastu ada accident. pastu jem..dan jem..semua jalan jem sebab semua orang nak jadi wartawan or nak selfie.

Hana replied at 1-5-2017 04:29 AM
aku rasa, time2 hujan nie, takde cara lain selain COD hari minggu aje.  hari bekerja susah, kalau hu ...

barang akan jadi mahal macam tu sis. pasal aku kena stok of some dulu.

tapi logik cara sis cakap tu.

Edited by Hana at 1-5-2017 01:08 PM

aku baru kena dgn seller novel ni. aku tak sangka le pulak dia akan pos hujung minggu - bila tah. hujung minggu katanya. abeh? minggu ni tak hujung ke? dah le aku bankin jumaat. ingatkan nak pos hari sabtu ke ahad ke
dia jual banyak, pastu aku pun salah sorang pembeli.
redho & pasrah aje la. kang marah2, seller nak pulangkan duit. wa takmo duit. wa nak novel tu.

lesson learnt. next time, kena tanya, lps bankin & clear, bila boleh pos.
tu la. ingatkan arini boleh baca novel. mencik la.
kalau tahu, baik gi pwtc kl tu. orang cakap boleh beli byk. harga murah2 (aku syak novel,penulis takde nama la)
tak penah gi lagi pesta buku sebenarnya. tak gigih nak bersesak.

Hana replied at 1-5-2017 05:07 AM
aku baru kena dgn seller novel ni. aku tak sangka le pulak dia akan pos hujung minggu - bila tah. h ...

ni seller malas nak turun naIk poslaju. so kasi kumpul terus pos satu kali.

Baru jah tkena cod. Nak barang mlm tu jugak, kbetulan me kt area supplier time tu. Time tu lg 2 jam nk tutup kedai (10pm). Me ckp kalau nk cod/hantar mlm tu gak plz wat depo/full payment time tu gak. Barang tu sbnarnya i slalo courier jah. Suh whatsap/msg dokla beremail2 ngan me. Dok tanya2, nak suh me sumpah delivery malam tu gak, delay2 me pon da smpai umah. Sekian wassalam la. Plz la seller n buyer sila jgn bazir masa org

Aku baru pegi COD barang customer smlm. Senang berurusan dengan customer smlm tu sebab dia nak jumpa lokasi COD yang aku senang dan dia senang. So aku ajak jumpa tengah2..Since aku nak jimatkan masa.

Pe kata tt yang tetapkan kat buyer tempat COD yang TT senang buyer pun senang so senang nk manage masa..Ke lokasi C memang dah senang?

aku jual barang takde cod. kalu nak cod mai umah amik hihi paling tidak pun mai area office tapi kena bgtau in advance so aku boleh bawak siap2.  mana dan nak cod haper pasal keje. tapi mmg jaranglah yg nak cod. out of 100% 1% ja kot yg cod. 99% customer luar dari penang

part OEM tu amenda? mcm best ja kerja COD barang ni. aku slalu jual barang kt mudah pastu g cod. sebenanya ko jual apa? enpon ke

Gadis_sarawak replied at 2-5-2017 02:41 AM
Aku baru pegi COD barang customer smlm. Senang berurusan dengan customer smlm tu sebab dia nak jumpa ...

lokasi COD adalah lokasi paling sesuai utk cod. dari supplier tak jauh. dari rumah aku pum tak jauh ada 30minit.balik dari lokasi C. tapi dari lokasi A tu nak smpai ke lokasi C aku kena lalu lokasi B1 dan B2 masalah akan timbul kalau B1 dan B2 tu hujan...cuba bayangkan time tu cust kata dah smpai kat lokasi C...kust pulak datang dari jauh..kajang ke semenyih ke....

tapi kalau kust yang duduk berdekatan lokasi C ...diorang punya smpai bapak cepat..10minit smpai. aku dengan baju tak tukar tak mandi..terus lari pergi lokasi C

netto_ replied at 2-5-2017 07:58 AM
part OEM tu amenda? mcm best ja kerja COD barang ni. aku slalu jual barang kt mudah pastu g cod. seb ...

oem ni maksud barang local. barang counterfeit. barang ciplak. tapi baranh aku adalah oem kosong takde brand atau logo pengeluar asal cth logo apple kat barang aku. ..aku punya kotak pun plain kosong.mmg brown box

macam produk dato vida. pun barang dia OEM tapi dato vida repacking dan remarketimg balik barang dia.

aku punya barang tak boleh buat repacking macam dato vida buat. kalau aku repacking barang aku akan jadi mahal.dan susah nak jalan.so aku maintain remarketing balik.

12Next
Return to list New