CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nashrudean

ALL ABOUT VIETNAM ~ PART 15

dee556 replied at 17-4-2018 08:16 AM
kastam vietnam dah tak macam mula2 orang Malaysia mula datang ke sana sekitar tahun 2009-2012..
s ...

lps drop bag staf kaunter AA mmg suruh pegi kat bilik kecik tu..tgk kalau2 kena panggil..

tapi kalau rasa nk cuba..boleh le..kalau lepas info la kat sini..senang tak payah nk tanggal plastik dan tag segala..

ade lg ke kene g bilik kecik tu?
masa wata g thn 2012 mcm tu ye lah lps check in semua kene tgu tapi ketua rombongan otai jek diackp blah je turun bawah masuk departure hall. abaikan kalo org duk  announce2 tu

watachiwa replied at 17-4-2018 02:41 PM
masa wata g thn 2012 mcm tu ye lah lps check in semua kene tgu tap ...

tak tahu lah kalau ada orang kena lagi.
tahun ni dah 2x ke sana.....alhamdulillah ok je.
tak ada pun staf tu cakap apa2....

zidane_ziege replied at 17-4-2018 09:44 AM
lps drop bag staf kaunter AA mmg suruh pegi kat bilik kecik tu..tgk kalau2 kena panggil..

tapi  ...

dulu2 memang dia orang suka suruh tengok, tapi ramai je buat tak tahu.
otai dekat sini pun pesan masa baru berjinak ke HCM ni, kalau disuruh buat tak faham.
kalau buat faham memang kena

watachiwa replied at 17-4-2018 02:41 PM
masa wata g thn 2012 mcm tu ye lah lps check in semua kene tgu tap ...

sapa2 yg nk pegi tu boleh la buat eksperimen..sebab saya sendiri yg dgr staf air asia suruh pegi bilik kecik tu usya beg kitaorg kot2 sangkut..kami usya bilik tu dan memang ada kastam dok menghadap screen scan beg satu2..

nak membohong pun takde untungnya..

Comments

Dorang share pengalaman pahits dorang je tu. Biar je la k :)  Post time 3-5-2018 02:08 AM

zidane_ziege replied at 16-4-2018 04:31 PM
tak..kami buang segala plastik dgn tag harga..klu x buang confirm kena..malas la nk berurusan dg ...

banyak ke kena tax?

Follow Us
an2toncit replied at 17-4-2018 11:20 PM
banyak ke kena tax?

entah le..ada terbaca sampai rm1000..

btw..saya memang ada sekali pengalaman kena dgn kastam malaysia..1 beg je pun..pasal tak tanggalkan plastik..lps tu susun molek je dlm beg..nasib masa tu mungkin sbb klia2 baru bukak..so kastam tu dlm mood baik kot..kami kata la bukan utk niaga..utk bagi org je pun..haha..

dee556 replied at 17-4-2018 03:52 PM
tak tahu lah kalau ada orang kena lagi.
tahun ni dah 2x ke sana.....alhamdulillah ok je.
tak ada ...

wata pegi thn 2012 tu jek rase yg tgk org kene panggil2 tu.. pegi thn lps2 tu x de nampak dah. kecuali kalo letak power bank dlm lugage mmg kene panggil ar

zidane_ziege replied at 17-4-2018 06:28 PM
sapa2 yg nk pegi tu boleh la buat eksperimen..sebab saya sendiri yg dgr staf air asia suruh pegi b ...

bohong?
wata x tuduh sape2 bohong pon. mebi masa awak pegi ade. im just askinga de lagi ke? dont misunderstand ya.
masa wata pegi thn 2012 jek ade kene panggil mcm tu sbb masa tu cuti sekolah mmg ramai rakyat melesia ke sana.

tahun2 selepas tu boleh kate almost every year pegi x de nampak. n x de kene pesan dgn org kaunter. dia pesan jgn buh power bank dalam lugage jek suh bwk dgn hand lugage.

kite kan sama2 bagi tips n nasihat sape2 nak ke sana. gituh. tak de isu bohong ke sape betul ke. chill ya

Comments

Chill Kaka Wata. Info baik buruk kita sama2 share. Tq for your input. <3   Post time 3-5-2018 02:02 AM

Rate

1

watachiwa replied at 18-4-2018 10:18 AM
bohong?
wata x tuduh sape2 bohong pon. mebi masa awak pegi ade. im just askinga de lagi ke? dont  ...

betul tu wata.
dolu2 memang selalu je dia orang suruh tengok beg kita masa lalu bilik kecil tu.
sekarang dah tak ada....rasa macam mereka dah tak larat sebab terlalu ramai orang.
bulan Mac hari tu queue dekat imigresen bukan main panjang lagi.
tapi satu yang salute dengan airport ni.....sapa2 yang masih dalam barisan boleh je bagitau staf yang selalu panggil orang tu untuk cari sapa yang masih belum lepas scanning pergi ke mesin utk air crew. mereka cari sapa2 yang flight dh dekat tapi masih sangkut. kalau kita.....selamat tinggal je. tak ada orang nak layan bagi laluan..

dee556 replied at 18-4-2018 10:28 AM
betul tu wata.
dolu2 memang selalu je dia orang suruh tengok beg kita masa lalu bilik kecil tu.
...

betul..
ade lah yg baiknya sikit walopun sokmo byk -ve kite alami n dgr citer

Edited by zidane_ziege at 18-4-2018 10:57 AM

diorg x panggil tp AA staff yg suruh pegi tgk kat bilik tu..so saya tak pasti apa prosesnya kalau kantoi..atau apa akan jadi kalau kita buat degil tak pegi follow up kat bilik screening tu..

btw..ada terbaca blogger tulis mcm ni sebelum pegi hr tu..tu yg aware sikit tu..tahun 2014 punya

Elak Tax Kastam
Tax kastam ni biasa lah mesti ada kat mana-mana airport. Mindset dorang, tourist datang sana untuk shopping barang niaga. Borong banyak sangat. Padahal ada yang beli barang banyak sebab nak bagi kat sahabat handai, keluarga, serta jiran tetangga :p Of course borong barang banyak gila kat sana kan. So, nak elakkan dari kena tax, secara basicnya, korang try buat benda ni:

1) Elakkan pakai beg niaga
Beg niaga ni material dia macam kain guni tak silap aku. Bentuk petak. Muat masuk berpuluh kain dalam tu. Biasanya seller sana provide sebab borong banyak. Untuk selamat, sila pakai beg luggage kita yang biasa-biasa tu. Muat ke? Alah, makcik aku ilek je pakai luggage besar gabak tu sumbat barang dia. Ok je
2) Buang plastik
Kalau beli pakaian or telekung, yang berplastik, sila buang plastik tu. Sampai Malaysia nanti beli je yang baru kalau barang tu untuk niagalah.
3) Cara lipatan
Caranya adalah gulung. Bukan macam kita lipat baju nak masuk almari tu. Buat lipatan secara menggulung. Lagipun lebih jimat ruang.
4) Cara angkat luggage
Time angkat luggage tu untuk scan, lagi-lagi depan kastam, jangan nampak macam berat ya rabbi sangat luggage tu. Siap ada bunyi "ughhh". Jangan! Awas. Merbahaya. Nanti dorang tawu. Haha. Muka steady jela walaupun macam nak terberak ke apa nak mati je berat dia ya Allah. Kahkah.

Biasanya dorang akan detect masa scan luggage. Tengok barang banyak dalam beg, pastu siap tersusun cantik, berplastik bagai, hah kena panggil masuk dalam bilik kastamlah jawabnye. Tips kat atas ni, aku dapat dari Hajah Basiroh and makcik aku sendiri.

Aku memang praktikkan benda ni. Memang mujarab walaupun rasa macam peluh sejuk keluar menjejeh-jejeh kat dahi masa scan luggage tu. Kehkeh. Ehh jangan ingat kite datang sana shopping barang untuk family tak kena taw. Ade sorang mamat ni kena tax. Luggage dia taklah besar mana. Besar lagi luggage aku. Bila kaji selidik sikit, rupanya cara susunan, lipatan dia plus plastik baju tak buang yang kantoi tu

Rate

1

zidane_ziege replied at 18-4-2018 12:27 AM
entah le..ada terbaca sampai rm1000..

btw..saya memang ada sekali pengalaman kena dgn kastam ma ...

saya balik hari tu sampai KLIA malam so kastam x cek langsung ....banyak baju2, tudung dalam plastik lagi

an2toncit replied at 18-4-2018 12:50 PM
saya balik hari tu sampai KLIA malam so kastam x cek langsung ....banyak baju2, tudung dalam plast ...

untunglah..Maknanya dh boleh borong brg vietnam dgn yakin lps ni..haha

zidane_ziege replied at 19-4-2018 03:54 PM
untunglah..Maknanya dh boleh borong brg vietnam dgn yakin lps ni..haha

turun kat KLIA waktu malam x kene kot.....malas dorang nak cek .....kalo air asia KLIA 2 memang kena

Saya baru blk hari selasa, so far xde lak nampak org g kat bilik kecik tu,.. waktu nak check in dia tunjuk brg2 yg xleh masuk lugage.. tu je.. saya pun beli brg x bukak pun plastik.. saya byk borong beg... Alhamdulillah xkena apa2... Member pun byk gak borong, 25kg utk dia sorang je..  saya blk flight pkl 4.20pm..

suziela123 replied at 19-4-2018 07:04 PM
Saya baru blk hari selasa, so far xde lak nampak org g kat bilik kecik tu,.. waktu nak check in dia  ...

Awak pergi sana stock tudung n baju siap banyak lg ke? Sb dgr org ckp stock banyak dah hbs. Nak pg jumaat ni, harap ada la brg yg di cari

halu...mntk tlg sape yg ade tukang jahit sane...share contact bleh...sy nak pegi 30 - 2 may nih...terima kasihh...ingat nk tempah bju siap sana....

Men_cari. Aunty ada kenal sorang tailor di hcmc. Nama nya Hoang Lan (panggil je Lan). Boleh siap dlm sehari kl tak byk helai. To kl byk perlu 2-3hari juga. Ni no. Hp Lan +84907105279. Awak sebut je aunty dia akan kenal. Kl boleh beri nama panggilan aunty boleh maklum pd Lan. Bila sampai telefon Lan, dia akan datang ke hotel untuk ambil kain dan ukur. Dah siap dia akan hantar ke hotel semula. Bayaran dalam usd. Mudah2an dapat membantu

Rate

1

zidane_ziege replied at 16-4-2018 04:31 PM
tak..kami buang segala plastik dgn tag harga..klu x buang confirm kena..malas la nk berurusan dg ...

sebenarnye no such thing la kene tax ngan kastam vietnam...kalau kene tax ngan kastam malaysia tu br betul. diorg tak bole enekan tax kat kite pon...selalu lepas check in blah je dr situ...xyah tunggu....kalau die panggil kite, tp kite takde kat situ, die takde hak pon nk tahan beg kite.

sebenarnye bilik puaka tu bkn untuk diorg kenekan tax pon...sebenarnye tu la bilik pencopet..diorg screen barang, if kalau ade barang berharga korang letak dalam beg, mmg selamat la kene rembat. my fren pernah letak wallet dlm tu...tp duit takde la byk pon...mmg kene rembat. and lg sorang member terlupa yg kamera dalam luggage...pon kene rembat jgk...so sebenarnye bkn utk tax pon bilik tu..

Comments

Yes setuju yang bilek tu is bilek pencopet.   Post time 3-5-2018 02:12 AM

Rate

1