CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nashrudean

ALL ABOUT VIETNAM ~ PART 15

Artemesiaa replied at 26-3-2019 11:58 AM
Guna roamingman je sebab tak perlu deposit boleh ambik dan pulang kat klia/klia2.

okeh..thankss

syasya99 replied at 10-3-2019 12:36 AM
jumpa kedai jual clarks vietnam- caranya mula2 berjalan ke malaysia street lps tu masuk benthanh ->  ...

linda wholesale tu kat mana eh?

makdik2301 replied at 25-3-2019 09:29 PM
uolss vinasun tu apa?
berapa abes guna vinasun tu?

vinasun tu teksi... ada teksi mai linh... teksi ni ikut meter so tkde lah kena tipu ..

ada yg pernah pergi dlm bulan puasa tak? best ke tak best shopping kat msian street tu?

derang balik kampung nak raya bila yer?
sebab setau saya, kalau hari raya, derang balik kampung 2 minggu mcm tu.

Next week nak g hcm.. 1st time..
Berdebar2 pulak.. Dlm kepala dah plan nak shopping byk2

Elok bawa luggage dari sini ke.. Beli je kat sana

noqiz replied at 7-4-2019 06:51 PM
Next week nak g hcm.. 1st time..
Berdebar2 pulak.. Dlm kepala dah plan nak shopping byk2

Kat sana dlm rm70 Size small.
I mmg bawak 2 luggage terus tp adik i aritu dia bawak bagpack tp pastu beli luggage sebab tak muat hahaha

Follow Us
Skang ni kastam mmg straight ke, baru2 ni pegi diq check, kena tax rm50

suziela123 replied at 14-4-2019 04:53 PM
Skang ni kastam mmg straight ke, baru2 ni pegi diq check, kena tax rm50

Sekarang dia orang selalu random check kalau nasib tak baik kena check ada beli byk selalunya kena tax

Bkn random check, semua yg dr vietnam.dia suruh scan beg, ni klia. Sepanjang turun kat klia2 x pernah lak kena

suziela123 replied at 17-4-2019 12:27 AM
Bkn random check, semua yg dr vietnam.dia suruh scan beg, ni klia. Sepanjang turun kat klia2 x perna ...

Selalu kalau turun KLIA foreiger je dia orang suruh scan beg kalau local random chek je.  Kat KLIA2 dia orang lagi rajin check sekarang ni.

Edited by cmf_baby_ayang at 17-4-2019 01:55 PM

Baru balik menabur RM di Saigon 2 minggu lepas

Pergi 3 h 2 m. Minta extra 1 hari kat hubby coz kononnya tujuan datang nak JJCM.. 2h1m tak sempat nak mkn semua
Kami stay di Bloom Saigon Hotel.. sederet Cat  & Thang Long Hotel.. berdepan dengan Bali Boutique.
Memang nak cari bilik dgn city view.. takut bosan duk dlm bilik mengadap dinding.
Check in kami dapat bilik 106- Premier Double Room (tingkat 10) dengan view taman. Aircond rosak so dpt upgrade bilik besar Luxury Double Room siap bathtub lagi.
Free breakfast kat top floor (tingkat 11) sambil boleh menikmati keindahan dari atas bumbung. Ada section halal. Puas makan & boleh tahan sedap so dah jimat duit breakfast cuma air kopi je kurang sikit.

Tempah baju ngan Aunty Dam. Harga sama je ngan tahun lepas. 120 sepasang (siap lining) so total RM350 (diskaun RM10).
Bokitaa, ariani & duck boleh dapat RM10-15 sepasang. Kalau tak silap  tanya kat kedai waktu siang bokitta dalam RM13-17 tp bila mlm dia longgok je atas jalan jd RM10. Bokiita dalam kotak RM13 tapi cutting agak besar berbanding dalam plastik. Bokitta longgok beli 10 free 1. Kain ok tp jangan bandingkan dengan ori. Nak  yg elok sikit boleh cari kat Saroni. Ada design yg sama dengan ori (member bagitau).

Baju kurung cotton siap RM100 4 pasang. Borong utk my doter yg duduk asrama. Jimat duit.

Hari ke 2 kami ke Bhin Tay market. Naik grab je. Dlm 160kvnd tak silap. Kalau naik bas 5kvnd je. Boleh tunggu bas no 1 kat seberang jalan Ben Thant Market. Tempah baju kat sini murah sikit. Kurung siap lining RM90.. agak murah kan. So taknak terkilan tempah lagi 2 pasang

Dah banyak motor yang jual bingka ubi. Kalau dulu kena tunggu pakcik kopiah waktu pagi tp sekarang ni sepanjang masa ada jual bingka ubi. Rasa ok je. Ais kopi jangan dilupa. Beli ngan akak pakai tudung yg tinggi2 skit & boleh tahan cantik. Suka tgk muka dia. Bersih je & suara lembut. Selain tu dia juga ada jual air oren (sampai 4 biji buah dia pakai) & air markisa.. sedap sangat.

Akak dah longgar kepala lutut layan adik2 soping sakan dua hari ni, tu pun belum habis. Nak ke saigon square pulak. Ada saja yang whatsapp kirim itu ini

rienafaiz replied at 28-3-2019 01:59 PM
linda wholesale tu kat mana eh?

linda wholesale ni jauh sikit dari  malaysia street dan ben than..sy pergi naik grab..baju dah siap yang banyak. sepasang ada yg rm50 je
kalau blouse dalam 20 pun ada

BurungBiru replied at 28-2-2019 04:03 PM
sape ada yg baru balik HCM..boleh share nama tour utk ke mekong river.. berapa kos tour ke sana?

saya ambil dengan fattah amin muslim travel. saya ada 4 orang..sorang rm55
tapi kami naik bas besar, dia campur sekalu dengan group lain yang sikit2
klu nak privasi..boleh request van..mahal sikit kot

saya baru balik minggu lepas. pegi 3 hari,

stay dekat indochina apartment..hotel baru buka. lorong sebelah ben than. kiranya malaysia street - ben than - hotel saya duduk. tak stay kat hotel kat malaysia street sbb mlm2 ada bising sangat.

makan memang kat area malaysia street

hari pertama
1.00 - sampai saigon
naik bas je pegi hotel sbb barang tak banyak. ambil hotel pergi ben than. jalan kaki cari hotel (map dah print siap-siap)
pas solat, pergi pejabat pos dan gereja (tengah renovate). naik grab. lepas tu pegi linda wholesale.
pastu balik terus pegi makan. malam terus ronda pasar malam. tudung kat pasar malam diorang letak atas jalan je. telekung yang renda tu dalam rm45. ada juga yang SK plain jual 3 pcs RM 80..tapi tengok kain tak ok sangat. berbulu. nealofa, ariani, duck, bokita..melambak. Cuma klu ariani tu kena tengok juga tulisan..ada yang senget.

saya tukar duit dong tak banyak. RM dan dong dua-dua boleh guna. cuma makan dan grab pakai dong. Tengok nasib, ada kedai yang bayar guna RM lagi murah, ada yang guna dong lagi murah. Tapi, tan banyak beza pun, sbb masa saya tukar 10 000 dong dala RM 1.80

Baru balik dari vietnam last week.. First time pergi..

Shopping kat Pasar Malam je
Duduk hotel area Malaysian street..dah nama ya Malaysian street.. 99% orang Malaysia je shopping area tu..

Bokita.. Duck.. Ariani.. Neolofar.. Telekung siti khatijah.. Baju kain cotton.. Berlambak2

Pilih je mana2 yang berkenan.. Duit dong jangan bawak banyak2. Guna RM je.. Kalau bayar pakai dong rugi Dalam RM1 - RM2

Dekat Linda tu.. Semua orang Malaysia.. Pattern jual kat dia macam kebarung.. Kurung riau.. X de jual kat lain.. Blaus Dan jubah siap pun banyak
Masing2 memborong lah..

Kat rohani pulak.. Senang nak pilih2 tudung ke telekung ke.. Tanya je budak2 situ.. Mana pattern Baru.. Dia akan tunjukkkan..
Siap ada kawan yang Tanya.. Nak pattern latest macam dalam IG.. Budak tu kata pattern Baru.. Tak sempat nak tiru lagi

Kalau nak guna data je kat sana.. Tak payah risau.. Kat Airport ada jual sim Card untuk unlimited data.. 200k dong sahaja.. Lebih kurang RM36.. Lagi untung dari roaming.. RM38 Satu hari.
Tapi kalau tak silap celcom ada buat auto roaming untuk vietnam.. So kalau tak nak orang kacau.. Asyik call je.. time shopping disable kan je sim celcom tu.. Guna vietel je

kalau pendapat saya,

tudung semua tempat ok. Pasar malam best sbb boleh cuba. Dekat sarony mcm exclusive sikit, tapi tudung dan telekung tak boleh bukan utk tengok. Kalau saya, telekung best dekat sarony, walau tak bleh buka, balik tengok ok je. Kalau tudung, utk ariani kena hati hati sbb kain beza sikit, saiz pun kecil sikit.

Kalau tudung baik beli kat pasar malam atau hari tu saya beli dekat jemilah

Tudung sarung ariani, neallofar dapat rm 20..beg deuter klu yang 42 L tu dalam RM28. Yang paling kecil RM18

Untuk makan, saya makan kat halal amin. Makanan 70 000 dong + minuman 20 000..jumlah kurang RM 18.

Kat airport untuk wrapping 80 000 - 100 000 dong. paling mahal RM18 (100 000), tapi  boleh bayar pakai RM

yang saya tengok, memang duit grab je kena wajib bayar pakai dong. Tapi masa balik nak ke airport, kami naik vinasun, kete yang pakai meter.Vinasun guna toyota avanza, barang banyak bolah masuk

Saya pi HCM 21-22 April 19.

Perjalanan 2 hari memang penat gila sebab rushing beli barang. Luggage pon tak cukup.Memang frust sebenarnya. Tp Alhamdulillah tak kena kastam.

Paling best beli shawal/bawal dekat kedai Aysah and Sarony. Sarony mahal, x boleh buka,bila rasa kain kat luar lembut lepas beli buka plastic keras. jangan tertipu.

Telekung Siti Khatijah banyak beli dekat kedai Al-Mubarak tp banyak color habis. Dekat sarony cantic packaging dia tp mahallllllll……

Beg rotan pon not bad harga dalam RM30-50.. Kalau sampai M'sia jadi harga RM80-100.

Salam semua... Saya akan ke Ho Chi Minh pada bulan Oktober nanti. Saya nak tau sapa2 yang pernah buat suit yang siap 1 hari tu kat pasar Ben Thanh... Kalau ada yang tau tempat yang baekkkk please bagitau. Nak buat untuk pegi keje...