CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gebugebas

Pengalaman sendiri

sis, penat betul baca dan nak hadam sebab tak ada perenggan dan terlalu banyak shortform

anyway, semoga sis berjaya berubat dengan perawat yang betul dan semoga sembuh

ntahnya, ntah ape2
klu nak cite, cite la betul2

berpinar dik mata akak nak membacanya

berpinar2 nak baca & faham.... lain kali cuba jgn guna shortform boleh? harap TT pegi berubat & semoga cepat sembuh...

encik_anas replied at 6-5-2017 03:28 PM
insyaAllah saya boleh bantu utk scan, whatsapp saya 0167000946

Boleh tolong scan ke..sy bukan tt tp nk tumpang tanya.sy kebelakangan ni selalu terbayang wajah pelik2..senang cakap,hantu tp saya yakin itu hanyalah jin.pernah satu mlam bila sy nak tidur,baru pejam mata..sy yakin sy bukan mamai atau bermimpi,sy ternampak pocong di tepi tingkap bilik saya..saya boleh lihat wajahnya bagaimana.matanya,hidung,mulutnya saya boleh lihat..saya juga pernah melihat seorang nenek bertongkat,berambut putih,bermuka hitam pekat dan menggurutu..berkain batik dan berbaju kurung yang kusam.nenek itu juga bongkok dan mengukir senyuman ke arah saya..tapi bila saya buka mata,segala bayangan akan hilang.wajah2 ngeri ni akan muncul bila saya pejam mata.dan bukan setiap hari tetapi agak kerap dan buat waktu tidur sy terganggu kerana ketakutan.dan biasanya bayangan itu muncul berdekatan rumah saya..dan mahkluk2 yg berlainan.malah sy pernah melihat bayangan arwah datuk sy dalam keadaan yg sangat kurus dan cengkung,melihat saya dgan penuh sayu..cepat2 sy buka mata dan sedekah al-fatihah.jadi apa yg perlu saya lakukan dan apa sebenarnya yg sedang sy alami ini.tq

berubat di shortformkan jadi brbt???
dahsyat ko punya shortform ni
ko bukan tulis SMS nak limit 160 perkataan per SMS.
jangan malas.

Follow Us
Try usaha g darul syifa cam kawan kat atas tadi sajes. Teruskan perbaiki hubungan ngan Allah, improve and improve kan setiap hari inshaAllah. Get well soon!

Semoga TT cepat sembuh & segera berubat

AnggunSophea replied at 7-5-2017 07:52 PM
Sama dgn kes saya lah. Berubat, dalam setahun tu sihat walafiat, pastu sakit balik. Lately selalu mi ...

adoi kan cantik tulis macam ni, perenggan disusun dan senang nak baca.....

dik Anggun, pi tuition sket kat TT

Noyen replied at 8-5-2017 01:23 PM
berubat di shortformkan jadi brbt???
dahsyat ko punya shortform ni
ko bukan tulis SMS nak limit 16 ...

tu la pasai!! mama ingat brbt tu, berbuat!

haram tak paham.

pity.

mamaezah replied at 9-5-2017 06:37 AM
adoi kan cantik tulis macam ni, perenggan disusun dan senang nak baca.....

dik Anggun, pi tuiti ...

Mungkin TT excited nak bercerita dan ada point yg tertinggal. Tu berebut rebut menaip tu. Mama mohon maapkan TT  

Saya hanya mampu syorkan, off predictable word pada keyboard setting. Kalau tak off, tu yg bila taip 'macam' jadi 'MCM', taip 'la' jadi 'LA'

berpinar bijik mata aku baca...

sila taip betul2. x sekolah ke

sakit la sikit kepala nak paham cerita ni

AnggunSophea replied at 7-5-2017 07:52 PM
Sama dgn kes saya lah. Berubat, dalam setahun tu sihat walafiat, pastu sakit balik. Lately selalu mi ...

aku tiap2 masa tido mesti terkejut sbb rasa terjatuh dr tmpt tinggi...
mmg aku kena sihir...xtau la sapa yg dengki...Alhamdulillah...dh berubat...
so far dh ok..skrg kalau tido mimpi merapu2 atau kelakar...

mamapea replied at 11-5-2017 03:16 AM
aku tiap2 masa tido mesti terkejut sbb rasa terjatuh dr tmpt tinggi...
mmg aku kena sihir...xtau  ...

Dulu zaman study, aku selalu jugak tengok Al Kuliyyah yg part last ada Ustaz Syarhan discuss pasal sihir, saka, jin etc tu. Masa tu dia tengah famous.

Aku paling ingat dia cakap tanda tanda benda alah tu, berada di tempat tinggi, dikejar binatang buas, mimpi menyusukan bayi.

Aku selalu mimpi panjat tangga bangunan tinggi tapi tangga tu takda alang. Kiranya tangga tu bogel, semata mata tempat pemijak je. Kadang aku mimpi kawan aku panggil dari tingkat atas, aku kena panjat tangga nak pergi ke dia. Tangga tu cuma muat muat untuk kaki aku menapak je. Melekat kat dinding dan still takda penghadang. Aku ni in real life pun gayat, apatah lg dlm mimpi. Selalu sangat aku mimpi gayat.

Baru aku sedar tahun ni, org alim ni kan suka berkias. Maksud dia berada di tempat tinggi tak semestinya atas gunung mcm dalam cerita Lion King atau rumah dekat jeram dlm cerita kartun Up tu. Kalau gayat tu pun bermakna dok tempat tinggi dah tu.

Tahun ni aku kerap mimpi ular. Ular yg pelik pelik yg aku tak pernah tengok. Mcm aku lalu kat bawah jambatan, ular tu bergayut gayut je atas kepala aku. Kadang aku jalan tepi rumah, nampak ular besar besar motor melingkar je kat keliling. Tapi dia memang tak kacau lah. Just tengok je aku.

Tak tahu lah sihir ke apa kan. Aku malas nak berubat dah. Membazir duit je. Sembuh pun kejap, pastu jadi balik. Better aku buat bodoh je  

AnggunSophea replied at 11-5-2017 11:40 AM
Dulu zaman study, aku selalu jugak tengok Al Kuliyyah yg part last ada Ustaz Syarhan discuss pasal ...

kebetulan jer masa tu mak & adik aku tgh berubat buang saka family...tetiba aku rasa x sedap...perasaan ni pelik semacam..aku mintakla adik aku tlg tengokkan...
mak aku selalu berubat dgn perubatan islam ni...dia doktor...
doktor ni ckp aku kena sihir kt tmpt keja...2 thn lps pun ada sorang pakcik ni bgtau aku benda yg sama...
doktor ni dh pulihkan blk...doktor ckp ada org dengki dgn aku...sihir yg dia hntr kuat...aku nk tau jugak sapa yg hntr tp
doktor tu mmg xnak ckp...just nak tau la laki ke prmpn...mcmana ciri2 org tu...tu jer...
skrg aku dok pakai minyak kasturi kijang & mawar kasturi...Alhamdulillah...bnyk perubahan dgn izin Allah...
minyak tu cuma asbab jer..

mamaezah replied at 9-5-2017 02:38 PM
tu la pasai!! mama ingat brbt tu, berbuat!

noyen mula2 pun baca berbuat mama
pastu baca balik rupanya berubat.
pastu skip terus sebab menyampah orang shortform tak beragak ni.
nak kejar ape tah shortform banyak2.
bukan zaman keypad nokia 3310 kena tekan banyak kali nak pilih hurup kita nak
sekarang fon pun semua qwerty keypad.

mamapea replied at 11-5-2017 05:00 AM
kebetulan jer masa tu mak & adik aku tgh berubat buang saka family...tetiba aku rasa x sedap...per ...

Aku berubat sendiri je, susah nak ajak family ni. Bukan semua percaya. Aku pun sampai sekarang tak tahu siapa buat. Takpe lah kalau tak tahu pun. Ustaz tu mesti tahu aku ni pendendam sikit. Kalau org buat aku, even sekecil2 benda pun aku akan teringat je sampai bebila.

Now dah setahun lebih aku tak pergi jumpa Ustaz. Malas dah. Aku pun pakai minyak wangi mcm ko tu jugak. Tapi aku dari perfume Sinar Biru. Sepupu aku bagi. Ikhtiar katanya. Tapi alhamdulillah, agak agak aku nak mengamuk hamun org ke, aku baca 3qul, alfatihah dgn ayat kursi then pakai minyak tu. Mesti tak jadi marah. Rasa tenang je tetiba. Dia mcm mem-positif-kan jiwa aku lebih kurang