CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dauswq

Review Album Simetri 2017 & Favorite song

azharazhar91 replied at 10-5-2017 07:28 PM
Lentera timur album paling mahal kos pembikinannya.  RM 200K ++

itulah..aku suka sgt album tu kot..
camnelah rmi leh miss album tu plg terbaik setakat ni slps transkripsi

btw sementelah tgh mendengar ni,
hiasi dirimu tu very the filler lah
rasenye tak perlu dimuatkan dalam album ni pun.

tak tau knp lagu penghiburku tuh dah jd my fav so far
keep repeating..........best lagu ni

dauswq replied at 10-5-2017 07:45 PM
itulah..aku suka sgt album tu kot..
camnelah rmi leh miss album tu plg terbaik setakat ni slps tr ...

Hiasi duniaku kan?
Aah la. Aku pun pk mcm ko juga.
Bnyak la 300 lagu tu..mmg ni ke yg best 10. Huhuhu

Aku x reti nk ulas. Aku bagi star je la ya..

5 BersandarCinta, ManisTerindah n IkrarCinta
4.5 SegalaPerasaan n KisahKuInginkan
4 AkuBukanMalaikat
3.5 TakPerluRagu, Penghiburku n KauTakdirku

Aku x reti nk ulas. Aku bagi star je la ya..

5 BersandarCinta, ManisTerindah n IkrarCinta
4.5 SegalaPerasaan n KisahKuInginkan
4 AkuBukanMalaikat
3.5 TakPerluRagu, Penghiburku n KauTakdirku

Korang.. eddy dah beli album ni.. dan eddy rasa sgt sgt sgt suka album ni.. boleh tak kalau eddy nak letak album ni sebagai album terbaik tokti haha

Nantila review

Follow Us
Cek in slps 1 dekad
Baru dgr segala perasaan je.

cek in jugak selepas berkurun tak masuk sini
tengah dengar each track carefully, nanti baru review
setakat ni yg boleh masuk bersandar cinta, segala perasaan, kisah ku inginkan
lagu pelik penghiburku.. yg ni x dgr abis me terus skip
sebab me x minat ed sheeran kot

hm. unpopular opinion, but I would say  Dayang's album is way better than SimetriSiti.

Stakat 2 round dgr..suke PENGHIBURKU sbb lain dri yg lain..cheeky and playful song sbb part heyya heyya hmmmm tu

apang replied at 11-5-2017 09:05 AM
Stakat 2 round dgr..suke PENGHIBURKU sbb lain dri yg lain..cheeky and playful song sbb part heyya he ...

Agree.....lagu ni awesome.....minat giler mybe lain dr lain dan lagu ni mcm internationalee sikit....goodjob @ctdk

apparently banyak dah lagu aku minat.. ni la problem aku..susah sket nak tangkap cepat kat telinga..bile dgr semalam dalam kete dari seremban ke jb..most of the songs dah minat.. tpai paling minat lagu manis terindah.. aku rasa sweet sangat lagu ni

Tak reti nak komen lelebih...I kasi bintang saja dan komen sikit sikit...

This is based of first listen of full song...
Sambil tapi sambil dengar album ni kat Yonder...

Bersandar Cinta : 4.5
Best..

Penghiburku : 3.5
Agak catchy...tapi cam kurang dinamik. Sekejap rasa best...sekejap rasa kureng.

Ikrar Cinta : 3.5
Terasa cam mendayu dayu sangat.

Segala Perasaan : 4.8
Nie dah dengar banyak kali dah. So dah melekat kat telinga. Actually kalau first time agak kurang...mungkin dpt 4 jer. Kali ketiga dengar terus melekat.

Aku Bukan Malaikat : 4.8Suka...lirik yer pun banyak membantu menyedapkan lagu ni.

Manis Terindah : 5
Easy going song....boleh goyang goyang badan. Part chorus tue...kalau nyanyi ramai ramai ngan fans cam sesuai sangat.

Kisah Ku Inginkan : 5
Awal awal song pun dah best. Suka lagu niii...bila dah part part tinggi hujung hujung tue...bergabung suara meletop gitew..

Tak Perlu Ragu : 3.5
Lagu macam BBNU jerk...tak banyak tarik tarik suara sangat. Bila dah part bridge hujung baru la ada rasa best.

Kau Takdirku : 4.8
Best ..ada tarik tarik suara masa chorus. Chorusnya mmg best sangat...

Hiasi Duniaku : 4
Lagu nie jer la kira paling rancak dalam album ni..tapi apsal chorus lambat sangat nak masuk. Lagu rancak siit tak menarik sangat la untuk album kal ni.

TOP 3
1) KISAH KU INGINKAN
2) KAU TAKDIRKU
3) MANIS TERINDAH

NEXT 3
4) SEGALA PERASAAN
5) AKU BUKAN MALAIKAT
6) BERSANDAR CINTA

Boleh laa!!
7) HIASI DUNIAKU
8) PENGHIBURKU
9) IKRAR CINTA
10) TAK PERLU RAGU

Aku baru dengar fisrt time tadi kesepuluh lagu. X pernah dengar teaser ataupun show CT masa launching ceremony. Aku x reti bagi ulasan terlalu teknikal cukup best x best je

1. Bersandar Cinta - Melodi  best..dgn iringan orkestra yg meletop...lagu ada dinamik...tp aku rasa lirik dia terlalu  kaku....vokal CT meletop masa hujung2 tu ala2 nak nyanyi lagu Salju kasi-Nya gitu. 4.5 bintang

2. Penghiburku- Lagu agak catchy dan unik.  Aku suka joe flizzow rap...Tp sekali lagu aku x minat liriknya terutama chorus... 4 bintang

3.Ikrar Cinta - Lagu ni pertama kali dengar dah sedap..ala ala ada bulan diwajahmu..jenis lagu g aku minat...mendamaikan 5 bintang

4. Segala Perasaan - Bila baca komen2 negatif ttg lagu ni..aku jd skeptikal...Tp bila dengar...aku suka lagu ni...melodi sgt dinamik. Susunan muzik dia x der pun kejanggalan pd pendengaranku..Lirik dia pun sedap..vokal CT yg dikatakan kasar tu aku x nampak sgt kekasarannya...mungkin teknik CT utk certain2 part.. 5 bintang

5. Aku  bukan malaikat - Memang berbau opik sgt...tp kalu  mendayu  mcm rapuh atau rancak cam maulana ok la...Utk first time dengar..aku prefer mikraj cinta. Tp sore CT sgt jelas utk lagu ini...4 bintang

6. Manis terindah - Aku suka gak lagu ni...soothing dan mendayu kan...best la..tp mcm dah x ingat dah sekang lagu dia cam mana   4.5 bintang

7. Kisah kuinginkan - Aku suka lagu Aku yg tersakiti Judika. Lagu2 mama larang x menarik perhatian. Tp lagu kisah kuinginkan satu kalaborasi yg mantap taraf2 seluruh cinta. Sore judika sedap dlm lagu ni. Aku x tau chorus dia sama dgn lagu mama larang judika...janji best. Tp in term of melodi..lagu Dirgahayu lagu unik.  4.5 bintang

8. Tak perlu ragu - Ala2 terbaik bagimu kan...tp aku suka lagi lagu ni sikit - 4.5 bintang

9. Kau takdirku - Aku rasa lagu ni jenis yg Ct cover lagu adele lepas tu show kat aubrey. Intro dia very low kan...Chorus dia panjang...tp sedap la liriknya dan melodi dia aku suka. - 4.5 bintang

10. Hiasi duniaku - X der la filler sgt...aku suka rancak2 begini.. 4.5 bintang..

Top 3.
Ikrar cinta
Segala perasaan
kisah kuinginkan

paling kureng..penghiburku

Aku rasa CT pasti menang vokal terbaik AIM lagi sekali.
Album terbaik x sure sebab x minat nak beli lebum dayang atau nuart..apatah lagi atok sheila
kasi tok pit je bondong berlori k

mulutcomel replied at 10-5-2017 01:05 PM
bersandar cinta... okestra, vokal n music arrangement mantap... tapi iols rasa lagu ni susah nak tan ...

4 lagu yang diiringi National Orchestra of Belgium:
Bersandar Cinta, Segala Perasaan, Manis Terindah dan Tak Perlu Ragu

Ni review serba ringkas lepas 3 round dengar full album, 1st dan 2nd dengar me masih cuba menghadam each track dengan khusyuk dan penuh penghayatan

Bersandar Cinta - 4.5/5
- Personal opinion me, susunan lagu dan muzik orchestra yang really amazed me. Sedap pada halwa telinga me

Penghiburku - 3.5/5
- Kurang suka ketika mula2 dengar, lagu macam pelik tapi 2,3 kali ulang baru boleh layan, mungkin sebab unik kot

Ikrar Cinta - 3.9/5
- Leman sangat lahai tp boleh layan, me expect CT akan all out jerit pada minit ke 2.54 (percaya cinta) tp antiklimaks la pulak haha, takpe dimaafkan

Segala Perasaan - 4.8/5
- My favourite song among all tracks dlm Simetri. Mula2 dengar takleh terima sangat tapi dah 4,5 kali dengar, suka

Aku Bukan Malaikat - 4.5/5
- Nice, sangat the Opick gitu

Manis Terindah - 4/5
- Buat acapella ramai2 dengan lagu ni macam best gak eh, santai dan rileks je

Kisah Ku Inginkan - 4.5/5
- Suka lagu ni! Tapi still takleh lawan Dirgahayu.

Tak Perlu Ragu - 4/5
- Lagu paling santai dalam album ni, sweet yet soothing, betullah ramai cakap ala2 terbaik bagimu tapi yang ni versi lebih ceria sikit

Kau Takdirku - 4.3/5
- Best. Rindu sangat dengan genre lagu CT yang macam ni

Hiasi Duniaku - 3.4/5
- Lagu ni dengar sekali cukuplah, ala2 warna dunia

Edited by eddysheddy at 11-5-2017 05:13 PM

Mula2 i nak cakap.. i tak tau adakah sebab i dah dgr 8 juta kali teaser lagu2 dalam album ni yg buat i rasa best atau lagu2 ni best. Yalah, sebelum ni kita terus dgr album, takde teaser bagai, so kali ni lain sikit.

eddy review secara bersambung2 la ye.. malas nak menaip haha

Bersandar Cinta - i'm sorry Tokti sebab salah faham ngan u before. I ingat lagu ni ttg Tok K rupenya untuk semua yang menyokong karier u. I rasa lagu ni sampai ke hati i. rasa sesuatu sgt bila dgr lirik lagu ni terutama bila sebut 'Kalau kau bahagia biar ku jadi penyeri duniamu'.
Yalah tokti sama2lah kita saling bersandar.
sorry gak kat aubrey i cerca lagu ni mula2 dulu sebab melodinya not my taste. tapi bila dah dgr full mmg rasa best. surprisingly i langsung tak merungut bila da dgr penuh. haha
Muzik lagu ni vazz sgt menutup kekurangan yg lain pada lagu ni. sesuai sgt jadi first track sebab bunyi orkestra awal2 tu je terus rasa gah gitu. lagu yg relax je namun masih ada permainan vokal. potensi meletop as a single, i dont think so.

Tapi tribute utk semua (peminat/wartawan/jurumekap/dll ni buat rasa sesuatu. Adakah ini album terakhir tokti?

4.5 bintang

Edited by Nara_Gaara at 11-5-2017 10:08 PM

Dah dpt simetrisiti. X sangka pulak dapat beli yg limited edition tu. Padahal xde la bertenggek duk refresh page lazada. Tapi ingatkan siti sign real. Printed ajerrr. So yg eklusipnya apa? Poskad n cover eh? Bolehla wlpn menggigil nak bayar. Mahal kot. X mo wat review awal2. Kna dgr smpai byk kali dulu then baru boleh bg fair review.

Update - 1st impression selepas dengar album ni brapa kali ntah akibat stuck dlm trafik jem tadi. Dari segi lagu better than fragmen. Vokal pula fragmen menang. Review lagu nanti2 lah.

harisbee replied at 11-5-2017 06:01 AM
Aku baru dengar fisrt time tadi kesepuluh lagu. X pernah dengar teaser ataupun show CT masa launchin ...

nok..lagu Manis Terindah tu akan jadi forgettable sebba satu lagi lagi berentak sweet - Tak Perlu Lagu tu.. tapi Manis Terindah still the most fav dalam album ni.. selepas tu Bersandar Cinta...

Semakin hari semakin sedap. for me SIMETRISITI another level dari BONEKA & DAYANG NURFAIZAH

Ramalan AIM (Pencalonan awal)

Susunan muzik terbaik - bersandar cinta & ikrar cinta
kulit album terbaik
muzik video terbaik
Lagu Nasyid terbaik - Aku bukan malaikat
Lagu pop terbaik - Bersandar cinta & segala perasaan
Rakaman terbaik - bersandar cinta
Vokal wanita terbaik - takdir cinta, bersandar cinta, ikrar cinta & segala perasaan
Lagu terbaik - Bersandar cinta & segala perasaan
Album Terbaik - SimetriSiti