CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: G3N[X]

nak tau cerita seram korang semasa bangku sekolah

Originally posted by eva at 16-7-2004 05:38 PM:

:bodek: sib baik tak gila lagi :bodek:

seram sangat eiks??? pesal dia tak masuk dorm eiks?? :hmm:

nasib baik dia tak masuk.. buat dia masuk aku tak dapat rasa naik pelamin...

Originally posted by Browneyes at 16-7-2004 09:45:

nasib baik dia tak masuk.. buat dia masuk aku tak dapat rasa naik pelamin...

hehehe brown.. sabo je le..

keh keh keh kalau di kenangkan balik citer masa kat sekolah rendah selalu sangat citer pasal hantu askar jepun duk berkawad...
takkan semua sekolah ada hantu askar jepun berkawad kot kalau di pikir kan berapa ribu sekolah kat m'sia nih rerupanya tinggalan askar jepun duk berkawad...

aku dulu pernah gak duk kat hostel tapi 2 minggu jer laaa...sekolah vokasional k.kangsar kol 3 pagi rasa nak kencing aku selamber jer pi kencing sengsorang takde apa plak sedangkan masa tu heboh pasal hantu dlm tandas laa apa laaa...

satu lagi yg paling real masa aku duk kat hostel kat kolej...time tu senior kebanyakkan balik kg tinggal budak junior 3-4 kerat ngan ketua hostel...kol 2 pagi kot terbukak citer menda nih...kipas siling yang dlm kelajuan nomnor 2 tetiba jer mcm dlm kelajuan nom 10...laju tahap melampau...kemudian semua chau duduk jauh dari kipas tu...layan duk depan tv (masa tu tv3 buat 24 jam) tetiba jer ada org ketuk pintu 3 kali...hehehe...

kalau menda tu datang mai kaco buat tak tau jer laaaa...
skrg nih aku pun duk tinggal sesorang jer...nasib baik kedai mamak 24 jam ada kat sebelah..kalau idak gerun gak aku haha

aku nak citer pengalaman bukan kat sekolah aku...tapi kat tempat keja aku....
suatu petang aku kena mengajar kelas 5-7 petang...minggu tu sibuk pesta konvo sebenarnya..bila kata pesta2an ni biasa la bebudak tu pasang radio sekuat2 hati kat padang tempat tapak pesta...masa aku memula masuk kelas aku tu, aku cam biasa la dah bagi salam seme aku diri dekat ngan pintu dan meja kelas tu...dalam 5 minit intro kat dalam kelas, tetiba aku terdengar ada sora pompuan bagi salam kat aku dgn suara yg halus je...aku pun jawab la salam tu sambil menganggukkan kepala dan ke tepi sedikit utk bagi laluan org yg bagi salam tu masuk...aku ingatkan student aku kot datang lambat ke kelas tu...beberapa saat lepas aku mengalihkan badan aku tu, tak de le pulak org yg bagi salam tu lalu...aku pun tanya la student aku, eh student yg bagi salam kat saya tadi lalu kot mana....sebab aku tanya gitu ialah kerana laluan ke tempat duduk diorang tu memang kena lalu depan aku gak....student aku seme berpandangan antara satu sama lain kehairanan sebab diorang tak nampak sapa pun datang dan tak dengar apa2 suara pun bagi salam...alamak...aku naik bulu roma daaa....terus aku ubah tempat aku berdiri tu...dan mengajar dalam keadaan yg berdebar2 kejap...

aku dolu sekolah menengah agama...sekolah dalam kebun kelapa.... aisey......citer antu mmg banyak sangat....best pren aku salah sorang antara mangsa2 histeria....takut mmg takut....tapi alhamdulillah aku x pernah la jumpa makhluk2 tu. kawan aku yang kena histeria tu biasa nya sebelum dia kena dia memang ada bagitau kitorang dulu ada 'ehem2' ikut dia....kadang2 aku rasa kecut perut gak....ada sekali tu (malam) tengah jalan ber3 ngan dia ngan kawan aku lagi sorang....dia cakap kat kitorang....ada org belakang cuit bahu dia....aku ngan kawan aku punya la macam nak lari....tapi x nak membe aku tu lagi takut kitorang cakap la....perasaan ko je tu.....x lama lepas tu dia start menjerit2....nak melintas longkang plak tu..... termasuk gak la kaki aku sebelah dlm longkang sbb terkejut....kelam kabut la aku ngan membe aku pegang dia tunggu budak2 dr kelas yg berdekatan tolong angkat....

pengalaman jaga org histeria mmg banyak sangat la masa sekolah tu. sampai bila balik umah (aku dok kl, sekolah kat kwsn kg)....masuk je kawasan kl aku rasa macam kat dunia lain.....setiap ari aku rasa takut je dok sekolah tu....bila balik kl mcm aku kat dunia moden yg xde antu....hehe

macam-macam ada..

Follow Us
Originally posted by elephant at 19-7-2004 01:43 PM:
aku dolu sekolah menengah agama...sekolah dalam kebun kelapa.... aisey......citer antu mmg banyak sangat....best pren aku salah sorang antara mangsa2 histeria....takut mmg takut....tapi alhamdulill ...

betul laa kat KL nih mmg macam takde hantuh, tapi dulu ada gak kawan cik bedah kena histeria kat kolej dulu.. penat jugak nak memegang nyer..

kat skolah dulu banyak benor dengar cite antu nye
tapi alhamdulillah aku tak penah kena kacao...

macam2 lah sebab 2 dari bangunan hostel tu bekas hospital...
kalo korang nengok pon boleh tahu sendirik cam sepital...
satu bangunan ada 4 dorm besar........masuk2 dorm bersusun katil sebijik cam sepital...ada byk lorong2 kecik yg gelap yg bikin serem gak bila kita lalu sorang2...

macam2 ada...kesah antu jepun lah,
kesah budak pregnant pastu flush dlm toilet lah....
kesah budak bunuh diri...

yg paling best aku dengar..kesah antu banduan yg berjalan sambil seret
chain kat kaki dia yg ada bola besar tu....meremang gak dengar...
yg ni classmates aku sendiri yg kena...

woooo.. citer sungguh menakutkan..

akunyer kisah hantu plak camnih...

mmg tak menakutkan sgt.. but kita just beringat dahla...:no:

1. aku suker bacer komik memalam sampai kul 3 pagi kat asrama sekolah aku dulu.. tetiba dlm kul 1 pagi.. ader benda lalu depan dorm aku.. aku ingatkan pengawas asrama nak round2 check saper x tido.. so aku pun buat2lah bangang.. then biler dah setengah jam masa berlalu.. barulah aku start terpikir.. kalo pengawas.. naper di jalan sesorg? pastu naper plak dianyer halaju tuh mcm org berlari?kalo dia berlari.. naper x dengar bunyi tapak kaki? apsal smooth jer dia jalan? x der gerak cam org jalan pun.. naper plak cara dia jalan macam pakai askulator?
so? barulah aku tahu.."makhluk" tuh warn kat aku suruh tido awal.. benda ni kan menjaga kat tempat kita duduk tuh..:no:

[ Last edited by JUSTcircle on 15-9-2004 at 10:23 PM ]

2. time perhimpunan sebelum prep.. kitorg mmg wajib baca asma ul husna sebelum pengawas2 dan warden membebel kat kitorg!!! pengawas pun memberikanlah arahan.."ok,sebelum kita memulakan perhimpuanan kita.. kita mulakan dengan asma ul husna.. satu dua mula!".. so aku ngan bebudak yg lain pun starlah baca asma ul husna.. baru start "nas a lu kaya... man  hu Allahul lazi-?" aku tertolah kat bahagian tangga bangunan dorm aku kat tingkat dua.. aik? aku nampak something.. tapi dia nyorok cecepat:nyorok:.. pantas nak maut.. aku terus terstop baca asma ul husna...aku try tengok lagi... sebab setahu aku bebudak asrama sumer dah berada bersama ngan kitorg perhimpunan:stp:.. asrama aku ni x besar maner pun.. penghuni x sampai 200 org..asrama pun satu bangunan jer.. mcm bangunan sekolah jer.. sebenarnya benda yg main nyorok2 ngan aku tu aderlah "koko jelly".. atau bahasa saintifiknya ialah pocong! asrama kitorg panggil koko jelly.. yg paling bestnyer tuh.. bukan aku sorg jer nampak! member aku yg sebelah pun samer.. kitorg terpandang kat tempat yg sama serentak... aku tanya dia.."ko nampak x aper yg aku nampak?" member aku jawab.."aper yg ko nampak?"muker dia pun mcm dah berubah dah biler aku tanya camtuh?:jeling:"ko nampak ker tak?"aku tanya balik..."kat saner ker?"member aku tunjukkan kat tempat"koko jelly" tu main nyorok2 tadi.."a'ahlah!!"aku terus pegang tangan dia.. teruslah kitorg borak pasal tuh.."aku nampak warna putih..ko?""samerlah..".. lepas jer dari prep.. aku ngan member aku sanggup langgar peraturan asrama guna tangga rumah warden sbb x berani nak lalu tanggau tuh!!! walaupun nampak dari jauh.. bebudak lain x nampak.. tapi kitorg tetap rasa seram yg amat... sbb benda tu mcm tahu2 jer kitorg tertengok dia...

3. yg citer2 kat atas tu pun mmg macam x seram.. sebab mmg x seram pun.. tapi cuma beringat sudahla...:no:

lepas prep.. kitorg abis prep kul 10.30 mlm.. aku main air kat kolah.. bilik prep kitorg sebelah kolah.. so lepas abis aku nak basuh tangan.. then aku pun masuklah kolah sbb kolah tu lah tempat aku bermandi manda... basuh tangan guna paip... then biller aku nak blah.. aku perasan air kat kolah penuh... x sesikit kalo time mandi ngan bebudak tuh sumer.. so aku pun berlari lah dekat ngan kolah tu tok main air.. aku main tepuk2 n usik2 permukaan air tuh.. thenpaler hotak startlah main bayang2kan benda2 seram.."cuberlah kalo aku main2 air nih tetiba ader kepala keluar dari air nih.. ngan darah2 lagi.." mcm tuhla aper yg aku dok pikir2 n imagine2 skit dalam otak.... tetiba? aku nampak ada org lalu dari ampaian asrama kitorg.. aku nampak tuh melalui pintu yg sebelah ampaian.. org yg lalu tuh nak menuju ker bilik prep.. aku nampak.. so aku cepat2 lari pergi kat pintu lagi satu yg belah bilik prep.. bajet nak main cak2 ngan budak tuh.... sbb aku tahu budak tu x lalu lagi kat pintu sebelah tuh.. sbb aper2 hal pun mmg kena lalu situ..
dengan pantas aku berlari nak mengejutkan budak tu.. biler sampai jer kat pintu tuh.. aku x yunggu dai sampai.. sbb aku agak2 dia mesti terkejutnyer ngan aku.. sampai jer kat pintu tuh!!"Cak!!!!!!!!!!!":.. aku cak dia! then,aku senyap! aku buat muker pelik:stp:..tadi aku nampak ader org lalu.. tapi biler aku cak dia.. dia x der plak.. maner dia pergi? sbb aku kompom mmg dia x lepas lagi dari aku.. dahla x der laluan lain.. sbb jalan tu sempit.. mmg cukup2 tok sorg jer lalu.. kanan kiri dinding.. mner ader jalan masuk tempat lain?
kalo betul "dia" ader pun.. mestilah dengan cara terbang! sebb terbang jer boleh hilangkan "dia" dari situ!
so,aku pandang atas langit! x der aper2.. so,dengan pantasnya aku berlari pergi ke member2 aku utk menceritakankisah hot tuh.. time tu takut x rasa lagi.. sbb aku boleh gelak2 lagi citer ngan member2 aku pasal "dia" main2 cak ngan aku.. patutnya aku yg cak dia...
biler malam dah lewat skit.. dalam setengah jamlah lepas tuh.. baru aku start rasa seram dan takut.. oleh itu malam tuh aku pun tido awal seperti pelajar2 yg lain....:nyorok:

Koko jelly eh..kihkihkih:lol

ha.. x seram maner pun tapi kira kena beringat dahla.. kalo nak seram lagi ngan member akulah.. sampai katil2 dia pun "makhluk" tu goyang2 kan...
kat asrama aku pun ader gak antu yg suker lepak kat atas locker... dia slalu cakap"aku tau saper x Tido....."...
kalo pasal teddy bear plak.. teddy bear tu suker lompat2 kat selipar yg tersusun depan dorm kitorg... sambil tuh cakap ayat yg sama.."ni tido..ni tido..ni tak tido..."yag palin best tuh!! antu ni kekadang tu x niat nak kaco.. diorg nak suker2 jer.. hantu tu ialah"koko jelly"lah.. malah bukan sekor yg bersuker2 tuh.. 2 ekor...
penonton yg nampak plak bukan sorg.. malah 2,3 org...
kisah nyer terjadi apabila member kat sebelah aku ni terbangun pada awal pagi.. mcm kul 2 atau 3 camtulah... terbangun atau tersedar.. tapi x membangunkan atau mendudukkan dirinya.. then dia nampak ada 2 ekor "koko jelly" tuh tengah dok berguling kat katil kakak dorm aku.. depan katil aku..sekor berguling.. sekor lagi gelak... memula dia berguling kat sebelah jer kat kakak dorm aku yg senang lena diulit mimpi tuh.. tgh syok2 berguling.. "koko jelly" tu pun jatuhkan dirinya dari katil tuh.. kira macam org tido jatuh katilla...pastu yg lagi sekor plak gelak.. yg guling2 tu bangun n ikut sekali gelak2 ngan yg si penggelak tadi.. then si penggelak tadi plak dia bergerak kat tepi katil member aku yg tersedar nih... oleh sbb member aku ni lemah semangat... dia pun dengan takutnyer terus menjerit memanggil nama"kak yan!!"sebelum benda tu sempat nak buat aksi yg seterusnya.. enangis2lah member aku tu ketakutan.. then benda tu pun hilanglah dari pandangan mater dia...

pada masa yg sama plak.. kakak kat side sebelah nampak gak benda tuh... rupa2nya bukan minah lemah semangat ni jer yg nampak.. kakak tu pun samer.. dorm kitorg ni ader dinding yg pisahkan kitorg.. tapi dinding tu x penuh.. 3 suku jer.. so kaka yg kat site sebelah bolehler nampak hantu tu dok bersuker2...

esoknyer.. kitorg pun kecohla satu dorm hal malm tuh.. sebenarnya.. aksi2 yg "koko jelly"2 tu buat aderlah perkara yg terjadi petang sebelum maghrib kat bilik tuh.. kakak dorm aku yg senang lenang diulit mimpi tulah yg terjatuh katil.. and member aku yg lemah semangat tu gelakkan kakak dorm aku yg jatuh katil tuh... so? aper yg aku tau.. benda tu mengajuk atau melakonkan semula perkara2 yg berlaku masa kitorg tgh seronok2 bergelak ketawa petang tuh!!!
nasib baik aku x nampak .. kalo x aku pun x tau aper nak buat....

dan utk pengetahuan korg.. asrama aku ni lah satu2 nyer asrama kat tgh2 bandar KL... asrama aku tu aderlah asrama sekolah menengah puteri wilayah di kg baru, kuala lumpur.... jgn ingat kat tgh2 bandar pun x der benda tuh?

eee......... seramnyer..

Blink5o5 This user has been deleted
naper sekolah selalu di ganggu..
maybe budak nie buat tak senonoh kot

isk..tak semestinyer wat keja tak senonoh....selalunyer..pasal kebersihan.....especially bg org pompuan......

Originally posted by JUSTcircle at 15-9-2004 10:22 PM:
ha.. x seram maner pun tapi kira kena beringat dahla.. kalo nak seram lagi ngan member akulah.. sampai katil2 dia pun "makhluk" tu goyang2 kan...
kat asrama aku pun ader gak antu yg suke ...

pandai bergurau senda jugak koko jelly ni eh...ekekeke:lol

Originally posted by purple_orchid at 16-9-2004 11:04 AM:
isk..tak semestinyer wat keja tak senonoh....selalunyer..pasal kebersihan.....especially bg org pompuan......

ye larr..other than pasal kebersihan..mungkin sal bangunan hostel itself kot...especially yg dah lama....dulu aku pernah masuk preliminary entry 6th form kat satu kolej ni....kat sini hostel building dia.....ntah brapa dekad dah..buruk bebenor! banyak jugak aku dengar citer2 hantu kat sini..org kena histeria la..etc etc...ader jugak yg citer yg one of the rooms kat hostel tu haunted..sal dulu ader student bunuh diri...pintu bilik ni tak pernah tutup..terbukak jer...kalo kita tutup..dia bukak balik....nasib baik aku tak lama kat sana...kihkihkih:lol

psal koko jelly yg dok mengajuk tuh bukannyer pasal x bersih.. tu adalah pasal kitorg galak sgt kot.. atau lebih senang terlalu banyak gelak.. dahtu time nak maghrib plak.. so benda tu pun sukerlah wat balik!!!

ader byk lagi yg dia dok ajuk2 kitorg.. tapi aku dah x ingat dah.. aku hanya ingat ttg tu jer..

besh rr bace cite psl koko jelly