CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MohdNizamCY

Berpijaklah didunia nyata bila.... WAHAI PENCACAI! INGAT ALLAH BODOH?

Mampukah kits memahami petunjukNya jika apa yg Dia mahu kita nampak hanyalah sesuatu yg bersifat alam taghut?

Apakah itu taghut dalam beragama? Sebelum2 ini, saya sudah berikan sedikit hint yg sebenar2nya merujuk kpd taghut. Soalnya, kenapa kita tidak nampak kebenaran taghut itu? Hakikatnya, diri kita dikuasai oleh alam taghut yg mana, Allah mencampakkan sejenis penyakit yg bernama Wahan ke atas orang2 muslim dan muslimat khususnya. Apakah rupa sebenar alam taghut itu? Sesuatu yg membelengu.

Saya lebih suka JIKA kamu semua bertanya terus hal ehwal yg saya nyatakan disini kpd para mufti, adakah ianya BENAR, apa yg saya nyatakan ini menurut petunjuk makhluk dan petunjukNya SEBELUM kamu berbicara sesuatu yg merugikan diri kamu sendiri diakhirat. Bak kata pepatah, jika cerdik pandai pun BELUM TAHU, masakan kamu layak utk menasihati saya? Tak rasa seakan2, apa yg kamu pelajari selama ini "blind in the hole"?

Mohd Nizam Che Ya,

1. Silaturrahim, ada dlm kata ar-rahim.
Penyayang, pengasihan.
Sifat cenggini yg kena tekan dulu.
Umpama rahim ibu sbg pendinding janiin.
2. Yg arwah, yg baik2 adja la.
Yg yatim yg kita kesian.
Tiadalah kata/ucap yg dpt mengguris hati depa.
Jika dan hanya jika wujudnya sifat penyayang itu.
Mat salih bilang compassionate.
3. Dalam banyak2 cinta dan kasih, yg paling kekal adalah rasa kasihan itu. Katanya si Abdul Malik Karim Amrullah.
Kenapa? Hang pikiaq panjang sikit lah.
4. Bukan semua perkara boleh dikhabarkan
Tanpa memikirkan, mendalami, teliti setiap hati2.

Dunia ini bkn mengisahkan perihal hang seorang saja.
So, tundukkan niat dan tindak-tanduk hang dulu.
Utama kan pengasihan kpd yg terkena musibat.
5. Ofkos, lelaki sbg imam tidak mengandungkan umat.
Maka, adam lebih pemurah dan hawanya penyayang.
Dan perkembangan umat berubah2 ikut tingkatan dia masing2.
6. Yg di alam lain, non of your business. Katakan yg baik2 adja. Doakan yg terbaik, hang tak kesian ka?
Ajaq pi la doa2 yg dpt meringankan keberatan ygdepa pikul.
Doa tu dlm ereb, berikan harapan. As-Somad, berharaplah.
Beritakan khabar gembira. Bukan khabar angin.
Kesian kat depa tu.

Setiap amal bergantung kpd niat.
Walaupun di luar pengetahuan mufti.

Rate

1

Edited by MohdNizamCY at 17-5-2017 08:42 PM
Dzulqarnain replied at 16-5-2017 11:21 PM
Mohd Nizam Che Ya,

Apa kata saya tanya kamu satu soalan mudah. Sebenarnya, apakah makna sebenar Islam disisi Allah?

Saya tgk kamu seakan2 pakar dalam ilmu agama tahap tertinggi. Lenggok bahasa kamu seakan2 kamu kenal makna sebenar Islam.

Boleh kamu ceritakan disini, makna sebenar "ISLAM" disisi Allah sebenarnya apa?

Apa bezanya dan persamaan antara makna Agama Islam, rukun Islam dan Islam?

Mohd Nizam Che Ya,

Jika soalan2 itu kamu tak mampu nak jawab, saya leh kata begini sahajalah.

"Kenal Allah ke?"  

Follow Us
Mohd Nizam Che Ya,

Nak soalan yg lebih mudah? Apa kata saya tanya soalan kacang goreng ini.

Kamu tahu kamu orang Islam kan? Hari2 kamu baca surah Al-Fatihah kan?

Soalan kacang goreng "Nyatakan kpd saya, dimana letaknya makna Islam pada keseluruhan surah Al-Fatihah" jika kamu rasa2 diberi petunjuk olehNya.

Kamu boleh buat kajian (internet kan boleh browser - kononnya) dan saya bagi masa kepada kamu dalam tempoh 24 jam ini. Jika tak mampu "semestinya kamu tak mampu" (hakikatnya), tak perlu komen lebih baik kerana kamu tak faham Islam yg sebenar2nya.

Apa mcm? Gi lah tanya mufti, jika mufti itu faham makna sebenar Islam. Zaman ni kan RAMAI yg bersijil phd. Takkan TAK GHETI kot?

Mohd Nizam Che Ya,

Sebelum terlupa, ayat2 sampah kamu ini, menunjukkan kamu belum beriman kpd Allah.

Kenyataan kamu juga berbentuk hasad spt mana id2 kamu yg lain tu.

Adakah ayat hasad kamu itu bermanfaat kpd kamu diakhirat kelak?

Cuba kamu check, 3 aje jenis hasad yg dibenarkan olehNya. Bukankah saya sudah nyatakan sebelum ini? Tak kenal Allah ke?  

Mohd Nizam Che Ya,

Semua soalan yg saya berikan itu ada jawapannya. Ianya skema soalan yg mana menjelaskan seseorng itu sekadar syok sendiri dalam beragama ataupun sebenar2 beriman kpd Allah.

Mari saya tanya kamu soalan lain. Kamu boleh tanya mana2 prof2, radio ikim mungkin, atau ahli2 ahlul sunnah wal jamaah (yg dikatakan itulah jemaah yg dimaksudkan baginda Rasullullah) atau mana2 pakar agama Islam, iaitu :

Dimanakah contoh yg menjelaskan makna ihsan dalam bersyariat yg dinyatakan Allah di dalam AlQuran yg merupakan petunjukNya?

Saya tanya soalan, maka pastilah saya dah tahu jawapannya. Tinggal lagi nak juga saya tahu, kamu ni betul ke diberi kefahaman memahami makna ihsan?

Apa yg akan berlaku bila tak mampu nak jawab? Itu tanda nyata buta mata hati.

Tak ada lagi manusia yg mampu jawab kesemua soalan saya dgn tepat. Semuanya lepas parit aje...  

Mohd Nizam Che Ya,

Kamu suruh saya fikir makhluk? Ok, fine.... Allah pula kamu campak dalam lubang jamban ke?  

Mohd Nizam Che Ya,

Saya nak tanya soalan ini kpd kamu yg hakikatnya BUKAN UMAT MUHAMMAD saw kerana tak berakhlak dalam beragama.

Kita sedia maklum, baginda Rasullullah saw kerap bertanya mimpi para sahabatnya. Bukankah itu Sunnah?

Soalnya kini, bila sesuatu khabar yg menjelaskan mimpi yg BELUM BERLAKU utk disahkan akan kebenarannya oleh kamu, bukankah soalannya saya hakikatnya begini "Saya dapat tahu akan ada orang bermimpi sekian2. Kepada sesiapa yg nak kepastian mimpi itu, bertanyalah mereka2 yg dimaksudkan"

Rasullullah saw tanya mimpi, saya pula suruh kamu pastikan mimpi orang yg bermimpi (maksudnya begini : Kamu akan ikut Sunnah Rasullullah saw bila bertanya) : Berakhlak mengikut Sunnah Rasullullah saw. Bukankah itu akan diganjariNya sebagai umat baginda Rasullullah saw?

Saya ajar kamu adab taqwa utk jadi umat baginda Rasullullah, akan tetapi kamu dengan sebesar2 kebodohan, sebesar2 kesombongan hasil dari didikan taghut, nak ajar saya ilmu kefasikkan nyata? Sebab itulah saya boleh kata kepada kamu BODOH PIANG. Saya boleh kata kpd kamu tak layak syurga. Kerana saya Guru dan kamu LANGSUNG tak layak berbicara dgn guru yg mengajar kamu ilmu Taqwa.

Kedudukkan ilmu kamu standard fasik nak nasihat saya? Taqwa pun kamu tak kenal, masakan pula kamu nak ajar arah itu dan ini sedangkan hakikatnya "kamu buta mata hati" secara nyata!

Kalau awal2, kamu sudah buta mata hati, ilmu Taqwa pun akan dikatakan kefasikkan. Sombongnya kamu kpd Allah!

Allah kasik kilat guruh, baru nak delete post sampah ke? Tak rasa diri tu tak layak langsung cium syurga ke?

Edited by MohdNizamCY at 17-5-2017 09:58 PM
Mohd Nizam Che Ya,

Seseorng yg Dia bekalkan ilmu Al-Hikmah dari sisiNya, akan didatangi oleh sekelian mukmin utk belajar dgn guru yg bertaqwa dan mengajar taqwa. Tak perlu sijil pun kalau nak bertaqwa. Bukankah AlQuran dan Sunnah itu mengajar kita berakhlak.

Baginda Rasullullah saw diibaratkan AlQuran bergerak. Soalnya kini, pernah kamu jumpa manusia yg ajar kamu bertaqwa, akan tetapi kamu cela keperibadiannya, kamu hina kekurangannya, akan tetapi tetap orang itu mengajar kamu dgn habiskan masa, wang dan tenaga yg Dia berikan semata2 nak bagitau "bertaqwalah kpd Allah"!

Tapi kamu? Masih buta mata hati dan perasan beriman dan perasan diberi petunjuk TaqwaNya sedangkan hakikatnya?

Mohd Nizam Che Ya,

Bila Allah kirimkan aku sorang aje, punyalah kecoh pihak itu dan ini.

Kamu baru tahu cerita "cahaya atas cahaya" akan tetapi kamu tak faham pun makna cahaya atas cahaya. Macam mana kamu nak faham jika kamulah api yg membakar sesuatu sehingga bercahaya, dan tiba2 Allah padamkan cahaya itu?

Perlukah saya jelaskan kamu termasuk dari kalangan manusia yg zalim dan tiada penolong diakhirat kelak kerana memusuhi Allah (menolak Taqwa)

MohdNizamCY replied at 17-5-2017 08:58 PM
Nak soalan yg lebih mudah? Apa kata saya tanya soalan kacang goreng ini.

Kamu tahu kamu orang I ...

Soalan kacang goreng "Nyatakan kpd saya, dimana letaknya makna Islam pada keseluruhan surah Al-Fatihah" jika kamu rasa2 diberi petunjuk olehNya.

ni ke soalan kacang goreng dr hang wahai si gila meroyan
macam lah hang faham sangat
tengok dulu ISLAM kat diri sendiri - baru leh tengok yg lain-lainnye

hang dah perangai islam dah ke niiiiiii????
tak perasan manjang, tak sombong, qanaah, lembut budi .baik akhlak sopan santun
kalau amalan2 islam camni hang tak diamalkan lagi
...........sembang auta je yg lebih
....................masuk bakul angkat sendiri manjang

orangbesi replied at 18-5-2017 12:05 PM
Soalan kacang goreng "Nyatakan kpd saya, dimana letaknya makna Islam pada keseluruhan surah Al-Fat ...

Tak kisah ler, pakai id apa pun. Jawab soalan itu dulu ler.  

Soalan kacang goreng "Nyatakan kpd saya, dimana letaknya makna Islam pada keseluruhan surah Al-Fat ...

Soalan yg begitu senang pun tak mampu nak jawab, selama ini kamu solat sembah siapa?  

Cara taip pun saya kenal "Ini orang yg sama".

Sorry yer, Saya kiv jawapan. Pasal kamu perangat spt gaya yg dinyatakan di dalam surah AlBaqarah.

17. Perumpamaan mereka adalah seperti orang yang menyalakan api, maka setelah api itu menerangi sekelilingnya Allah hilangkan cahaya (yang menyinari) mereka, dan membiarkan mereka dalam kegelapan, tidak dapat melihat. [Tafsir Surah AlBaqarah]

Buat malu aje, tunjuk gaya itu yer. Bila Allah padamkan cahaya itu "melalui cara yg menjelaskan kebodohan nyata", semestinya saya simpan jawapan itu sehingga jelas lagi menjelaskan.

Tak rasa dgn ilmu yg bersepah2 tu, diri sediri pun tak mampu nak jawab soalan mudah? Buat malu aje...   

[youtube]R6UJlKlK0lM[/youtube]

Menarik bila diulang-dengar berkali2.

Edited by MohdNizamCY at 18-5-2017 07:26 PM

[youtube]DtQrS7DJBB8[/youtube]

Bila ler kamu tu nak faham Islam?   

[youtube]yVH14swMKaM[/youtube]

Mcm2 versi ada!