CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MohdNizamCY

Nikmat dan Ujian Semuanya daripada Allah

Tak rasa mcm nak tutup tread ni ke? Yang rosakkan TT ni admin yg bodoh piang aje. (Guna id mcm2 ada)

Tak pun nak simpan? (Itu pun jika Dia izinkan)

Saya tertanya2, apasal tak close TT yg mana Admin clone id cuba provoke ayat2 kebodohn nyata? Bila ler admin yg terlibat itu nak sedar, diri tu tak layak mssuk syurga?

Edited by MohdNizamCY at 21-5-2017 10:16 AM

Memandangkan dalam page ini ramai yg bodoh piang. Maka saya memandang kebodohan kepiangan dalam berbicara itu suatu kezaliman nyata iaitu :

Berbicara tanpa melihat apa yg diutarakan. Dihukumkan berdosa besar bila mula bermain2 isu2 yg tiada kaitan dgn TT. Bersesuaian dgn kisah2 orang yg menyatakan kematiannya di dalam intenet, maka menyatakan hal2 selain dari yg dinyatakan bermaksud berdosa. Dan perbuatan fasik antara penyumbang dosa2 besar (cuba menyinggung hati manusia dgn berpaling dari kebenaran yg dimaksudkan pada tajuk kali ini).

Edited by MohdNizamCY at 21-5-2017 09:56 AM

Saya attachkan beberapa link persendirian utk rujukan. Dan saya tidaklah kata ianya BETUL. Melainkan saya akan berkata ini "Wahai orang2 bodoh, bila ler nak jadi manusia?"

http://007dunia.blogspot.my/2012 ... -alfatihah.html?m=1

Mungkin link ini DAH LAMA SAYA TAHU. Saja tak attach kerana boring perangai bodoh piang sekoq2 yg jadi kuli bagi pihak kerajaan.

Apa leh buat, bodoh tak kenal manusia, nak jugak jadi binatang.

https://m.facebook.com/dakwah.media/posts/743474259010003

Kalau nak harap forum ni, satu pun tak leh pakai MELAINKAN yg Allah dan RasulNya nyatakan.

Ini kerana, semuanya base kepada kepentingan hawa nafsu sedangkan diri sendiri pun tak gheti apa2 pun.

Kalau hal beromen pun, jemaah hakim, jemaah ahlul sunnah, pemimpin2 dan yg sama sekutu dgnnya tak tahu, soalan ini masing2 jawab "Mampu ke nak urus masaalah negara bila kita pun jauh dari Petunjuk Allah?,

Saya dah larang, jgn provoke sesuatu yg diluar TT. Dan admin yg bersubahat a.k.a orang yg sama juga syok guna teknik reverse osmosis sedangkan "tak berkesan pun" bila yg membaca pun tahu "yang mana bodoh dan yg mana benar".

Ok ape? Kurang2 dalam page ni, penyangak dibela oleh pihak yg dibayar oleh organisasi yg berstatus kerajaan kan? "Guna pi id apa pun semata2 nak tahu sesuatu?" Ayat diri bodoh piang ke tu? Buat apa guna cukai kalau tak reti nak laksanakan amanahNya?

Follow Us
Bila amanah disia2kan, maka nantikanlah saat kiamat itu. Itu pun tak faham2 ke? Mau mati sekoq2 Allah kerjakan, baru ler nak kata "OMG! I'm so sorry God of Allah. I can't do anything?"

Tu....tak nampak ke tak reti nak jaga amanahNya? TT ni punya tajuk pun tak faham2, nak kata ghetk semua ke?

Kalau kamu tu uruskan kerajaan, ibarat orang jahil uruskan negara. Generasi melingkupkan negara.

Mari pula kita baca cara nak faham tajuk kali ini.

Contoh soalan :

Apakah rahsia kerajaan Malaysia?

Ada seekor jelmaan yg berbagai berkata, kalau dah nama pun rahsia, mana ada jawapannya? Ayat orang2 bodoh piang mcm tu lah yer.

Bila sebut rahsia kerajaan Malaysia,  ianya berkaitan kekuatan yg Allah berikan kpd kerajaan Malaysia. Kenapa orang mencari rahsia kerajaan Malaysia? Supaya senang nak kritik? Supaya senang nak masuk jarum? Supaya senang buat business? Atau berlambak2 lagi soalan yg mampu saya utarakan disini KHAS kpd badut2 yg berstatus bodoh piang.

Seorang pengkritik yg jahil lagi bodoh piang memandang Rahsia itu hanyalah rahsia. Maka dirinya yg (buta mata hati) menyangka, Allah tidak zahirkan kebodohan itu yg disangkanya kebijaksanaan sedangkan yg mentadbirnya ketika itu adalah Allah (hakikatnya). Dgn harapan  provokasi itu mampu menjelaskan makna rahsia, maka dirinya bersama2 id adminnya hakikatnya diragui oleh mereka2 yg membayar imbuhan kpdnya kini kerana mereka baru tahu hakikat sebenar BILA bersama org2 yg jahil nyata (meskipun berphd).

Bila disebut Apakah Rahsia Surah Al-Fatihah, ianya merujuk kpd kekuatan yg Allah berikan kpd manusia menerusi surah Al-Fatihah.

Soalan bodoh utk badut2 bodoh piang yg bekerja utk pihak kerajaan "Kamu nampak ke kekuatan yg Allah berikan itu? Ada ke saya maksudkan kelebihan? Jika nak faham makna kekuatan, tampar lah muka kamu dgn kekuatan yg Allah berikan ke pipi kamu dan jelaskanlah rasanya?"

Sesuatu rahsia yg berkait dgn RASA pada diri seseorg tanpa melibatkan petunjukNya dikenal sebagai nafsu semata2. Dan tingkatan nafsu yg tertinggi adalah mereka yg tahu dan faham cabang2 sesuatu ilmu dalam menjelaskan sesuatu perkara.

Ini bermakna, TT kali ini menjelaskan, admin berserta clone2 dia TAK ADIL dalam menetapkan hukum. Juga, menjelaskan, Admin berserta clone2nya perlu muhasabah diri kerana TAK KENAL ALLAH yg sebenar2nya. Malah jika "perasan rasa Allah sayang diri atas kelebihan"  antara lain bermakna "selama berforum ini, kamu hanya faham ilmu syok sendiri yg bersifat nafsu". Semestinya Allah ajar saya hal ehwal orang yg bodoh piang ini berserta dalil2 yg menjelaskab keberadaan kebodohan kepiangan nyata.

Kalau nak kira perlawanan debat antara kamu dan saya, saya DAH LAMA MENANG pun. Tinggal lagi " faham ke tak faham ni?"

Edited by MohdNizamCY at 21-5-2017 10:52 AM

Seorang yg diilhamkan kefasikkan, hanya akan nampak TT ini merujuk kpd kelebihan makhluk. Sedangkan, saya dah lama tahu hal ehwal mereka2 yg diilhamkan kefasikkan (ATN - Ahli Tetap Neraka) olehNya tinggal lagi saja nak bagitau, sia2 aje kamu nasihat saya (iyelah kan, bodoh piang).

Okey ape? Saya buka TT ni sekadar nak tgk sekoq2 diberikan PetunjukNya atau pun tidak (Kerana Allah dah bagitau hal ehwal kamu yg bodoh itu). Dan jelaslahz orang yg bodoh itu tetap bodoh jua akhirnya (kerana tak kenal makna kekuatan dari Allah!!! i

Edited by MohdNizamCY at 21-5-2017 10:59 AM

Saja nak test mode korang, nak perangat bos korang atas kebodohan korang (Allah yg suruh).

Apakah rahsia Dato' Mohd Najib B. Abd Razak? Jawapan saya : Rahsianya ada di sebelah biliknya aje.

Dan korang punya view hanya nampak soalannya begini :
Apakah yg menjadi penasihat Dato' Mohd Najib? Jawapan kamu : Bahaya ni....

Mcm ler saya tsk tahu hakikat dunia hari ni. Standard pengikut taghut kan? Gheti apalah sgt kan?  

Apa mcm? nak saya londeh sekoq2 hingga bogel dalam menceritakan hal ehwal orang bodoh yg tak kenal Allah, nak berkata orang lain tak kenal Allah?

Kasihan nyerr

Bila Allah mula hantar Qorin, sekoq2 tak tahu pun disesatkan olehNya.

Tu pun sembang mcm kenal Allah, dan kononnya dapat PetunjukNya? Meroyan sorang2 ke?

MohdNizamCY replied at 20-5-2017 09:09 PM
Apa kata saya nasihat utk kali terakhir :

1) Allah meminta saya mengambil perjanjian dajjal

Apa kata saya nasihat utk kali terakhir :
1) Allah meminta saya mengambil perjanjian dajjal
2) Allah jua meminta saya kembali kpd AlQuran dan Sunnah
3) Allah jua perkenalkan diriNya menerusi nyamuk
Bila kamu bermain2 hal ini, saya khuatir, Allah hantarkan angin ribut yg kuat serta-merta.
Jgn izinkan Dia menyebut "butuh mak hang" aje. Kerana Dia tak suka orang yg terang2 bermain urusan alam

kartun lah hang ni nizam
ada ke ALLAH minta hang jadi dajal
jadi title pemegang penyapu lidi dajal pun tak jadi jadi lagi perasan je yg lebih

kalau hang kembali pada AL QURAN dan SUNNAH
napa perangai hang lagi teruk dr lipas kudung
ayat2 post hang bercanggah sangat dgn AYAT ALLAH dan HADITH NABI

aku rasa le - hang ni hanya BERTUHANKAN HAWA NAFSU niiii - ikut hantam sendiri suka suka
dan hanya golongan CELAKA dan MALAUN je yg tau mencarut teruk cam hang ni

MohdNizamCY replied at 21-5-2017 11:03 AM
Bila Allah mula hantar Qorin, sekoq2 tak tahu pun disesatkan olehNya.

Tu pun sembang mcm kenal Al ...

gila meroyan mereng sorang2lah hang nizam ooiiiii
tak habih2 lagi dgn perasan syok sendiri
ayat2 hang pun mereng je manjang

apa nak buat _ HAK DIA....
AKU SESATKAN SIAPA YG AKU KEHENDAKI.................

MohdNizamCY replied at 21-5-2017 08:22 AM
Soalan pun belum dijawab yer? Gheti ke?

Kamon Mohd Nizam Che Ya,
stick to the topic...

Surah pembuka ni, buka lah dulu.
Lapangkan dada sedara, tak payah semak dgn propa.
- ni bukan benang nak jual obat kuat

Dzulqarnain replied at 22-5-2017 01:42 AM
Kamon Mohd Nizam Che Ya,
stick to the topic...

Tu, dah bagi. Orang lain punya ler.

Edited by MohdNizamCY at 8-6-2017 01:03 PM

Antara klip yg dinamakan "Akhlak baginda Rasullullah" dinyataka di dalam page ini.

https://m.youtube.com/watch?v=j-zlW8T3BwI

Sebelum terlupa, kamu semua cakap tak serupa bikin. Sembang agama nak kata bai'ah ler, sanad ler dan mcm2? Soalan bodoh untuk orang2 yg bodoh piang spt kamu utk dijawab.

"Jika itulah jawapan kamu, tolong bagi satu dalil dari baginda Rasullullah saw yg mana MEMBENARKAN HASIL JUDI dan ARAK dijadikan sebagai sumber pendapatan? Apasal mufti pun dah dirasuah ketika didunia ke hingga TAK MAMPU NAK TEGAKKAN ISLAM DALAM KERAJAAN PERSEKUTUAN?"

Lagi nak mengaku beriman kpd Allah dan Rasul ke? Ahlul Sunnah Wal Jamaah ke tu? Takut kpd Allah ke,  atau hakikatnya takut kpd makhluk? Allah redha ke doa2 kamu tu?

Gini2 ajelah yer, bagi sayalah kan, kamu pandai2lah uruskan manusia2 yg kamu rosakkan itu. Bila otak pun dah bengong, tak der gunanya baca post2 sampah dalam forum.cari.com.my

Cakap aje lebih, lebih bodoh dari seekpq baghal.

@ibnur
@orangbesi
@Nazrulism

MohdNizamCY replied at 22-5-2017 10:17 AM
Antara klip yg dinamakan "Akhlak baginda Rasullullah" dinyataka di dalam page ini.

https://m.yout ...

dan di antara klip2 ttg ciri2 atau sifat2 dajal yg tak menjadi
sila ikuti post2 nizam che yahya