CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Kentang.Goreng

[Jenayah] Budak 13 tahun CEDERA & BENGKAK rusuk serta tangan DIBELASAH teruk ustaz sek

MamaMima711 replied at 17-5-2017 08:15 AM
Selalu perangai lahanat mcm ni bukan real ustaz..cth..sohai
Ustaz yg betul2 ada background ag ...

Klo india kita sebut guru

Klo indon kita pangey bapak

Klo kokesen we called teacher

Klo meleis kita sebut cikgu , encik/ cik guru kut

Klo erebbb depa pangey ustaz

Klo ustaz terer matematik, ajo.maths kat tahfiz school depa pangey ustaz  gak, ajo bahse arab ustaz gak tp MEDIA dok ajo ustaz tu makna ajo agama haaa silap ni

Orang kristian, orang yahudi orang islam semua percaya nabi ibrahim n jadi pengikut dia so depa are MUSLIM, the submitters, orang yg tunduk

Tapi media ajor sedunia malah orang islam sendiri tatau ni bahwa muslim tu orang islam

Klo nk kire ORANG ISLAM gitu, semua manusia orang islam, bab beriman tu.je tatau camna!!!

Salah faham seme ni.buat masalah antara kaum dan kepercayaan sampai jadi perolokan

Ustaz je trus di.label baik

Serambi mekah je terus di label baik walhal daaaaalam KAABAH duluuuu beratus.patung berhala ada haaa

Muslim je trus chop islam

Islam je trus cop ganas, kill kill kill

Ni sme permainan PROPAGANDA misal media yg TANPA KITA SEDAR kira di.biussssss otak n pemikiran, last last jadi bongok cam acom hihihi

Maideen. replied at 17-5-2017 07:51 AM
Maideen rasa tindakan ostad itu perlu untuk sekolah itu mengeluarkan juang prjuang Isle untuk di han ...

Baiklahh meden.. dimulakan dgn anak medeen..

lagipun mereka kan ustaz, kalau mereka keluar bahasa arab sebijik, itu dah menunjukkan mereka selangkah ke syorgawi. lagipun ingat, atas kepala mereka ada kopiah! apatah lagi yg berjanggut dan garang seperti anjing, lebih garang lebih alim katanya.

Padahal Nabi penuh kasih sayang....

kakiselit replied at 17-5-2017 11:38 AM
Ada pelbagai kategori dan status pelajar tahfiz;

1. Pelajar memang nak masuk tahfiz dan ibubapa m ...

And sex is best at 7.30 am kata lobai pejuang Isle....

taliban punya ustaz. pukul budak kecil zalim syaitan iblis dajjal

Tahfiz mana ni? Kalau s9 s.alam yg aku tau satu je dlm Mahligai. Ustad2 situ mmg muda2 tp baik hamattt. Harap bkn yg itu la....

Follow Us
Ustat ISIS ke hape ni???

Mohon pergi syria yach kalau mahu mengganas

lostnfaun replied at 17-5-2017 08:22 AM
Orang kita jgk yg suka2 panggil ustaz.. baru pandai ngaji skit, jadi imam dah nak panggil ustaz...

kengkadang tu orang tu setakat selalu pakai kopiah n duduk kat masjid, terus dipanggil ustaz...

let say la budak ni memang jenis kurang ajar, sepatutnya jangan dibelasah sampai camtu sekali...  tu bukan alasan untuk mendera budak...  pi panggil parents n cerita pasal attitude si anak...  kata la mak bapak takleh terima, then keluarkan je dari pusat tahfiz tu...  aku percaya pengurusan ada hak untuk menolak student terutamanya yang akan memberikan masalah...

kakiselit replied at 17-5-2017 11:38 AM
Ada pelbagai kategori dan status pelajar tahfiz;

1. Pelajar memang nak masuk tahfiz dan ibubapa m ...

untuk student 2 & 5 ni, boleh je management tolak bila tengok takde perubahan, kan...  daripada merosakkan nama pusat tahfiz atau mendorong ustaz2 tu mengamuk dan mendera...  mostly no 3 tu, mak bapak hantar sebab masalah displin...  

eyansss replied at 13-7-2017 02:37 AM
let say la budak ni memang jenis kurang ajar, sepatutnya jangan dibelasah sampai camtu sekali...  tu ...

budak bermasalah, kurang ajar atau suka membuli ni selalunya berpunca dari rumah.  Masa sekolah dulu, anak pompuan aku selalu kena buli, pernah tudung kotor peluh selut katanya kawan buang dalam longkang, dan beberapa buli2 kecil yang dia tak bagitau.  Tapi semasa darjah 6, bila dia balik rumah dengan mulut berdarah, aku paksa dia bagitau kenapa dan esoknya aku dah bersiap nak ke sekolah jumpa cikgu.   Kebetulan masa tiba tu, waktu rehat dan cikgu sedang makan.,  Jadi aku minta anak aku panggil budak pembuli tu aku nak jumpa.   Ye hati aku memang tengah membara masa tu.  
Tapi bila budak tu datang aje, hati aku yang tengah terbakar terus jatuh kesian.  Sebab apa, fizikal budak tu menunjukkan dia sendiri adalah mangsa buli samada di rumah atau di tempat lain.  Yang pasti, dia nampak tidak terjaga dan tidak dipeduli oleh keluarga sendiri.  

Badan memang gemuk besar, tapi gigi hampir semua rosak hitam.  Pipinya bercalar balar dan ada kesan seolah2 pernah terhiris dengan sesuatu yang tajam dan dalam sehingga parut tak hilang.  Baju lusuh dan kusam, tidak bergosok.  Matanya nampak tak bersinar dan seolah2 kurang kasih sayang. Aku tak jadi marah, aku cuma nasihat, minta dia minta maaf dan berjanji dia tak akan buli anak aku atau sesiapa lagi.  

Kalau budak ni nakal sekalipun pukul smpi cedera tulang rusuk tu agak melampau ya.

aurorae replied at 13-7-2017 05:13 AM
budak bermasalah, kurang ajar atau suka membuli ni selalunya berpunca dari rumah.  Masa sekolah du ...

kesian pulak aku baca pasal budak tu... nampak sangat tak terurus...

biasanya pembuli ni ada dua... satu, spoiled brat yang rasa dia ada segalanya n pandang rendah semua... satu lagi, dari keluarga broken yanh kurang kasih sayang dan selalu kena physical, physiological and mental abuse from the parents or family...

nirman replied at 17-5-2017 08:41 AM
Bagus. hantar lagi anak ke sekolah macam ni.

btol tu... aku sendiri rasa mak ayah pun tak sanggup nak masuk sekolah tahfiz ni...