CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syik_Gojet

[TVN] New Journey To The West Season 4 - Eng Sub is Up

Syik_Gojet replied at 4-7-2017 07:21 PM
tu la tony... kreatif tak kena gaya.. aku tgk pun geli... hahaha...
selambe je kena sound...
san ...

aah lupa pulak psl Lipstick Prince tu. Semlm aku repeat tgk episod awal2, part yg Tony masak kimchi jigae campur tangsuyuk. Hujung2 kelaut g tambah ramen powder, oyster sauce bagai XD sejenis tak suka nak buang leftover dgn bajet kreatif hahaha!

Syik_Gojet replied at 5-7-2017 06:36 AM
aku ni jarang nak layan video byk kali kecuali video y ada jekki...

sbb tu aku malas sikit nak ...

haha,aku mengulang sbb bosan da asyik layan jekki,winner,mcm2 lg la video..nak2 winner ade show kat sbs animal farm tu,seronok layan

mmg marah ye,dulu tak penah nak marah sbb belum reunite lg jekki..tp mmg hodong akan pukul sape yg die rapat je..mcm heechul kyunghoon mmg da kena debik da,mmg dorg rapat..tp jiwon suguen da terlalu lama ngan hodong,ingat fans faham la..ade jgak yg marah..

ade tu kot dyik sub,sbb yg blum sub dua epi kan..hwang chi yeol ngan clon,maybe sub dua sekali mcm biasa cuma mmg lambat dari biasa la..

aku nak OT..songsong couple nak kawen da,bgs la..tak announce dating terus je announce marriage,kan senang

Edited by Syik_Gojet at 5-7-2017 02:00 PM
kaeda replied at 5-7-2017 01:33 PM
haha,aku mengulang sbb bosan da asyik layan jekki,winner,mcm2 lg la video..nak2 winner ade show ka ...

aku pun terkejut gak song2 couple nak kawin...

masa dating rumour dua2 menafikan...

last terus kata nak kawin.. hahaha...

mesti la dah jumpa famili bagai...

lepas DOTS, dorg kerap dijemput ke pelbagai show bersama.. harus la perasaan bercambah2....

sapa leh resist jongki.. dia kan ibarat perfect man gitew... genteleman...

tetiba aku teringat lak jae hyun dgn bini dia.. cinta lokasi jugak..

bini dia sejenis dgn hye kyo gak la.. sama2 actress class A.. berlakon drama hit sejak awal tahun 2000.. jadi kegilaan ramai..
last2 dpt kt mamat2 y first time berganding jadi hero dgn dorg...

nway baca preview epi baru..nampaknya jiwon jadi center pasal dia gila masa main cone game... excitednya aku..!! aku ada tgk sikit2 clip kt tvn channel..memang lawak.. tak sabar nak tunggu sub mlm ni..

https://kpople.com/new-journey-t ... -jaehyun-eun-jiwon/

masa part jiwon peluk jaehyun terus aku teringat ada part 2c1n dia peluk hodong kuat2.. serius comel giler jiwon masa tu..

Star_el replied at 5-7-2017 09:10 AM
aah lupa pulak psl Lipstick Prince tu. Semlm aku repeat tgk episod awal2, part yg Tony masak kimch ...

alahai tony..suruh duckie je la masak.. haha...

kreatif tak kena gaya...

smlm aku stalk twitter.. ramai gak post tag YG pasal minta YG promo jekki utk jepun debut..
tak sampai 2 minggu tapi YG tak post apa2 pasal jekki...
debut kt jepun kira kritikal utk jekki decide sama da nak teruskan international promo..
kalau kt jepun success so ada harapan jekki nak dtg sini...

Assamualaikum family NJTTW ku,

Selamat Hari Raya, Maaf Zahir Batin..

Dah tengok ep 1 NTJJW4, ep 2 lom sempat..

Masa raya memang tak der masa nak jenguk forum..  

Anyway, rindu nya ngan korang semua...

Edited by kaeda at 5-7-2017 02:22 PM
Syik_Gojet replied at 5-7-2017 01:59 PM
aku pun terkejut gak song2 couple nak kawin...

masa dating rumour dua2 menafikan...

sape yg follow songsong couple mmg tau dorg dating..even masa rumors eluar tu pun ramai fans mostly ifans suruh denied sbb knetz tak suka song hye kyo since song hye kyo ade history jatuh cinta ngan lead actor drama yg die lakon..ifans paling suka plus sporting kot sbb song jong ki siap beli rumah da,mmg tunggu wedding bell je..ni da announce mmg melompat gembira la..jongki pun mcm muda lg untuk celebrity/actor tp aku rase taehyun ade sedikit sebanyak pengaruh jongki untuk kawen awal..

haha,clip tu aku tgk pagi td..dlm hati ni asyik berkira je bi la nak sub..padahal da tau release malam kot..mmg lawak,fun..aku nak tgk jiwon campak hodong plak..balas jiwon jgn tak balas..

sikit sebanyak nak komen epi 1 masa mino cabar hodong maen pingpong..mino sah tak tgk cool kidz on the block..hodong suguen semua pro,berlatih ngan pro..hodong sukan yg tak bgs nya nak lawan,basketball,volleyball..masa maen pun nampak hodong maen secara amatur sbb kesiankan mino,skill hodong way better than that..poor mino tp sape suruh betting gitu tanpa tau skill hodong..

Follow Us
Akoobabes replied at 5-7-2017 02:10 PM

salam..

selamat hari raya maaf zahir batin akoobabes..

da raya ni jenguk2 la,rindu beramai2 borak pasal njttw jekki and other things..

Akoobabes replied at 5-7-2017 02:10 PM

wslm...
selamat hari raya....

raya kan sebulan.....

aku ni haa dok rindu kt jekki pasal semangat nak tunggu bila dvd yellow note nak sampai....

lawak tul tgk netizen pakat post kata tima kasih kt YG pasal tak sold out jiwon coz dorg tak mo jumpa mamat dlm gambar ni lagi..

kaeda replied at 5-7-2017 02:16 PM
sape yg follow songsong couple mmg tau dorg dating..even masa rumors eluar tu pun ramai fans mostl ...

kalau nak diikutkan joongki bukan muda lagi 31 thn..
tp kalau ikut standart artis korea kira muda lagi.. tambah2 kareer jongki baru nak mula lepas dia keluar dari military..
boleh jadi gak cha tae hyun pengaruh dorg pasal dia kawin umo 30 tapi still boleh kekal femes..
anak2 dah la comel...
bagusnya dorg bukan annouce dating, terus annouce nak kawin..
tak sabar tunggu wedding dorg, kwang soo jadi best man nanti... kesian lak kt kwang soo asyik frust jer..

mino tu dia mabuk, tu y ckp bukan2.. kalau tgk betul2 epi tu, mino cuma ckp dia skill pingpong dia boleh kalahkan semua org.. tp y mencetuskan idea cukur kepala tu jiwon.. jiwon y mula2 ckp dia kena cukur pasal kalah pingpong.. then bila hodong geram, dia cabar mino.. jiwon mencelah kata bet cukur rambut.. hodong pun ckp pasal bet rambut n mino setuju.. mesti jiwon dlm hati gembira pasal dia pernah lalui, biar mino lak kena.. haha...

sib baik la YG tak bagi cukur rambut..kalau tak, dia pun kena sekali...

kalau tak mamat ni muncul lagi.. tidakkkkkkk mimpi ngeriiii..

Syik_Gojet replied at 5-7-2017 02:31 PM
kalau nak diikutkan joongki bukan muda lagi 31 thn..
tp kalau ikut standart artis korea kira muda ...

mmg mimpi ngeri la jiwon kena cukur dlm 2d1n tu..tak nak la rambut die mcm tu..nasi baek rambut masuk dlm kontrak,kalo tak mmg sah2 kena cukur jgak jiwon tu..mmg jiwon trigger betting tu,masalahnya mino yg setuju tu.da tau rambut tak banyak,haha..geram je aku..

ikot kan umur jongki tu sah2 la acik2 jiran sedara mara da tanya tak de calon lg ke..nasib jd celebrity,muda lg age tu.mmg bgs cara dorg announce tu,ak de dating da terus je kawen..kalo announce dating mesti bleh putus..kwangsoo tu bila la agaknya..mcm lambat je lg..gegg2 taehyun ni aku nak tgk jo insung plak lepas ni..

heart attack jap tengok rambut jiwon...

adoii....

si Mino part rambut kena shave, cute jer..

Edited by Syik_Gojet at 5-7-2017 03:48 PM
kaeda replied at 5-7-2017 02:46 PM
mmg mimpi ngeri la jiwon kena cukur dlm 2d1n tu..tak nak la rambut die mcm tu..nasi baek rambut ma ...

haha..tu rambut jiwon potong tak siap...

ingat lagi masa 2d1n, seunggi sempat set rambut kt salon...jiwon dgn selambe buka topi tunjuk y dia potong rambut halfway, terus dtg sini..

hakikatnya memang dia y nak potong mcm tu coz beberapa episode pas tu rambut dia dok maintain mcm tu...

masa zaman clover dia ikat rambut..rambut depan dia panjang.. satu hari masa 2d1n dia tunjuk rambut baru dia.. dia cukur semua kecuali rambut depan dia..hodoh nak mampus rambut tu.. pelik tul rambut depan "sahaja" y panjang.. y lain botak...

ni haa rambut tu ada dlm mv ni..pakai gel banyak kasi rambut depan tu lekat elok  kt kepala.. kalau tak jadi mcm curtain..

tak lama lepas tu dia kasi botak semua kata dia ada org komen rambut dia nampak gross.. aku budget mesti pak dia y bising... hahaha..

aku rasa jo in sung lambat lagi nak kawin.. mamat tu ada ciri2 playboy.. tah la aku tak tau dia ada dating rumour or tak..tp dia ada vibe playboy..

kwang soo kalau annouce dating itu pun dah cukup kecoh.. coz nak tau sgt pmpn mana y boleh terima dia seadanya.. dia kan ibarat bf y kontrol sikit..

Akoobabes replied at 5-7-2017 03:41 PM
heart attack jap tengok rambut jiwon...

adoii....

mino kena shave pun dgn stylist dia.... shave2 pun kena ada style.. bagus gak, rimas aku tgk rambut seaweed dia tu.. haha..

jiwon kena shave kt kedai rambut style dulu2.. pakcik tu tak beragak shave rambut dia.. laju ja shave..

muka jiwon masa tu comel gila coz pakcik tu shave kt tengah2 lak tu.. haha..

tp jiwon zaman clover memang rambut problem betul.. seolah olah mcm dia rebel.. org dok kata dia handsome.. so bila dia buat rambut pelik2 mcm tu, tak de org nak kata apa2.. bila dia dah cerai baru la rambut dia mula kelihatan normal mcm masa dia dlm vitamin

Syik_Gojet replied at 5-7-2017 03:53 PM
mino kena shave pun dgn stylist dia.... shave2 pun kena ada style.. bagus gak, rimas aku tgk rambu ...

Stylist pun siap siap geleng pala kat Mino...

Hahaha...

senanya malam tadi dah start tgk epi 2, tapi tak tahu masa bila dah terlelap..

bila terbangun, dah abis dah..

Aigooo

Edited by kaeda at 5-7-2017 04:22 PM
Syik_Gojet replied at 5-7-2017 03:45 PM
haha..tu rambut jiwon potong tak siap...

ingat lagi masa 2d1n, seunggi sempat set rambut kt sal ...

syik,ni bukan rambut dlm handsome boys ke?ke laen?aku lupa da..hehe..
jiwon selalu kan fesyen rambut mesti berbeza lepas jekki disband,mmg tak nak ade da image idol masa tu..aku as fans 2d1n merelakan je rambut die asal jgn berwarna sbb tak penah nampak berwarna..nampak bad boy betol..jekki reunion ni mmg semenggah betol even papa YG pun tak kasi potong..

dlm happy together tu syik jo insung ni nampak baek plak sbb aku pun mcm rase mcm kau syik tp berubah sikit perspektif sbb dlm happy together tu nampak baek je..maybe tak de luck bercinta kot sbb hensem sgt..

kwangsoo kalo bercinta mmg kecoh,even ngan lee sung kyung tu pun dlm runningman mmg nampak naw sukanya tp sah2 kena reject..kwangsoo mesti sedih sbb bilik khas untuk jongki nanti kosong la kat umah die..tinggal jongkook je la yg selalu dtg umah die..

hmmmm aku ngn kawan aku frust song2 couple nak kawin.. kawan aku minat joongki. dia kata muda lagi kot. aku pulak mmg minat kyo. aku nak dia cari yg matang.macam jo insung or jiwon..tapi apakan daya dah jodoh kan..kawin je la.

satunya dia nak kawin trus sbb mesti kyo nak camtu. sblum ni asik bercinta dgn costar asik x jd..1st lee byung hyun masa lepas citer All in 2003. pastu hyunbin lpas blakon sama dlm 2008.

org ramai kapal dia ngn rain lpas 2004 full house, tapi tak jadi pun, baru sgt lpas putus kot time tu. rain pun gempak amik tae hee. jadi kmungkinan dia mmg trus nak kawin la. asik bercinta putus je. duit xda masalah bg dia. dia mmg kaya la jgk.
bila jekki nak debut japan ni.. tak zzzabar..

rindu la dgn jekki.

nasib jaeduk update lately

asik layan clip lagu A+ dari black kies masa concert taun lpas tu. mmg cool sgt. lagi time jaeduk tu. jaejin lak sexy. jiwon mmg charisma.
sampai ada yg komen jaeduk ni cute type. tapi munasabah la masuk black kies bila tgk performance rap n dance dia tu.

Jaeduck delete kan post angin dia tu? Yg angin tiup tirai pintu tu. Apsal ye? Tetiba aku rs bersalah sbb aku ada komen benda tu menakutkan wakaka

Jaeduck ni stalk aku ke apa? Tetiba dia up lagi post pasal angin tirai tu hahaha.
Apa ada dalam kepala pakcik tu?

kaeda replied at 4-7-2017 07:22 PM
haha,aku download siap2 tau nak repeat banyak kali kan..

even kat tv pun aku tgk jgak..

https://twitter.com/TeukWingsINTL/status/878311415244668929

Dkt twitter leeteuk fan ada link icsyv4 eng sub punya...