CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: sheeraizzani

dugaan baru nak bertunang

ko kahwin ah 2 sekali....pertama kawin ngan tunang ko dulu...tak ngam ...cerai kawin ngan yang baru lak....abissss ceritaaa

kalau tanya pendapat aku-yg tak alim ni, ko kena kawen dgn orang yang ko gila bayang.

"Truly Madly Deeply
I want to stand with you on a mountain
I want to bathe with you in the sea
I want to lay like this forever until the sky falls down on me"

sebab, perkawenan memerlukan byk pengorbanan & 10 jam waktu bekerja dirumah.
(24jam minus 8jam di ofis -minus 6 jam waktu tido) 6 jam tu max la. maybe waktu tdo less than 6 hours.
so, 10 jam waktu bekerja dirumah ko nak berkhidmat dgn orang yg ko gila bayang ke atau dgn orang yang ko takut nak reject atas alasan malu kat parents?  pikir2 kan.
yela. dah kawen, misti nak beranak. pastu beranak lagi. beranak dan lagi. so, 10 jam la waktu bekerja dirumah.masa berlalu dgn pantas tau. sedar2 aje eh? dah tengah malam?

cara terbaik berterus terang dgn semua orang pasal perasaan ko. jangan pendam sorang2.

bak kata Hana (aku lah )
kalau nak kawen,haruslah muka ceria, seri bersinar2 bak tak sabar nak malam pertama.
Bukan nya  nak kawen, tapi muka sedih, gundah & malap mcm nak menyambut hari kematian diri sendiri.

Hana replied at 2-6-2017 12:13 AM
kalau tanya pendapat aku-yg tak alim ni, ko kena kawen dgn orang yang ko gila bayang.

"Truly Ma ...

aku setuju pndapat Hana ni. Kalau nak kawen, kawen la dgn org yg ko suke. Kalau ko kawen dgn org yg ko xbrp nk suke, takut nti perkahwinan ko akan jd mbosankan n x ceria. Kite kawen ni nk happy2, nak perasaan berdebar tu ade bile hadap muka laki.. ni kalau ko x rasa ape2, cmne hadap muka dia seumur hidup, cmne nk hadap mlm pertama dgn dia.

xde hati jangan teruskan

nanti merana diri

1 dah tak sayang.
1 dah reject tt secara halus (kalau lelaki dah nak, dia peduli apa status hang. Ni sah2 si S tu anggap hang kawan je)
Tak payah la terdesak sangat nak kahwin. Hidup bujang lagi tenang. Kalau nak pon, cari la yang lain.  Dua2 ni bukan jodoh tt kot. Kalau dah jodoh, nanti senang je. Takde banyak sangat drama.

Follow Us
12
Return to list New