CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ayahmasihkuad

[Tempatan] Islam Larang Suami ‘Pancut Luar’ Tanpa Sebab - Mufti Perlis

Close [Copy link]
dr maza ni, sejak jadi bff zakir naik jawapan mufti cenderung menyerupai ustaz2 ngesek utube.

habis tu, bab islam suruh jarakkan anak 2 tahun mcm mana? apakah tak payah ngesek 2 tahun atau kocok2 ja tapi jgn sampai pancut. rasa2 nak pancut, stop tarik napas pjg2 biar sampai kejang2 perut.

Lepas pancut tu gi la cuci..jgn nk jd pemalas

biar tinggal bawah jambatan asalkan dpt tambah ummat

hird replied at 22-5-2017 11:40 AM
dr maza ni, sejak jadi bff zakir naik jawapan mufti cenderung menyerupai ustaz2 ngesek utube.

ha ...

Hahaha..tarik napas tu panjang panjang..iye dak..

setuju dengan ayat sorang yg atas ni: Anak itu amanah Allah.

Bukan ke rezeki itu luas maksudnya. Tak semestinya beranak ramai, tetiba duit berkepok. Ada jugak kes yg beranak ramai tapi hidup susah-lepas tu kebajikan anak kelaut. Yang itu macam mana tu?

Saya bukan ulamak, Tapi bagi saya, kalau rasa tak mampu, tangguh la dulu pregnant tu. Sebab kalau jadi worst case scenario, saya takut tak dapat tanggung makan minum baby tu. Nanti dekat akhirat saya yg kena jawab. Kalau saya tekad jugak nak pregnant, saya make sure portion utk anak tu mmg siap terjaga.

Soal Allah tolong/ anak rezeki tu bagi saya itu kerja Allah. Kalau dia murahkan rezeki duit, Alhamdulillah, cuma concern saya kalau diuji dengan susah wang ringgit waktu ada anak ramai, takut saya teraniaya anak sendiri. Bagi saya niat dan tawakal tu plg penting.

LipasComel replied at 22-5-2017 11:46 AM

Bukan ke rezeki itu luas maksudnya.  ...

setuju.... kita pegang 1 je.. anak itu amanah.

Follow Us
mostly femes pancut tudung

Ape benda lah mcm takde issue lain......

Ayaaa........ulamak dungu nih....kerja sia2 je bljr agama

Edited by b_n_c at 22-5-2017 12:28 PM

MOHON AJAR DLU JANTAN2 BERNAMA SUAMI SUPAYA RETI DAN FAHAM TANGGUNGJAWAB SUAMI SEBELUM NAK CAKAP BAB ANAK...

kalau suami2 ni sama-sama jaga anak, org pmpuan ni aku rasa sanggup je nak beranak banyak pun...best apa ada ank ramai...

ini nak beranak ramai camna kalau suami2 ni jenis hempuk semua tanggungjawab kat isteri...
hal jaga anak, hal rumahtangga, hal makan minum pakai anak suami, semua isteri jaga...

kau tu balik keja mengangkang goyang telur tgk TV sebab katanya hal di rumah adalah tanggungjawab isteri.....
kot ko sorang je keje xpe gak, ni isteri pn sama2 keja n sama2 share belanja rumah...
so keja umah pn share la jgk...eh xlah, itu semua keja isteri...

sebelum nk suruh org beranak ramai2, mohon kempen ckit kat makbapak zaman sekarang ni untuk sedarkan anak2 lelaki diorang tu bab2 rumahtangga ni...jgn nk hempuk semua kat pompuan saja...ini bukan cara ISlam, tp cara MELAYU...

Kalau takut tak mampu membesarkan anak di zaman yg nak dapatkan good education...good health care support....good food mahal..adakah bersamaan dgn risau kekurangan rezeki?

Ntah lah Kusty... Sepatutnya Mofti ini membincangkan perkara yang lebih berfaedah untuk ummah e.g. samada bila bulu konek dah tumboh boleh lagi jadi anak susuan ka atau tidak ka.....

Ini kerana ada pakar anak susuan yang kata bulu konek dah tumboh kalu, dah tak boleh jadi anak susuan tetapi Ketua Jabatan Hadis University Al Azhar cakap pertumbuhan bulu konek tak jadi masalah.....

https://mforum2.cari.com.my/foru ... p;extra=&page=4

Ntah lah Kusty... Sepatutnya Mofti ini membincangkan perkara yang lebih berfaedah untuk ummah e.g. samada bila bulu konek dah tumboh boleh lagi jadi anak susuan ka atau tidak ka.....

Ini kerana ada pakar anak susuan yang kata bulu konek dah tumboh kalu, dah tak boleh jadi anak susuan tetapi Ketua Jabatan Hadis University Al Azhar cakap pertumbuhan bulu konek tak jadi masalah.....

https://mforum2.cari.com.my/foru ... p;extra=&page=4

Muntz replied at 22-5-2017 10:59 AM
Kalau isteri request nak pancut kat muka mcm mana?

ikut persetujuaan isteri... on jelah

kualiti not kuantiti...gitchewww

Maideen. replied at 22-5-2017 12:37 PM
Ntah lah Kusty... Sepatutnya Mofti ini membincangkan perkara yang lebih berfaedah untuk ummah e. ...

amboiiii sampai 2 kali seronok kan paderi bila isu2 seks ni, maklumlah pakar liwat...

kesian kat HAKAK diva medeng kan, org tak jemput kenduri kawen pun boleh sentap

kesian loyar yang tak cerdik, usahkan membaca, nak tafsir pun tak brp bijak

Kalau laki sanggup sediakan maid 2-3 orang untuk tolong buat kerja rumah & jaga anak dan mampu meberi belanja untuk isteri bermewah2, aku pon sanggup beranak ala tikus.

Dalam keadaan ekonomi sekarang, anak 3 pon dah cukup. Beranak banyak2 takut x mapu nak bagi cukup makan pakai pulak. berdosa wei menzalimi anak.

punya la banyak isu berfaedah yg mufti ni ulas..isu sex ni gak yg wartwan sialan ni up kan??

betullah org putih kata..sex sells

Suchi replied at 22-5-2017 02:11 AM
Kalo bini tak kisah dan bini mmg takmo ngandung lg tak larat nk beranak Penat amat wehh.. dr nk buat ...

kalau anda sudah memiliki sorang anak apa yg menghalang anda dari memiliki  dua tiga anak dan seterusnya?  

LipasComel replied at 22-5-2017 11:46 AM

Bukan ke rezeki itu luas maksudnya.  ...

setuju sangat...sebetulnya macam ni sepatutnya pemikiran kita...