CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 87562|Reply: 27

(Pengalaman) gangguan jin dan cara pengubatan

Asalmakum kawan2 muslim saya nak berkongsi pengalaman ujian dari Allah s.w.t kepada diri saya.
Punca benda halus tu ikut saya adalah dari pergi berkelah di satu air terjun di segamat johor sebab ikot budak kelas pergi mandi  sana. pada awal memang tak ada apa-apa tak rasa ape pon sakit ke ape ke. sebab benda nie slow2 masuk dalam badan kita (nak2 lagi saya nie malas nk solat tak ade pertahanan langsung tambah pulak lemah semangat).

bulan berganti bulan hampir 3 4 bulan juga baru rasa benda nie merasap dalam jiwa. nie saya share tanda2
1. Sakit dada
2. Time asar dada berdebar2
3. Paling malas solat
4. Sakit leher di bahagian belakang
5. Sakit kepala (belakang depan dahi ubun-ubun etc)
6. Jiwa kacau (nagis walaupon saya lelaki)
7. Macam2 difikir serabut gila rasa nyer.
8. Lesu tak bermaya nak jamah makanan pon xde selera. asik muntah2 nak bagun pon ya tuhan je la yang tau macam mana.
9. Pening rasa macam duduk atas bot jalan huyun hayang
10. kalau berjalan kt orang ramai mata jadi kabur then kepala rasa sakit.

Lepas saya pergi medical checkup jantung/xray/ambik sample darah/masuk air 1 botol/ tetap x berubah.

1. Perawat pertama
dia cakap saya ada saka keturunan dan saka tu tengah kacau or cari penganti yang baru. so saka tu kacau saya sebab nk dok dengan saya. so perawat tu suruh saya cari 7 jenis bunga 7 air kolah masjid. saya mak dan abah usaha dari terengganu sampai ke kuantan tuk cari air kolah akhirnya jumpa juga 1 hari cari dengan minyak kete yang agak gila time ni. bila dh pergi berubat makin parah. muntah, tak boleh bangun, jin tu kacau rumah saya menangis time malam. so sebab tak jadi saya pergi balik kampung kt kampung ada perawat lain seorang ustaz.

2. Perawat dua (ustaz)
lepas dh berubat dengan perawat pertama saya makin parah tak boleh bangun, makan xd selera then kemudian nya macam2 saya mengarut nak mati la ape lah. so mak dgn abah dah panic bawak saya balik ke terengganu kampung halaman ada sorang ustaz nie die juga penah buang ilmu (papas) kalau bahasa orang kampung cakap. sampai la rumah ustaz tersebut tunggu juga sebab sampai tu dh ada yg menunggu 2 orang sakit ape tak tahu. time saya ustaz suruh saya masuk dalam bilik rawatan then saya cerita sakit ape dia pon suka then gelak2 sikit ustaz cakap saya pergi tempat tempat keras then benda tu ikut sampai rumah lepas sembang dekat 5 minit ustaz suruh saya duduk atas kain sejadah degan keadaan belunjur kaki ke depan ustaz pon letak limau purut 2 biji di bawah lutut kaki then 2 lagi saya kene pengang sendiri kt bahagian perut dan dada. mula lah ustaz azan dan baca ayat suci Al-quran time dia baca tu semacam je tubuh saya terasa begetar gila. lepas tu terkeluarlah suara cakap sakit!!! tapi time tu saya sedar dan bukan saya yang nk cakap sakit tu. lepas ustaz buang maklut tu dalam badan saya rasa segar kembali terasa macam ringan then macam baru je lahir balik. happy boleh makan then sebagainya. ok pendekan cerita sikit ye sebab panjang gila nie. lepas buang benda tu saya lupa nk letak tepung tawar kat badan benda tu masuk balik sebab saya tak letak tepung tawar ikut time dia. esok hari nie pegi balik sebab lesu balik. then ustaz cakap tak letak tepung tawar mesti benda tu kacau masuk balik dalam badan. lepas tu saya buang balik untuk kali ke dua. lepas buang saya rasa lega balik. alhamdulilah saya beransur sihat sedikit. dalam 67/100

3. Perawat tiga
disebabkan dengan ustaz tu dh selesai 3 hari pak su datang rumah suruh bawak saya pegi rumah kawan dia berubat kampung juga. time nie saya sakit lagi kepala rasa macam nak pecah boleh buat saya nak gila sebab yang saya tau kalau berdenyut kt ubun-ubun kepala tandanya orang tu dah tak lama nak mati. mungkin sebab nie saya makin depression mak sedara saya call sebab dapat tau saya masuk hospital beberapa hari lepas then die bagi motivasi dan etc sebab dia pon doktor. die suruh mak bawak saya pergi balik hospital mungkin nak buat full checkup tapi alhamdulilah time ni saya dh boleh bangun makan. sampai rumah perawat ke tiga dia cakap benda sama macam ustaz tu cakap saya pergi tempat keras main kt air terjun. dia pon berubat saya buang benda tu. take note kalau buang benda tu kuar ikot kepala sakit ya tuhan je tau kt kepala rasa macm nk pecah. lepas 3 kali berubat alhamdulilah makin sihat dalam 75/100 recovery.

4. Perawat keempat untuk hari nie 23/5/2017
lepas berubat dgn perawat ketiga abah masih tak puas hati nak juga pergi dekat perawat keempat jadi pegi la kami dgn 4 orang pak su abah mak dan saya sendiri. sampai di sana benda sama juga dia cakap ada benda ikut saya nak menunpang dalam badan saya. sebab sebelom pergi rumah dia sehari sebelom tu malam abah dah call bagi nama saya bla bla binti bla bla. dia terus cakap saya penah pergi hutan then benda tu ikut saya sebab saya lemah semangat. lepas berubat dengan dia alhamdulilah rasa 80/100 dh recovery cuma ada sikit2 sakit kepala dibahagian ubun-ubun kepala waktu asar tadi. jadi saya terbaca blog tulis kalau time asar terasa denyutan di ubun ubun kepala tanda tak sempat jumpa asar untuk besok nya. tapi ironiknya saya rasa dah beberapa kali sakit di ubun pada waktu asar. tapi hari nie lain sedikit. so kalau besok saya tak update maknanya ahhahah..xd gurau sebab mati jodoh rezeki semua tu rahsia allah s.w.t kita yang masih ada masa tu boleh la bertaubat mana tau mati tak sempat bertaubat. selama sebulan tiap tiap hari saya menangis sebab takut malaikat maut menjemput saya. sekarang barulah saya sedar akan nikmat yang allah berikan pada kita jangan lah disia sia kan. so akhir kata untukk korang baca dan amalkan lah surah al-mulk sebagai tiket VIP kita dah ada alam kubur semoga kita terlepas dari siksaan kubur. amin.

sikit lagi pengalaman lain.
kalau korang yang sihat diberikan akal tu masih belom bertaubat tak tau lah nak cakap ape. aq rasa betul2 menyesal ikut member pergi berkelah tapi kalau tak pegi nanti member2 ckap tak reti bercampur plk dgn budak kelas. tapi aq lagi sedih bila mak abah cuti tanpa gaji untuk jaga aku. ada satu malam mak napak aq macam dh nazak baca yasin kt aq. time tu aq rase dh putus asa baik mati dari hidup menyusahkan dia orang saja nak jaga aku. tapi bila aq tengok abah tak penah putus asa nak berubat aq jadi semangat balik aq janji kat diri kalau aq sihat dan mak dgn abah dh uzur aq akan jaga dia lebih dari apa yang diaorang jaga aku time susah.

semoga bermanfaat untuk korang. harap kalau ada yang baca nie dapat rasa lega tak pikir bukan2.

Rate

1

Alhamdullilah kamu dah beransur pulih dik..tq for sharing kisah ni..  

ada adik kawan opis akak pun terkena lepas blk mandi air terjun di langkawi..ada benda mengikut umur beratus tahun, saka pun ada.. sampai kaki jadi lumpuh tak boleh berjalan..dari sihat walafiat terus pakai wheelchair (utk sementara) pegi berubat dan sekarang dah ok dah dianya.. benda tu setuju utk keluar dan dah di Islamkan oleh perawat yg ubat tu..

TT saya nak tanya ni. TT kan yang buka thread dekat bod perubatan tanya pasal sakit dada? Kiranya yang sakit dada tempoh hari tu angkara jin lah ye?

Apa pun alhamdulillah TT dah sembuh.

WhiskeyScotch replied at 24-5-2017 12:17 AM
TT saya nak tanya ni. TT kan yang buka thread dekat bod perubatan tanya pasal sakit dada? Kiranya ya ...

saya sendiri pon tak pasti sebab saya buat full medical checkup jantung ok......tapi time masuk zohor dan asar rasa mcm kene sakit jantung tu yang pelik..pegi ustaz baru tau yang benda ala tu suka duduk dalam saluran darah kt kepala / pingang / jantung / kalau duduk kt atas kepala jadi emosi x stabil...lepas berubat byk perubahan

myakayina replied at 23-5-2017 05:36 PM
Alhamdullilah kamu dah beransur pulih dik..tq for sharing kisah ni..  

ada adik kawan opis akak p ...

tu lah nasib lah x sampai bertahun kalau tak susah jugak benda nie nak lari.. sekarang saya dh insaf xnk dh pegi tempat2 keras..menyusahkan family pulak...hmmmmm...

my aunty dulu pegi Gunung Jerai,balik tak boleh bercakap ,terbaring je,mcm nak mati dah,alhmadulillah lps berubat,dia lega,dan tak penah tinggal ngaji quran zikir till her last breath.

after that ,my mom larang kitaorg pegi,sebab badan lemah ,setengah org ckp jgn percaya tp once u kena baru tau nak terpekik terlolong mintak bantuan carikan perawat. my sis ada bawak satu family pegi GJ jgak,ada pak cik taxi ni ckp cepat2 balik,dia nampak cik ponti kat area tu,baru akak balik,now my niece suffers jgak,ada gangguan

kdg2 rasa jeles org yg pegi mana2 tak de apa2 pun,kita baru kat kaki bukit pun dah kena.

ada kwn ajak pegi tgh2 malam utk cari ketenangan,..ko pegi ler sorg

Rate

1

Follow Us
Alhamdulillah TT dh sembuh..

Sy pon ade pengalaman tapi xseteruk TT.. saya sakit di bhgian bahu berbulan2, selama sakit ade beberape org mengurut, dan semua yg mengurut sy demam scra mengejut SELEPAS mengurut sy. within hours, terketar2 semue demam..    

bile sy rujuk di hospital, saya secara zahirnya sihat. normal.  selepas beberapa bulan, baru terbuka hati utk berjumpa dgn seorang perawat.  setelah dirawat, kata nya ade jin penyebab sakit.. perawat tu x ulas lebih panjang..tapi Alhamdulillah, lps dirawat, sakit di bahu terus hilang, & sy selesa dirawat beliau, & skrg hnya teruskan dgn mandian daun bidara je.. TT boleh cube mandian daun bidara jugak, memandangkan tempat jin dah berbekas di badan TT, seeloknya di lindungi dgn mandian daun bidara utk elakkan jin lain bertandang.. selain tu, banyakkan amalan & zikir jugak, ni yg plg penting..  

Rate

1

nipskacang replied at 24-5-2017 11:27 AM
Alhamdulillah TT dh sembuh..

Sy pon ade pengalaman tapi xseteruk TT.. saya sakit di bhgian bahu  ...

yer saya time perawat ustaz dgn perawat ke 4 tu semua guna daun bidara...alhamdulilah benda tu dah lari untuk sementara ustaz tak bagai saya pergi air terjun / melawat orang sakit berat kt hospital / etc benda2 yg macam keras ustaz nasihat xyah pegi lagi sebab jiwa dgn emosi masih belum stabil sepenuh nya....

minahsenget replied at 24-5-2017 11:16 AM
my aunty dulu pegi Gunung Jerai,balik tak boleh bercakap ,terbaring je,mcm nak mati dah,alhmadulilla ...

semoga u aunty ditempatkan ditempat orang beriman..amin..btw u aunty meninggal sebab ape?

Hamizan718 replied at 24-5-2017 12:42 PM
semoga u aunty ditempatkan ditempat orang beriman..amin..btw u aunty meninggal sebab ape?

sakit tua, she died pun umur 88

minahsenget replied at 24-5-2017 12:46 PM
sakit tua, she died pun umur 88

ya allah kesian u aunty dh 88 kena gangguan...tapi xpe orang yang diberikan ujian dari Allah s.w.t sebab dia nak ingatkan kita suh kita sedar kita dah jauh dari dia. sebelom nie saya jahil sekarang alhamdulilah..

Hamizan718 replied at 24-5-2017 12:52 PM
ya allah kesian u aunty dh 88 kena gangguan...tapi xpe orang yang diberikan ujian dari Allah s.w.t ...

eh tak u...kena gangguan masa dia muda..tp afth that mmg kami famliy tak pegi dah tmpt tu,arwah my aunt tu lps sembuh terus istiqomah dgn zikir n ngaji till dia meninggal at 88 yo.infact meninggal masa ngaji quran

la igt time 88 kene ganggu...alhamdulilah meninggal dalam iman tu....memang dh serik nak pegi tempat2 macam gtu...xnk dh kena mcm tu insaf dh...tuhan je tau susah dia macam mana.

Biasanya klu dah penah kena gangguan dh ade tapak. Kn kuatkn ibadah. Tebalkan pendinding diri.

catalina replied at 24-5-2017 02:07 PM
Biasanya klu dah penah kena gangguan dh ade tapak. Kn kuatkn ibadah. Tebalkan pendinding diri.

betul tu kalau sekali dh penah kena..nanti yang lain join sekaki macam ustaz nasihat saya jangan pergi dh tempat2 yang keras berzikir banyak2 dan solat jgn tinggal..sebab saya lemah semangat..

Hamizan718 replied at 24-5-2017 02:39 AM
saya sendiri pon tak pasti sebab saya buat full medical checkup jantung ok......tapi time masuk zo ...

I see. Nasib baik TT tak berhenti cari penyelesaian after dah pergi check up jantung. Apa pun I doakan TT terus diberikan kesembuhan dari penyakit-penyakit yang tidak baik.

WhiskeyScotch replied at 24-5-2017 03:49 PM
I see. Nasib baik TT tak berhenti cari penyelesaian after dah pergi check up jantung. Apa pun I do ...

insyallah amin..haha....

semoga sapa2 yang ada masalah sama boleh la buat sebagai rujukan dan bukan nak fikir bukan2..setiap penyakit yang diberikan mesti ada sebab...

haha maaf bro kalau tak suka...sy hanye share pengalaman. lah tau kot bermanfaat dekat kawan2 kita yg sedang sakit jugak

Hamizan718 replied at 24-5-2017 10:02 PM
haha maaf bro kalau tak suka...sy hanye share pengalaman. lah tau kot bermanfaat dekat kawan2 kita ...

takde hal. cuma sy kena hati2 jg lps ni sbb mmg suka aktiviti masuk hutan.

12Next
Return to list New