CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6500|Reply: 56

Rezeki Untuk Dapat Anak Belum Sampai

Edited by wanyta_tercypta at 24-5-2017 04:17 PM

Hi korang!

Pada pasangan suami isteri yg dh kawen bertahun belum diberikan rezeki untuk dapat anak sendiri kan, apa perasaan/pendapat korg padahal macam2 usaha dan buat mcm list kt bawah ni...

• Doa dan usaha banyak -setiap masa berdoa kan
  • Pergi umrah
  • Berurut
  • Mcm2 pil makan untuk kesuburan
  • Macam2 position korg dh try, terbalik, terlangkup dll..heheh
  • Pantang jer org ckp org ni boleh bt ko pregnant which is berubat tradisional la, terus pergi wp xtau betol ker idak kan
  • jumpa doctor pakar / ivf/iui - keluarkan duit xpayah ckpla smp kena bjimat
  • diet utk dapat berat ideal - gigih diet tp...
  • honeymoon / bercuti - selalu kot, duduk rumah berdua pon consider honeymoon kan?? heheh

Tp....ada jugak segelintir manusia asik ckp kita nk x berusaha...seolah2 kita ni tak hingin nak ada anak! Sape yg xnak ada anak sindiri oi kan??
Sampai satu tahap tu nk fefeling ada anak sanggup p kedai barang baby, p expo barg2 baby yg bt sale gile, kita pon dok borong baby seolah2 mcm kita ni ada baby walhal tersimpan rapi dkt umah. Menghrap satu hari nanti kita pon akan jadi mak bapak dan ada anak2 yg memeriahkan kehidupan kita..Amin!!

ramai kawan2 aku yang dulu takde anak, alhamdullilah da ada pun skrg
ade yg bila dpt sorang terus berderet2
insya Allah rezeki nak dapat anak tu ade, usaha, tawakal dan berdoa
memang kesianlah kalau ade org yang tahu cakap je pada yang belum menimang cahaya mata ni
aku pun kalau nak tanya pikir banyak kali takut menguris hati diaorang
kita mana tahu perasaan diaorg ntah2 balik rumah meraung lepas terima tubian soalan
macam adik aku sendiri lambat setahun, tu pun dia da cuak da murung da die
sampai amek anak buah, die jaga macam anak die, sampai bergaduh jugak lah dengan bekas adik ipar kamiorg
sebab bekas adik ipar mengejek die tak dapat anak lagi, tapi adik aku usaha, die pergi berurut, tukang urut ni
kazen kamiorg yang rekemen, sebab kazen pun lambat jugak dapat anak, alhamdullilah da dekat setahun umur anak buah aku skrg
bijak pulak

antara usaha adik aku sebelum berurut dulu
penah terai makan habbatus sauda
lpstu adik aku yg no 2 pegi umrah belikan die buah apa ntah
aku pun lupa

Semue tu mrk dah buat le.  Kecoh pasal org pepun tq le share tips

Selamat ke nak citer kat sini..sbb aku baca bod ni semacam je cara yg mereply..mcm ada saka

penmarker replied at 24-5-2017 04:16 PM
Selamat ke nak citer kat sini..sbb aku baca bod ni semacam je cara yg mereply..mcm ada saka

.semue oke je cume takut seko jin tu je    kite tgk sape mkn cili

Follow Us
Aku rasa ko xyahla ikut apa org ckp..semua tu lgi menambh stress ko je...bila ko mkn ubat ko berubat ko jd berharap..tu semua bikin stress

Pegi jelah jln2 holiday... ada rezeki ank aderla.. hidup ni bukn utk beranak jer. Pendapt aku gtula..

sebu1 replied at 24-5-2017 04:17 PM
.semue oke je cume takut seko jin tu je    kite tgk sape mkn cili

Aku berapa kali nak reply or tulis2 kt sini aku padam.. sebab x mcm bod keluarga..lebih pada bod jin mistik je rasa..  

penmarker replied at 24-5-2017 04:19 PM
Aku berapa kali nak reply or tulis2 kt sini aku padam.. sebab x mcm bod keluarga..lebih pada bod j ...

Haha   tp pasal anak Ni betul kate2 kamu pen.  Semue tu rezeki. Redha je. Jgn stress2

sebu1 replied at 24-5-2017 04:22 PM
Haha   tp pasal anak Ni betul kate2 kamu pen.  Semue tu rezeki. Redha je. Jgn stress2

Betul.. klu nk dengar ckp org mmg streess jdinya.. mcm2 tips la konon..just sedarla Allah yg belum bagi...belum sampai masa...

Ada jer org yg mmg ditakdirkn takkn punya anak.. redha je n move on... enjoyla cara masing2..

Aku bukn ckp kosong aku ckp atas pengalaman..

aku dl pon lmbt dpt anak..lepas 4thn br dpt..ape yg kami suami buat sll bgn solat mlm..sll bersedekah..ms sedekah tu ckp doakan kami dpt anak...pntg dgr kwn2 dpt bby sll g ziarah...hepi kan diri jgn stress,dgn izin Nya dpt peknen..sblm peknen siap ada yg ckp aku mandul..yela kalo bab xde anak ni sll org pmpn yg di salahkan..sdgkan kitorng dah check dua2 ok cm tergolong dlm 5% yg ssh dpt anak..skrg dah 2 org tp 4 thn sorg..huhu..

klu nak preggy tak boleh stress..kena mood ok..

erm cam aku dah 7 tahun kawen, masih xde rezeki.. 5 tahun kebawah dulu tu mmg stress org duk tanya xhabis2.. sekarang xde perasaan apa dah.. buat donno je.. ada rezeki InsyaAllah adalah tu..

Bab2 mengandung ni, biasanya bila kita dok mengharap sgt, x dapat tmbah pulak ngan stressnya lg..tp kadang bila kita dah mula x fikirkan sgt, masa tu tau2 aje dah lekat..

Semua tu ngan izinNya jugak + dgn usaha laki bini ikhtiar mcm2.. Baru2 kawen dulu, aku prnah ambik pil subur. Doc akan bg tarikh utk brsama ngan asben..risau sgt masa tu sbb keturunan belah mak n ayah ada yg kawen smpai ke la ni anak masih x ada..wallahu'alam mandul atau ada penyakit2 lain. tmbah pulak ngan berat badan..sbb slalu dngar org ckp yg badan jenis berisi susah sikit lekatnya..

Tp lpas sebulan pi Klinik sbb slalu pening2 rupanya dah lekat..Alhamdulillah.. Utk anak2 yg seterusnya dah x ambik lg pil subur tu..
Utk TT..smoga TT pun akan diberikan zuriat nnti olehNya..happy2 aje jgn strees2 ya..

ade tak pernah sakitkan hati sesape sengaja ke xsengaja ke.. cer ingat balik.. kalau dh ingat cepat2lah mintak maaf.. kadang kita dh usaha mcm2 tp belum ada rezeki mungkin sebab pernah sakitkan hati sesape sampai org tu doakan tak baik untuk kita

dah 5 tahun tp masih menanti. kebanyakan apa yg dlm list tu dah buat.
raya ni bersedia nak kena hadap soklan cepu mas lagi

Aku lagi leeee raye ni mrk tanye soalan bile nk kurus: Badan Makin naik dah aku suke mkn

mawar_pink replied at 24-5-2017 04:32 PM
aku dl pon lmbt dpt anak..lepas 4thn br dpt..ape yg kami suami buat sll bgn solat mlm..sll bersedeka ...

Solat malam ni....biasanya solat tahajjud ke?

sikap manusia ni dia akan sentiasa komen apa yg dia ada tapi org yang di tanya tu tak ada..ko kena tgk dari perspektif orang tu..

untuk diri sndr, cuba fokus buat perkara lain yg juga berfaedah, banyak menderma, lawat rumah anak yatim, buat baik pada mak ayah, sedara, kadang2 kita tak tahu doa org lain yg kita buat baik tu lagi makbul daripada diri sendiri

insulin replied at 25-5-2017 09:51 AM
Solat malam ni....biasanya solat tahajjud ke?

solat tahajud n solat hajat..