CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jointhecurse

'Kalau aku tak dapat, maka kau pun takkan dapat' - Isteri kedua sihir suami send

saphirra282 replied at 2-6-2017 07:32 PM
Betul.

Tunggu hujung/awal bulan time gaji, lagi kuat penangan sihir.

Gigihnyaaaaa nak ambil nyawa / menyakitkan orang macam nak lawan kuasa Tuhan

beautifulliar replied at 25-5-2017 09:15 AM
Ni tred utk @trisnalovezul indon goblok gagal total pencaras laki malaysia

maaf ya sis..ini fitnah ya..kami bukan guna bomoh utk dpatkan laki malaysia tapi kerna budi kami n pekerti kami yang bisa memikat laki malaysia..maaf bagi aku kalo laki ga layan masakan mereka nikah ini kerna masing2 udah saling jatuh cinta..jgn buat fitnah ya..aku rasa wanita malaysia lagi rmai pakai bomoh walopun itu sirik...

maaf ya aku rasa yang rmai pake guna2 ni orang Malaysia sendiri kalo thailan Indonesia memang ga pkai guna2 utk dapatkan laki..laki Malaysia lihat sendiri keistimewaan yang ada pada wanita Indonesia kalo tidak masakan yang nikah sama wanita Indonesia / thailan aman2 aja hidup ga malah makin bahagia..perceraian pon ga ada kalo nikah sama wanita Indonesia atau thailan tapi kalo nikah sama wanita Malaysia pasti bercerai..maaf tpi itu kenyataan..somiku orang Malaysia sedara mara somiku rmai yang bercerai nikah sama wanita Malaysia.. jadi aku pasti kalo wanita Malaysia ini memang suka pake bomoh utk dapatkan apa yang mereka mau.. aku lihat kwan2 aku yang kahwin sama laki Malaysia ga ada pon trima balasan kerna amalkan ilmu sirik kerna apa? kerna memang kami ga amalkan ilmu itu..bagi kami mau bahagiakan suami kami ikut ajaran alloh itu aja..

baca kisah dalam ni menunjukkan rmai wanita yang terdesak smpai sirik..nauzbillah

trisnalovezul replied at 5-6-2017 11:01 AM
maaf ya sis..ini fitnah ya..kami bukan guna bomoh utk dpatkan laki malaysia tapi kerna budi kami n ...

La siannnnnnnye mbak trisna jongos baru masuk berporum

Baru dapat topup rm10 ke dari laki?

Kedekut betol kata laki gaji 5k tapi bg kamu Rm10 sebulan jah utk topup

beautifulliar replied at 5-6-2017 11:09 AM

Tersilap caras laki engineer cabuk gaji 5k je rupanya

Sia2 je buat musuh merata2 caras laki orang.. alih2 tak berbaloi pun mencaras, letih je

green~tea replied at 5-6-2017 12:38 PM

Sia2 je buat musuh merata2 caras ...

Duk bayangkn @trisnalovezul mesti muka jongos..mesti penuh fb komen ngn set indon2 lain bgtau bangga kawen jate meleis gaji 5k

Padahal sebulan tok laki catu duit nk beli topup pn bercatu

Follow Us
Edited by green~tea at 5-6-2017 11:22 PM

iols sebenarnya nak share kisah benar mengenai sihir yg dihantar kepada arwah ibu tea masa dia muda remaja dulu...  tp sebab tered ni dirogol oleh mbak trisna, maka terencat sekejap niat tea nak share cerita

Alkisahnya begini... zaman late 70s dulu ibu tea masih anak dara muda remaja lg.. adik beradik perempuan ibu tea ni mostly cantik2, sbb keturunan mixed turki-thailand-acheh.. lots of mix mcm king coco tu, tp takde laa cakap slang2 kira jadi rebutan jugak laa ibu tea ni... sampaikan masa ibu & ayah tea nak bertunang tu, ayah tea kena tikam kat dada (3 lawan 1) miss jantung & selamat sbb jiran2 sempat selamatkan dgn parang panjang.. sampai ke hari ni di dada ayah tea ada parut timbul kesan tikaman tu...

ilmu sihir ni terjadi pada ibu tea.. adik beradik dia jadi sakit & ada yg jadi hampir gila... mmg atuk tea usaha berubatkan anak2 dia yang sakit & ada yang meracau2 .. atuk panggil ustaz /tok guru yang mengajar kat kg tu... sbb family atuk tea ni mmg tuan guru yg mengajar mengaji & wakafkan  sekolah agama... so mmg dia berubat pun dengan ustz/tok guru sahaja, no bomoh2 .. ustaz tu together with atuk & ibu tea & adik beradik laa tolong gali tanah2 keliling rumah atuk tea... mak tea sendiri tengok dengan mata dia sendiri mcmana ada beberapa ekor cacing warna kuning gemuk2 dijumpai keliling rumah atuk tea... cacing tu mengerekot2 tapi apabila ditarik keluar dari tanah, automatic cacing tu berubah menjadi besi bhat berwarna kuning... mak tea mmg terkejut sbb dalam sepetang tu saje dah belas2 biji besi bhat dijumpai...
Sampai ke hari ni kami tak tahu sapa punya angkara... mmg family ibu tea masih terkena kesan sihir tu sampai ke hari ini.... bila bawa jumpa doktor pun tatau penyakit ape.. bawak jumpa ustaz2 pun, tak boleh ubat sampai sembuh sbb sihir tu kuat sangat & dah lama duduk dalam badan keluarga ibu tea.. bukan semua ter kena, dalam belas2 adik beradik ibu tea, 5 orang yang terkena... nak buat mcmana, ujian utk kami, semoga Allah memberi ganjaran yg besar di akhirat nnti di atas kesabaran mereka....

Tambah sedikit... mengenai orang yang menikam ayah tea tu, setelah 20++ tahun diorang tak mesra, tetiba ada suatu hari dia datang ke rumah ayah tea... dia datang bercakap2 dengan ayah tea di luar rumah... masa tu ibu tea & tea ada kat dalam... tp kitorang nampak laaa the guy bercakap sambil menangis2 dekat ayah tea & dia peluk ayah tea.... panjang yang mereka bualkan..

Lepas dia balik & ayah masuk ke dalam, kami bertanya pada ayah kenapa tetamu tu datang? Ayah cuma jawab.. oh, dia datang meminta maaf... pendek aje ayah jawab, tanak ulas lanjut pun.. ayah terus masuk ke dalam bilik & ambil wudhu & solat..  

3 hari lepas the guy datang rumah minta maaf, kami dengar dia dah meninggal dunia, kebetulan dia seorang diri kat rumah, ditemui tak berbaju & ada kesan terbakar di badan dia & lidah terjelir sampai ke dada... tp tiada kesan kebakaran pun di rumah tu... agak misteri lah sampai ke hari ni.. tea pun takde nak ambil tahu sgt psal dia

Edited by green~tea at 6-6-2017 12:12 AM

Maaf ya double posting

Bgusnya pesanan ustaz tu.
Kadang2 x beringat.
Thanks

Amina_Mirza replied at 25-5-2017 10:35 AM
Nauzubillah insaf baca cerita TT ni.

I nak share kisah sepupu my spouse. Dia ni cantik orangnya, ...

Ya Allah. apa dengkinya manusia?
da cerai biarkan la.
bg rosak org tu trus xble hidup stabil mcmana.

beautifulliar replied at 5-6-2017 11:09 AM

haha aku ga online kerna malas mau buka laptop..bila punya anak kecil ini hanya mau layan kerenah dia aja selama ini aq hanya lihat forum ini melalui iphone aku aja malas mau online pake iphone susah mau naip hehe.. ini baru rajin bukak laptop.. maaf aku pake wifi ya n telefon pake bil ga main pake topup haha

green~tea replied at 5-6-2017 12:38 PM

Sia2 je buat musuh merata2 caras ...

ga menyesal pon aku nikah somiku.. semenjak aku nikah dgn somiku alhamdulillah  aku berpeluang pergi melancong ke hong kong australia thailan singapur rasanya pasti ada dikalangan ahli2 disini ga pernah lagi ke oversea kan..dia ga pernah lupa bagi uang secukupnya pada aku jadi aku ga payah susah2 kerja untuk punya duit...rezki dari alloh utk orang yang bersukur

baca kisah2 disini menginsofkan aq...rame manusia yang punya hati busuk n mau musnahkan orang lain untuk hidup senang dengan cara sirik..bertobatlah.

green~tea replied at 5-6-2017 11:19 PM
iols sebenarnya nak share kisah benar mengenai sihir yg dihantar kepada arwah ibu tea masa dia muda  ...

kesiannya family tea, memang sihir2 ni boleh bawak ke mati kan..teringat arwah abah, hari ni pulak
tahun ke 13 arwah abah tinggalkan kami, pun disihir juga..iols sekolah lagi masa tu..

trisnalovezul replied at 6-6-2017 03:57 PM
haha aku ga online kerna malas mau buka laptop..bila punya anak kecil ini hanya mau layan kerenah  ...

Ye ke trisna online kemain nk berlaptop ber i phone bagai. Padahal ko g cyber cafe tiap kali nk guna internet..tu je yg mampu bayar rm3 sejam

Sian trisna berlaki ngn zul baru dapat merasa g obersea..ye ke tu tah2 zul nak bawak g langkawi pn tak mampu kemain nk berhongkong australia bagai..

beautifulliar replied at 6-6-2017 04:06 PM
Ye ke trisna online kemain nk berlaptop ber i phone bagai. Padahal ko g cyber cafe tiap kali nk gu ...

Kalo nak bergasak nn trisna kat bod CI baru syiok.. wakakakaka

trisnalovezul replied at 6-6-2017 04:00 PM
ga menyesal pon aku nikah somiku.. semenjak aku nikah dgn somiku alhamdulillah  aku berpeluang per ...

Ok lah iols percaya je u dah sampai hong kong singapur thailand aussie (read : perth) sbb mmg acik2 gomen gaji 5k pun gi tempat2 camtu

Nak juga mencelah cerita, kisah ni berlaku waktu saya berusia 18 tahun dan adik berusia 16 tahun.
Ada kenalan keluarga merisik saya, bapa saya menolak cara baik dengan memberi alasan yang anak dia nak belajar lagi dan nak bekerja dulu.
Memandangkan jawapan begitu, mereka minta pula adik saya. Lagilah bapa saya keberatan.
Pulanglah mereka dengan riak2 muka yang agak keruh sedikit.
Beberapa hari selepas tu, bila petang je saya dan adik akan menjadi sayu dan menangis macam orang angau..ini seperti yg diceritakan oleh famili..
Makin berangin, makin sayu dan makin kuat tangisan...ada masa macam nak terjun dari beranda rumah. Akhirnya bapa panggilkan pak sedara yg ada ilmu untuk tengokkan keadaan kami. Katanya ada yg buatkan sebab sakit hati kena reject. Malam tu pakcik tu gunakan khidmat khadam/pendamping. (Info: kami non muslim ya).  Kami tak tau prosedur bagaimana sebab dia buat sensorang waktu malam..esoknya dia bagitau orang tu dah buat melalui gambar kami. Selepas dijampi, gambar kami diikat pada pohon pokok kara tepi sungai. Sebab tu semakin angin kuat bertiup, semakin kuat ledakan emosi kami berdua.  Seandainya gambar tu terjatuh ke sungai dan dihanyutkan, peluang untuk sembuh agak tipis.  Khadam pakcik tu berjaya bawa gambar kami balik dan tunjukkan. Ada tulisan yg tidak tau bahasanya dibelakang gambar. Petang tu juga, lepas kumat kumit mulut pakcik baca apantah serapah dia gambar tu pun dibakar. 3 malam berturut kami dimandikan dengan air limau purut.. Dengan izin Tuhan, kami dah tak alami apa2 lagi seperti sebelumnya.  Kami cuma doakan agar kalau betul orang tu bertemu jodoh dan sempat bertaubat.  Pakcik yg ubatkan tu dah lama jadi mendiang sebab sakit tua. Tak tau apa jadi kat sidekick dia, samada dihantar balik atau diperturunkan kat sesiapa......haishhh panjanglah pulak naip ni ha..tak pandai buat summary..

green~tea replied at 5-6-2017 11:19 PM
iols sebenarnya nak share kisah benar mengenai sihir yg dihantar kepada arwah ibu tea masa dia muda  ...

Al fatihah utk almarhumah mak tea..
Sebak baca kisah mak tea
Orang yg sanggup gunakan sihir utk puaskan hati sendiri ni memang betul2 mempunyai hati kering dan hitam. Dosa tolak tepi asalkan hajat tercapai. Puas hati bila org yg disihir tu meninggal.
Kadang2 org mcm ni adalah org yg nampak baik luarannya tapi dalaman dipenuhi sikap syaitonirrojimmm.