CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: berliku

Kenapa Mesti Jadi Yang ke 2

dalam hidup ni kena la pakai akal... hidup bertunjang nafsu tak ke mana.

tak salah bercinta, tp belajar la cintakan diri sendiri & family dulu. Allah dah jaga hang tak jodohkan hang dgn jantan mcm tu, tu pun hang tak reti bersyukur? Terang lagik bersuluh spesis jantan tak guna tu. Better jd andartu yg senang lenang dr hidup merana semata nk berlaki jantan durjana...

Edited by ninja boy at 27-5-2017 01:02 PM

sis kena ingat ramai wanita mengandartu sampai ke tua sbb bg laluan wanita2 lain utk menikah 1 laki 1 wanita gituh. sbb hujung2 semua akan salah wanita saja spt perampas laki org, menjadi andartu, menjadi janda, memikul biawak, anak jadi penagih dadah, itu semua salah wanita belaka, laki2 x nampak salah gituh
sis sepatutnya berbf kan jonny deep ka, brat pit ka salman khan ka sbb mereka x kan melukakan hati kamu

Kalau dia betul sayangkan tt mesti dia tak kahwin dgn org lain.
Dia akan jumpa dgn family tt dan pujuk.
Ini dia kahwin lain.
So move on je.
Jgn jadi org yg kedua...

Tq semua atas peringatan demi peringatan...kecaman...aku betul2 hargai...bulan puasa ni aku nak minta petunjuk...moga Allah tunjukkan jalan yg terbaik untuk masa depan aku

Aku hargai kalau korang nak kecam aku...betul...supaya aku sedar

Am sorry tapi you pun tau kesan dan akibatnya when you first 'kawan' dengan laki orang tu.
Tapi biasalah cinta itu buta, walaupun you tau apa akibatnya berkawan dgn lelaki orang tapi you masih teruskan juga sebab cinta itu buta( I ckp daripada pengalaman cuma bezanya bukan laki orang tapi I tau dia kaki perempuan, still I stay juga dgn dia)
Anyway, I tau memang susah especially kalau you jenis yang susah sangat nak falling in love. Lagilah dan I baca you pun dah lama berkawan dgn dia tapi you have to move on.
You kena move on, sebab thats life.
Life isnt fair, you get your heart broken, you get your heart fixed and broken again. Being betrayed yada yada.
Itulah kehidupan. Tapi whatever it is, sila move on! It will take some time, it will. Benda macam ni bukannya senang I tau. But time will heal your wound.Dan I suggest you pergi mingle around! Go have some fun! Buatlah apa yang buat you happy. Best of luck

Follow Us
malas bebel pjg2.. cuma nk ckp MOVE ON je dik.

berliku replied at 26-5-2017 12:20 PM
aku ni setia orangnyatakkan aku carik org lain

Maaf tanya. What's so special about him? Nampak mcm that bf sgt istimewa utk you.

Anyway, it's your life - kalau sanggup, why not? Kalau I, I can't even share my desserts; let alone a man.

berliku replied at 26-5-2017 10:27 AM
OKlah...aku rasa kalau korang baca tajuk pon dah tau kan?
Ni memang kisah aku sendiri
Aku nak mint ...

Yg mak bapak ko dah kenapa?? Apasal laa jadi penghalang kebahagiaan anak sendiri?? Parent ko ingat ko artis ke.. kahwin je lah. Mak bapak sekejap je tak suka... lama2 ok la.. suka pulak diorang tahu Bg order je..bukannya duda bercerai pun tapi mati bini..sorry tapi sbg org yg selalu tengok perkahwinan kawan2 aku yg delay disebabkan mak bapak yg pentingkan diri mcm ni, aku nasihatkan go for your life. Mak bapak kisah plak nafsu ko mcm mana..In terms of securitiness ko mcm mana..maaf kalau komen aku berbunyi kasar

berliku replied at 27-5-2017 10:05 PM
Aku hargai kalau korang nak kecam aku...betul...supaya aku sedar

Jgn lah sedih pasal forumer..diorang cuma tahu komen pentas hidup org lain..tapi ko dah berkawan lama 7 tahun dgn duda ni, ko teruskan je. Ok?

move on jelaa..

arwah bini 1st mungkin tiada daya pergi serang kau..sbb tu dia hnya mampu berdoa shj..

mungkin yg ini, akan berperang dengan kau..

seblom berlaku apa2.. anggap je la korg tiada jodoh...

wanitajelita replied at 28-5-2017 04:02 PM
Jgn lah sedih pasal forumer..diorang cuma tahu komen pentas hidup org lain..tapi ko dah berkawan l ...

The guy da kawen baru sis

nuryakmal replied at 28-5-2017 05:02 PM
The guy da kawen baru sis

Laa..bila tu? Buat penat aku Bg semangat

Apa khabar sis? Lama x nampak? Wj dah tak kerja Putrajaya dah..eceh mcm la org tanya

Jgn lah sedih pasal forumer..diorang cuma tahu komen pentas hidup org lain..tapi ko dah berkawan l ...

Teruskan WJ?.....

Akak rasa klu tt lupakn jantan tu...tt akn lebih bhgia....jantan tu perlukn tt sbg atm machine je....

Nak kwin pun kena kat siam...see, mcmana jantan tu downgrade tt....

Takkn le sbb dah kenal 7thn, tt kena teruskn...dah Allah selamatkn tt 2X dari hidup bersama jantan tu...buat apa nk sakit sakit hulur leher lagi...

Bf tu dah ada bini baru sis. His family lagi yang pergi pinangkan

Tukar nombor dan jangan inform dia. Move on.

Carik jela lelaki lain tt walau duda
Btw i duda

Laki tu bodo keape? Xkn la mak pkse nikah as letak parang kt leher tme die akad...nmpk sgt die jz anggap u tu 2nd choice or back up...

Cr org lain je. kne kuat 7 thn pnye kenangan x mudah nk lupa tp x sukar yg disangka...doa byk2

Laki tu bodo keape? Xkn la mak pkse nikah as letak parang kt leher tme die akad...nmpk sgt die jz anggap u tu 2nd choice or back up...

Cr org lain je. kne kuat 7 thn pnye kenangan x mudah nk lupa tp x sukar yg disangka...doa byk2

Jangan jadi typical pompuan yg lembik boleh tak? Abis tu kalau nak kat dia, kang dah kawen dia tak adil - bukak thread baru la kan?

Dah terang masa dia berbini dia carik lain, masa dia takde bini dia boleh dapat lain. What makes you think he puts you above everything else? Kalau tak, takkan la dia pergi kawen org laen. Baik he works things out with you. Kan?