CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: berliku

Kenapa Mesti Jadi Yang ke 2

Mula-mula cakap kongsi je. Lama-lama ...

wanitajelita replied at 28-5-2017 04:02 PM
Jgn lah sedih pasal forumer..diorang cuma tahu komen pentas hidup org lain..tapi ko dah berkawan l ...

I is ok je pon diorg kecam...sebab aku perlukan dorongan tu...utk move on

knnk replied at 28-5-2017 10:19 AM
Am sorry tapi you pun tau kesan dan akibatnya when you first 'kawan' dengan laki orang tu.
Tapi bia ...

Thank you so much...somewhat soothing   

QIsmail replied at 28-5-2017 02:39 PM
Maaf tanya. What's so special about him? Nampak mcm that bf sgt istimewa utk you.

Anyway, it's  ...

Tahlaaa...ikotkan x hensem...xder harta...
Maybe cara dia...pendirian dia...

Siapa suka kongsi ??

wanitajelita replied at 28-5-2017 04:00 PM
Yg mak bapak ko dah kenapa?? Apasal laa jadi penghalang kebahagiaan anak sendiri?? Parent ko ingat ...

Aku x open pasal my feelings dgn my parents...bila aku kwn...aku diam2.mungkin itu kesilapan aku.diorg nak yg kalau boleh macam aku laa senang cerita...bukan nya yang jauh dan beranak pinak

Victorioussss replied at 28-5-2017 10:32 PM
Carik jela lelaki lain tt walau duda
Btw i duda

Haha...tapi dia pon duda gak dulu

Follow Us
pichee replied at 28-5-2017 11:01 PM
Laki tu bodo keape? Xkn la mak pkse nikah as letak parang kt leher tme die akad...nmpk sgt die jz an ...

Yup...btol tu.thank u.

lwyl replied at 29-5-2017 12:05 AM
Mula-mula cakap kongsi je. Lama-lama ...

Lama-lama??jadi apa?x terbayang buruk mana lagi benda ni boleh jadi

blythes replied at 28-5-2017 11:36 PM
Jangan jadi typical pompuan yg lembik boleh tak? Abis tu kalau nak kat dia, kang dah kawen dia tak a ...

Actually...itulah yang aku fikirkan.dia boleh perbetulkan segalanya instead dia senang2 nikah as if dgn aku dia boleh settle kemudian.

Doakanlah aku boleh move on

berliku replied at 27-5-2017 05:47 AM
For the time being, dia yang abaikan msg aku.sebab aku pertikaikan lagi samada betul dia perlukan  ...

Motep ko nak ber'salam ramadhan ngn laki org? Sudah2 la tu. Kalo ko pilih nak memintal memori 7 taun lalu tu, ko teruskan. Tapi aku rasa better ko melangkah pergi. Setakat nak jadi tempat unt menampung lubang2 kehidupan dia buat ape? Hati ko sendiri pun berlubang dia kerjakan. Baik ko tampung hati ko dulu. Mula2 ni payah sikit. Lama2 ko ok. Banyk lagi perkara menggembirakan dlm hidup ni selain menunggu laki sedemikian rupa sis.

Sedih ko cipta (sdgkn ko boleh lari dari kesedihan tu). Bahagia pun ko cipta (sdgkn ko x nk cari gembira, ko pilih unt stay berduka n jadi spare tyre).

P/s: duit yg ko bagi kat dia, ko boleh simpan unt g travel. Jauh perjalanan, luas pandangan, ramai org ko jumpa. X de la memori ko asek terperap ngn laki tu. Salam Ramadhan sis!  

First ko kena kuat dan teguh pendirian. Tak guna hadap laki tak guna tu. Ko makan hati sorang2 dia bahagia berbini sampai dua kali. Cut all the connection dengan dia, anggap tu kenangan ko dan dia. Move on. You worth more than you think!

berliku replied at 29-5-2017 12:16 AM
Yup...btol tu.thank u.

I ada story psl my friend...

Die pn berkawan ngn hsbd org...dh 9 thn tau...9 thn die berkawan snyap2...x rmi pn yg tau psl die berkawan gn sapa..i je among our circle friend yg  tau..

Mmb i tu cukup baik..solat career...budi bahasa..rupa..duit..harta..ha..perfect la...laki tu pn bkn keje biasa..manager company o&g...laki tu pn baik ngn fam die..cukup jg anak isteri..xde kurang la bak kata mmb i ni..

Yg jd salah adalah mereka terjatuh cinta..itu je..dari tahun ke tahun..mmb i tu brkawan ngn laki tu..tp x nmpk pn tanda2 laki tu nk kawin ngn die..ada je halangan..anak nk exam la..wife pnye mak bru meninggal la..wife terpregnant la..

Tp laki tu tetap baik layan mmb i..mmb i pn still tgu die...pdhl mmb i dh nk msuk 35 dh..i pn x tau nk ckp ape..nk srh die tgu or cri org lain...

Pendek kata..i rse laki tu x de nk buat kawin pn..jz suka2 je..

berliku replied at 29-5-2017 12:17 AM
Lama-lama??jadi apa?x terbayang buruk mana lagi benda ni boleh jadi

Nasihat saya cari yang single. Sanggup kongsi suami selama 40 tahun andai kata awak hidup sehingga umur 70 tahun?

Move on je la sis. Daripada merana di kemudian hari.

Lupakan je sis... Sis pon berhak untuk bahagia...

wanitajelita replied at 28-5-2017 06:45 PM
Laa..bila tu? Buat penat aku Bg semangat

Apa khabar sis? Lama x nampak? Wj dah tak kerja  ...

ada dia mentioned tu sis. so at the moment the guy ignore dia.. sheols yang terhegeh hegeh wasap

aa uols dulu building safety 7G1 kan

laki tu mcm tak serius nak kat u, better u move on walaupun susah, try harder yach!

berliku replied at 27-5-2017 10:04 PM
Tq semua atas peringatan demi peringatan...kecaman...aku betul2 hargai...bulan puasa ni aku nak mint ...

Kalau ikutkan cerita TT, Allah dah tunjuk dah sikap ex bf TT tu..TT je indenial..
Anyway, kalau boleh jadi yg pertama why lah asek nk jd yg kedua??

Nth2 masa die duk argue ngn TT recently, balik umah peluk bini jgk..bergurau senda ngn wife jgk walhal TT duk menunggu balasan salam ramadhan..
Die da clearly menunjukkan sikap dia da tanak ngn TT, mesti bangga gila mamat tu bajet terhegeh2 lg ngn die, dari 1st bini sampai berbini skg pn duk hegeh2..

Tolong la bg laluan kat bini die tu nk bahagia, jgn la ganggu rumah tgga org..
Kalau hubungan TT musnah, jgn la seret manusia lain yg x bersalah sesama terheret dlm masalah hubungan TT, cukup2 la dgn laki org yg xde prinsip ni..

Bln baik hari baik patutnya TT aim utk carik suami, bkn aim bersuamikan suami org lg..kalau nk nangis2, nangis lah puas2 dlu, pastu bangkit blk..
Jgn bg org suke2 mempergunakan kite, buat baik berpada2, buat jahat jgn sekali..

Tp kalau TT nak jgk ngn mamat bf TT tuh, baik TT fight jela..TT mmg layak dpt laki jenis tu..sesuai ngn attitute TT yg keras kepala batu..
Sekurang2nya TT dah menyelamatkan wife baru die dr pangai setan laki tu nanti..

all the best ye TT..

Maaf..tapi apa kata akak muhasabah diri.dalam situasi akak ni simpati saya tumpah pada si arwah isteri prtama..takde siapa tahu betapa derita,sakit ditanggung sorang2 dan paling sedih brtahun2 menjadi saksi kecurangan suami sendiri di saat nyawa di hujung2..sedangkan akak dan laki tu bergembira tanpa fikir perasaan org2 yg trluka.akak sangat pentingkan diri sendiri,berbahagia atas airmata insan tak berdaya macam arwah..siap duk memikir bila si laki bacul tu nak meminang akak.sebelum dia mati,ade akak minta maaf?dosa pada manusia tuhan pon tak boleh nak ampunkan..

Doa orang teraniaya ni tiada hijabnya akak..akak tak takut ke dengan kifarah.orang tu pon dah tiada..akk nak minta maaf pada siapa.akk rase akk tak salah sebab tak bertepuk sebelah tangan tapi berdosa ye kacau rumah tangga orang..sekarang ni laki tu pon da ade bini baru,akak ingat dia heran dengan akk ke.bini dia sah2 barang baru..dengan akk bertahun2..kalau dia bagi alasan pon mungkin nk sedapkan hati akak je..tapi bila balik rumah,dia dengan bini macam pengantin baru..akak jgan jadi bodo bole tak.berhenti letak titik kebahagiaan hidup tu atas lelaki.bahagia itu satu pilihan..akak yang selama ni pilih derita..kalau sunyi,bela ank angkat..mana taw akak tua nanti,budak tu yang bela akak pulak..

Rate

1

nasihat aku move on je beb..

aku pon pernah jgk bercinta dengan laki org.. syg mmg syg tp nak buat mcmana, dia dah berpunya.. aku tak tergamak nak lukakan hati org lain hya utk memuaskan hati aku..

by the way, ni pulak kali ke2 ko bakal jadi yg ke2.. sepatut dah lama ko move on..

tak payah pikir2 lagi dah..