CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lobai+Astaga

[Tempatan] Bangsa Manakah Anda Pilih Sebagai Jiran?

my next door neighbor  sebelah kanan family serani, belah kiri rumah sewa, tapi owner melayu. Sepanjang jalan tu, family melayu boleh kira berapa kerat. Tapi ok2 jer.. jiran jenis friendly tapi x menyibuk hal masing2. Family aku paling rapat dgn family serani sebelah rumah tu..incase emergency, aku minta dia org tolong tengok2 rumah.

Dah merasa berjiran semua bangsa baik Melayu, Cina atau India. Bagi aku semua sama je..

Prefer melayu...

Senang buat kenduri.atau ada majlis2 tertentu..
Xde anjing. Xde bunyi loceng.. xde bunyi mercun...

Masa beli rumah soalan pertama ai mesti tanya org kiri kanan mesti melayu..  dan hajat ai tertunai ngeeee.. dan ai aman tenteram jha berjiran melayu.. pengalaman so sgt2 harmoni dan perpaduan pada tahap yg tertinggi...

tak urban la ngaku prefer suka jiran melayu

padahal sendiri melayu bontot berkerak celah kelengkang  hitam

Acik_Whitney replied at 26-5-2017 08:04 AM
prefer chinese. sbb suka buat hal sendiri.
mintak dijauhkan jiran melayu berkerak yg suka ambil tah ...

hahhaa....melayu mmg busy body....

akak baru semlm kena....tgh dok membebel dekat anak2...(akak mmg suka membebel)..

tetiba jiran bawah pi sound akak..."marah anak..marah anak....meh sini cer marah aku nak tgk" (jiran ni lelaki n akak tak pernah kenal dia..akak rasa dia baru pindah situ 2,3 tahun..sbb akak duduk dah dekat 20 years since belajar sampai beranak pinak x pernah ada jiran busy body...)

akakk dlm hati..."eh....knp pulak..." akak pun dah geram  sound lah balik" eh, anak aku suka hati aku lah...ko sibuk knp"...than dia diam...

x lama lepas tu akak dr sofa..panggil jek lah anak2 suh tido...mmg kuat lah.sbb jaraknya jauh...akak duduk dekat sofa tepi tingkap...

"adik...kakak masuk tido dah pkl 9 ni, kang tido lmbat2...jadi nak jadi apa...suka campur hal rumah org pulak" (akak lebih kpd nak perli jiran tu bawah rumah tu sebenarnya)

tiba2 dia bunyik lagi..." eh tak abis lagi"...akak pun apa lagi.." eh anak aku nak suh tido pkl berapa suka hati aku la...anak ko x nak tido ke nak apa ke...ada aku kisah.." pastu senyap dah... x pasal2 akak jadi makcik2 bergaduh dgn jiran yang tak kenal...x pernah2 di buat sepanjang hidup selama ni......

sepanjang akak duk situ takpernah2 ada org busy body...seblm ni jiran2 india n singh....tapi uncle tu dh pindh n dia sewakan rumah dia gamaknya....

please lah jiran jgn menyibuk....

seri_mawr replied at 26-5-2017 09:23 AM
hahhaa....melayu mmg busy body....

akak baru semlm kena....tgh dok membebel dekat anak2...(akak ...

Hakak duk flat pprt ke.. mmglaa..     . Hakak beli rumah lain laa.. duk flat pprt mmg cam tuu..

Follow Us
jiran kanan cina..jiran kiri india.. both memang sgt best..  depan rumah aku pun sama...ada melayu sebelahnya cina n india..

sblm ni jiran aku sbelah kiri tu family india yg lain.. duk berperang setiap hari..bergaduh mcm nk pecah rumah.. nasib baik depa jual rumah tu kat india lain..  yang ni aman2 je.. hihii

vote kaum lain selain melayu...sebab melayu jenis busuk hati..aku ada banyak keter pon komplen kat management..bongok!!

Jiran melayu pun kalau baik ok jer..asal jgn menyibuk sgtlah  

jiran melayu yg ada ni ok lah.. tp suami dia slalu ajak laki aku bersembg depan pagar..
yg akak tu ok.. maybe dia tau aku bukan ada mood nk berborak dan bersosial dgn dia sgt.. duk rumah lg bagus..

Buritan replied at 26-5-2017 09:30 AM
Hakak duk flat pprt ke.. mmglaa..     . Hakak beli rumah lain laa.. duk flat pprt mmg ca ...

akak mmg nak pindah dah lepas bersalin....bulan 8 ni last duk situ...tapi akak duk situ dari belajar kot...abis belajar owner tu jual rumah tu pada akak...than sampai dah ada anak dua...tak pernah2 jiran akak mcm gitu...ni first time.....
akak dok pikir lelaki turun dr mana jadi jiran bawah rumah aku ni....klu laki akak ada semlm (laki akak lak out station 2 weeks)....mmg akak turun bawah tnya apa masalh ko ni...
x suka sila pindah...duduk pun menyewa menyibuk hal org...

Any race but lobai2 Mulayu, sebab kaki sebok dan perasan suci

jiran cina mmg x amik tahu hal kita...
tapi derang ok...(pengalaman setakat ni yg pernah berjiran dg aku lah)

jiran melayu...ada yg baik...ada yg busy body...hal rumah org sibuk campur...

jiran singh ok...

jiran india...suka bising...tapi aku tak amik pot sgt derang bising2..dah tu style dia...

jiran belah kanan rumah akhak chinese... x byk ckp tapi helpfull selalu tolong siramkan pokok bunga akak

jiran belah kiri melayu... sempoi , sembang bila perlu jer, x jaga tepi kain org sbb masing2 sibuk dengan duniawi

belakang india... baik hati nampak beriman

jiran2 akak kebanyakan cina...  kalo ade kecemasan mmg saling menolong walaupun kurang komunikasi, diorg x eksyen tapi kalo eksyen akak pun eksyen gak

mzz tak kisah sangat tapi bergantung kepada majoriti penduduk dekat the whole area tu

macam mzz membesar area chinese..ni bila duk area melayu rasa macam weekkk sangat
just trying to get used to it..sebab ramai yang ok tapi banyak juga yang tak ok

dah lah suka preng preng motor..lepas tu asal kenduri ja nak buat karaoke

Jiran meol kiri kanan atas bawah expat. Deols bebaik ja. Sometime ajak lepak2 kat tepi pool sambil buat bbq party every wiken.

Tp meol x suka paki, india bebetoi dari india mari tuhh, dgn ereb.  Sbb mcm x penah tgk pompuan. Bila tgk pompuan mcm nak terkeluorr bijik mata.

Pastu sebuk mengekor nak tahu duk level berapa. Dasar stalkerrr

Aku suka kalo berjiran ngan pondan..wangi jer rumah diaorg & so happening bila diaorg buat majlis bersantai bersama2 pondan..peramah uolss & selalu update kt aku psl rumah aku kalo aku blk kg..siap snap gambar laman & diaorg jugak rajin tlg bersihkan halaman depan gate rumah aku sbb kt rumah diaorg tu ada tanam byk pokok bunga & pokok mangga..daun dari pokok mangga tu byk gugur & iolss xkisah pun..

Yg komen takmo jiran melayu ni duk ingat perangai depa tu bkn typical Melayu

sebenarnya kajian ni ada sedikit pincang...bukan isu bangsa ape...tetapi kawasan mane yg menjadi pilihan?

kalau boleh penduduk mesti 1malaysia, mempunyai taraf pendidikan yg sama, taraf ekonomi yg sama...

tidak ada gunanya seorang berbangsa cina duduk di kalangan penduduk miskin yg berbangsa melayu atau india...

ataupun bangsa melayu yg miskin, duduk di kalangan bangsa cina dan india yg kaya...

penduduk perlu lah sekufu...yg miskin duduk dgn yg miskin, yg kaya duduk dgn yg kaya, yg berpelajaran duduk dgn yg berpelajaran...tetapi setiap faktor perlulah 1malaysia...

aku suka je jiran2 melayu

tak suka berjiran. leceh je kalau terserempak nak kena senyum2, say hi segala. aku anti sosial.