CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lobai+Astaga

[Tempatan] Bangsa Manakah Anda Pilih Sebagai Jiran?

seri_mawr replied at 26-5-2017 11:34 AM
sila pindah.....
aku dah duk situ dah nak 20 tahun kot....kitaorg kat situ tak pernah campur hal  ...

Duduk mana?. Tak soundproof sangat. Kalau waktu marah anak2 cuba tutup tingkap dan langsir masih boleh dengar jiran lain ke?
Kesian juga dengan jiran2 lain. Malam penat, dengar suara bingit, marah2. Tempat sy weekend,  vakum, bertukang amat tak digalakan. Kesian jiran2 lain. Kalau cari pasal, report terus ke management dan bagi surat amaran. Memang la macam kiasu sangat, tapi untuk keselesaan bersama. Mungkin jiran2 akak sebelum ni tak nak campur sebab nak jaga kehormonian tetangga dengan menggadaikan gegendang telinga.

I prefer jiran i awek2 melayu atau amoi2 single

jiran aku kat rumah mak aku depan belakang kiri kanan semua india.. and dorang sangat  x memberi masalah... pasal bau tu.. mmg ada..tpi masih boleh diterima la

rumah aku pulak sebelah2 cina... pun x de masalah

Peterpan17 replied at 26-5-2017 12:57 PM
Kawasan rmh aku majoriti cina. Ada anjing tp tak pernah ganggu kami kecuali cina atas floor unit ...

Untungla peter...aku pnh kena kejar ngan anjing jiran..smpi skrg fobia ..nasib la skrg dok shah alam..susah sgt nk jumpa anjing

c===8 replied at 26-5-2017 09:18 AM
tak urban la ngaku prefer suka jiran melayu

padahal sendiri melayu bontot berkerak celah kelengka ...

best answer so far
kah3

vandergooh replied at 26-5-2017 11:17 AM
Ikut pengalaman akak dan ada 2 biji rumah yg ada kejiranan ni....

Pilihan akak berjiran denga ...

Btl.. i x thn berjiran ngn yindia...

1. Bila mgrib je berasap2 umh kita berbau sbb die semayang
2. Jiran i tu ramah tp dorg suka mabuk todi..lepak kt luar umh rmi3 pastu mabuk..
3. Suka bela anjing pastu bising wei..anjing kecik kt dlm umh..anjing besar kt luar umh...mmg bising all the time
4. Mmg dorg suka amik hak kita..ampaian mak i pn die amik buat sidai bju die.. pastu kita kne minta plak..die selamba je bg x malu

Follow Us
Muntz replied at 26-5-2017 11:53 AM
Aku suka jiran berbagai kaum. Lebih diverse. Kalau ada Jewish atau negro skalipun aku tak kisah. Ska ...

mun musim raya, ad jak kak adzi ngerepak pasal org men mercun

depends. tak kisah pun bangsa apa..asalkan pembersih, tak bising, tak penyibuk, hormat jiran. aku pernah berjiran dengan chinese yang jenis berkira, kedekut n kepochi hal orang lain. so tak semua chinese tu okay.

sekarang jiran sebelah kanan, melayu. jiran sebelah kiri, cina. jiran depan rumah india. so far okay n tak mendatangkan masalah

Apa bangsa pun ok...janji tak kepoh sangat

Sama la. Pe bangsa pon x kisah janji tau batas2 berjiran. Jiran Melayu ada yg langsung x tego, ada yg setiap detail kita dia nak tau. Jiran Cina ada yg friendly jumpa just senyum, ada gak nenek2 yg kepoh bz bodi. Jiran India ada yg ok siap bg murukku time raya, ada gak yg dok brebut ampaian, umah bau colok, ade jugak yg pesen kul 3 pagi dok panggil amma suh bukak pintu. Rasanya dah hampir bertaun2 dah. Kalo kumpul singgit seminggu pon dah ckup utk duplicate kunci umah .
Vacuum bertukang me mmg limitkan siang hari je. Kalo btukang lebih2 weekend rasanya smpai tengahari sabtu je limit. Tmpat me kenduri berkaraoke till kul 12 malam jah. Terpaksa menahan tlinga jugakla.
Kul 11 malam td ada pulak yg bertukang, time tu baru tringat frame gambar x gantung lg kot
Susah kalo xde sivik nih

wadiunong replied at 26-5-2017 11:11 AM
eii annoyingnya kalau akak jadi jiran saya. dok terpekik2 macam tu.

maksudnya suara ...

Agknye jiran dh 10sen sgt kot...tiap2 ari terjerit2 mrhkn anak...org blk kje pnt2 nk relax2...tp kne plak hadap org jerit2 mrhkn anak...

Yg x thn siap blh nk berlawan plak perli2 dr dlm umh..gila x bergema laingan tu smpi jiran blh dgr...x malu ke?

I pn ada anak juga...mrh juga..tp x la ari2..sakit jantung nk mrh ari2..

Loxlaxman replied at 26-5-2017 02:33 PM
Abe Lox setuju, cumanya kalau jiran abe Lox tu bangsa lain, satu je abe Lox minta..bior ler seksi, ...

simpan saja angan2 hg lox taman desa murni 100% warga tua anak2 semua dah merantau tinggai makpak toknenek saja

i benci jiran2.. x kira bangsa apa.. i just hate people.. sepatutnya i duduk umah tgh utan jauh dr org.. tapi itulah.. keadaan semasa skrg x mengizinkan.. jelesnya i kat kat ipar biras duai yg dok banglo tgh utan kt kg tu.. ciss..

dulu jiran2 cina, india.. menyampah yg jnis bela anjing x reti jaga..

skrg jiran melei plak .. mula2 jiran tua tu penyebok, tegur x iklas pstu kuat perli.. dhla bongok suka buka lagu nasyid kuat sesuka hati dia je..

pstu i maki skali, baru tenang skit.. penyebok je.. puih

Jiran I kiri kanan semua Chinese. Semua jenis buat hal sendiri.

abe kalau boleh nak jiran aweks cun

aku prefer Cristiano Ronaldo ......senang nak mengorat

as long bukan malay, arab and black. especially malay yg bekerluarga. suka sgt amik tahu hal org. my preference chinese.

aku suka melayu..hehe.tp ok je klau bangsa lain pun.
skarg ni pun kiri kanan dpn belakang melayu...ok2 je sbb style kwsn aku duduk ni semua keje..blk da ptg terus masuk umah..xde gosip2 mesyuarat tingkap.aku je keje shift..klau siang hari sunyi je.aman damai..hehe.tp kalu jumpa time kat luar tgh tgk2 pokok bunga elok je angkat tgn tanya khabr skit2..

Bangsa apa pun x kisah.janji tau semangat kejiranan dan ada batas bila nak amik tau hal org.

Jiran sebelah melayu. Jenis x amik port.bila nampak senyum angkat tgn je. Ok la tu. Asalkan x nyombong.

Sebelah rumah lelong. Rm500k. Sapa nak jd jiran aku?

Mintak dijauhkan jiran koliang sembang macam nak gado.. Deyyy deyyyyy
Kalau semabahyang time berasap siap Bau tak tahan...
Kalau jenis educated punya koliang ok la...
Ciknepet plak anjin bising nak mampos rasa nak sepak ja ..bila makan ba Alif ba ya busok nak mampos
Kalau Melayu  jenis kepochi pun payah
Prefer duduk dengan orang asli sakai