CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RatuBilqis

its ok

toyokimura replied at 30-5-2017 04:08 PM
Saya dh byk kali tanya suami. jwpn dia mmg cakap takde apa dgn girl tu. tak tau nk wat apa lagi.tp ...

Screenshot la sis. Sbb klu tnya mmg diorg x mengaku.

aku.semut.merah replied at 30-5-2017 04:07 PM
Tinggalkan je la. bina hidup baru. Sorry nasihat aku mmg sfraight forward. Belajar dari pengalaman l ...

Kau rasa senang ke nk bina hidup baru?....
Tak tau lagi dugaannya mcmana....anak anak berpisah kasih....

Tak tau lagi lelaki yg mcmana yg akn tt ni dpt...dpt bewak,,tak ke mnyusahkn hidup?...klu tt tak kawin, dugaan dari jiran jiran pulak yg pandang serong pd janda....

Skrg hb tt dah nyesal...dah berubah...nk buat pe ungkit ungkit lagi...nk buat pe cari masalah lagi....

Tu pendapat aku lahhh....

green~tea replied at 30-5-2017 02:21 PM
Susah plak nak caye diorang claim paku membengkok didepan pintu...  

Make sure tt check bebet ...

Apa pekdah sampai nak check sahih tak sahih dorang berpaku green tea?....sekadar nk puaskn hati je kan?...pastu cederakn hati.....nk lagi puaskan hati, mintak cerai....bawak anak anak jauh jauh dari ayah dorang.....

Apa yg tt dpt?.... :zz

salam tt

awak da luahkan segalanya yg terpendam dlm hati kat sini
it is hard to move on and forget what he has done
but you HAVE to tink for your kids

abaikan aje suami tu buat sementara ni, kalau hati masih lagi berdarah
concentrate saja pada anak2 buat masa ni
sbb anak2 la menceriakan segalanya

insya Allah nnt hati sis tergerak nak buat pilihan

the ting is kita kat sini tak bole nak kasi nasihat yg sesuai
kalau kita ckp bercerai,, ibarat kit meruntuhkan masjid yg ada
kalau kita ckp stay with husb, takut nnt awak yg merana makan hati

so time will tell and hope to ease your pain

jazaa100 replied at 30-5-2017 04:12 PM
Kau rasa senang ke nk bina hidup baru?....
Tak tau lagi dugaannya mcmana....anak anak berpisah ka ...

Sis..sis tau apa sy rasa.. Rasa nk nangis je. Selama ni sy keja suami yg bangun gosok baju sndiri sbb dia tgk sy penat katanya. Dia yg cuci kain. Jemur kain. Sy bsalin dia jaga sy bpantang. Sy dah masak dia yg cuci piring. Sabtu sy keja dia yg tlg sapu rumah. Jaga anak. Malam anak merengek dia yg bangun. Ni dah bgaduh dia tetap buat keja dia. Sy pun tfikir klu lah kmi bcerai boleh ke sy dpt suami mcm dia yg rajin tlg saya. Klu dpt lagi teruk mcmana.. Terima kasih sis.. Sy cuba buat mcm sis ckp. Sgt2 membantu sy :hugs:

munahtingtong replied at 30-5-2017 04:30 PM
salam tt

awak da luahkan segalanya yg terpendam dlm hati kat sini

Ye sis..sy buat mcm tu. X layan dia dah. Sy cuba sis.. Terima kasih sis.. Sy hargainya

Follow Us
jazaa100 replied at 30-5-2017 03:45 PM
Dah lah.....

Kau tak yah pikir paku ke...lembik ke...kau anggap je memang lembik &,tak sempat ...

pandai kamu jaza
Ade betulnye kate2 jaza ni tt.  Jgn pilih sgt yg telah berlalu. Syaitan lg byk masuk untuk mencerai beraikan rumahtangge. Pikir positif .aku setuju kate2 jaza

sebu1 replied at 30-5-2017 04:53 PM
pandai kamu jaza  
Ade betulnye kate2 jaza ni tt.  Jgn pilih sgt yg telah berl ...

Ya sis.. Smpai ke hati. Kasar jgk tpi mgkin perlu ckp kasar mcm tu baru sy dgr. Dpt sy bygkan sis jaza bcakap depan2. Klu xda yg sedarkn sy mesti sy masih bperang dgn perasaan sndiri.

sebu1 replied at 30-5-2017 04:53 PM
pandai kamu jaza  
Ade betulnye kate2 jaza ni tt.  Jgn pilih sgt yg telah berl ...

Pd aku hidup ni simple je sebu....yg nk buat complicated sgt tu pehal...hujung hujung kita akn di hadapkn ke Allah....jgn sbb isu paku tu, byk dosa yg kita kutip....

Contoh...
Tt tak puashati....gi csi samada hb dia sempat berpaku...pastu rasa geram sbb rasa di khianati....mula nk rebel...tanak buat tugas tugas isteri...bior padan muka laki aku kata tt....pd hal, tu semua setan nk padan kn muka tt....hidup bertahun tahun memendam rasa....sakit hati...menjeruk hati...apa yg tt dpt?   Dpt pahala ke?...

Dah ada laki bagus...nk lepaskn kat org lain buat pe...hb tt blh je dpt ank dara umor 18thn ke klu dia nk...hari ni bercerai...esok dah blh minang ank dara...lusa dah cari catering...mgu dpan cari mak andam...raya ke3 buat majlis....dpt ank dara...

Tt pulak lepas cerai kena tgu lepas edah...klu ada lelaki yg nk...ok lah blh kwin...klu dpt laki bujang,;ok blh show off dgn hb - kau blh, aku pun blh....tapi perasaan anak anak sapa yg pikir...memang dpt ayah baru, tapi tak sama dgn ayah sendiri...salah gata anak pompuan kena rogol lak dgn ayah tiri...

Hish....tak blh hadam lah aku....baik dah ada partner yg elok, nak donate kat org lak...salah gaya nanti kaein dgn duda atau laki org lak....lagi teruk sbb pencil dorang dah byk kali berpaku.....

So skrg terpulang pd tt...masih nk pikir pasal paku yg tak kena tu ke...atau nk pilih paku lain yg blm tentu ketulenannya....

Tak yahlah nk buat pangai rebel...tanak layan somi...nk masam muka ke hapa....betina tu lagi suka tgok tt muka ketat mcm tu...baik tt heppi heppi &;tak yah pikir benda yg dah lepas....pahala dpt...somi dpt...anak anak pun heppi nk raya...

Rate

1

jazaa100 replied at 30-5-2017 05:19 PM
Pd aku hidup ni simple je sebu....yg nk buat complicated sgt tu pehal...hujung hujung kita akn di  ...

Ye jaza aku setuju. Lg tt siasat pikir mendalam pasal hubby dan perempuan tu lg sakit hati takut lame2 sakit jiwe. Aku nampak tt x boleh hidup tanpe suami jd bile suami Kate nk berubah tu bg je dia peluang mungkin betul make tt akan lg bahagie. Pedulikan perempuan pengacau tu.  Jgn sb perempuan tu tt jd gaduh dgn suami.  Lainle suami tt mmg nk buang tt. Tu dah lain cerite

RatuBilqis replied at 30-5-2017 04:57 PM
Ya sis.. Smpai ke hati. Kasar jgk tpi mgkin perlu ckp kasar mcm tu baru sy dgr. Dpt sy bygkan sis  ...

Gini.  Kamu pikir 1 je ramai je jantan curang nk buat cane dah byk perempuan gatai :lol Dan Jantan X bertabggubgjawab jdnye hepikan diri lg beberape hari nk raye. Nanti dari bulan pose sampai keraye kamu bersedih derite jiwe

Pd aku hidup ni simple je sebu....yg nk buat complicated sgt tu pehal...hujung hujung kita akn di  ...

Jazaa100..kalau tak dak sorang jantan pun mau kat hang dalam dunia ni, abg Lox tadah lembah..padang..stadium kalau Jazaa mau. Nasihat Jaza bagi tu memang supa pawer lah..abg bangga dengan Jazaa.

Sorry aku menulis ni pikiran aku sikit tingtong sb sakit perut kesan mkn nasi beriyani smlm

Loxlaxman replied at 30-5-2017 05:29 PM
Jazaa100..kalau tak dak sorang jantan pun mau kat hang dalam dunia ni, abg Lox tadah lembah..padan ...

Pala hotak kau lah Lox lak....

Laki aku tu aku nk letak mana?....
Lg pun....andaikata seluruh lelaki dlm donia ni dah hbis mati dah....blm tentu aku nk kau Lox yg lok lak....

Nak ber abg abg dgn aku....kau tu kencing pun bercabang....

ada laki... curang plak

ada laki yg bagus..cpt pula di amik tuhan...dugaan hidup memasing...redha jer lah

...

jazaa100 replied at 30-5-2017 05:33 PM
Pala hotak kau lah Lox lak....  

Laki aku tu aku nk letak mana?....

Lox tu laki org dia ade sikit tingtong katenye dia hidup di alam lain thread budak hilang tu dulu dia ade tulis    

tak logik tul tiba2 lembik
kalu dah terkangkang depan mata tak de lembiknya
dah lepas crett..barula lembik
#pastisenak

I rasa hubby U belajar nak test market jee tuu dan nasib terkantoi.
Percayalah apa pun yg terjadi ada hikmahnya. Segalanya terpulang pada U. kalau U sayang dan terima dia seadanya bagi ajelah peluang. Kalau tak U decide yg mana terbaik.

lembik lembik pun nak mencurang ke

Betul la sis.. Hari2 aku bdosa.. Hari2 masam muka utk benda yg dah berlalu. Aku x sedar. Aku hanyut dalam perasaan sendiri. Terlalu dgr bisikan syaitan. Ya Allah.. Bdosanya aku..