CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RatuBilqis

its ok

green~tea replied at 30-5-2017 03:26 PM
kat CI dia sape? labaa tu ke?

Ye u     kalau u nampak id mencarut tak ingat tuhan tu dia lah tu

RatuBilqis replied at 30-5-2017 06:21 PM
Betul la sis.. Hari2 aku bdosa.. Hari2 masam muka utk benda yg dah berlalu. Aku x sedar. Aku hanyu ...

Tak payah fikir dosa awak je lah... jangan lembik sangat...

Semoga lepas ni husband awak betul-betul berubah dan bukan niat dia nak mencurang...

Minta husband awak tukar no phone atau kalau dia kacau sampai ke office, ugut nak report polis.

RatuBilqis replied at 30-5-2017 06:21 PM
Betul la sis.. Hari2 aku bdosa.. Hari2 masam muka utk benda yg dah berlalu. Aku x sedar. Aku hanyu ...

Kalo takde mende oklah.. buang yg keruh amek yg jernih...

Selamat berpuasa ye TT... kena belajar bersangka baik... abaikan langau pengacau laki u tu... janhan bergaduh, tp kena berhati2 takut in future jadi lagi.. make urself prepared.. kalo jadi ape2 u& anak2 & aset tak tergadai... just be prepared je ok

TT kena bincang dgn husband heart to heart.  Walaupun ko tak nak berpisah dan masih ingin mengekalkan perkahwinan, somi kena paham kalau ko meroyan once in a while, emosi tak stable, ... sebab apa yang dah berlaku dah mengubah  hubungan korang... kepercayaan tu dah tak sama macam dulu.... dia tak boleh expect ko akan berperangai mcm dulu because you have been emotionally damaged. This is something he has to live with for the rest of his life, ....

jazaa100 replied at 30-5-2017 05:33 PM
Pala hotak kau lah Lox lak....  

Laki aku tu aku nk letak mana?....

Garang aihh macam ibu singa baru bersalin kembaq.... Ingat ka tak menikah gi...sori la abang kacau. Apa-apa pun Jazaa..ninndiaaaaa punya dok adaaa......abang bagi bunga roih kat Jazaa.

sebu1 replied at 30-5-2017 05:39 PM
Lox tu laki org dia ade sikit tingtong katenye dia hidup di alam lain thread budak hilang tu dulu  ...

Amboi amboi amboiiii....ngumpat Lox ehh..

Follow Us
Kalau TT rasa nak kasi peluang ke2 untuk suami teruskan je..ikut kata hati..lupakan apa yang telah berlaku dan terima dia semula tapi pada masa yang sama sentiasa ingatkan dia untuk tidak curang lagi..

Cumanya sesetengah lelaki nie kalau dah biasa curang dia akan taubat lepas tu dia tau buat lagi..Anyway muga perkahwinan TT dan suami akan terus diberkati Allah..

Perkahwinan akan sentiasa diuji

TT dengaq sini abang nak habaq..

TT baru menikah 7 tahun, kalau darab 3 pun TT kalah lagi dengan abang Lox tentang pengalaman rumahtangga ni. Abang Lox ni TT, kalau satu tahun ada 365 hari, hanya 52 kali ja abang dengan kak hang tak gaduh..itu pun sebab dalam setahun ada 52 kali Jumaat.

Abang ni pulak bukan la hensem pun, tapi entah macam mana ramai pulak yang teringin nak rapat-rapat dengan abang. Ada yang mintak belanja KFC, ada yang nak Pizza Hut, ada yang nak pinjam keta coupe abang, ada yang suka abang bagi lecture "soal hati"...nyesal jugak abang tak ambik kesempatan ke atas mereka, kalau tak..hari ini hidup abang lebih ceria sebab ramai bini. Nasib baik abang takut bini...sikit-sikit la.

Suami TT tu muda lagi kan? Alaa..macam abang Lox juga lah sedekad  dua yang lalu. Lelaki mana yang tak suka pada perempuan cantik, seksi dan wangi..cuba TT habaq mai.   TT mungkin ingat lagi betapa romeonya laki TT masa dia nak tackle TT dulu. Bila lelaki berada dalam mode romeo, otomatik gear romantiknya akan masuk satu persatu..

Maka akan bermulakah perjalanan lelaki itu memburu "pusaka ibu" yang ada pada wanita cantik itu. Bohonglah, jika kita kata lelaki sama macam wanita walhal sifat dan keinginan lelaki itu jauh sangat bezanya macam Proton Iriz lwn Produa Bezza..

Lelaki hanya ada sex dalam kepalanya, manakala wanita macam TT memperdagangkan kecantikan untuk mencari cinta. Cinta yang wanita minta jika diterjemahkan kepada soal asas manusia iaitu kehendak dan keperluan, maka ianya lebih kepada keperluan. Cinta itu keperluan perlindungan yang wanita mahukan dari lelaki yang dipercayainya..

Sama juga dengan pesaing TT yang cuba merampas suami TT itew..nalurinya juga sama dengan TT. Dia juga perlukan lelaki untuk melindungi perasaannya dari ancaman, melindungi tubuhnya dari tekanan...dia wanita yang benci kepada pergolakan mental dan emosi...sesuatu perlu dilakukan untuk menyelamatkan dirinya..

TT, tak guna berpatang arang dengan suami. Dia hanya manusia, bukan tuhan, bukan jin dan bukan pari-pari macam Lox..

Terimalah ia kembali, buanglah yang keruh ..ambillah yang jernih, baru teguh peribadi. Hidup ini sekejap saja TT, tanpa kita sedar, kita makin menjengah ke penghujung nyawa. Jadikanlah hidup TT lebih bermakna dengan banyak memberi, kurang meminta. Jadi macam permaisuri Lox, tak pernah gagal 52 kali setahun..kecuali "no entry"..dia tetap memberi, walau malam tadi dia cemburu terbaca mesej manja dari Liana, Ayu dan Khalisa...

Wife abang tau setakat mana limit abang...sebab tu abang bangga.

Loxlaxman replied at 31-5-2017 09:09 AM
TT dengaq sini abang nak habaq..

TT baru menikah 7 tahun, kalau darab 3 pun TT kalah lagi dengan  ...

Baguih penerangan dari lox . Mmg  aku tertunggu2 posting pandangan dari forumer lelaki dlm bab curang dan pandangannye ttg perempuan lain.

sebu1 replied at 31-5-2017 09:38 AM
Baguih penerangan dari lox . Mmg  aku tertunggu2 posting pandangan dari forumer lelaki dlm ba ...

Maaf, saya bukan lelaki biasa....saya pari pari.

Loxlaxman replied at 31-5-2017 09:58 AM
Maaf, saya bukan lelaki biasa....saya pari pari.

Kamu jgn curang dgn org bunian lox

sebu1 replied at 31-5-2017 10:03 AM
Kamu jgn curang dgn org bunian lox

Maaf kemaluan kami berbeda...

sebu1 replied at 30-5-2017 11:17 AM
Iye aku dah puas nasihat tp semue tu terletak pade diri dia sendiri dah dia pilih jalan tu. 1 yg a ...

xpelah kita kasik tempoh bertenang
sbb ada para isteri yg mcm nie
dorang carik masa nak kumpul kekuatan
but bila dia dah ready
insha Allah xde patah balik lagi..

Aku setuju ngn jazaa....takat mana yg tt tau tu..biarlah takat tummmx yah gi gali nak tau sampai ke mana dah...yg dia confess tu...ko pegang yg tu je...for now...kau cuba maafkan dan ikhlaskan hati melayan suami ko....mmg x mungkin ko dpt lupa..sampai ko mati pon ko x akan lupa...tp sikap suami ko lps ni la yg akan buat ko tak teringat seketika....so ko perhatikanlah sikap suami kom.dia sekadar bermanis mulut nk pujuk atau btl2 berubah...jgn expect sebulan dua...aku pon pernah lalui cam ko...took him years utk bebetul2 refleks diri dia...awal2 byk manis mulut nk memujuk tp dlm hati rasa sebaliknya..tp sabar je lah..lama2 tuhan akan tunjuk sapa yg terbaik utk dia...kalau nampak mcm lama sgt suami ko abaikan ko...barulah ko boleh nk ada option lain....ye suami ko salah...tp anggap la ni ujian utk upgrade layanan ko kt suami...upgrade hubungan ko ngn tuhan...ada org lps cerai dunia dia aman ada org lps cerai hidup lg tunggang langgang...so jgn terburu2..bg masa utk suami tu berubah...

siputsedut replied at 31-5-2017 02:00 PM
Aku setuju ngn jazaa....takat mana yg tt tau tu..biarlah takat tummmx yah gi gali nak tau sampai ke  ...

Sis cmna skg.. Ok tak.. Mksud sy time will heal atau still sama perasaan tu.

RatuBilqis replied at 31-5-2017 04:30 PM
Sis cmna skg.. Ok tak.. Mksud sy time will heal atau still sama perasaan tu.

Aku ok je skang...jrg2 skali teringt jgk tp x lyn sgt perasaan tu

Hi Ratu...akak boleh ajar camana nk baca watsap suami during dorg ni active chatting...guna phone kita or laptop pun boleh...

Kak ni terbelengu ngn suami yg suka flirting dlm cwatsapp ni...ntah apa yg d cari...kdg2 fikir rasa pelik juga...sbb isteri da bkn main setia...jaga segala2 mkn pakai...dia boleh2 flirt...huhu...sabar pun ada tahapnya...kak pun bkn jenis suka cek phone suami...memula tu..dia yg minta kak recover sdcard phone dia...sbb tiba2 terdelete gbr...bila kak da recover file yg dia terdelete...tiba2 terkantoi gbr ngn pompuan lain...check2 date...masa dia ckp kuar ngn kwn rapat...huhu...masa tu tiba2 satu tamparan hebat juga la buat kak sbb percaya sgt kat dia...masa tu kak start check hp dia...chat flirt ngn sorg pompuan tu bkn main lgi...

Skrg ni...perasaan kat dia dah semakin hmbar...tunggu masa meletop je ni...kalau hilang kesabaran...mmg kak rela berpisah dri hati terseksa...

RatuBilqis replied at 30-5-2017 01:51 PM
Hmm..ntah la..tp klu somi dah bwk ke depan masjid bsumpah. Xkn sy x percaya.

betul ka sumpahan cara islam tu sis..
pi depan masjid angkat sumpah, mcm kristian sumpah di gerej jer..ni pun nmpk dia nak 'menipu' sis lagi

belajarla  sumpah cara islam, dengab menyebut nama Allah jer,xperlu junjung quran pun..

moga2 dia diberi balasan dengan sumpahan dia..

saya dapat rasai kesedihan sis dlm tiap ayat yang sis tulis..ramadan bulan mulia,doa dimakbulkan ,doa byk2,baca yasin doa lepas baca yasin mujarab..

Berjurai2 air mata sy membaca thread tt & bile2 sy terbaca aduan suami curang smpai ke katil kt mane2 (esp page krt)..

Sy belum berkahwin dan dah terlajak bujang pun. Penah bercinta dan baru tahap bf curang & terkantoi die ade betina lain siap naik moto same2, dating smpai genting highland pun sampai ke sudah sy tak boleh lupekan.mmg sentiasa ungkit.

bile bace kes mcm tt mmg sy akan menangis sbb sy tau rasa sakit nya mcamane lebih2 lagi bila pangkatnya suami..tak dpt sy nak bayangkan betapa beratnya ujian tt dan forumers lain yg pernah mengalami benda sama mcm tt..sdgkan sy yg baru tahap bf gf pun dah teruk rasanya, apentah lagi bg yg dh kawen dan dah hidup bersama dlm mase yg lama..T_T
Sy doakan tt tabah dan sentiasa diberikan kekuatan oleh Allah swt..hanya itu je bantuan yg sy dpt berikan utk melegakan sikit perasaan kecewa tt

WandaLyn replied at 31-5-2017 11:14 PM
Hi Ratu...akak boleh ajar camana nk baca watsap suami during dorg ni active chatting...guna phone ki ...

akak guna whatsapp web ek. so far macam mana kak bila dapat skodeng chat suami