CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hijau88

DIA SEMANIS HONEY [RUMAH 18] ALIF & CT NANA : HONEYMOON RAYA n MUZIKAL

Close [Copy link]
Edited by DrReid at 20-7-2017 08:01 AM
apikwaeh replied at 19-7-2017 11:47 PM
sebab tu khai adore betul dgn Nana
sejenis dan seleman perangai derang berdua..

Rasanya khai ngan nana ada duet. Hope ada la sesape rakam

Edit : buleh tengok sini

https://www.instagram.com/p/BWvGi8HgdCE/

DrReid replied at 20-7-2017 07:35 AM
Haha ada aku baca komen fans dsh, Alep tak pernah buat muka elok bila selpie ngan nana. Dengan mem ...

kentut pun boleh cerita sesama

apikwaeh replied at 20-7-2017 08:18 AM
kentut pun boleh cerita sesama

Comment fb live: scene kentut ada?
Alep: kentut?.. nana ada la.. tp x masuk dlm scene. Time tukar baju.
Nana: eh, you dengar ea?...
'Dua2 gelak'     

Sengal btol..   

kenapa lagu ni sgt best. ...
best kalau nana dapat jiwai watak macam izara kat sini. dpt naskah yg hebat. jarang berlakon tapi watak dan cerita yg kebaboom.. please nana. pilih yang terbaik. hisyam hamid mcm sgt sesuai dgn nana. cerita komedi pun dia masuk..

Edited by cipoot at 20-7-2017 11:11 AM
apikwaeh replied at 20-7-2017 10:34 AM
kenapa lagu ni sgt best. ...
best kalau nana dapat jiwai watak macam izara kat sini. dpt naskah  ...

Izara tu mmg pelakon uols konpem la dia blh fokus kat lakonan..Nana penyanyi kalau aku baik nana tonjolkan diri lebih kat nyanyi dr berlakon. Buat konsert n colloborate dgn artis2 yg berbakat. Buat banyak single. Setiap tahun masuk ajl. Menang ajl. Setiap tahun menang award penyanyi. Ataupon explore lg bidang peciptaan lagu. Lebih baik fokus yg tu. Mcm tokti dulu. Fokus nyanyi je langsung takde berlakon baru la dpt capai semua impian sbg penyanyi. N target nana pon nk jd penyanyi yg ada level tersendri. Cuma zaman skrg ni bnyk persaingan so lakonan tu mmg perlu la sekali sekala untuk maintainkan tempat di hati peminat.. Lebih bagus diingati dan jd legend untuk satu bidang dr kejar semua benda tp takde satu pon yg boleh dipandang pd tahap yg tertinggi wpon ko artis versatile ke apa. Setakat nak menceburi bnyk bidang seni tu bgus sbb rajin mencuba tp kalau nk excel dlm semua bidang mcm ssh sikit..bkn pndg rendah kat nana. Cuma phm sgt mcm mana sshnya nak jd perfect dlm semua benda..terpanjang pulak ulasan sbb rmai kan yg dok request nana ambik watak berat2 yg bg aku mcm tak fair untuk nana..aku stress mcm aku pulak nana..

cipoot replied at 20-7-2017 11:03 AM
Izara tu mmg pelakon uols konpem la dia blh fokus kat lakonan..Nana penyanyi kalau aku baik nana ...

Yang ni...aku setuju dengan ko poot. Tau la nana akan cuba buat yg terbaik utk setiap job dia. Tp untuk lakonan, tak fair untuk kita terlalu mengharap dia bagi effort yang lebih mcm bidang nyanyian. Lain la...kalau nyanyian pn dia dah betul2 berjaya...then, ok maybe bleh fokus kt lakonan pulak. Bleh la...nk masuk kelas lakonan ke, nk ambil watak yg berat2 ke...apa. Buat masa sekarang better dia fokus & buat planning utk bidang nyanyian dulu. Banyak lg...yg dia belum achieve. Lakonan tu, sambil2 jer la...buat hilang rindu peminat jer. Dia kalau belakon pn...dlm masa yg sama mesti bz ngan show...susah utk dia nk bawak watak yang memerlukan komitmen yg tinggi.

Follow Us
haha paham cip.

point2 ko mmg bnyk betul. aku pun nak nana hebat sebagai penyanyi. bukan setakat popular tapi terbaik.

tapi bila tgk nana ni mmg punya bakat berlakon tak salah untuk dia explore lebih dalam. sebab nana ada jiwa.ada rasa.tgk dlm DSHmoon. belajar dlm lakonan pun perlu untuk bidang nyanyian. cuma dia perlu  pilih naskah hebat utk tonjolkan sisi hebat dia. untuk tatapan peminat yg selalu rindu nak tgk dia.

bidang pengacaraan, jujur aku katakan yang Nana kena bnyk belajar lagi. mungkin bertahun. sebab as a host ilmu membaca perlu luas. sosial dengan pelbagai peringkat. masuk kelas bahasa. sedangkan Nabil pun kena masuk kelas bahasa. perlu buang sikap malu tu jauh2. itu penting. bila penuh semua ilmu tu..automatik keyakinan dtg dgn sendirinya.

Edited by cipoot at 20-7-2017 01:12 PM
apikwaeh replied at 20-7-2017 11:21 AM
haha paham cip.

point2 ko mmg bnyk betul. aku pun nak nana hebat sebagai penyanyi. bukan setakat  ...

Mmg nana berbakat dlm lakonan. Berlakon ade jiwa. Tak kayu mcm kayu paling popular tu..eh tetibe . Tp mcm aku ckp td la. Bidang pengacaraan ke lakonan ke aku puas hati asalkan nana dh buat yg terbaik. Watak berat ke tak aku tak kisah asalkan dpt improve dr yg sblmnya.. Kalau nana nk buat lebih baik lagi pon lg bgus sbb aku taknak nana kena kecam. Nti aku yg over emo. Tp bg aku aku takde la pelik klu bidang selain nyanyi tu nana tak sebagus org lain sbb tu bkn forte nana. So lojik je nana tak sebagus nabil sbg pngacara. Selain nabil tu mulut takde insurans slh satu sbb dia sesuai n popular sbg pengacara.
Cuma aku doakan je yg terbaik dlm apa je bidang yg nana cuba. Tp nak kecam lebih2 tu mmg tak la sbb paham nana penyanyi.Penyanyi yg tgh popular n bz menyanyi n explore bidang nyanyian..lgpn percubaan nana semuanya blh kata menjadi takde la teruk sgt smpai tak sanggup nak tgk sbb knowing nana akan cuba buat yg terbaik dlm semua job yg dia dpt..takpela tu pndpt masing2..aku cuma nak nana hepi je sbb mmg nampak passion nana kat nyanyian.  Passion ni kalau ssh cemana pon still akan buat kita happy..

BohsanAKU replied at 20-7-2017 11:19 AM
Yang ni...aku setuju dengan ko poot. Tau la nana akan cuba buat yg terbaik utk setiap job dia. Tp  ...

Yup betul. Thanks san ko tlg summarize ayat aku yg pnjg2 tu lebih baik masa berharga nana tu nana explore bidang nyanyian. Dah excel kat situ bru ade masa nak excel bidang lain pulak..

ada rumah baru dah ke?

Edited by cipoot at 20-7-2017 04:44 PM

Kena seru @hijau88..tlg bkak rumah baru jauuuu..thanks  

cipoot replied at 19-7-2017 09:17 PM
Laju jugak lagu nana naik views lately. Wohooo. Kat era mmg bnyk kali main TM. Tapi still kat no ...

lately sibuk pulak x sempat nak ngundi nak buka web bagai jenuh lahaiii tp yg pasti kalau ada free pasti jengah sini ...mohon uols atau safer2 tefek link kat cni senang sikit nak ngundi, sambil masuk porem sambil ngundi macam yg sebelum2 ni hehehe...oklah demi menyahut seruan cik presiden iols akan jalankan tangunggjawab iols utk mengundi Nana

Uols. Nnti aku buka rumah baru yek.